Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν γίνεται , απλά φρόντιζε να έχεις πάντοτε πακέτο ή κλείσε τα Data λίγο πριν τελειώσουν. ¨η φρόντισε να μην κρατάς υπόλοιπο.
Link to comment
Share on other sites

και εμένα το ίδιο μου είπανε

είχε μάλιστα μία προσφορά με περισσότερο MB δωρο και δε το πήρα για να μη χάσω τα υπόλοιπα

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Προσφορά καλοκαιριού

 

https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/mega-paketa/summer-promo/

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Φίλη μου αγόρασε απο γνωστό της πλανόδιο πωλητή κάρτα f2go με 3giga internet και 1500 λεπτά προς όλους.

 

Πήγε σε κατάστημα wind να ρωτήσει για ένα πακετό που δεν μπορούσε να το ενεργοποιήσει και της είπαν οτι το νούμερο ανήκει σε πακιστανό.

 

Στον πλανόδιο είχε δώσει 20€ για την αγορά και της έβγαλε φωτό την ταυτότητα

 

Πως γίνεται αυτό? Έχει διακοπεί η σύνδεση του πακιστανού και δεν έχει γίνει η αλλαγή ακόμα στο όνομα?

Link to comment
Share on other sites

Από που την αγόρασε αν επιτρέπετε; Ομόνοια; Δεν της έδωσε κάποιο αντίγραφο;

Είχα αγοράσει και εγώ μια παλαιότερα της Q με 1 ευρώ τότε και την ενεργοποίησαν επί τόπου παίρνοντας κάποιο τηλέφωνο.

Ούτε έδωσα ταυτότητα ούτε τίποτα. Τα στοιχεία τα έδωσα εγώ και επαλήθευσα ότι ο αριθμός μου ανήκει. αυτό είχε γίνει στον σταθμό FiX

βέβαια κάποια πράγματα έχουν αλλάξει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει γίνει η αλλαγή στο όνομα. Κανονικά θα ηταν καλό να έχει πάρει κάποια στοιχεία π.χ. το τηλέφωνο ή το όνομα του πωλητή ή κυρίως τα στοιχεία της εταιρείας που τους στέλνει (δεν δουλεύουν αυτόνομα). Τώρα βασικά να κάνει υπομονή να αλλάξουν τα στοιχεία ή καμμία βόλτα να τους πετυχει. Εστω και το ίδιο άτομο να μη βρει,αν βρει προμοτερ της ίδιας εταιρίας θα βγάλει άκρη. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Γεια να είναι άμεσα ενεργοποιημενο το βάζουν στο όνομα τους . Μετά στέλνουν τα χαρτιά για να γίνει η αλλαγή ιδιοκτησίας.

Υπομονή 2--3 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Η αγορά του πακέτου έγινε στην επαρχία εδώ και 20 ημέρες περίπου

 

Ο πλανόδιος είναι γνωστός απλά δεν έτυχε να τον βρεί ακόμα για να τον ρωτήσει

 

Θα της πω να ρωτήσει αυτόν αλλά να περάσει ξανά τον Αύγουστο απο την wind

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να συνεναίσει ο Πακιστανός για να γίνει η μεταβίβαση; Τι κόλπα είναι αυτά.

Ε ναι λογικά ο Πακιστανός έχει μπει από/ή εκπροσωπεί/εκπροσωπείται απο - την εταιρία προώθησης. Οπότε λέει θελω να μεταβιβαστεί ο αριθμός στο τάδε πρόσωπο.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται η διαδικασία μεταβίβασης του αριθμού;

Πας στην εταιρεία και λες. Αγόρασα έναν αριθμό από έναν πλανόδιο και του έδωσα και τα στοιχεία μου. Τώρα που ήρθα να κάνω μια αλλαγή στο πρόγραμμα διαπιστώνουμε ότι ανήκει σε Πακιστανό.

Άντε να τον βρεις τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται η διαδικασία μεταβίβασης του αριθμού;

Πας στην εταιρεία και λες. Αγόρασα έναν αριθμό από έναν πλανόδιο και του έδωσα και τα στοιχεία μου. Τώρα που ήρθα να κάνω μια αλλαγή στο πρόγραμμα διαπιστώνουμε ότι ανήκει σε Πακιστανό.

Άντε να τον βρεις τώρα.

