Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Καλή αρχή έκανε το free to go, καθώς έδωσε το απεριόριστο με 10,60 ενώ ο ανταγωνισμός με 10,90. Αυτό θα μας φαινόταν παράδοξο με την παλιά WIND. Ας είναι καλά η United Group που ήρθε και πίεσε για καλύτερες τιμές και στα συμβόλαια και στην καρτοκινητή. Για το δίκτυο πρέπει να κάνουμε υπομονή, σε 2 χρόνια θα μιλάμε για άλλο, όσο προχωρούν οι αναβάθμισεις ανά την Ελλάδα στο 4G+/5G. Ήδη υπάρχουν περιοχές με μεγάλη διαφορά ταχυτήτων, απόκριση κτλπ. Καλό σερφάρισμα σε όλους!

Προφανώς το έδωσε 10,60 για να μπορούν με την 12αρα κάρτα να το ενεργοποιούν και τα παλιά f2g και ειναι ελαφρώς κερδισμένοι οι νέοι free2go.. Τα υπόλοιπα υποθέσεις που θα δείξει αν γίνουν πράξη στο μέλλον..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, cmvr said:

image.png

Πραγματικά, αν δε βγάλει 5 ευρώ απεριόριστα και 1000 λεπτά θα πάει σε wu ή cu 🤣

Το έχει βγάλει για 30 ημερες. Εγώ βάζω αυτό το πακέτο 3 μήνες. Αλλα το δίνει σαν προσφορά και όχι σε όλους. Το θέμα είναι να το κάνει μόνιμο. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mips said:

Το έχει βγάλει για 30 ημερες. Εγώ βάζω αυτό το πακέτο 3 μήνες. Αλλα το δίνει σαν προσφορά και όχι σε όλους. Το θέμα είναι να το κάνει μόνιμο. 

Σε έμενα το έδινε για αρκετό καιρό και το ενεργοποιούσα το θέμα είναι το f2g είναι παλιό και δεν έχω μεταβεί στο νέο οπότε μπορεί για αυτό να έχω να πάρω καιρό την προσφορά.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, bbbb said:

Προφανώς το έδωσε 10,60 για να μπορούν με την 12αρα κάρτα να το ενεργοποιούν και τα παλιά f2g και ειναι ελαφρώς κερδισμένοι οι νέοι free2go.. Τα υπόλοιπα υποθέσεις που θα δείξει αν γίνουν πράξη στο μέλλον..

Το πλάνο υπάρχει κατοχυρωμένο. Ο χρόνος μένει να υλοποιηθεί. Πάντως είναι η εταιρεία με μεγάλη αναβάθμιση-βελτίωση στο δίκτυο 2015-2020. Και το σημερινό πλάνο (υπό εξέλιξη) 2023-2027. Θα τα λέμε...

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Καθημερινά διαπιστωνεται η πορεία των αναβαθμίσεων. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, cmvr said:

Σε έμενα το έδινε για αρκετό καιρό και το ενεργοποιούσα το θέμα είναι το f2g είναι παλιό και δεν έχω μεταβεί στο νέο οπότε μπορεί για αυτό να έχω να πάρω καιρό την προσφορά.

Και εγώ με το παλιό είμαι ακόμα και συνεχίζει να μου έρχεται. Τι να πω άβυσσος και η Nova.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Καθημερινά διαπιστωνεται η πορεία των αναβαθμίσεων. 

Έχει πολύ ψωμί ακόμα αλλά προχωράει 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, ilka71 said:

πείτε μου που παίρνω να ζητήσω μια τελευταία προσφορά από την νόβα πριν κάνω αίτημα φορητοτητας.

Είναι από μέλος εδώ τα νούμερα και είχε πάρει την τιμή χώμα 6,5

Quote

2111001841, 2111001834.

 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Πολλές χώρες έχουν φθηνότερες τηλεπικοινωνίες από την Ελλάδα. Δεν είναι κάτι καινούριο.

Δε συγκρίνω γενικά κάποιες χώρες. Συγκρίνω 2 χώρες που έχουν άπειρα κοινά σε εταιρείες, προσφορές, συμπεριφορά καταναλωτή, γλώσσα κλπ κλπ

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, junglist said:

Δε συγκρίνω γενικά κάποιες χώρες. Συγκρίνω 2 χώρες που έχουν άπειρα κοινά σε εταιρείες, προσφορές, συμπεριφορά καταναλωτή, γλώσσα κλπ κλπ

Τη γεωμορφολογία πρέπει να συγκρίνεις όμως..

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uomo said:
Άλλο ποσό
Επίλεξε ένα ακέραιο ποσό από €1 έως και €15  το κατηργησε αυτο?

μια χαρά δουλεύει 

20230602_113929.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, uomo said:
Άλλο ποσό
Επίλεξε ένα ακέραιο ποσό από €1 έως και €15  το κατηργησε αυτο?

Απο την εφαρμογή και desktop browser φαίνεται μια χαρά. Η ιστοσελίδα σε κινητό έχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ σε iPhone 12 πάνω από δυο ώρες να το κάνω να δείξει 5G. Τι διάβασμα τα νόβα σάιτ, τι τηλέφωνα στο 13700 μάταια όλα. Μα έλεος. 
Μονο Edge. 

