Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, αν βάλω το πρόγραμμα για roaming θα έχω τον χρόνο ομιλίας μου με μια επιβάρυνση ανά λεπτό. Το ίντερνετ θα το εχω και αυτό? Και ποιον μου προτείνετε provider για Βρυξέλλες? Γιατί άμα έχω ίντερνετ ας είναι καλά το viper

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το 300΄προς Wind/Q για 3 μήνες με 3€ λες;

Ή κάποια άλλη προσφορά;

με 2E:p;):worry::(

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν βάλω το πρόγραμμα για roaming θα έχω τον χρόνο ομιλίας μου με μια επιβάρυνση ανά λεπτό. Το ίντερνετ θα το εχω και αυτό? Και ποιον μου προτείνετε provider για Βρυξέλλες? Γιατί άμα έχω ίντερνετ ας είναι καλά το viper

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για εξωτερικο παιρνεις υποχρεωτικα ενα δικαρτο τηλεφωνο, στη μια τη σιμ σου, και στην αλλη θεση αγοραζεις μολις φτασεις μια καρτα σιμ ντοπια μονο για ιντερνετ. Ψαξε στο ιντερνετ ποια ειναι φτηνη εκει που θα πας...

Link to comment
Share on other sites

Για εξωτερικο παιρνεις υποχρεωτικα ενα δικαρτο τηλεφωνο, στη μια τη σιμ σου, και στην αλλη θεση αγοραζεις μολις φτασεις μια καρτα σιμ ντοπια μονο για ιντερνετ. Ψαξε στο ιντερνετ ποια ειναι φτηνη εκει που θα πας...

 

σε ευχαριστω αλλα τωρα για τρεις μερες να παρω νεα σιμ ειναι yperboliko .

για αυτο θα βαλω το roaming προγραμμα της wind. αλλα εφοσον το βαλω θα εχω και MB που εχω τωρα? και αν ναι ποιος εχει ποιο καλο σημα στις βρυξελλες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να κάνω φορητότητα απο καρτοπρόγραμμα vodafone σε wind F2g. Ειναι για τη γυναίκα μου και θεωρώ ότι με ένα 10άρικο/μήνα θα είναι οκ.

Eιχα ρωτήσει σε κατάστημα wind (στο mall) και μου είπαν ότι θέλουν 25 ευρώ:blink:, τα οποία βέβαια μένουν στην κάρτα.

Ισχύει κάτι τέτοιο ή ...

 

 

Ήμουνα πρόσφατα στη δική σου θέση. Τα 25 ευρώ <<μένουν>> στην κάρτα για 1 μήνα μόνο, όπως μου είχαν πει. Μετά το πέρας των 30 ημερών...πουφ. Τώρα βλέπω ότι ζητάνε 30 ευρώ για φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

 

Θα το "αξιοποιήσω" (ΑΝ ισχύει ακόμα) μετά το Πάσχα 2017 που θα αφήνω την μια sim f2go να λήξει....13μηνο.

Ο νοών νοείτω.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω αλλα τωρα για τρεις μερες να παρω νεα σιμ ειναι yperboliko .

για αυτο θα βαλω το roaming προγραμμα της wind. αλλα εφοσον το βαλω θα εχω και MB που εχω τωρα? και αν ναι ποιος εχει ποιο καλο σημα στις βρυξελλες?

 

Οχι δε θα εχεις τα mb το πακετο ειναι για 200 λεπτα χρονο ομιλιας, και δε σε συμφέρει αν θες να σου πω κιολλας εκτος αν εξαντλήσεις σχεδον ολα τα 200 λεπτα.... αλλιώς παρε ενα πακετο κανονικο 5 ευρω/200 λεπτα και το ρομινκ εντός εε ειναι πολυ φτηνο δες παρακατω το μηνυμα που θα λαβεις μολις φτασεις και θα καταλαβεις...

 

ENTOΣ EE: KATANAΛΩNETE THN ENΣΩMATΩMENH XPHΣH ΠPOΣ OΛOYΣ AΠO BONUS K ΠAKETA ME EΠIΠΛEON XPEΩΣH 0,062E/Λ (EΛAX. ΔIAPKEIA 30 ΔEYT), 0,0248E/SMS & 0,062E/MB (XPEΩΣH/KB). EAN ΔEN EXETE ΠAKETO H META TH ΔΩPEAN XPHΣH IΣXYOYN EΘNIKEΣ XPEΩΣEIΣ. EIΣEPXOMENEΣ 0,0142E/Λ (XPEΩΣH/ΔEYT). YΠ. EKTAKTHΣ ANAΓKHΣ: 112 K ΠΛ. XPEΩΣEΩN: 00306935601266 (ΔΩPEAN)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν βάλω το πρόγραμμα για roaming θα έχω τον χρόνο ομιλίας μου με μια επιβάρυνση ανά λεπτό. Το ίντερνετ θα το εχω και αυτό? Και ποιον μου προτείνετε provider για Βρυξέλλες? Γιατί άμα έχω ίντερνετ ας είναι καλά το viper
εγώ το καλοκαίρι που ήμουν πέντε μέρες στη Δανία και πέντε Νορβηγία, χάλασα €45 σε roaming αλλά το χρησιμοποιούσα συνέχεια. Συνέφερε σίγουρα κάρτα εκεί. Υπήρχε η Lebara και η Lycamobile που με €10 έδινε 35GB...

