Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το πακέτο ναι. Ακριβυνε τα μικρότερα που είχε 5.9 σε 6.9€

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορούμε να πάμε με το ίδιο νούμερο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι γινεται φορητότητα. Δες και στο θεμα της q. Υπάρχει και η διαδικασια του κονε που σου στέλνει αλλος προσκληση και για ενα χρονο σου δινει δωρο 12Gb
Link to comment
Share on other sites

Eως 30 ημερες απο την ενεργοποιηση του μεγαλου πακετου. και το πρωτο 24ωρο μετα την ενεργοποιηση του μεγαλου πακετου δινει τα turbo more με μεγαλυτερες παροχες απο τα κανονικα more
Link to comment
Share on other sites

Eως 30 ημερες απο την ενεργοποιηση του μεγαλου πακετου. και το πρωτο 24ωρο μετα την ενεργοποιηση του μεγαλου πακετου δινει τα turbo more με μεγαλυτερες παροχες απο τα κανονικα more

 

Για την ακριβεια, αν ενεργοποιήσεις ενα πακέτο more το πρώτο 24ωρο μετα την ενεργοποίηση του κυριου πακετου, οι παροχες διπλασιάζονται.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε , δε νομίζω ότι προκύπτει σίγουρα αυτό. Υπάρχει η ανακοίνωση, υπάρχει η συνομιλία στο messeger με άσχετους (σε εξεζητημένα θέματα) των 400€ υπάρχει όμως και το app. Αν πας να αλλάξεις από free2surf <-->free2talk αναφέρεται για κάθε ανανέωση >=10€.

Αυτά τα δείχνει η πράξη καθώς τα διάφορα τμήματα σε μια μεγάλη επιχείρηση έχουν πρόβλημα επικοινωνίας

 

 

10 ευρω ειναι μετα την χρεωση για την προσφορα. για την προσφορα σου κρατανε 10.4 ευρω. την εκανα τωρα τον γεναρη. απλα τα παιδια στο messenger μου ειπαν πως τα 10.4 ευρω πρεπει να στα παρει μονο μεσω top up 12 ευρω και οχι το υπολοιπο να ειναι συνολικα 10.4 ευρω αν μεσα εχεις ηδη υπολοιπο.

 

δεν το εχω δοκιμασει ομως για να δω στην πραξη πως ισχυει

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα μόνο η πράξη θα δείξει αν είναι όπως στα είπανε. Αθάνατη WIND...

Λοιπόν έκανα ανανέωση 10€ σήμερα το πρωί. Είχα ήδη μέσα 9€ και ενεργοποιημένο το free2talk.

Ενεργοποιήθηκε το bonus, μου αφαίρεσε 10,4 , μου έδωσε 300' +500ΜΒ+500ΜΒ

Θα δείξει αν και οι επόμενες πρέπει να είναι 12άρες για να λαμβάνουμε το bonus.

 

ΥΓ Συγνώμη για όσους διάβασαν το άρθρο πριν την τροποποίηση αλλά η wind άργησε και στην αρχή νόμισα ότι έγινε το αντίθετο.

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

Damn luck, είχα υπόλοιπο 6 ευρώ και λόγω ανασφάλειας, δεν το ήξερα αυτό, και έβαλα €12... θα μπορούσα να είχα βάλει €10 δηλαδή ε και να γίνει η δουλεία μου;
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Καταργούνται τα πακέτα και χάνουμε και τα roll over που είχαμε παρά τη διαβεβαιωση ότι θα τα διατηρούσαμε

Στην ουσία τους τα χαρίζουμε στην υγειά των κορόιδων

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι σε καθεστώς roaming (Κύπρος) με wind f2g.

Έχω βρει ένα glitch του συστήματος, το οποίο δεν ξέρω αν πρέπει να το αναφέρω, για να μην το κάνουν patch.

Έχει συμβεί και σε εσάς; Όσοι χρησιμοποιούν roaming καταλαβαίνουν ίσως τι εννοώ.

Τι λέτε;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Συμβουλή-->οτι και αν βρήκες κράτησε το για τον ευατό σου και τα offline φιλαράκια σου. μόλις γινει viral ξέχνα το και θα το μετανιώνεις μετά..
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι σε καθεστώς roaming (Κύπρος) με wind f2g.

 

Έχω βρει ένα glitch του συστήματος, το οποίο δεν ξέρω αν πρέπει να το αναφέρω, για να μην το κάνουν patch.

