Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

30 minutes ago, _NikitaS_ said:

Δωρεάν ίντερνετ δίνει η vodafone όταν έχεις σταθερό. Δίνει 2 gb για 15 μέρες 

Παλιά έδινε άλλη μια SIM με 1 γιγα μόνο για δεδομένα, χωρίς ομιλία...

Σε mobilebroadband

wind-mobile-broadband1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως. Για 1 χρόνο. Τοτε βέβαια το 1 γιγα ηταν σχετικά αρκετο, αλλά τα λεπτά ηταν μόνο 120'.

Link to comment
Share on other sites

Αρα 2 σταθεφα θελει και ολα δωρεαν   😜

2 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Δωρεάν ίντερνετ δίνει η vodafone όταν έχεις σταθερό. Δίνει 2 gb για 15 μέρες 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, damianos said:

Παλιά έδινε άλλη μια SIM με 1 γιγα μόνο για δεδομένα, χωρίς ομιλία...

Σε mobilebroadband

wind-mobile-broadband1.jpg

Ξέρανε τι κάνανε. Εστηναν την σταθερή και σου λέει, κάτσε επειδή θα γίνει η μ@λακια δώσε και αυτό μπας και γλυτώσουμε τπτ. Χαχαχα (δε ξέρω πλάκα κάνω) 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, damianos said:

4 γίγας ΔΕΝ μου φτάνουν από την δουλειά στο σπίτι....🤪

Screenshot_2023-10-25-14-03-34-305_com.roysolberg.android.datacounter-edit.jpg

Προσωπικά επειδή από τη νόβα γενικά ήμουν ικανοποιημένος, στην καρτοκινητη είναι φτώχεια γι αυτό και την κάνω. Πίσω στη συνεργάτιδα vodafone και βλέπουμε. Εκτός και βρω κάνα απεριόριστο πρόγραμμα σε τιμή κάτω των 20 ευρώ (το έχω στόχο). 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Bas said:

Λιγο πανω των 20...

Screenshot_20231025-141120_myF2G.thumb.jpg.b40dd27b302b53fa52a701b7ccb79c4d.jpg

Μου το είχε βγάλει και μένα, αλλά ήμουν λιγότερο από 3 μήνες που ήθελε! 

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει αίτηση φορητοτητας σε κατάστημα,2 καρτοκινητων κοσμοτε να γινουν f2go απο την προηγούμενη Τετάρτη.

Στον 1 αριθμό ολοκληρώθηκε η φορητότητα αμεσα την μεθεπόμενη μερα.Στον 2ο αριθμό έχει περάσει 1 εβδομάδα και ακομη τίποτα.Αυτο ειχε ως αποτέλεσμα εδω και 2 μερες, να μπει φραγή λογω παρελευσης 3μηνου απο την τελευταία ανανέωση.

Στη νόβα μου λενε οτι περιμένουν να με αποδεσμεύσει η κοσμοτε.Εχουν το δικαίωμα οι εταιρείες να κωλυσιεργούν στη διαδικασία φορητοτητας?

Edited by GPOWER
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, μιλάς με το ίδιο κατάστημα κ σου λένε όχι ακόμη δεν έγινε;

Το λέω μήπως η δεύτερη διαδικασία κόλλησε πουθενά στο ρελοαντ όπως έγινε σε εμένα. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, hercoulis said:

Δηλαδή, μιλάς με το ίδιο κατάστημα κ σου λένε όχι ακόμη δεν έγινε;

Το λέω μήπως η δεύτερη διαδικασία κόλλησε πουθενά στο ρελοαντ όπως έγινε σε εμένα. 

Μιλαω με κοσμοτε και μου λενε οτι ειναι εσωτερικο θεμα,δεν δινουν λεπτομερειες και ειπαν πωςθα ενημερωνομαι αποκλειστικα απο τον νεο παροχο για την διαδικασια.Η νοβα μου λεει οτι περιμενουν την κοσμοτε να δωσει τον αριθμο.Κι εγω καπου στην μεση με εναν αριθμο με φραγη χωρις να μπορω να κανω τα αυτονοητα.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, GPOWER said:

Μιλαω με κοσμοτε και μου λενε οτι ειναι εσωτερικο θεμα,δεν δινουν λεπτομερειες και ειπαν πωςθα ενημερωνομαι αποκλειστικα απο τον νεο παροχο για την διαδικασια.Η νοβα μου λεει οτι περιμενουν την κοσμοτε να δωσει τον αριθμο.Κι εγω καπου στην μεση με εναν αριθμο με φραγη χωρις να μπορω να κανω τα αυτονοητα.

