Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ειχες ανοιχτο και το δουλευες το νουμερο? το ενεργοποιουσες συχνα δηλαδη σε συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

Άρα συμπεραίνουμε ότι για ένα εξάμηνο δεν μπαίνει φραγή εισερχομένων κλήσεων. Ωραία διότι έχει ένα smart watch ο μικρός μου και τον παίρνω για να συνεννοούμαστε... ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

* Τον Μάρτιο ή Απρίλιο είχα βάλει τελευταία φορά κάρτα αν θυμάμαι καλά

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

το ειχες ανοιχτο και το δουλευες το νουμερο? το ενεργοποιουσες συχνα δηλαδη σε συσκευη?

 

 

 

Ναι το χρησιμοποιω κανονικα στο παλιο μηλοφωνο. Μολις χαθει το υπολπιπο απαντω κανονικα σε εισερχομενες, βλεπω μνματα κλπ σε καθημεριμη βαση.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

θεωρητικα μεχρι 4 μηνες. Πρακτικα ως τωρα στους 12 μηνες μπαινει φραγη και στους 13 μήνες + 5 μερες χανεις τον αριθμο. Καλο ειναι να μας διευκρινησει ο φιλος πιο πανω,ποσο καιρο εχει να βαλει καρτα. Μπορει να ανηκει στις εξαιρεσεις και να εχει φραγη,ειδικα αν ο αριθμος ηταν ξεχασμενος σε συρταρι χωρις να ενεργοποιειται. 'Η μπορει να αλλαξαν τα πραγματα...

 

Γνωρίζουμε αν ερχεται ειδοποίηση πριν απο τη φραγή;

Με τις νεες τιμολογιακές πολιτικές της Wind και παρόλο που εχω φοιτητικό και διάφορες αλλες καλές προσφορές, δεν με συμφέρει να βάζω πλέον κάρτα ούτε στο 2μηνο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι πριν την φραγή δεν έρχεται καμμία ειδοποίηση (τουλάχιστον σε μένα δεν έχει έρθει ποτέ)

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

παντως εμενα νουμερο που κανονικα ληγει τελος Αυγουστου,δεχεται ακομα εισερχομενες. Και το ανοιγω μια-δυο φορες την εβδομαδα...απο παλια νουμερα θυμαμαι και εγω οτι δεν ερχεται καμμια ειδοποιηση.
Link to comment
Share on other sites

1. Οπότε μπορούμε να έχουν δωρεάν εισερχόμενες για ένα έτος (εξυπηρετεί ώστε να μας καλούν οι άλλοι σε έναν "αναγνωρίσιμο" ελληνικό αριθμό κινητού του τύπου 69ΧΧΧΧΧΧΧ ) και μπορούμε την ίδια στιγμή να βάλουμε μια e-sim διάρκειας 365 ημερών και να κάνουμε τις εξερχόμενες κλήσεις μας μέσω wifi.

 

2. Στις εξερχόμενες κλήσεις θα δηλώσουμε ως caller-id τον κανονικό αριθμό κινητού μας ώστε να μας βλέπουν τα άλλα άτομα όταν τα καλούμε για να μας παίρνουν πίσω.

 

3. Δηλαδή με €10 ευρώ τον χρόνο έχουμε λειτουργικό αριθμό για εισερχόμενες κλήσεις και ταυτοχρόνως, βάζουμε Ό,ΤΙ θέλουμε και χρειαζόμαστε για data και εξερχόμενες κλήσεις μεσω esim παρόχου εξωτερικού.

 

Μια λίστα με e-sim εδώ:

https://esimdb.com/greece

 

Καλό ακούγεται

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Πες μας λίγα περισσότερα πράγματα.

Κλήσεις μέσω 4g είναι;

Ποιότητα; Πόσα data χρειάζεσαι το μήνα για νορμάλ χρήση;

Ευχαριστώ πολύ

1. Οπότε μπορούμε να έχουν δωρεάν εισερχόμενες για ένα έτος (εξυπηρετεί ώστε να μας καλούν οι άλλοι σε έναν "αναγνωρίσιμο" ελληνικό αριθμό κινητού του τύπου 69ΧΧΧΧΧΧΧ ) και μπορούμε την ίδια στιγμή να βάλουμε μια e-sim διάρκειας 365 ημερών και να κάνουμε τις εξερχόμενες κλήσεις μας μέσω wifi.

