Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήραν τηλέφωνο την μητέρα μου και τής έδωσαν αυτήν εδώ την προσφορά.

Annotation-2019-03-02-162415.jpg

12 ευρώ κάθε μήνα με:

1024 MB

1000 λεπτά προς Wind & Q

600 λεπτά προς όλους

100 sms

8 Ευρώ bonus

 

Νομίζω έτσι που το έκαναν όλες τους, ότι πλέον αξίζει να περάσει κανείς σε καρτοκινητή. 12 ευρη θα δίναμε κάθε 2 μήνες, αλλά θα δίναμε τα 8.5 για ένα πακέτο πλήρες, σωστά; Τί κερδίζουμε από το να κρατάμε την κάρτα;

 

ο φόρος κινητής και ο τέλος συνδρομητών είναι μέσα ?. εγώ είμαι αντίθετος τον συμβολαίων θα το υποστήριζα εάν είχε rollover σε όλες τις παροχές στον επόμενο μήνα.

επίσης βάζοντας κάρτα 12 ευρώ σε καρτοκινητό τον 4 μήνα δεν θα χρειάζεται να βάλεις κάρτα διότι θα ενεργοποίουσες το πακέτο με τα χρήματα που θα είχαν μένει μέσα, 2.21ευρώ υπόλοιπο τον κάθε μήνα *4 = 8.84 ευρώ οπότε μπορείς να αγοράσεις το πάκετο των 8.50 ευρώ.! άρα και πάλι συμφέρει το καρτοκινητο και για μένα περισσότερο η q που έχει rollover και στα λεπτά ομιλίας και χρέωση ανά δευτερόλεπτο!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πήραν τηλέφωνο την μητέρα μου και τής έδωσαν αυτήν εδώ την προσφορά.

Annotation-2019-03-02-162415.jpg

12 ευρώ κάθε μήνα με:

1024 MB

1000 λεπτά προς Wind & Q

600 λεπτά προς όλους

100 sms

8 Ευρώ bonus

 

Νομίζω έτσι που το έκαναν όλες τους, ότι πλέον αξίζει να περάσει κανείς σε καρτοκινητή. 12 ευρη θα δίναμε κάθε 2 μήνες, αλλά θα δίναμε τα 8.5 για ένα πακέτο πλήρες, σωστά; Τί κερδίζουμε από το να κρατάμε την κάρτα;

 

Η προσφορά είναι καλή. Όμως έχει να κάνει με τη χρήση που κάνει ο καθένας.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

ο φόρος κινητής και ο τέλος συνδρομητών είναι μέσα ?. εγώ είμαι αντίθετος τον συμβολαίων θα το υποστήριζα εάν είχε rollover σε όλες τις παροχές στον επόμενο μήνα.

επίσης βάζοντας κάρτα 12 ευρώ σε καρτοκινητό τον 4 μήνα δεν θα χρειάζεται να βάλεις κάρτα διότι θα ενεργοποίουσες το πακέτο με τα χρήματα που θα είχαν μένει μέσα, 2.21ευρώ υπόλοιπο τον κάθε μήνα *4 = 8.84 ευρώ οπότε μπορείς να αγοράσεις το πάκετο των 8.50 ευρώ.! άρα και πάλι συμφέρει το καρτοκινητο και για μένα περισσότερο η q που έχει rollover και στα λεπτά ομιλίας και χρέωση ανά δευτερόλεπτο!

Ναι και ο φόρος κινητής και το τέλος συνδρομητών είναι μέσα. Παλιά έδιναν το ίδια με 11+ ευρώ. Χμ, εγώ τής είπα να το κάνει, γιατί ήταν μπελαλίδικο σχετικά. Άρα στην ουσία χάνει 26+ ευρώ τον χρόνο για την ευκολία. Χαλάλι, είναι πιο βολικό για εμένα γιατί το κοιτούσα όλη την ώρα και το δικό μου, και των γονέων. Πολύ ακριβά να πάρει για απλή χρήση. Αναπολώ τα 2 ευρώ της free στην Γαλλία. Ευχαριστώ για την απάντησή σου πάντως, θα το έχω υπόψη για άλλους.

 

Με είχαν πάρει τηλέφωνο και μένα για την ίδια προσφορά αλλά με 3gb δεδομένα.

Καλά, δεν χρησιμοποιεί τόσα, ένα viber και κάτι φωτό στέλνει. Είναι ζήτημα τα 200Mb. Μετά είναι κλήσεις και sms.