 

Πάνε οι 2 ενδιαφερόμενοι σε κατάστημα με τις ταυτότητές τους και δηλώνει ο ένας ότι μεταβιβάζει τη sim στον άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν κάτι αγγελίες στο Facebook που λένε για 50gb και 600' προς όλους σε f2g. Λένε μάλιστα πως το ενεργοποιούν σε υπάρχον καρτοκινητό και πληρώνεις μετά τη ενεργοποίηση. Έχει κανείς ιδέα;

 

Sent from my XT1580

Link to comment
Share on other sites

Πάνε οι 2 ενδιαφερόμενοι σε κατάστημα με τις ταυτότητές τους και δηλώνει ο ένας ότι μεταβιβάζει τη sim στον άλλο.

 

Θα βρεις τώρα τον Πακιστανό να πας μαζί στο κατάστημα για μια SIM που αγόρασες από πλανόδιο και έδωσες τα στοιχεία σου για να την μεταβιβάσεις στο όνομά σου; Δεν γίνονται αυτά με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα βρεις τώρα τον Πακιστανό να πας μαζί στο κατάστημα για μια SIM που αγόρασες από πλανόδιο και έδωσες τα στοιχεία σου για να την μεταβιβάσεις στο όνομά σου; Δεν γίνονται αυτά με τίποτα.

 

Προφανώς δεν κατάλαβες ότι η απάντηση αφορούσε την 1η ερώτησή σου.

Link to comment
Share on other sites

Οκ Ευχαριστώ. Αυτό εξυπακούεται που λες, Τώρα με την SIM που αγόρασε κάποιος από τον πλανόδιο την πετάει αφού χρησιμοποιήσει το υπόλοιπο και δεν ξανά αγοράζει από τέτοιους.

ίσως μια καλή ιδέα είναι να δηλώσεις και κλοπή της ταυτότητάς σου και να πας για έκδοση καινούργιας αφού δεν ξέρεις πως θα χρησιμοποιηθούν τα στοιχεία σου.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το volte και το voWifi , υπάρχει στην wind , γιατί σε επικοινωνία με την εξυπηρέτηση 20' ακόμα το ψάχνουμε και ειδικά με το voWifi από το τμήμα της κινητής με πήγαιναν συνέχεια στο τμήμα σταθερής και ξανά πάλι πίσω να σας ξανα συνδεσουν με το αρμόδιο τμήμα. Στο τέλος είπα αφήστε το αφού δεν το ξέρουμε το θέμα πώς θα με εξυπηρέτησετε ;; . Γνωρίζει κάποιος από την παρέα εδώ.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=471482

Χοντρικά η κατάληξη είναι ότι δοκιμάζεται σε επιλεγμένους πελάτες και δεν έχει δωθεί ακόμα το Volte - Vowifi.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζετε πως μπορώ να κάνω τον αριθμό μου απόρρητο?

Σας ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί να πας σε ένα κατάστημα WIND. Και θα ζητήσεις εξαίρεση από τους τηλεφωνικούς καταλόγους.
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί να πας σε ένα κατάστημα WIND. Και θα ζητήσεις εξαίρεση από τους τηλεφωνικούς καταλόγους.

 

ωραία σε ευχαριστώ πάρα πολύ θα πάω αύριο το πρωί μήπως ξέρεις τι άλλο χρειάζεται εκτός από την ταυτότητα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να κάνω μία παρατήρηση προς όλους για τις χώρες που έχουν πολύ υψηλές χρεώσεις

 

Η μόνη λύση για να μην αδειάσει το υπόλοιπο του λογαριασμού σας από μικρο cents που (10, 10 τη φορά ή 20, 20) είναι να διαγράψετε όλα τα apn και μόλις γυρίσετε Ελλάδα να τα ενεργοποιήσετε πάλι

Μόνο έτσι δε θα χρεώσει με 10 ευρω το MB.... το κινητό σας....

 

Αυτή πιστεύω είναι η λύση

Εχει πάει κάποιος Σερβία, Αλβανία για να το τσεκάρει αυτό που λεω?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ξερεις μηπως κανεις αν μπορω απο 2 διαφορετικα καρτοκινητα f2g να στειλω σε 3ο νουμερο f2g login & win δωρο; δηλαδη πχ. να στειλω 150 μβ απο το ενα και 20 λεπτα ομιλίας απο το άλλο ΠΡΟΣ ενα άλλο 3ο νουμερο f2g... μεχρι την προηγιουμενη εβδομαδα το εκανα..αλλα σημερα μου βγάζει οτι το νουμερο που βαζω για να το στειλω ειναι λαθος...αφου φυσικα εστειλα κανονικα απο το πρωτο το δωρακι.... τι λετε έχετε ιδεα;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...