Link to comment
Share on other sites

έκανα το αίτημα για 3 f2g να πάνε με 20.23 περίπου στην Vodafone! την άλλη εβδομάδα θα μου στείλουν τα χαρτιά για να δώσω αντίγραφο ταυτότητας και να υπογράψουμε. τώρα... το ερώτημα... εάν με πάρουν από την nova και μου προτείνουν το 13αρι για 2 γραμμές μπορώ να υπαναχωρησω και να μείνω nova; ποια είναι η διαδικασία εάν έχω ΉΔΗ υπογράψει στην VODAFONE?

Σε πήραν; Ισχύει ακόμα η προσφορά τελικά με τα 6,5; Για εμένα έπρεπε να πας σε what’s up. Εγώ έτσι είχα κάνει όταν πήρα την προσφορά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


Σε πήραν; Ισχύει ακόμα η προσφορά τελικά με τα 6,5; Για εμένα έπρεπε να πας σε what’s up. Εγώ έτσι είχα κάνει όταν πήρα την προσφορά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
τετάρτη θα φέρουν να υπογράψω τα χαρτιά και μετά μετράνε οι 14 μέρες για υπαναχωρηση. οπότε μάλλον εκείνες τις μέρες θα πρέπει να με καλέσουν εάν θέλουν να με κρατήσουν!τώρα έχω κλείσει Vodafone με 20 ευρώ ανά γραμμή. κοσμοτε μου έδινε 25.86 ανά γραμμή για 3 γραμμές χωρίς σταθερό πάντα.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hercoulis said:

Προσπαθώ σε iPhone 12 πάνω από δυο ώρες να το κάνω να δείξει 5G. Τι διάβασμα τα νόβα σάιτ, τι τηλέφωνα στο 13700 μάταια όλα. Μα έλεος. 
Μονο Edge. 

Για την ιστορία, Ξεκόλλησε, όταν το έβαλα από το αυτόματο δίκτυο στο wind GR χειροκίνητο. 

Link to comment
Share on other sites

τετάρτη θα φέρουν να υπογράψω τα χαρτιά και μετά μετράνε οι 14 μέρες για υπαναχωρηση. οπότε μάλλον εκείνες τις μέρες θα πρέπει να με καλέσουν εάν θέλουν να με κρατήσουν!τώρα έχω κλείσει Vodafone με 20 ευρώ ανά γραμμή. κοσμοτε μου έδινε 25.86 ανά γραμμή για 3 γραμμές χωρίς σταθερό πάντα.

Να τους πάρεις εσύ τηλέφωνο μην περιμένεις να σε πάρουν. Εγώ τους πήρα η ίδια. Όχι στην νόβα αλλά στον εξωτερική συνεργάτη που είχαν βάλει τα τηλέφωνα αν τα έχεις κρατήσει. Νόβα δεν έχουν ιδέα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Το πλάνο υπάρχει κατοχυρωμένο. Ο χρόνος μένει να υλοποιηθεί. Πάντως είναι η εταιρεία με μεγάλη αναβάθμιση-βελτίωση στο δίκτυο 2015-2020. Και το σημερινό πλάνο (υπό εξέλιξη) 2023-2027. Θα τα λέμε...

Ναι οκ.. Λες και οι άλλοι 2 κ...ε και δεν έκαναν/κάνουν αναβαθμίσεις. Ολοι τους έκαναν άλματα απο το 2015. Συνολικά ο πρώτος του τότε είναι πρώτος και σήμερα και οι άλλοι 2 παλεύουν για 2η-3η θεση με διαφορά..... Ο ενας πρώτο με διπλάσια διαφορά ταχυτήτων και οι άλλοι 2 αγκομαχούν και το εκμεταλλεύεται και στις τιμές αφού τον παίρνει να το κάνει και η 3η σε συνδρομητές nova όλο και ρίχνει πάτωμα τις τιμές καθως ειναι το μόνο που μπορεί να κάνει για να έχει παρουσία, παρόλο που πρακτικά μας συμφέρει αυτό αλλά σε θέμα δικτύου προσωπικά δε θεωρώ ότι θα φτάσει κορυφή πάντα πίσω θα είναι .. Ναι οκ υπάρχουν και περιπτώσεις  ξάνθης... αλλα σε γενικές γραμμές δεν.... Προσωπικά δε θεωρώ ότι θα αλλάξει κάτι στο μέλλον..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites


Να τους πάρεις εσύ τηλέφωνο μην περιμένεις να σε πάρουν. Εγώ τους πήρα η ίδια. Όχι στην νόβα αλλά στον εξωτερική συνεργάτη που είχαν βάλει τα τηλέφωνα αν τα έχεις κρατήσει. Νόβα δεν έχουν ιδέα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
πηρα τον εξωτερικό συνεργάτη και μου είπε ότι δίνουν προσφορά μόνο για φορητοτητα!
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ilka71 said:
1 ώρα πριν, looneygirl said:

Να τους πάρεις εσύ τηλέφωνο μην περιμένεις να σε πάρουν. Εγώ τους πήρα η ίδια. Όχι στην νόβα αλλά στον εξωτερική συνεργάτη που είχαν βάλει τα τηλέφωνα αν τα έχεις κρατήσει. Νόβα δεν έχουν ιδέα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

πηρα τον εξωτερικό συνεργάτη και μου είπε ότι δίνουν προσφορά μόνο για φορητοτητα!

Σε ποιο τηλέφωνο καλεσες ???Με ενδιαφέρει μια καλή προσφορά....

Link to comment
Share on other sites

πηρα τον εξωτερικό συνεργάτη και μου είπε ότι δίνουν προσφορά μόνο για φορητοτητα!

Δηλαδή παίζει ακόμα η προσφορά με τα 6,50€;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...