Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρατηρησε κανεις αλλαγη στην ημερομηνια ληξης του υπολοιπου του?

σε αριθμο που εκανα ανανεωση τλευταια φορα 30/7 προσεξα τωρα λεει ληξη 11/12

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησε κανεις αλλαγη στην ημερομηνια ληξης του υπολοιπου του?

σε αριθμο που εκανα ανανεωση τλευταια φορα 30/7 προσεξα τωρα λεει ληξη 11/12

 

Δηλαδή στους 4,5 μήνες;:confused:

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησε κανεις αλλαγη στην ημερομηνια ληξης του υπολοιπου του?

σε αριθμο που εκανα ανανεωση τλευταια φορα 30/7 προσεξα τωρα λεει ληξη 11/12

 

Κι εμένα:

Με "κάρτα" 3/8 και λήξη υπολοίπου 1/2/2017 (όπως έγραφε ως σήμερα το πρωΐ)

πια γράφει 11/12/2016!!!

 

Προφανώς το μετάνιωσαν το να διατηρήσουν "κανονικά"

και

μας "τη φέρνουν" από πίσω:

Νομίζω (αλλά επιβεβαιώστε...) ότι ΟΛΟΙ όσοι είχαν τελευταία "κάρτα" πριν την 1/9/2016 γράφει λήξη 11/12/2016 από σήμερα!!!!

 

Θέλω να γελάσω με τα κραξίματα στο fb τους....1 βδομάδα πριν κ αυθαίρετη αλλαγή,

ενώ άλλα λέγανε:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6990869#post6990869

 

Κι εμένα τα ίδια είχαν πει πριν >1 μήνα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6954192#post6954192

 

Αλλωστε (υποτιθέμενα 4 μέρες πριν τη λήξη υπολοίπου €) θα έπρεπε να είχαν ενημερώσει με sms για αυτό.

 

Άρα: ΝΑΙ, Έτσι είναι.

Άλλωστε , φαντάσου, τόσοι άσχετοι να βρίσκονταν με 0€ υπόλοιπο την 1/12 , τι χαμός θα γινόταν....:)

 

 

 

Προφανώς και να το δείτε (όπως την προηγούμενη φορά που κατέβηκε στο 6μηνο, το 2014):

Όσοι διαμαρτυρηθούν (καταλλήλως): Όχι μόνο θα επαναφέρουν το "κανονικό" (πχ εγώ στην 1/2/2017)

Αλλά θα έχουν "κερδίζειν" και "άλλα": Ξανάγινε το 2014!

Από αύριο είμαι chat......

Οι υπόλοιποι στο fb για κράξιμο από την επόμενη Δευτερα: ΟΚ>>>>>..

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησε κανεις αλλαγη στην ημερομηνια ληξης του υπολοιπου του?

σε αριθμο που εκανα ανανεωση τλευταια φορα 30/7 προσεξα τωρα λεει ληξη 11/12

Κι εγώ το πρόσεξα, έκανα ανανέωση στις 27/7 με λήξη υπολοίπου στις 26/1. Σήμερα πήρα το 1269 και έλεγε λήξη υπολοίπου στις 10/12! Παραξενεύτηκα και μπήκα στο app και έγραφε το ίδιο! Αύριο επικοινωνία με το chat...

 

Στάλθηκε από το Power μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησε κανεις αλλαγη στην ημερομηνια ληξης του υπολοιπου του?

σε αριθμο που εκανα ανανεωση τλευταια φορα 30/7 προσεξα τωρα λεει ληξη 11/12

 

Εδώ πάντως όλα κανονικά: ανανέωση 22/10/2016, λήξη 21/01/2017 (από το MyF2G).

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάντως όλα κανονικά: ανανέωση 22/10/2016, λήξη 21/01/2017 (από το MyF2G).

 

Τί χειρότερο θα μπορούσες να'χεις

αφού έβαλες "κάρτα" μετά την 18/10/2016 όπου πρωτοεφάρμοσε το 3μηνο;

 

Φαίνεται ότι μειώθηκε η διάρκεια υπολοίπου στο f2go μόνο σε όσους/ες είχαν ανανεώσει πριν την 1/9 σε ημερομηνία λήξης υπολοίπου € ΟΧΙ την 1/12/2016 (όπως είχε ανακοινωθεί: https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=438) αλλά:

Αυθαίρετα και απροειδοποίητα στην 11/12/2016 (ημερομηνία που ΔΕΝ αναφέρεται πουθενά σε καμιά ανακοίνωση).

 

Ότι είναι γνωστό το τι ανομία επικρατεί στη χώρα μας και δε μιλά κανείς, είναι γνωστόν.