 

2. Στις εξερχόμενες κλήσεις θα δηλώσουμε ως caller-id τον κανονικό αριθμό κινητού μας ώστε να μας βλέπουν τα άλλα άτομα όταν τα καλούμε για να μας παίρνουν πίσω.

 

3. Δηλαδή με €10 ευρώ τον χρόνο έχουμε λειτουργικό αριθμό για εισερχόμενες κλήσεις και ταυτοχρόνως, βάζουμε Ό,ΤΙ θέλουμε και χρειαζόμαστε για data και εξερχόμενες κλήσεις μεσω esim παρόχου εξωτερικού.

 

Μια λίστα με e-sim εδώ:

https://esimdb.com/greece

 

Καλό ακούγεται

Link to comment
Share on other sites

 

Μια λίστα με e-sim εδώ:

https://esimdb.com/greece

 

 

Τι απίστευτο site είναι αυτό!!! :D:rolleyes::wacko:

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν ξέρω πολλά πράγματα. Αυτό που ξέρω είναι ότι μπορείς να έχεις ως πάροχο για τα data σου κάποιον πάροχο του εξωτερικού. Σας έστειλα το site να δείτε τις προσφορές. Οι τιμές τους μπορεί να είναι λίγο τσιμπημένες, αλλά σκεφθείτε ότι σου δίνουν μια ποσότητα data η οποία έχει ισχύ ακόμα και 1 ΧΡΟΝΟ και αυτό σημαίνει ότι δεν χρειάζεται να βάζεις €10άρικα κάθε 2μηνο για πακέτα data. Για μένα αυτό είναι το πιο σημαντικό, ότι έχουν ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ χρονική διάρκεια ισχύος τα data που αγοράζεις. Και εκεί γίνεται η οικονομία.

 

Μπορείς να βάλεις 24GB για 365 ημέρες με 77 ευρώ δηλαδή περίπου 6.5 ευρώ το μήνα.

 

Όταν αγοράζεις data από πάροχο εξωτερικού μέσω e-sim πρέπει:

-Κατ' αρχάς η συσκευή σου να υποστηρίζει e-sim

-Μια σωστή λογική είναι να χρησιμοποιείς wifi ό,που μπορείς (αυτό είναι προφανές) και να ΔΙΑΦΥΛΑΤΤΕΙΣ τα πολύτιμα data του e-sim παρόχου για τις εξερχόμενες κλήσεις σου σε σημεία που δεν έχει wifi.

Edited by rodriguez
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Με roaming δεν θα δουλεύουν αυτά; Δεν έχει όριο 4 μήνες το roaming;

Επίσης οποίος έχει συσκευή με esim(ακριβή), μου φαίνεται δύσκολο να χρειαστεί να κάνει τέτοιες ταρζανιές για να γλυτώσει λίγα ευρώ το μήνα...

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Με roaming δεν θα δουλεύουν αυτά; Δεν έχει όριο 4 μήνες το roaming;

Επίσης οποίος έχει συσκευή με esim(ακριβή), μου φαίνεται δύσκολο να χρειαστεί να κάνει τέτοιες ταρζανιές για να γλυτώσει λίγα ευρώ το μήνα...