 

Έχει συμβεί και σε εσάς; Όσοι χρησιμοποιούν roaming καταλαβαίνουν ίσως τι εννοώ.

 

Τι λέτε;

Όχι γιατί θα κάψεις και αυτούς που το ξέρουν.

Δεν λέμε τίποτα δημόσια πλέον σε τέτοια θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Damn luck, είχα υπόλοιπο 6 ευρώ και λόγω ανασφάλειας, δεν το ήξερα αυτό, και έβαλα €12... θα μπορούσα να είχα βάλει €10 δηλαδή ε και να γίνει η δουλεία μου;

 

Ναι δυστυχώς.

Σύμφωνα με τον "volton" που έγραψε :

 

"ρωτησα τη wind στο messenger. για να παρεις την προσφορα της ανανεωσης θα βαλεις 12 ευρω. μετα μπορεις να βαλεις 10 ευρω."

 

νομίζω ότι 10€υρες θα είναι αρκετές για το υπόλοιπο του τριμήνου . Εκτός και αν τα παιδιά του messenger πέσουν πάλι έξω :lol::lol::lol:

Εγώ προσωπικά αν δεν αλλάξει αυτό που γράφει στο app πάλι 10€υρη θα βάλω και θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν κάνουν rollover τα πακέτα που καταργηθηκαν με τα άλλα ; το έχει δοκιμάσει καποιος;

 

ναι ισχύει έχασα τα περιπου 4500mb στην τελευταία ανανέωση που έκανα.Πάει το rollover.

Οπως είπα η συνάντηση με τον πρωθυπουργο είχε αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς.

Σύμφωνα με τον "volton" που έγραψε :

 

"ρωτησα τη wind στο messenger. για να παρεις την προσφορα της ανανεωσης θα βαλεις 12 ευρω. μετα μπορεις να βαλεις 10 ευρω."

 

νομίζω ότι 10€υρες θα είναι αρκετές για το υπόλοιπο του τριμήνου . Εκτός και αν τα παιδιά του messenger πέσουν πάλι έξω :lol::lol::lol:

Εγώ προσωπικά αν δεν αλλάξει αυτό που γράφει στο app πάλι 10€υρη θα βάλω και θα σας ενημερώσω.

 

OK, ευχαριστώ που μας ενημερώνεις, το εκτιμώ, είναι πολύ χρήσιμο

 

Έβαλα αρχικά κάρτα €12 (η 1η ανανέωση του έτους πριν λίγες ημέρες) και κανονικά εισέπραξε και το χαράτσι και μου έδωσε και το Free2ALL bonus και όλα καλά

Τώρα πλέον για το επόμενο 3ΜΗΝΟ ή 4ΜΗΝΟ θα βάζω μόνο €10ευρώ (μέχρι 2 φορές τον μήνα) για να παίρνει το bonus σωστά;

 

1. Το χαράτσι εισπράττεται ανά 3ΜΗΝΟ ή 4ΜΗΝΟ;

2. Το χαράτσι του bonus ισχύει ΚΑΙ για το Free2ALL και για το Free2SURF;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

1)Είναι 3μηνο πλέον

2)Το free2surf δεν έχει χαράτσι

Για το αν το 10€υρω θα δίνει το bonus θα το δει όποιος από τους δυό μας βάλει πρώτος.

Θα σε συμβούλευα τελευταία ανανέωση να την κάνεις 31/3 για να βγάλεις χωρις αγορά πακέτου και τον Απρίλιο. Αυτό κάνω τακτικά. Ταυτόχρονα φτιάχνω "κάβα υπόλοιπο" για τους επόμενους μήνες.

Link to comment
Share on other sites

ναι ισχύει έχασα τα περιπου 4500mb στην τελευταία ανανέωση που έκανα.Πάει το rollover.

Οπως είπα η συνάντηση με τον πρωθυπουργο είχε αποτέλεσμα...

 

το θέμα είναι ότι με είχαν ενημερώσει ότι θα τα μεταφέρανε όπως κάνουν οι σοβαρές εταιρίες

 

Ακόμη μία φορά η εταιρία της χλαπάτσας. Μόνο για τα 1500 σε magic καθόμαστε τελικά? αφού και το σήμα δεν είναι καλό. Πρέπει να μετακομίζω όλη την οικογένεια και δε θα θέλουν όλοι... καλύτερα τη βγάζεις αν είχαν όλοι watch up cosmote με το roll over σε όλα (λετπά και MB)

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Νεότερα από το θέμα της ανανέωσης.