Κρίμα που δεν ρώτησα όμως πιο νωρίς εδώ. Εν γένει πάντως καλή η προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει αλλάξει το bonus από free2talk σε free 2 surf και να έκανε ανανέωση και να του χρέωσε κάτι για την προσφορά free2surf...? Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει αλλάξει το bonus από free2talk σε free 2 surf και να έκανε ανανέωση και να του χρέωσε κάτι για την προσφορά free2surf...?

 

Εγω το έκανα και δεν χρεώθηκα κάτι στην ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Ο αδελφός μου πριν 1-2 μηνες,δεν χρεώθηκε.Ούτε τις προάλλες χρεώθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Πήραν τηλέφωνο την μητέρα μου και τής έδωσαν αυτήν εδώ την προσφορά.

Annotation-2019-03-02-162415.jpg

12 ευρώ κάθε μήνα με:

1024 MB

1000 λεπτά προς Wind & Q

600 λεπτά προς όλους

100 sms

8 Ευρώ bonus

 

Νομίζω έτσι που το έκαναν όλες τους, ότι πλέον αξίζει να περάσει κανείς σε καρτοκινητή. 12 ευρη θα δίναμε κάθε 2 μήνες, αλλά θα δίναμε τα 8.5 για ένα πακέτο πλήρες, σωστά; Τί κερδίζουμε από το να κρατάμε την κάρτα;

 

Τα GB μπορείς να τα διαπραγματευτείς.

Προσοχή αν έχει χρήματα στο λογαριασμό της, κατά τη μεταφορά θα χαθούν.

Αυτός είναι ο λόγος που δε δέχτηκα τη καρτοσύνδεση.

Ρώτα αν μπορείς να αγοράσεις πακέτα με τα 8 €. Εμένα μου είπε"ναι" αλλά την είδα άσχετη.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις ειναι δεδομενο οτι στην καρτοσυνδεση δεν μπορεις να αγορασεις πακετο με τα 8 ευρω. Δεν αλλάζει.
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις ειναι δεδομενο οτι στην καρτοσυνδεση δεν μπορεις να αγορασεις πακετο με τα 8 ευρω. Δεν αλλάζει.
Εάν θυμάμαι σωστά παλιότερα μπορούσες μετά από κάποια ανακοίνωση που είχε βγάλει η wind δεν μπορείς

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

σωστα θυμασαι. Παλια γινοταν να παρεις μονο το πακετο του 1 γιγα απο το υπολοιπο.
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7791364#post7791364

Για κοιτάξτε από εδώ και κάτω. Σε περίπτωση αυξήσεων δικαιούσθε πλέον διακοπή και επιστροφή υπολοίπου.

 

Να το διευκρινίσω-όπως το διαβάζω- :

με βάση την https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Instructions/about_Regulation.html

Ειδικά για την καρτοκινητή τηλεφωνία, εφόσον τα τιμολόγια τροποποιηθούν σε διάστημα μικρότερο των τριών μηνών από την ημερομηνία ενημέρωσης του συνδρομητή, ο πάροχος οφείλει, εντός 30 ημερών και κατόπιν αίτησης του συνδρομητή, να επιστρέψει το εναπομείναν χρηματικό υπόλοιπο.*

Δηλαδή κάποιος δικαιούται επιστροφή χρημάτων από καρτοκινητή αν οι αλλαγές γίνανε πριν από 3μηνο όπως στην περίπτωση του

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7791364#post7791364 που έγιναν μετά από 1 μήνα (11/1/19 η ανακοίνωση 11/2/19 οι αυξήσεις)

 

Αν η εταιρεία κάνει τις αλλαγές μετά από 3μηνο δηλ αν η wind έκανε τις αλλαγές από 11/4/19 δεν ήταν υποχρεωμένη να επιστρέψει χρήματα. Προφανώς η wind τα "ζύγισε" και είδε ότι από τις αυξήσεις σε 1 μήνα θα βγάλει περισσότερα από τα λεφτά που θα επιστρέψει σε όσους τυχόν τα διεκδικήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει τηλεφωνο να ζητησω αυτη την προσφορα σας παρακαλω να με ενημερωσει

 

 

Πήραν τηλέφωνο την μητέρα μου και τής έδωσαν αυτήν εδώ την προσφορά.