Edited by Mark_K
αφαίρεση περιοχεμένου αντίθετου στους Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί δεν κατάλαβα καλά. Είχαν ανακοινώσει πως όσοι είχαν τελευταία ανανέωση πριν την 1/9 θα τους έληγε 1/12, δεν έληξε την 1η του μηνός που μας πέρασε, πήραν παράταση κάποιες ημέρες, και θα τους καταγγείλεις επειδή δεν το ανακοίνωσαν; αυτό εννοείς;

 

Sent from my XT1562

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί δεν κατάλαβα καλά. Είχαν ανακοινώσει πως όσοι είχαν τελευταία ανανέωση πριν την 1/9 θα τους έληγε 1/12, δεν έληξε την 1η του μηνός που μας πέρασε, πήραν παράταση κάποιες ημέρες, και θα τους καταγγείλεις επειδή δεν το ανακοίνωσαν; αυτό εννοείς;

 

Sent from my XT1562

 

Σε:

1) επικοινωνία μέσω chat

2) επικοινωνία με customer care

3) μέσω fb

 

(εγώ προσωπικά και όσοι ενδιαφέρονται να το κάνουν πριν τις επόμενες "κινήσεις": ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ προϋπόθεση)

 

έχει εκτεθεί το "θέμα" (και τα χρονικά όρια) με όλες τις διαστάσεις του (α) Αυθαίρετη ημερομηνία 11/12 που δεν αναφέρεται πουθενά, (β) συνομιλίες καταγεγραμμένες με διαβεβαιώσεις περί της ισχύος: "Ό,τι γράφει"

 

Γνωρίζω το τι μπορεί να ειπωθεί σαν "αποτρεπτικό".

 

Κινήσεις:

1) Επικοινωνία με τους τρόπους παραπάνω

2) Καταγγελία στην ΕΕΤΤ μέσα σε αυτή τη βδομάδα

3) Μετά τις απαντήσεις σε δικαστική διεκδίκηση (ΝΑΙ).

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

@jimmiss

Νομίζω ότι κάτι έχεις μπερδέψει. Για να καταγγείλεις κάτι και να έχεις πιθανότητες να πετύχεις, πρέπει να έχεις δίκιο πρώτα από όλα. Όπως θα ήταν αν αντί για 1/12 σου "έληγαν" το υπόλοιπο πχ στις 15/11, χωρίς προειδοποίηση και έχανες τα χρήματα σου. Τώρα τι θα λέει η καταγγελία σου; "μου είχαν τάξει ότι θα έληγαν την πρώτη του μήνα, μου το είχαν βεβαιώσει στο τσατ κλπ, και τελικά μου τα άφησαν 2 βδομάδες παραπάνω;"

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Διευκρινίζεται ότι ειδικά όσον αφορά σε ανανεώσεις χρόνου ομιλίας που έχουν πραγματοποιηθεί πριν τη 1η Σεπτεμβρίου 2016, η διάρκεια ισχύος τυχόν υπολειπόμενης αξίας συνδιαλέξεων θα λήγει την 1η Δεκεμβρίου 2016

Ειχαν πει οτι θα ληξουν τα υπόλοιπα 1/12 και αντί γι'αυτό λήγουν 11/12. Τι συζητάμε τώρα?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Έχει ψάξει κάποιος πρόσφατα για την πιο συμφέρουσα λύση data roaming εντός EU με F2G?

 

Με ενδιαφέρει και εμένα, αλλά δε γνωρίζω κάτι τόσο καλό οσο το Free2Roam αλλά αφορά ομιλία μόνο

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

σε αλλο αριθμο μου με ανανεωση 30/6 ελεγε και λεει ακομα ληξη υπολοιπου 29/12 γι αυτο και απορησα τι ισχυει τελικα.

μιλησα με το chat και ιδου:

 

Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι από 18/10/2016 έχει τροποποιηθεί η διάρκεια ισχύος του χρόνου ομιλίας καρτοκινητής και η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων θα είναι 3μήνες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας και όχι 6 μήνες που ισχύει σήμερα.Στο site https://www.wind.gr/…koinoseis/anakoinosi/?prid=438 αναλυτικά.Τροποποίηση της διάρκειας ισχύος του χρόνου ομιλίας καρτοκινητής

 

Στον αριθμό σας 693xxxxxxx η τελευταία σας ανανέωση έχει γίνει στις 31/07/2016 με 20€ , και σύμφωνα με την ανακοίνωση αναφέρετε ότι 'Διευκρινίζεται ότι ειδικά όσον αφορά σε ανανεώσεις χρόνου ομιλίας που έχουν πραγματοποιηθεί πριν τη 1η Σεπτεμβρίου 2016, η διάρκεια ισχύος τυχόν υπολειπόμενης αξίας συνδιαλέξεων θα λήγει την 1η Δεκεμβρίου 2016.'Λόγος που έγινε τροποποίηση στην ημερομηνία λήξης της ισχύς για τις 11/12/2016 και ενημερωθήκατε μέσω sms σήμερα από την wind.

