Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν πας σε f2g δε νομίζω να.πάρεις το free2talk ή το free2surf., αυτά είναι από παλιά προσφορά.

 

Το ανάποδο θέλω να κάνω, απο free2talk να πάω σε Q

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή την αναφορά στη δικαιολογία των καταστημάτων "δεν έχουμε καρτα σιμ", εχω να καταθεσω το εξής: είχα ακυρώσει παλαιότερα εναν αριθμό Q για μου επιστρέψουν το υπολοιπο λογω τιμολογιακων αλλαγών. Μετά απο κανένα 6μηνο στέλνω στη Wind μια φόρμα επικοινωνίας οπου ζητώ να ανακτήσω τον αριθμό. Στην απάντηση μου πρότειναν να παραγγείλω ενα νεο αριθμό online και οταν θα παραλαμβανα τη σιμ, θα ενεργοποιουσαν τον παλιό αριθμο μου σε αυτήν. Δε το δοκίμασα ποτέ, όμως ίσως είναι μια λύση τελικα.

 

33dmbof.png

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. εχω ενα παλιό νούμερο f2g και θελω να ρωτήσω εαν μπορω να απενεργοποιήσω την προσφορά Free2talk που δινει 300' απο 10 ευρώ και πάνω. γίνεται?. κάπου διάβασα οτι επιλέγεις το free2surf. ισχύει?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. εχω ενα παλιό νούμερο f2g και θελω να ρωτήσω εαν μπορω να απενεργοποιήσω την προσφορά Free2talk που δινει 300' απο 10 ευρώ και πάνω. γίνεται?. κάπου διάβασα οτι επιλέγεις το free2surf. ισχύει?

ισχύει

 

Με αφορμή την αναφορά στη δικαιολογία των καταστημάτων "δεν έχουμε καρτα σιμ", εχω να καταθεσω το εξής: είχα ακυρώσει παλαιότερα εναν αριθμό Q για μου επιστρέψουν το υπολοιπο λογω τιμολογιακων αλλαγών. Μετά απο κανένα 6μηνο στέλνω στη Wind μια φόρμα επικοινωνίας οπου ζητώ να ανακτήσω τον αριθμό. Στην απάντηση μου πρότειναν να παραγγείλω ενα νεο αριθμό online και οταν θα παραλαμβανα τη σιμ, θα ενεργοποιουσαν τον παλιό αριθμο μου σε αυτήν. Δε το δοκίμασα ποτέ, όμως ίσως είναι μια λύση τελικα.

 

η ανακτηση αριθμού γίνεται ως 6 μήνες μετά τη διακοπή σύμφωνα με την ΕΕΤΤ. Οπότε κοίτα ακριβώς τι διάστημα έχει περάσει. Το άλλο πρώτη φορά το ακούω,αλλαγή αριθμού στη σιμ,δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Απεριόριστα δεδομένα για 15 ημέρες με 5,90€
Φαντάζομαι ενεργοποίηση μεχρι τέλος του μήνα όπως και οι άλλες εταιρείες;
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εαν επιλέξω το. free2surf δε θα μου κρατάνε χρήματα κάθε 2-3 μήνες όπως έκαναν για τα 300 λεπτά.

ευχαριστώ.

 

Όχι δεν θα σου κρατάει χρήματα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ενεργοποίηση μεχρι τέλος του μήνα όπως και οι άλλες εταιρείες;

 

 

  • Η ισχύς του πακέτου είναι 15 ημέρες
  • Το πακέτο ενεργοποιείται 1 μόνο φορά έως και 30/11
  • Τα ενσωματωμένα MB του πακέτου ΔΕΝ μπορούν να καταναλωθούν κατά την περιαγωγή
  • Προτεραιότητα στην κατανάλωση έχουν τα ΜΒ του πακέτου της προσφοράς

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

η ανακτηση αριθμού γίνεται ως 6 μήνες μετά τη διακοπή σύμφωνα με την ΕΕΤΤ. Οπότε κοίτα ακριβώς τι διάστημα έχει περάσει. Το άλλο πρώτη φορά το ακούω,αλλαγή αριθμού στη σιμ,δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις.

 

Εν μέρει σωστό. Στους 6 μήνες μπορούν να διαθέσουν ξανά το νούμερο στην κυκλοφορία. Ίσως αν δεν έχει διατεθεί να μπορείς να το ξαναπάρεις. Η ημερομηνία του μέηλ βέβαια είναι το Μάιο, όπως μπορείς να δεις... ;)

 

Ωστόσο, εγώ αυτό το ανέφερα ως πιθανή λύση στο ενδεχόμενο να πηγαίνεις στα καταστήματα και να σου λένε ότι δεν έχεις σιμ. Ας στείλει ο φίλος που ενδιαφέρεται μια φόρμα επικοινωνίας στη Wind, να δει εάν μπορεί να εξυπηρετηθεί κατ' αυτόν τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

μολις με καλεσαν απο wind και ενω ήμουν ετοιμος να το κλεισω τον άκουσα λιγο, μου πρότεινε 1500 λεπτα 1500 μηνύματα και 10gb μηνιαίως και δωρο μια ψευτοκαμερα conseptumε 20 ευρβ το μηνα, τωρα έχω φοιτητικό και την βγαζω με 12 ευρω και καποιες φορες ανανεώνω δεύτερη φορα το μήνα για να παρω αλλα 600mb γιατί μου τελειώνουν. ειναι δύο χρόνια συμβόλαιο, πηραν κανεναν αλλον;
Link to comment
Share on other sites

μολις με καλεσαν απο wind και ενω ήμουν ετοιμος να το κλεισω τον άκουσα λιγο, μου πρότεινε 1500 λεπτα 1500 μηνύματα και 10gb μηνιαίως και δωρο μια ψευτοκαμερα conseptumε 20 ευρβ το μηνα, τωρα έχω φοιτητικό και την βγαζω με 12 ευρω και καποιες φορες ανανεώνω δεύτερη φορα το μήνα για να παρω αλλα 600mb γιατί μου τελειώνουν. ειναι δύο χρόνια συμβόλαιο, πηραν κανεναν αλλον;

 

Στα φοιτητικά, τι προσφορές παίζουν ?

