Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα μία βοήθεια θα έχει αναφερθεί πολλές φορές αλλά άντε να το βρω σε τόσες σελίδες.

Έχω double play με 2 ώρες στο κινητό που μου φτάνουν.

Για να μην χάσω το νούμερο και το υπόλοιπο κάθε δίμηνο βάζω 10€, με αποτέλεσμα να έχω μέσα 100€.

Αν πάρω πακέτο με 10,40 από τα 100€ ο χρόνος επεκτείνεται?

Αν πάρω πακέτο με 10,40 με νέα χρήματα ο χρόνος λήξεως επεκτείνεται?

Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος να κάνω την δουλειά μου με τα λιγότερα χρήματα, και το υπόλοιπο μπορώ να το κάνω κάτι?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος τρόπος είναι να ενεργοποιήσεις μια προσωπική προσφορά των 3 ευρώ από τα χρήματα που ήδη έχεις. Το έχω κάνει 3 φορές και επεκτείνεται η ημερομηνία λήξης κατά ένα μήνα.

 

Κάποιος φίλος έγραψε οτι και με τα σταθερά πακέτα ισχύει η επέκταση της ημερομηνίας. Ενώ άλλος είπε ότι αγοράζοντας ένα πακέτο δεν του επεκτάθηκε η ημερομηνία.

 

Αυτά είναι τα δεδομένα σε περίληψη.

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί όμως να μην έχει προσωπική προσφορά, οπότε αναγκαστικά θα αγοράσει πακέτο των 10,40

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί όμως να μην έχει προσωπική προσφορά, οπότε αναγκαστικά θα αγοράσει πακέτο των 10,40
Σωστά, σε αυτήν την περίπτωση είναι μονόδρομος, αλλά αυτό δεν το έχω δοκιμάσει

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος τρόπος είναι να ενεργοποιήσεις μια προσωπική προσφορά των 3 ευρώ από τα χρήματα που ήδη έχεις. Το έχω κάνει 3 φορές και επεκτείνεται η ημερομηνία λήξης κατά ένα μήνα.

 

Κάποιος φίλος έγραψε οτι και με τα σταθερά πακέτα ισχύει η επέκταση της ημερομηνίας. Ενώ άλλος είπε ότι αγοράζοντας ένα πακέτο δεν του επεκτάθηκε η ημερομηνία.

 

Αυτά είναι τα δεδομένα σε περίληψη.

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Γεια σας παιδιά πάντα έχω προσωπικές προσφορές και πάντα τις παίρνω 3 ευρώ 5 ευρώ γιατί δεν έχω megabyte και έτσι για να έχω γίγα παίρνεις προσφορές αλλά ποτέ δεν έχει επεκταθεί ο χρόνος, πολύ περίεργο που λέτε σε αυτό

Λέτε να είναι επειδή είναι double play και δεν είναι σκέτο F2G?

Αν κάποιος εδώ έχει Double play και free to go μπορεί να επιβεβαιώσει αν πέρνωντας τις προσφορές που τους στέλνουν του επεκτείνεται ο χρόνος κατά ένα μήνα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε να τσεκάρετε πριν την ενεργοποίηση πακέτου πότε λήγει το υπόλοιπο της κάρτας σας. Αν η ημερομηνία λήξης της κάρτας είναι μεταγενέστερη της ημερομηνίας που θα λήξει το πακέτο που θα ενεργοποιήσετε, τότε δεν επεκτείνεται παραπάνω η ημερομηνία λήξης της κάρτας. Δηλαδή πρέπει να έχει περάσει πάνω από ένας μήνας από τότε που έχετε ανανεώσει το χρόνο ομιλίας σας.

Σε εμένα έχει επεκταθεί η ημερομηνία λήξης της κάρτας όταν ενεργοποίησα πακέτο προσωπικής προσφοράς (των 7,5€ -δυστυχώς πιο φθηνές προσφορές δε μου έρχονται πλέον) πριν 3 βδομάδες συνέβη αυτό.

Edited by eirrr
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά πάντα έχω προσωπικές προσφορές και πάντα τις παίρνω 3 ευρώ 5 ευρώ γιατί δεν έχω megabyte και έτσι για να έχω γίγα παίρνεις προσφορές αλλά ποτέ δεν έχει επεκταθεί ο χρόνος, πολύ περίεργο που λέτε σε αυτό

Λέτε να είναι επειδή είναι double play και δεν είναι σκέτο F2G?