Θα χρειαστεί μια ημέρα νωρίτερα στις 10/12/2016 να κάνετε μια ανανέωση με χρήματα στο υπόλοιπό σας με 5€ για διατήρηση των χρημάτων σας που έχετε και αποφυγή της φραγής

 

ενημερωτικο sms οπως μου ειπε για την αλλαγη στη ληξη υπολοιπου μεχρι τωρα δεν ηρθε

 

 

οταν της ειπα οτι σε αλλο αριθμο μου ισχυει ακομα το 6μηνο:

Σωστά στον αριθμό 693xxxxxx στις 30/06/2016 ήταν η τελευταία σας ανανέωση και έχει ως ημερομηνία 29/12/2016.αλλά μέσα στην ημέρα ενδεχομένως να αλλάξει.Θα σας προτείνω και στον αριθμό αυτόν να κάνετε μια ανανέωση με 5€ χρήματα στο υπόλοιπό σας προς αποφυγή φραγής και αφαίρεσης των παροχών σας και των 8€.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεσα από την εφαρμογή του f2g ή το f2g.gr μπορείς να το αλλάξεις.
Link to comment
Share on other sites

το free2talk δινει 300',προφανως αυτο εννοεις. Στο free2surf παιρνεις 500 mb σε ανανεωση απο 10-19e και αλλα 500 mb αν γινει η ανανεωση σε καταστημα ή online.Για ανανεωση >20 δινει παραπανω λογω free2surf νομιζω 1 ή 1,5 γιγα πρεπει να ειναι.Υποψιν οτι η επιστροφη σε free2talk μετα χρεωνεται ετησιως με 5 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησε κανεις αλλαγη στην ημερομηνια ληξης του υπολοιπου του?

σε αριθμο που εκανα ανανεωση τλευταια φορα 30/7 προσεξα τωρα λεει ληξη 11/12

 

Διαχειρίζομαι 4 αριθμούς F2G και 2 αριθμούς Q, δικούς μου και συγγενών. Στους αριθμούς F2G που λήγουν τον Δεκέμβριο παρέμεινε αμετάβλητη η ημερομηνία λήξης. Στους αριθμούς που έληγαν τον Φεβρουάριο του 2017, στον ένα η ημερομηνία λήξης έγινε 12/12 και στον άλλο 14/12. Το περίεργο είναι ότι στους αριθμούς Q που λήγουν τον Φεβρουάριο του 2017 παρέμεινε ίδια η ημερομηνία λήξης.

Δηλαδή για τους αριθμούς F2G ισχύει η ανακοίνωση και για τους αριθμούς Q δεν ισχύει;!!!

Link to comment
Share on other sites

Α στο 2117800019 αυτης της παπατζοεταιριας?

Απο την wind απλα ζητω φραγη στα πενταψηφια?

 

Σιγα μην παρω τα λεφτα μου πισω... http://flashnews.gr/post/288406/prosoxh-kompina-me-mhnymata-sto-kinhto-xrewsan-xaniwtes-en-agnoia-toys

Εγώ τα πήρα πίσω μέσω PayPal μέσα σε 5 λεπτά αφού απείλησα Θεούς και δαίμονες... Μήπως να πάρεις?

Στον αριθμό που έγραψες εσύ όπως αναφέρει το SMS.

 

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα πήρα πίσω μέσω PayPal μέσα σε 5 λεπτά αφού απείλησα Θεούς και δαίμονες... Μήπως να πάρεις?

Βρηκες δηλαδη ατομο σε αυτον τον αριθμο?

Εχει γινει αιτημα προς την wind για επιστροφη του ποσου αλλα θα φαω κανα μηνα οπως φαινεται. Στις επομενες μερες θα δοκιμασω να παρω τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και βρήκα... Για αυτό και σου έγραψα

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαχειρίζομαι 4 αριθμούς F2G και 2 αριθμούς Q, δικούς μου και συγγενών. Στους αριθμούς F2G που λήγουν τον Δεκέμβριο παρέμεινε αμετάβλητη η ημερομηνία λήξης. Στους αριθμούς που έληγαν τον Φεβρουάριο του 2017, στον ένα η ημερομηνία λήξης έγινε 12/12 και στον άλλο 14/12. Το περίεργο είναι ότι στους αριθμούς Q που λήγουν τον Φεβρουάριο του 2017 παρέμεινε ίδια η ημερομηνία λήξης.

Δηλαδή για τους αριθμούς F2G ισχύει η ανακοίνωση και για τους αριθμούς Q δεν ισχύει;!!!

 

Προφανώς έτσι είναι. Και στα Q που διαχειρίζομαι εγώ δεν έχει αλλάξει κάτι.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...