Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παλιότερα όμως μπορούσες να βάλεις 5€ τώρα όπως έχουν φτιάξει και οι τρεις το σύστημα τους το ελάχιστο κόστος διπλασιαστηκε δηλαδή 10 και μόνο online

 

...και πλέον η ανανέωση ανά δίμηνο και όχι έτος/εξάμηνο που ήταν παλιότερα. Άλλες εποχές τότε, βγάζαμε εξάμηνα με τις προσφορές (bonus ακόμα και για τις εισερχόμενες!) και ελάχιστες ανανεώσεις...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις το smart week 4GB με 5 ευρώ και smart nights 10GB με 5 ευρώ για χρήση νυχτερινές ώρες, το βράδυ εξακολουθεί να τραβάει από τον πρώτο πακέτο .

Απαράδεκτο κατά την γνώμη μου, μίλησα με 2 άτομα στο chat της wind και η απάντηση τους ήταν όταν τελειώνει ημερολογιακά πρώτο το smart week.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επειδή δε μου ερχόταν καμία προσφορά στο νούμερο μου... συμπλήρωσα τη φόρμα που έχει στο site αλλά και στο Facebook που με κάθε νέο αριθμό F2G δίνει 2GB δωρεάν κάθε μήνα για 1 χρόνο και διπλασιασμό της κάρτας για 3 μήνες. Ισχύει μόνο για νέα νούμερα και μόνο online όχι στα καταστήματα. Περιμένω με κούριερ τη σιμ...
Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση ✌️

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν βάλεις το smart week 4GB με 5 ευρώ και smart nights 10GB με 5 ευρώ για χρήση νυχτερινές ώρες, το βράδυ εξακολουθεί να τραβάει από τον πρώτο πακέτο .

Απαράδεκτο κατά την γνώμη μου, μίλησα με 2 άτομα στο chat της wind και η απάντηση τους ήταν όταν τελειώνει ημερολογιακά πρώτο το smart week.

Δυστυχώς έτσι πάει... ότι τελειώνει πρώτο από εκεί αφαιρείται από το σύστημα

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση ✌️

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς έτσι πάει... ότι τελειώνει πρώτο από εκεί αφαιρείται από το σύστημα

 

Για να έχει νόημα το πακέτο για τις βραδινές ώρες θα έπρεπε να έχει προτεραιότητα. Αλλά για την Wind μιλάμε. Σε πολλά πράγματα είναι να απορείς με αυτήν την εταιρία.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επειδή δε μου ερχόταν καμία προσφορά στο νούμερο μου... συμπλήρωσα τη φόρμα που έχει στο site αλλά και στο Facebook που με κάθε νέο αριθμό F2G δίνει 2GB δωρεάν κάθε μήνα για 1 χρόνο και διπλασιασμό της κάρτας για 3 μήνες. Ισχύει μόνο για νέα νούμερα και μόνο online όχι στα καταστήματα. Περιμένω με κούριερ τη σιμ...
Ενδιαφέρουσα περίπτωση, ενεργοποιείς μια κάρτα για το καλοκαίρι και είσαι άρχοντας :)

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σημειώστε βέβαια οτι για να δωσει τα 2 γιγα θελει ανανέωση καθε μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Σημειώστε βέβαια οτι για να δωσει τα 2 γιγα θελει ανανέωση καθε μήνα.
Αυτό που το λέει;; Δεν πρόσεξα κάτι τέτοιο

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/f2g-sim-paraggelia/

εφαρμογη για f2g δεν εχω,αλλα και στην q εχει ακριβως το ιδιο και το λέει στην εφαρμογή.

Να το γραψω πιο σωστα: Τον διπλασιασμο ποσου για 3 μηνες και τα 2 γιγα καθε μηνα για ενα χρονο,τα δινει στην 1η ανανεωση του μηνα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκαιο έτσι όπως το γράφει στο λινόκ θέλει τάισμα για να σου δώσει το τζάμπα ίντερνετ, αλλά και πάλι σαν δεύτερη για το ίντερνετ ίσως αξίζει....

 

ταισεις 1 δεκαδικό (διπλασιάζεται) και να το φας σε δύο πακέτα και ήρθε ο Σεπτέμβρης.... :)

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ακόμα μια φορά προσφορά για να πάω σε καρτοσυνδεση.

600' προς όλους

960' προς wind/q

3,5 GB

100 sms προς όλους

 

Για 2 χρόνια, τελική τιμή 13,90 €

 

Νομίζω είναι πολύ καλή η τιμή και πραγματικά έχω προβληματιστεί. Ζήτησα να απαντήσω αύριο.

 

Θέλω την συμβουλή σας.

 

Τώρα έχω f2go με την προσφορά με τα 300' και προνομιακό.

Ξοδεύω σχεδόν 12 ευρώ τον 1 με και υπό συνθήκες 1,5 μήνα και έχω φοιτητικό cu στην άλλη κάρτα του κινητού.

Παλιά την έβγαζα με δέκα ευρώ σχεδόν τους 2 μήνες αλλά τον τελευταίο ένα μισή χρόνο έχει χειροτερέψει το πράγμα στην wind. Πείτε μου την άποψη σας

Link to comment
Share on other sites

συνολο με την αλλη καρτα ποσο πας το μηνα? αν εισαι στα 15-20€ και εχεις επαφες αρκετες wind/q πηγαινε με κλειστα τα ματια αν δεν σε πειραζει η δεσμευση. Παλιοτερα διναν και με χαμηλοτερη τιμη το προγραμμα αυτο,γυρω στα 12. Αν μπορεις να το κατεβασεις λιγο καλο θα είναι...
Link to comment
Share on other sites

@user3650 οι κλίσεις είναι μονολεπτες ή 3λεπτες?