Είχα υπόλοιπο 5,48,έβαλα 10 Online,πήρα τα 300 λεπτά και τα 500mb-για 15 μέρες- και έμειναν μέσα 3,71.

Λογικά ενεργοποίησε την "προσφορά" τραβώντας τα 10,40?

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι με είχαν ενημερώσει ότι θα τα μεταφέρανε όπως κάνουν οι σοβαρές εταιρίες

 

 

 

Ακόμη μία φορά η εταιρία της χλαπάτσας. Μόνο για τα 1500 σε magic καθόμαστε τελικά? αφού και το σήμα δεν είναι καλό. Πρέπει να μετακομίζω όλη την οικογένεια και δε θα θέλουν όλοι... καλύτερα τη βγάζεις αν είχαν όλοι watch up cosmote με το roll over σε όλα (λετπά και MB)

Στείλε μήνυμα στο φβ ή στην φόρμα επικοινωνίας στο site.

Γιατί δεν παίρνεις όλη την οικογένεια στην Q?

Ίδιες κεραίες έχουν.

Με τα 1.000 λεπτά που δίνει προς Q με χρέωση ανά δευτερόλεπτο είναι περισσότερα από τα magic number που ξεκινάνε από τρίλεπτο και δίνει και 1 giga δωρεάν για ένα μήνα με τη δεκάρα κάρτα.

Και ίσως πάρεις και το κονέ με τη φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Στείλε μήνυμα στο φβ ή στην φόρμα επικοινωνίας στο site.

Γιατί δεν παίρνεις όλη την οικογένεια στην Q?

Ίδιες κεραίες έχουν.

Με τα 1.000 λεπτά που δίνει προς Q με χρέωση ανά δευτερόλεπτο είναι περισσότερα από τα magic number που ξεκινάνε από τρίλεπτο και δίνει και 1 giga δωρεάν για ένα μήνα με τη δεκάρα κάρτα.

Και ίσως πάρεις και το κονέ με τη φορητότητα.

 

Το bonus της Q είναι πλεον 1500' προς Q και 1GB αλλά το αρνητικό ότι το χρεώνεσαι υποχρεωτικά. Αντίθετα, στο F2G με ανανέωση 10ε έχεις bonus 500MB για 15 μέρες + 600MB (4*150 MB) απο το lognwin και χωρίς χρέωση μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο προσφοράς 400 λεπτα από 10ευρώ τσίμπησε σαράντα λεπτά σύνολο

10.40.

Όλο τσιμπάει στο χρόνο και με ανησυχεί...

Link to comment
Share on other sites

Το bonus της Q είναι πλεον 1500' προς Q και 1GB αλλά το αρνητικό ότι το χρεώνεσαι υποχρεωτικά. Αντίθετα, στο F2G με ανανέωση 10ε έχεις bonus 500MB για 15 μέρες + 600MB (4*150 MB) απο το lognwin και χωρίς χρέωση μάλιστα.

και ελαχιστη χρεωση μηνιαιου πακετου 10.40€ δηλαδη 12€ χρήματα ενω στην q μπορεις ακομη να βάζεις 10αρα καρτα ή 6αρα κατα τα countdown και να βγαίνει φθηνότερα μηνιαια.

Link to comment
Share on other sites

και ελαχιστη χρεωση μηνιαιου πακετου 10.40€ δηλαδη 12€ χρήματα ενω στην q μπορεις ακομη να βάζεις 10αρα καρτα ή 6αρα κατα τα countdown και να βγαίνει φθηνότερα μηνιαια.

 

Η συζητηση αφορούσε τα bonus ανανέωσης, και ειδικότερα το τι παίρνεις με online ανανέωση 10ε.

 

Οσα αναφέρεις ειναι αλλη κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

Aλλη κουβεντα ναι αλλά οχι ξεκομμένη απο το συνολικο κοστος που επωμίζεται ο καταναλωτής. Η συνολική εικονα ειναι αυτή και με το κόστος των βασικών πακέτων και πρέπει να αναφέρεται ώστε να γνωριζει ο νεος καταναλωτης που ακουει παντου για αυξήσεις και ψάχνεται για το καλύτερο για τις ανάγκες και την τσέπη του
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...