Δεν είχα όμως δικαρτη συσκευή τότε μαζί

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για εε το ρομινιγκ είναι φθηνό, εγω αν ήμουν στην θέση σου για τρεις μέρες δεν θα έκανα τίποτα και θα το άφηνα να τρώει απο τα mb που εχω συν την έξτρα χρέωση.....

 

και εννοείται την βαριά δουλειά του ίντερνετ θα την εκανα εκεί που έχει ελεύθερο wifi..... είναι πολλά τα σημεία αυτά εκτός από το ξενοδοχείο

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Θα το "αξιοποιήσω" (ΑΝ ισχύει ακόμα) μετά το Πάσχα 2017 που θα αφήνω την μια sim f2go να λήξει....13μηνο.

Ο νοών νοείτω.

 

Απαραίτητες προϋποθέσεις

Για να μπορείς να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία Pay Later, πρέπει να:

 

έχεις κάνει τουλάχιστον μια ανανέωση τις τελευταίες 30 ημέρες αξίας €5+

έχεις εξοφλήσει οποιαδήποτε άλλη υπηρεσία SOS Recharge ή Pay Later έχεις ήδη ενεργοποιήσει

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια καρτα sim που μου εχουν στην οποια μου βαζουν καθε μηνα 120 λεπτα προς ολους επειδη εχω στεθερό στη Wind

με τα 120 λεπτα το μηνα , βγαζω ανετα τον μηνα γιατι εχω και αλλη sim στο ιδιο τηλεφωνο (εταιρική vodafone)

κανω μια αναναιωση το τριμηνο για να μπορω να αξιοποιω τα 120 λεπτα.

Η καρτα αυτη ειναι Q καρτοκινητη

Αν την μετατρεψω σε f2g τι καλυτερο και τι χειρωτερο θα εχω ;

Δεδομενα: Δεν κανω τηλεφωνηματα προς Q/Wind αλλα προς ολους

Δεν με ενδιαφερει αν ειναι χρεωση ανα δευτερολεπτο ή τριλεπτο γιατι δεν κανω αλλα τηλεφωνηματα εκτος απο τα 120 λεπτα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια καρτα sim που μου εχουν στην οποια μου βαζουν καθε μηνα 120 λεπτα προς ολους επειδη εχω στεθερό στη Wind

με τα 120 λεπτα το μηνα , βγαζω ανετα τον μηνα γιατι εχω και αλλη sim στο ιδιο τηλεφωνο (εταιρική vodafone)

κανω μια αναναιωση το τριμηνο για να μπορω να αξιοποιω τα 120 λεπτα.

Η καρτα αυτη ειναι Q καρτοκινητη

Αν την μετατρεψω σε f2g τι καλυτερο και τι χειρωτερο θα εχω ;

Δεδομενα: Δεν κανω τηλεφωνηματα προς Q/Wind αλλα προς ολους

Δεν με ενδιαφερει αν ειναι χρεωση ανα δευτερολεπτο ή τριλεπτο γιατι δεν κανω αλλα τηλεφωνηματα εκτος απο τα 120 λεπτα

 

Δες τα πακέτα (που πιθανόν να βάλεις ΑΝ χρειαστείς):

1. f2go : https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/

2. Q : https://www.wind.gr/gr/q/paketa/nea-paketa-q/

 

Και αποφάσισε.

 

Αν δεν βάζεις ποτέ πακέτα, και μένεις με τα 120΄ προς όλους ΔΕΝ έχει καμιά διαφορά:

Ίδιο "σήμα" , (μόνο που θέλει περιαγωγή δεδομένων στα data η Q) αφού λες ότι δε σ'ενδιαφέρει η min χρέωση 3΄ ή 1΄΄.

 

Αυτά ΑΝ βάζεις 5€ "κάρτα" κάθε 3μηνο, αφού δε σ'ενδιαφέρει το Magic Number στο f2go (εδώ με 5€ "κάρτα" υπάρχει και το logNwin). Αν βάζεις 10€ "κάρτα" έχει κάποιες διαφορές.

Επίσης από την Παρασκευή αυτή (υποθέτουμε ότι) θα αλλάξουν κάποιες τιμές και bonus.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Δες τα πακέτα (που πιθανόν να βάλεις ΑΝ χρειαστείς):

1. f2go : https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/

2. Q : https://www.wind.gr/gr/q/paketa/nea-paketa-q/

 

Και αποφάσισε.

 

Αν δεν βάζεις ποτέ πακέτα, και μένεις με τα 120΄ προς όλους ΔΕΝ έχει καμιά διαφορά:

Ίδιο "σήμα" , (μόνο που θέλει περιαγωγή δεδομένων στα data η Q) αφού λες ότι δε σ'ενδιαφέρει η min χρέωση 3΄ ή 1΄΄.

