Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή η προσφορά πότε είχε δοθεί;
Αν θυμάμαι καλά τον περασμένο Οκτώβριο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θέλει αλλαγή SIM.
Και μόνο από κατάστημα Nova.

Link to comment
Share on other sites

Και θα σου ζητήσουν να κάνεις την πρώτη ανανέωση στο καταστημα.

Αραγε εχει τυχει σε κανεναν σε καταστημα να κανει φορητοτητα και να μην τον αναγκασουν να κανει ανανεωση;

Link to comment
Share on other sites

Παλιά ή δεν ζηταγαν τίποτα ή ζήταγαν 5 ευρώ για αλλαγή σιμ. Ανανέωση όσες φορές το έκανα δεν μου ζήτησαν. Τώρα βέβαια με τη νέα ιδιοκτησία δεν ξέρω τι ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, VIPdriver said:

Αραγε εχει τυχει σε κανεναν σε καταστημα να κανει φορητοτητα και να μην τον αναγκασουν να κανει ανανεωση;

Σε εμένα τον Νοέμβρη. Χρειάστηκε ανανέωση όμως γιατί δεν μπορούσα να καλέσω για να το ενεργοποιήσω 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μία επιβεβαίωση θα ήθελα.

Έχω f2g (το παλιό) το οποίο είναι με συνδυασμό σταθερής και παίρνει τα 1000 λεπτά προς όλους (120 πριν).
Αν μεταβώ στο καινούργιο f2g τα χάνω ή συνεχίζουν και μπαίνουν;
Επίσης υπόλοιπα από χρήματα ή πακέτα χάνονται;

Αν θυμάμαι καλά οι απαντήσεις είναι όχι και όχι αλλά ήθελα να το σιγουρεψω.

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις τίποτα ...

Ούτε τα 1000 λεπτά ούτε το υπόλοιπο

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πήγα χθες στο περίπτερο της γειτονιάς να πάρω ένα γάλα και είχε κρεμασμενες κάρτες sim f2g... Τις χάζευα και μου λέει η κυρία αν θες πάρε μια είναι δωρεάν!!! Τις ψαχουλευω λίγο και βρίσκω ένα εύκολο νούμερο και το τσίμπησα!! Γράφει επάνω ότι πρέπει να ενεργοποιηθεί μέσα σε δύο χρόνια από τον Μάιο 2023!

Η ερώτηση μου είναι ότι επειδη έχω ήδη ένα f2g (πρώην προνομιακό-φοιτητικό), που απλά το ταΐζω και παίρνω την προσφορά με τα απεριόριστα data και τα 1000' προς όλους, έχουν μαζευτεί αρκετά χρήματα μέσα υπάρχει δυνατότητα, είτε μέσω εξυπηρέτησης είτε σε κατάστημα να γίνει μεταφορά των χρημάτων αυτών στον νέο αριθμό και να καταργήσω τον άλλο;; για να ταΐζω μόνο το ένα το εύκολο!!! 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, thansof_7 said:

Καλημέρα! Πήγα χθες στο περίπτερο της γειτονιάς να πάρω ένα γάλα και είχε κρεμασμενες κάρτες sim f2g... Τις χάζευα και μου λέει η κυρία αν θες πάρε μια είναι δωρεάν!!! Τις ψαχουλευω λίγο και βρίσκω ένα εύκολο νούμερο και το τσίμπησα!! Γράφει επάνω ότι πρέπει να ενεργοποιηθεί μέσα σε δύο χρόνια από τον Μάιο 2023!

Η ερώτηση μου είναι ότι επειδη έχω ήδη ένα f2g (πρώην προνομιακό-φοιτητικό), που απλά το ταΐζω και παίρνω την προσφορά με τα απεριόριστα data και τα 1000' προς όλους, έχουν μαζευτεί αρκετά χρήματα μέσα υπάρχει δυνατότητα, είτε μέσω εξυπηρέτησης είτε σε κατάστημα να γίνει μεταφορά των χρημάτων αυτών στον νέο αριθμό και να καταργήσω τον άλλο;; για να ταΐζω μόνο το ένα το εύκολο!!! 