 

Sent from my Galaxy S10e

Για το δεύτερο μην είσαι απόλυτος φίλε Μαρκ έχω δει πειναλες και πειναλησες που αν τους πετάξεις κάτω 1€ θα κάνουν 200 κολοτουμπες για να το φτάσουν και να το πάρουν δικό τους... Και έχουν τηλέφωνο 1000€ συν

 

 

Επίσης ότι πρόταση έχει ο καθένας καλό είναι να την δείχνει... Πότε δεν ξέρεις εάν χρειάστει κάποιες φορες

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Πολλά παραδείγματα από άτομα που έχουν ακριβά τηλέφωνα αλλά όχι λεφτά :) αλλά και άλλοι που έχουν λεφτά αλλά προτιμούν τα φθηνά τηλέφωνα :D

 

Για λιγα δεδομένα VoIP για μένα ιδανική λύση είναι η εγγλέζικη giffgaff, που την στέλνουν και Ελλάδα δωρεάν

 

δεν λήγει ποτέ βάζεις 10 λίρες σου χαρίζουν άλλες πέντε και τις 15 λίρες τις ροκανιζεις κατά το δοκούν

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η καρτα δεν ληγει αλλα αν βαλεις πολλα δεδομενα εχει πολιτικη ορθης χρησης, εξω απο την χωρα θα στο κοψουν αν δουνε οτι μενεις αρκετες μερες. Σε μερικες το κοβουν αμεσως σχεδον.

 

Εχω βοντα ΗΒ αλλα δεν μπορουν να σε παρουν δωρεαν.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για δεδομένα πακέτου αλλά κανονικά , τα οποία τα χρεώνει 5p το ΜΒ όχι φθηνά αλλά άμα το χρησιμοποιείς ελάχιστα κάνει δουλειά

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά έχω 1,60€ που λήγουν σε τρεις μέρες και δεν θα ανανεώσω. Υπάρχει τρόπος να το στείλω κάπου για να μη χαθεί; Π.χ. χαμόγελο του παιδιού, κιβωτός του κόσμου κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά έχω 1,60€ που λήγουν σε τρεις μέρες και δεν θα ανανεώσω. Υπάρχει τρόπος να το στείλω κάπου για να μη χαθεί; Π.χ. χαμόγελο του παιδιού, κιβωτός του κόσμου κλπ;
Ναι με sms

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν βρίσκω κάτι, τουλάχιστον για το ποσό που προανέφερα. Έχει sms αλλά κοστίζει 2,65€ και δεν μ' αφήνει να το στείλω λόγω μικρότερου υπολοίπου.
Link to comment
Share on other sites

Την καλοκαιρινή προσφορά των 15 γιγα μπορούμε να ενεργοποιηθεί δυο φορές στον ίδιο μήνα???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τα απεριόριστα Gb με 10 ευρώ τα δίνει και σε καρτοκινητο η μόνο στις συνδέσεις ;
Don't cry because it's over.Smile because it happened.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τα απεριόριστα Gb με 10 ευρώ τα δίνει και σε καρτοκινητο η μόνο στις συνδέσεις ;

Μόνο στα συμβόλαια.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στα συμβόλαια.
P. K θα μας τρελάνεις είδες τι ρωτάει απεριόριστα data που τα δίνει σε καρτοκινητο η σε σύνδεση.... Με 10€ σε ποια σύνδεση καλέ μου p. k δίνει απεριόριστα data με 10€.....?

 

= σε καμία σύνδεση σε καμία εταιρεία

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

P. K θα μας τρελάνεις είδες τι ρωτάει απεριόριστα data που τα δίνει σε καρτοκινητο η σε σύνδεση.... Με 10€ σε ποια σύνδεση καλέ μου p. k δίνει απεριόριστα data με 10€.....?

 

= σε καμία σύνδεση σε καμία εταιρεία

Υπάρχει μια προσφορά φίλε μου αυτόν τον καιρό, η οποία δίνει 30 gb με 9,99 ευρώ και μπορεί να ενεργοποιηθεί σε συμβόλαια.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια προσφορά φίλε μου αυτόν τον καιρό, η οποία δίνει 30 gb με 9,99 ευρώ και μπορεί να ενεργοποιηθεί σε συμβόλαια.
Φίλε μου καλέ... Καλέ μου φίλε. δεν είναι απεριόριστα τα 30GB μην κάνεις το ίδιο λάθος με την wind και εσύ.

 

κοροϊδεύει η wind το κόσμο μήπως κάποιος τσίμπηση μην δουλευόμαστε και μεταξύ μας.

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...