Link to comment
Share on other sites

Χειρίζομαι 4 νούμερα από την εφαρμογή. Τα 3 έχουν username και password και το 4ο επειδή είναι νέος αριθμός αναγκαστικά μέσω κωδικού με sms την πρώτη φορά. Από το πρωί 3 φορές μου γράφει ότι αποσυνδέθηκε για λόγους ασφαλείας. Πατάω σύνδεση και φαίνονται μόνο τα 3 νούμερα που έχουν username. Το άλλο πρέπει να μπω πάλι με κωδικό. Μετά από λίγο πάλι τα ίδια. Ξανά αποσύνδεση για το 4ο νούμερο. Έχει κανείς αυτό το θέμα; Δεν μπορούμε να είμαστε πλέον δύο άτομα ταυτόχρονα στην εφαρμογή για τον ίδιο αριθμό; Απλά έμπαινα και εγώ γιατί ο κάτοχος δεν γνωρίζει καλά πότε τελειώνουν πακέτα κτλ ώστε να του τα ενεργοποιώ εγώ.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανονικά η επιλογή να μπαίνεις και να συνδέεις οποιοδήποτε αριθμό F2G χρειάζεσαι, με username και password.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στα φοιτητικά, τι προσφορές παίζουν ?

 

12 ευρώ το μήνα 1500' προς όλα τα εθνικά κινητά και σταθερά δηλαδή προς όλους, ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΑ προς Wind & Q και 3 γίγα για 25 μέρες, είναι το "νέο" φοιτητικό της Wind

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανονικά η επιλογή να μπαίνεις και να συνδέεις οποιοδήποτε αριθμό F2G χρειάζεσαι, με username και password.

 

Σε νέους αριθμούς νομίζω ότι δεν σου δίνει επιλογή μέσω username παρά μόνο μέσω sms.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και σε μένα που τι έχω πάνω από τρία χρόνια... μόνο με sms πια, δεν αναγνωρίζει είσοδο με user name & password πιθανόν για λόγους προστασίας και ασφάλειας, από τότε με την αναβάθμιση του app γέμισε bug μέχρι να στρώσει τσουρέκια θα μας τα κάνει...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Χειρίζομαι 4 νούμερα από την εφαρμογή. Τα 3 έχουν username και password και το 4ο επειδή είναι νέος αριθμός αναγκαστικά μέσω κωδικού με sms την πρώτη φορά. Από το πρωί 3 φορές μου γράφει ότι αποσυνδέθηκε για λόγους ασφαλείας. Πατάω σύνδεση και φαίνονται μόνο τα 3 νούμερα που έχουν username. Το άλλο πρέπει να μπω πάλι με κωδικό. Μετά από λίγο πάλι τα ίδια. Ξανά αποσύνδεση για το 4ο νούμερο. Έχει κανείς αυτό το θέμα; Δεν μπορούμε να είμαστε πλέον δύο άτομα ταυτόχρονα στην εφαρμογή για τον ίδιο αριθμό; Απλά έμπαινα και εγώ γιατί ο κάτοχος δεν γνωρίζει καλά πότε τελειώνουν πακέτα κτλ ώστε να του τα ενεργοποιώ εγώ.
Μου το κάνει συνέχεια εδώ και μια βδομάδα απ οσο θυμάμαι ίσως και παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

12 ευρώ το μήνα 1500' προς όλα τα εθνικά κινητά και σταθερά δηλαδή προς όλους, ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΑ προς Wind & Q και 3 γίγα για 25 μέρες, είναι το "νέο" φοιτητικό της Wind

 

Να διευκρινισουμε οτι το πακέτο κοστιζει 10,40ευρω, για τα οποια απαιτείται να βαλεις καρτα 12 ευρω.

 

Επίσης με μερικούς πρόχειρους υπολογισμούς (λογω διάρκειας 25 ημερών), η αναγωγή του μηνιαίου κόστους έρχεται στα 14,6 ευρω κάρτα αντι για 12.

Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινισουμε οτι το πακέτο κοστιζει 10,40ευρω, για τα οποια απαιτείται να βαλεις καρτα 12 ευρω.

 

Επίσης με μερικούς πρόχειρους υπολογισμούς (λογω διάρκειας 25 ημερών), η αναγωγή του μηνιαίου κόστους έρχεται στα 14,6 ευρω κάρτα αντι για 12.

Και πάλι συμφέρει πολύ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι συμφέρει πολύ.

 

Ανάλογα. Αν κάποιος χρειάζεται sms σε αριθμό που δε τον καλυπτει το log'n'win είτε δε του αρκούν τα 3GB, ίσως αξίζει να σκεφτεί το συμβόλαιο.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα. Αν κάποιος χρειάζεται sms σε αριθμό που τον καλυπτει το log'n'win είτε δε του αρκούν τα 3GB, ίσως αξίζει να σκεφτεί το συμβόλαιο.

Ναι, συμφωνώ σε αυτό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς από πρόσφατη εμπειρία αν η ενεργοποίηση πακέτου επεκτείνει τη λήξη του υπολοίπου; Και αν ναι για πόσο; :confused:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...