Όχι φίλε μου, αυτό δυστυχώς δεν γίνεται. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, thansof_7 said:

Καλημέρα! Πήγα χθες στο περίπτερο της γειτονιάς να πάρω ένα γάλα και είχε κρεμασμενες κάρτες sim f2g... Τις χάζευα και μου λέει η κυρία αν θες πάρε μια είναι δωρεάν!!! Τις ψαχουλευω λίγο και βρίσκω ένα εύκολο νούμερο και το τσίμπησα!! Γράφει επάνω ότι πρέπει να ενεργοποιηθεί μέσα σε δύο χρόνια από τον Μάιο 2023!

Η ερώτηση μου είναι ότι επειδη έχω ήδη ένα f2g (πρώην προνομιακό-φοιτητικό), που απλά το ταΐζω και παίρνω την προσφορά με τα απεριόριστα data και τα 1000' προς όλους, έχουν μαζευτεί αρκετά χρήματα μέσα υπάρχει δυνατότητα, είτε μέσω εξυπηρέτησης είτε σε κατάστημα να γίνει μεταφορά των χρημάτων αυτών στον νέο αριθμό και να καταργήσω τον άλλο;; για να ταΐζω μόνο το ένα το εύκολο!!! 

Δεν γίνεται μεταφορά χρημάτων από το ένα νούμερο στο άλλο. Το Πάσχα που είχα ρωτήσει μου είχαν πει όχι. Επειδή όμως έχει μεσολαβήσει αρκετός καιρός από τότε κρατάω μια επιφύλαξη μήπως έχει αλλάξει κάτι 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, thansof_7 said:

Καλημέρα! Πήγα χθες στο περίπτερο της γειτονιάς να πάρω ένα γάλα και είχε κρεμασμενες κάρτες sim f2g... Τις χάζευα και μου λέει η κυρία αν θες πάρε μια είναι δωρεάν!!! Τις ψαχουλευω λίγο και βρίσκω ένα εύκολο νούμερο και το τσίμπησα!! Γράφει επάνω ότι πρέπει να ενεργοποιηθεί μέσα σε δύο χρόνια από τον Μάιο 2023!

Η ερώτηση μου είναι ότι επειδη έχω ήδη ένα f2g (πρώην προνομιακό-φοιτητικό), που απλά το ταΐζω και παίρνω την προσφορά με τα απεριόριστα data και τα 1000' προς όλους, έχουν μαζευτεί αρκετά χρήματα μέσα υπάρχει δυνατότητα, είτε μέσω εξυπηρέτησης είτε σε κατάστημα να γίνει μεταφορά των χρημάτων αυτών στον νέο αριθμό και να καταργήσω τον άλλο;; για να ταΐζω μόνο το ένα το εύκολο!!! 

Η μόνη σου ελπίδα ειναι να περιμένεις κάποια τιμολογιακή αλλαγή και να αιτηθείς επιστροφή των χρημάτων σε τραπεζικό λογαριασμό.

Επίσης, μπορείς να δοκιμάσεις να μετατρέψεις τον αριθμό αυτό σε νεο F2G. Αν εισαι τυχερός και σου κρατήσει την προσφορά των 1000' και απεριόριστα data με 5€, κάνεις ανανέωση 1€ μια φορά το δίμηνο ούτως ώστε να "φας" το υπόλοιπο σου ενεργοποιώντας την προσφορά.

Ερώτηση: η ενεργοποίηση της συγκεκριμένης προσφοράς δεν επεκτείνει τη διάρκεια του χρηματικού υπολοίπου;

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, gpapas640 said:

Ερώτηση: η ενεργοποίηση της συγκεκριμένης προσφοράς δεν επεκτείνει τη διάρκεια του χρηματικού υπολοίπου;

Τον Ιούλιο και τον Αύγουστο που έβαλα την συγκεκριμένη προσφορά ναι μου επέκτεινε το υπόλοιπο κατά ένα μήνα. 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, thansof_7 said:

Τον Ιούλιο και τον Αύγουστο που έβαλα την συγκεκριμένη προσφορά ναι μου επέκτεινε το υπόλοιπο κατά ένα μήνα. 