Αν κάποιος εδώ έχει Double play και free to go μπορεί να επιβεβαιώσει αν πέρνωντας τις προσφορές που τους στέλνουν του επεκτείνεται ο χρόνος κατά ένα μήνα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και σε μένα το ίδιο συμβαίνει. Με προσωπικές προσφορές 3 και 5 ευρώ που τις παίρνω συχνά ποτέ δεν είδα επέκταση του χρόνου. Στάνταρ κάθε δύο μήνες θέλει κάρτα για να μη μου λήξει το υπόλοιπο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απεριοριστα data ως 03/01. Πειτε μου αν υπαρχει στην εφαρμογη και που,γιατι γνωστος δεν το βρισκει.

https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/#/

Όταν λέει απεριόριστα DATA εννοεί πραγματικά απεριόριστα ή σύμφωνα με πολιτική ορθής χρήσης και όριο τα πχ 30GB; Συνήθως έτσι γίνεται όταν μιλάνε οι εταιρίες για απεριόριστα. Το έψαξα να βρω καμιά υποσημείωση αλλά δεν βρήκα. Οι τσιφούτηδες όμως δεν νομίζω να το έχουν πραγματικά απεριόριστα.

Link to comment
Share on other sites

μονο οι ιδιοι ξερουν να σου πουν.Λογικα αν υπηρχε οριο θα το λεγανε.
Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα που είχαν δώσει 50 gb, δεν υπήρχε πολιτική ορθής χρήσης, ούτε κόφτες ούτε τίποτε.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι απεριοριστο,απλα μετα τα 30gb καταναλωσης,σε κατεβαζει στο 1mbs ταχυτητα download

 

optoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μία βοήθεια θα έχει αναφερθεί πολλές φορές αλλά άντε να το βρω σε τόσες σελίδες.

Έχω double play με 2 ώρες στο κινητό που μου φτάνουν.

Για να μην χάσω το νούμερο και το υπόλοιπο κάθε δίμηνο βάζω 10€, με αποτέλεσμα να έχω μέσα 100€.

Αν πάρω πακέτο με 10,40 από τα 100€ ο χρόνος επεκτείνεται?

Αν πάρω πακέτο με 10,40 με νέα χρήματα ο χρόνος λήξεως επεκτείνεται?

Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος να κάνω την δουλειά μου με τα λιγότερα χρήματα, και το υπόλοιπο μπορώ να το κάνω κάτι?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

Η wind στα καρτοκινητά είναι η μόνη εταιρία που δεν βάζει φραγή μετά το τρίμηνο εάν δεν ανανεώσεις. Ουσιαστικά για να κρατήσεις τον αριθμό σου χρειάζεται μια ανανέωση ανα χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έχω υπόλοιπο μέσα 100€ και το χρειάζομαι το τηλέφωνο .

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην ξεχνάτε να τσεκάρετε πριν την ενεργοποίηση πακέτου πότε λήγει το υπόλοιπο της κάρτας σας. Αν η ημερομηνία λήξης της κάρτας είναι μεταγενέστερη της ημερομηνίας που θα λήξει το πακέτο που θα ενεργοποιήσετε, τότε δεν επεκτείνεται παραπάνω η ημερομηνία λήξης της κάρτας. Δηλαδή πρέπει να έχει περάσει πάνω από ένας μήνας από τότε που έχετε ανανεώσει το χρόνο ομιλίας σας.

Σε εμένα έχει επεκταθεί η ημερομηνία λήξης της κάρτας όταν ενεργοποίησα πακέτο προσωπικής προσφοράς (των 7,5€ -δυστυχώς πιο φθηνές προσφορές δε μου έρχονται πλέον) πριν 3 βδομάδες συνέβη αυτό.

Ναι ρε μεγάλε ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ έληγε το υπόλοιπο 30/12 .

Είχα λοιπόν προσφορά 200 λεπτά 20 SMS και 1Gb τα πήρα για δοκιμή και ο χρόνος λήξης της κάρτας πήγε 20/1/

ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 15 ΦΟΡΕΣ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Είναι καινούργια φρούτο η επέκταση χρόνου ομιλίας

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Είναι καινούργια φρούτο η επέκταση χρόνου ομιλίας

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Αλλά όχι για όλους.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Αλλά όχι για όλους.
Αυτό πράγματι είναι ένα θέμα, και με ανησυχεί ιδιαίτερα διότι σημαίνει ότι δεν είναι κάτι βάσει σχεδίου

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μία βοήθεια θα έχει αναφερθεί πολλές φορές αλλά άντε να το βρω σε τόσες σελίδες.

Έχω double play με 2 ώρες στο κινητό που μου φτάνουν.

Για να μην χάσω το νούμερο και το υπόλοιπο κάθε δίμηνο βάζω 10€, με αποτέλεσμα να έχω μέσα 100€.

Αν πάρω πακέτο με 10,40 από τα 100€ ο χρόνος επεκτείνεται?

Αν πάρω πακέτο με 10,40 με νέα χρήματα ο χρόνος λήξεως επεκτείνεται?

Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος να κάνω την δουλειά μου με τα λιγότερα χρήματα, και το υπόλοιπο μπορώ να το κάνω κάτι?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

O καλύτερος τρόπος ειναι να τα δώσεις σε υπηρεσίες προσφοράς οπως πχ Χαμόγελο παιδιού. Και μετά να βάζεις κάρτα κάθε χρόνο για να μη χάσεις το νούμερο.

Δεν υπάρχει λόγος να τους ταίζεις 10αρικα κάθε 2μηνο

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να πάρεις τα λεφτά σου πίσω καταγγέλοντας την σύμβαση (εφόσον γίνουν αυξήσεις που να σε καλύπτουν), πας σε άλλη εταιρεία και ξανά επιστρέφεις....

 

... το παραπάνω σκηνικό που θέλει υπομονή και θέληση :)

 

 

 

 

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να πάρεις τα λεφτά σου πίσω καταγγέλοντας την σύμβαση (εφόσον γίνουν αυξήσεις που να σε καλύπτουν), πας σε άλλη εταιρεία και ξανά επιστρέφεις....

 

... το παραπάνω σκηνικό που θέλει υπομονή και θέληση :)

 

μπορει να κανω λαθος,αλλα η επιστροφη χρηματων λογω αυξησεων συνδυάζεται με διακοπη του αριθμου,δεν ξερω αν δουλευει με φορητοτητα.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να κανω λαθος,αλλα η επιστροφη χρηματων λογω αυξησεων συνδυάζεται με διακοπη του αριθμου,δεν ξερω αν δουλευει με φορητοτητα.
Δουλεύει, τους ρώτησα πριν μερικούς μήνες και είπαν ότι το νούμερο είναι ιδιοκτησία σου και το πας όπου θέλεις

 

Βέβαια δεν το δοκίμασα και δεν μπορώ να πω αν δουλεύει γκαραντι

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον αναρωτιέται γιατί δεν του δίνει τα απεριόριστα MB το βλέπεις μόνο από την σελίδα του F2G και όχι και στην εφαρμογή όπως έπρεπε

b7971f39e567cf0b0757e666d17ded50.jpg

 

 

Θέλει να έχει γίνει ανανέωση της τελευταίες 30 ημέρες

 

 

Ο Άγιος Βασίλης δεν θα έρθει για μερικούς εάν δεν τα έχουν ακουμπήσει στην Wind της τελευταίες 30 ημέρες

 

 

Φυσικά και ούτε σε εμένα τα δίνει γιατί δεν έχω κανει ανανέωση

 

Ουπς κάτι πήγε στραβά παρακαλώ ξανάπροσπάθηστε αργότερα

 

 

Κανονικά έπρεπε να λέει

 

Θες δώρο δώσε χρήμα και μετά θα το πάρεις .... ΔωΡεΑν

 

Κορόιδο....

 

 

 

Και εάν δεν χρειάζεται να κάνεις ανανέωση γιατί έχεις χρήματα μέσα δεν το δίνουν καλά τα άλλα δωρεάν δεν το πληρώνεις άμεσα αλλά έμμεσα

 

 

ΟΞΩ ρεεεεεε

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το όξω ρεεε :lol: αλλά πάει κατά την γνώμη μου στον γελοίο όρο ότι όποια μέρα και αν το ενεργοποιήσεις λήγει στις 3/1... Γιατι και ο ανταγωνισμός έχει προυπόθεση για το δώρο απο 15/11 τελευταία ανανέωση αλλά αυτό το γελοίο με την ημερομηνία λήξης μόνο η wind/q
Link to comment
Share on other sites

Ο όρος αυτός των 30ημερων ανανέωση δεν ίσχυε όταν βγήκε το δώρο καθότι το ενεργοποίησα σε δύο (2) νούμερα που δεν είχαν ανανέωση πριν 30 μέρες. Το ένα μάλιστα έχει ανανεώσει από τον Νοέμβριο του 2019 και ζει με τα δώρα και τα 0.01 € που στέλνουν :D

 

Όμορφη wind με τα ωραία σου

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση... Μεταξύ q και f2go έχουν μεταξύ τους δωρεάν λεπτά ομιλίας;

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

O καλύτερος τρόπος ειναι να τα δώσεις σε υπηρεσίες προσφοράς οπως πχ Χαμόγελο παιδιού. Και μετά να βάζεις κάρτα κάθε χρόνο για να μη χάσεις το νούμερο.

 

Δεν υπάρχει λόγος να τους ταίζεις 10αρικα κάθε 2μηνο

Το θέμα είναι ότι κάνω χρήση το χρησιμοποιώ όχι πολύ αλλά το έχω δηλώσει παντού τράπεζες κτλ δεν γίνεται να μην ανανεώνω κάθε διμηνο αλλιώς δεν μπορώ να πάρω ούτε να λάβω τηλέφωνα έτσι δεν είναι?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...