Αν έχεις συγκεκριμένους αριθμούς που μιλάς με wind κάνοντας χρήση των magic numbers νομίζω πως είσαι καλά να παραμείνεις ως έχει. Αν χρησιμοποιείς πολλούς αριθμούς και από διαφορετικές εταιρείες κι εφόσον οι κλίσεις είναι ανά λεπτό τότε αξίζει η αλλαγή.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ξοδεύω σχεδόν 12 ευρώ τον 1 με και υπό συνθήκες 1,5 μήνα και έχω φοιτητικό cu στην άλλη κάρτα του κινητού.

Παλιά την έβγαζα με δέκα ευρώ σχεδόν τους 2 μήνες αλλά τον τελευταίο ένα μισή χρόνο έχει χειροτερέψει το πράγμα στην wind. Πείτε μου την άποψη σας

Προσωπικά θεωρώ ότι αυτό θέλουν να κάνεις. Να σε δεσμεύσουν ώστε να έχουν σίγουρα τα χρήματα σου με το καρτοσυμβόλαιο. Για την π...α και μόνο που παίζουν και οι 3 πάροχοι πάνω σε αυτό, θα έλεγα όχι προσωπικά σε οποιοδήποτε καρτο-συμβόλαιο και ας μου έβγαινε και λιγο παραπάνω αλλά να έχω την επιλογή να τους χαιρετίσω όποτε θέλω εγώ και όχι όποτε τελειώσει το συμβόλαιο μου

Link to comment
Share on other sites

@user3650 ... Η τιμή που σου δώσανε είναι πολύ καλή αλλά εσύ ξοδεύεις λιγότερα οπότε γιατί να δεσμευτείς;;;...

 

Προσωπικά δεν θα το έκανα

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , ενεργοποιησα απο υπολοιπο που ειχα στο f2g το Talk to All +Data +

Εδωσε τα λεπτα ομιλιας και τα sms που λεει, αλλα οχι και τα Data.

Γραφει 500 MB (rollover) kai Bonus +250 MB. Αυτα γιατι δεν μου τα εδωσε? Εχω καταλαβει κατι λαθος?

Σπανια βαζω πακετα και δεν ξερω τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

μηπως μηδενισε το υπολοιπο σου με την ενεργοποιηση του πακετου? data δουλευουν με 0,01 υπολοιπο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , ενεργοποιησα απο υπολοιπο που ειχα στο f2g το Talk to All +Data +

 

Εδωσε τα λεπτα ομιλιας και τα sms που λεει, αλλα οχι και τα Data.

 

Γραφει 500 MB (rollover) kai Bonus +250 MB. Αυτα γιατι δεν μου τα εδωσε? Εχω καταλαβει κατι λαθος?

 

Σπανια βαζω πακετα και δεν ξερω τι παιζει.

Νομίζω θα έπρεπε να στα δώσει ακόμα και με μηδέν υπόλοιπο θα έπρεπε να φαίνονται...

 

Στειλτους μήνυμα στο messenger απαντούν αμέσως

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αρχικά δέχτηκα και μου έστειλαν στο email το συμβόλαιο

αφού το μελέτησα διαπίστωσα ότι

1. Πρόκειτε για το wind καρτοσύνδεση plus

2. Μετά το τέλος των 24 μηνών θα πάω στο ισχύοντα τότε κατάλογο (τώρα είναι 33,59)

3. Ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά και μετά ανά 1 λεπτό

4. Αν θέλω να γυρίσω το νούμερο σε κάρτα πρέπει να δώσω 30 ευρώ

 

Από τα παραπάνω 2,3,4 αρνητικά νομίζω δεν αξίζει αυτή την στιγμή να κάνω κάποια αλλαγή

 

Απάντησα στο email ότι

κ. ******* διαβάζοντας τους όρους του συμβολαίου που έλαβα αποφάσισα να μην προχωρήσω στην αλλαγή σε καρτοσύνδέση και να μην αποδεχτώ την προσφορά που μου κάνατε.

Θα παραμείνω στο πρόγραμμα που είμαι.

Σας ευχαριστώ.

 

Ελπίζω να έχω καλυφθεί και να μην γίνει κάποιο λάθος και μου πειράξουν τίποτα. Τι λέτε και εσείς;

Edited by user3650
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται και καλά έκανες, γι' αυτό σου είχα θέσει και παραπάνω τις ερωτήσεις μου, παρατήσεις αμφιβολίες όπως θες πες το.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα έπρεπε να στα δώσει ακόμα και με μηδέν υπόλοιπο θα έπρεπε να φαίνονται...

 

Στειλτους μήνυμα στο messenger απαντούν αμέσως

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Εχω 40 ευρω υπολοιπο μεσα , οποτε δεν ειναι αυτος ο λογος. Επισης εχω κανει ανανεωση πριν ενα μηνα περιπου, και ληγει τον έβδομο. Θα στειλω μηνυμα να δω τι θα μου πουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...