Ωραία, επομένως από όσο καταλαβαίνω δεν έχεις πρόβλημα όσον αφορά το υπόλοιπο, από τη στιγμή που κάνεις χρήση της προσφοράς. Αντί για ανανέωση κάθε 2μηνο ενεργοποιείτε το πακέτο των 5€ και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Από τον έλεγχο μου στην περιοχή που μου αναφέρατε υπάρχει ζήτημα σε κεραία σταθμό του δικτύου κινητής.Οι τεχνικοί μας είναι ήδη ενήμεροι και είναι σε εξέλιξη οι ενέργειες για την αποκατάσταση της υπηρεσίας. Το ζήτημα επηρεάζει είτε την ταχύτητα του δικτύου με τα δεδομένα ή την κάλυψη σε ορισμένους χώρους. Ακόμα δεν υπάρχει κάποιο ορισμένο χρονικό πλαίσιο για την ολική αποκατάσταση του θέματος, ωστόσο παρόμοια ζητήματα είναι μικρής διάρκειας.

 

Στα Χανιά αυτήν την στιγμή 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, damianos said:

Από τον έλεγχο μου στην περιοχή που μου αναφέρατε υπάρχει ζήτημα σε κεραία σταθμό του δικτύου κινητής.Οι τεχνικοί μας είναι ήδη ενήμεροι και είναι σε εξέλιξη οι ενέργειες για την αποκατάσταση της υπηρεσίας. Το ζήτημα επηρεάζει είτε την ταχύτητα του δικτύου με τα δεδομένα ή την κάλυψη σε ορισμένους χώρους. Ακόμα δεν υπάρχει κάποιο ορισμένο χρονικό πλαίσιο για την ολική αποκατάσταση του θέματος, ωστόσο παρόμοια ζητήματα είναι μικρής διάρκειας.

 

Στα Χανιά αυτήν την στιγμή 

Είχες μήπως πρόβλημα με ταχύτητα στα data και που το έστειλες το μνμ στο τσατ του f2go?

Edited by Fns1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε το γνωστό δωράκι που λέει ότι με 5 € δίνει 1000 λεπτά ομιλίας και απεριόριστα δεδομένα.  😃 Ημερομηνία λήξης προσφοράς 4/10. Και η ερώτηση είναι θα το ξαναδώσει μετά; Έχω ενεργοποιημένη την αυτόματη ενεργοποίηση πακέτων, βάζουμε 8 ευρώ και έχουμε τον διπλασιασμό 400 λεπτά ομιλίας  και mb δεδομένα  x2 καθώς και 40 SMS x2. Λογικά το απενεργοποιώ για να μείνουν τα χρήματα και να βάλω την νέα προσφορά. 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ή βαζεις όσο χρειάζεται κάτω από 8 χειροκίνητα εφόσον έχεις νεο f2g.

Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2023 at 3:33 ΜΜ, paanos said:

Αυτό σηκώνει καταγγελία για πλαστή διαφήμιση πάντως, αν έχει κάποιος όρεξη 

Στο παραπανω "στυλ", λοιπον, για οποιον ειχε την εντυπωση οτι θα μπορεσει ποτες να βγαλει ακρη με δαυτη την εταιρια, πχ "γιατι" μεσα σε λιγες μερες μειωσε τη διαρκεια μες στην οποια μπορει να ενεργοποιησει τα τρεχοντα δωρακια κατα 1 βδομαδα (7 μερες), πχ στο f2go απο Τεταρτη 11/10/2023 σε 4/10.

Αλλα "ξεχασα": Στο app f2go δε τραβαει screenshots. Ειναι "τραπεζα".

Και επιπλεον, ουτε 1% απο οσους παραμενουν "εδω", θα το "καταλαβαν":

 

Screenshot_20230906_190036_myQ.jpg

Για πολυ γελιο.

Σκαω στα κλαματα.

Με "ποιους"? Χαχα....

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό δυστυχώς δεν μπορείς να κανεις κάτι… Μπορούν να επικαλεστούν ότι είναι για συγκεκριμένες ενεργοποιήσεις ή ότι τρέχει κάποιος άλλος όρος από πισω. 

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που υπάρχουν μέλη με αυξημένο δείκτη νοημοσύνης και μεγάλη ενσυναίσθηση, που μας βγάζουν από τον λήθαργο και μας δείχνουν τον δρόμο.

Σας ειμαστε υπόχρεοι, συνεχίστε να μας ξυπνάτε. Επιτελείτε κοινωνικό έργο. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...