Λογικά αν βάλεις χρήματα στην cosmote θα φύγει η φραγή αλλά είναι κρίμα γιατι τα χρήματα θα πανε χαμένα αν σε μια δυο μέρες γίνει η φορητότητα στη nova.

Edited by Fns1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, GPOWER said:

Μιλαω με κοσμοτε και μου λενε οτι ειναι εσωτερικο θεμα,δεν δινουν λεπτομερειες και ειπαν πωςθα ενημερωνομαι αποκλειστικα απο τον νεο παροχο για την διαδικασια.Η νοβα μου λεει οτι περιμενουν την κοσμοτε να δωσει τον αριθμο.

https://www.youtube.com/watch?v=c6XJNgCLntY&t=26

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Γίνεται φορητότητα σε κατάστημα, από Q σε free2go για το πακέτο των 8 ευρώ;;;

Να το επιχειρήσω ή δεν παίζει; Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, green dragon said:

Καλημέρα σε όλους!

Γίνεται φορητότητα σε κατάστημα, από Q σε free2go για το πακέτο των 8 ευρώ;;;

Να το επιχειρήσω ή δεν παίζει; Ευχαριστώ. 

Καλημέρα, γίνεται άμεσα εντός κάποιων λεπτών σε κατάστημα. Με την ταυτότητα. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Ήθελα να το κάνω άμεσα, αλλά μόλις πρόσεξα ότι έχω ένα χρηματικό υπόλοιπο 4.5 ευρώ. 

Φαντάζομαι ότι αυτό δεν μεταφέρεται...

Οπότε;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα χαθεί 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Αυτό θα χαθεί 

Χαμόγελο τού παιδιού εάν βιάζεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από το nova store της Αγίας Παρασκευής. Οι εντυπώσεις από την εξυπηρέτηση, άριστες. 

Πήρα την free2go κάρτα σε 5' με την ταυτότητα μου. Σχεδόν ταυτόχρονα έχασα τη σύνδεση Q. Εκεί με έπιασε ένας ψιλοπανικός, γιατί η υπεύθυνη μου είχε πει ότι το σύστημα για να επεξεργαστεί το αίτημα μου μπορεί να χρειαζόταν από λίγες ώρες έως 2-3 ημέρες. 

Τελικά - ω του θαύματος - μέχρι να τοποθετήσω τη νέα sim στη συσκευή μου, ήρθε και η σύνδεση. 

Edited by green dragon
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, green dragon said:

Μόλις γύρισα από το nova store της Αγίας Παρασκευής. Οι εντυπώσεις από την εξυπηρέτηση, άριστη. 

Πήρα την free2go κάρτα σε 5' με την ταυτότητα μου. Σχεδόν ταυτόχρονα έχασα τη σύνδεση Q. Εκεί με έπιασε ένας ψιλοπανικός, γιατί η υπεύθυνη μου είχε πει ότι το σύστημα για να επεξεργαστεί το αίτημα μου μπορεί να χρειαζόταν από λίγες ώρες έως 2-3 ημέρες. 

Τελικά - ω του θαύματος - μέχρι να τοποθετήσω τη νέα sim στη συσκευή μου, ήρθε και η σύνδεση. 

Κόστος;

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, VIPdriver said:

Κόστος;

Για την κάρτα: 0

Για το πακέτο: 8 ευρώ 

1 hour ago, green dragon said:

Για την κάρτα: 0

Για το πακέτο: 8 ευρώ ( 400' προς όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, 40 sms, 400mb + 400mb από το tap & get ).

 

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους έφερε τη sim ο κουριερ απαιτείται να είμαι ο ίδιος αυτοπροσώπως για την παραλαβή; Καθότι είμαι στο εξωτερικό την τρέχουσα περίοδο και ζήτησα αίτημα φορητοτητας στην free2go. Διάβασα στους όρους του site ότι του δίνεις σ ένα φάκελο φωτοτυπία της ταυτότητας. Τί ισχύει από τα παραπάνω για όσους έχουν προβεί στη διαδικασία; 

Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dsgeo said:

Σε όσους έφερε τη sim ο κουριερ απαιτείται να είμαι ο ίδιος αυτοπροσώπως για την παραλαβή; Καθότι είμαι στο εξωτερικό την τρέχουσα περίοδο και ζήτησα αίτημα φορητοτητας στην free2go. Διάβασα στους όρους του site ότι του δίνεις σ ένα φάκελο φωτοτυπία της ταυτότητας. Τί ισχύει από τα παραπάνω για όσους έχουν προβεί στη διαδικασία; 

Ο φάκελος με την φωτοτυπία της ταυτότητας ισχύει τώρα αν ο κούριερ δεχτεί να παραδώσει την sim σε άλλο πρόσωπο μάλλον εξαρταται απ αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...