Annotation-2019-03-02-162415.jpg

12 ευρώ κάθε μήνα με:

1024 MB

1000 λεπτά προς Wind & Q

600 λεπτά προς όλους

100 sms

8 Ευρώ bonus

 

Νομίζω έτσι που το έκαναν όλες τους, ότι πλέον αξίζει να περάσει κανείς σε καρτοκινητή. 12 ευρη θα δίναμε κάθε 2 μήνες, αλλά θα δίναμε τα 8.5 για ένα πακέτο πλήρες, σωστά; Τί κερδίζουμε από το να κρατάμε την κάρτα;

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει τηλεφωνο να ζητησω αυτη την προσφορα σας παρακαλω να με ενημερωσει

Δεν ξέρω αν ειναι η ίδια ακριβώς, αλλά μια παρόμοια μου έκαναν την περασμένη βδομάδα. Σου στέλνω το τηλ με πμ γιατί δεν επιτρέπεται να το ποστάρω, και γράψε μας εδω αν εχεις αποτέλεσμα.. Διαπραγματεύσου μέχρι θανάτου το ίντερνετ, εχω ακούσει οτι δίνουν και 3,5G σε αυτήν την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ειναι η ίδια ακριβώς, αλλά μια παρόμοια μου έκαναν την περασμένη βδομάδα. Σου στέλνω το τηλ με πμ γιατί δεν επιτρέπεται να το ποστάρω, και γράψε μας εδω αν εχεις αποτέλεσμα.. Διαπραγματεύσου μέχρι θανάτου το ίντερνετ, εχω ακούσει οτι δίνουν και 3,5G σε αυτήν την τιμή.

 

σε ευχαριστω πολυ για το ΠΜ σου

να εισαι καλα... καλη σαρακοστη

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για το ποστ πανω στο ποστ....

μου εδωσαν τα παιδια με 2 προσωπικα μηνυματα δυο τηλεφωνα....

 

ενα κινητο και ενα σταθερο (που τους ειχαν καλεσεις για την ιδια προταση των 12 ευρω) για να παρω προσφορες....

 

το 12ευρω πουθενα..... ο ενας μου ειπε 16,90 και ο αλλος 40 λεπτα αναμονη δεν το σηκωσε κανεις

 

οποτε παρατησα την προσπαθεια.... δεν θελω να φτασω σε αυτο το ποσο. Αν εχει κανεις τροπο να παρω το 12ευρω ας με ενημερωσει

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανο ειναι οι προσφορες των 12 ευρω να ειναι επι προσωπικου,σε οσους εχουν ηδη σταθερο/ιντερνετ στην εταιρια,αναλογα ισως και με αλλες παραμετρους (παλαιοτητα πελατη,στατιστικα χρησης κλπ). Εχω παρατηρησει οτι σε φιλους που παλιοτερα ηταν σε μεγαλα συμβολαια κινητης ή στα ακριβοτερα πακετα 2play,η προσφορα στην καρτοσυνδεση πηγαινει καπου εκει στα 15-17 ευρω,και δεν κατεβαινε στα 12 (ισως μονο με αιτηση φορητοτητας το οποιο αυτο τον καιρο ειναι και λιγο επιφοβο με τις αλλαγες που εχουν γινει)
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει τηλεφωνο να ζητησω αυτη την προσφορα σας παρακαλω να με ενημερωσει

 

Βρήκα αυτό. Δοκίμασε αν θες.

http://www.bonline.gr/gr/wind/upiresies/w-online-offer/?accept=1&refer=https%253A%252F%252Fwww.google.com%252F

Μη δείχνεις ποτέ αυτά που έχεις. Θα φανούν όσα σου λείπουν!
Link to comment
Share on other sites

Συνειδητοποίησα ότι Wind έχει κόψει την ενσωματωμένη χρήση σε περιαγωγή από τα πακέτα (για προπληρωμένη F2G, για τα πακέτα που δοκίμασα και στον παρελθόν ίσχυαν και σε καθεστώς περιαγωγής). Γνωρίζει κάτι κάποιος, είναι αλλαγή πολιτικής που αφορά όλα τα prepay πακέτα; Edited by chemeng

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

σε ποια χωρα ησουν και ποια πακετα δεν λειτουργουσαν?

Ην. Βασίλειο, LognWin 20' προς όλους και το αγιοβαλεντινιάτικο

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Πριν δέκα μέρες σε άλλη χώρα λειτουργούσαν τα λεπτά προς όλους

 

Για το log and win δε ξέρω

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...