 

Αυτά ΑΝ βάζεις 5€ "κάρτα" κάθε 3μηνο, αφού δε σ'ενδιαφέρει το Magic Number στο f2go. Αν βάζεις 10€ "κάρτα" έχει κάποιες διαφορές.

Επίσης από την Παρασκευή αυτή (υποθέτουμε ότι) θα αλλάξουν κάποιες τιμές και bonus.

 

Βαζω 10€ καρτα ανα τριμηνο, την οποια χρησιμοποιω για (λιγα) sms και για data. Επομενως με ενδιαφερουν τα πακετα δεδομενων και αυτα τα bonus που δινει στην αναναιωση και καθε βδομαδα στο f2g

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Βαζω 10€ καρτα ανα τριμηνο, την οποια χρησιμοποιω για (λιγα) sms και για data. Επομενως με ενδιαφερουν τα πακετα δεδομενων και αυτα τα bonus που δινει στην αναναιωση και καθε βδομαδα στο f2g

 

Για bonus με 10€ "κάρτα":

 

1. f2go: https://www.wind.gr/gr/f2g/ela-sto-f2g/

2. Q : https://www.wind.gr/gr/q/ananeosi-hronou/bonus-ananeosis/

 

 

3. Ανακοινώσεις αλλαγών από την Παρασκευή που έρχεται: https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=440

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=441

Δεν γνωρίζουμε τι (όντως) θα εφαρμοστεί την Παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από το email που τους είχα στείλει για την προσφορά με το 1Gb για το 3ημερο της 28ης αλλά και την πεσμένη σελίδα κατά τη διάρκεια της προσφοράς,σήμερα μου δώσανε 1Gb για 30 μέρες ως αποζημίωση..
Link to comment
Share on other sites

Μετά από το email που τους είχα στείλει για την προσφορά με το 1Gb για το 3ημερο της 28ης αλλά και την πεσμένη σελίδα κατά τη διάρκεια της προσφοράς,σήμερα μου δώσανε 1Gb για 30 μέρες ως αποζημίωση..

 

Κι εγώ είχα στείλει μήνυμα διαμαρτυρίας, αλλά δεν πήρα τίποτα. :ρ Ίσως και να μην το έχουν δει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

E-mail ή μήνυμα στο Facebook;

 

Sent from my XT1562

 

Αν ρωτάς εμένα, από τη Φόρμα Επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου ήρθε κι εμένα σήμερα, το 1GB για 30 μέρες, επειδή διαμαρτυρηθηκα για το δώρο που δεν έδωσε ποτέ! "Κουτί" μου ήρθε, επειδή έχω το Φοιτητικό, θα βάλω κάρτα στις 30 του μήνα αντί για αύριο (αφού με φτάνουν τα ΜΒ για το Νοέμβρη) και έτσι θα γλιτώσω από το να μείνω κάποια φορά χωρίς δώρο ανανέωσης (για όσους κατάλαβαν). :)

 

Μου ήρθε ένα λιτό μήνυμα:

 

MOΛIΣ ΠHPEΣ ΔΩPO 1GB! KAΛO ΣEPΦAPIΣMA!

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτό δε λέγεται διακριτική μεταχείριση, τότε τι λέγεται;;

 

Απο τον Ιούλιο του 2016, ειχα ζητησει (μεσω φορμας επικοινωνίας WIND) να μου δώσουν τη προσφορά των 1.500 λεπτων +1,5 GB για 8,02 ευρω. Ειχα τη τυχη και μου την έδωσαν αμέσως.

Στη συνεχεια προσπαθησε η γυναικα μου το μισο Ιουλιο και ολοκληρο τον Αυγουστο να ζηταει τη προσφορα μεσω φορμας αλλα έτρωγε πόρτα.

Καποια στιγμη επικοινωνω εγω εκ μερους της γυναίκας μου, καπου τελος Σεπτεμβρίου - αρχες Οκτωβρίου και ζηταω εγω εκ μερους της την προσφορα λεγοντας ότι σε εμενα την εδωσαν και γιατί όχι και σε εκείνη. Μου απάντησαν ότι η προσφορα τελειωσε και δεν υπάρχει δυνατότητα να αποδωθεί.

 

Καποια στιγμη προς το τέλος Οκτωβρίου, σκαει το sms σε φίλο μου και το βλεπω με τα ματια μου και ενεργοποιεί το πακέτο. Οποτε ξαναστελνω μηνυμα και τους λεω ότι έγινε μπροστα στα ματια μου και θα ηθελα να ενργοπιηθεί και για τη σύζυγό μου.... και ερχεται σημερα η ηρωική απάντηση που τη παραθετω αυτούσια γιατί με τρέλαναν....

 

WIND_Customer_Experience_Team@wind.gr

Αξιότιμε Κύριε Τζ.....η,

 

Σε συνέχεια του αιτήματος σας με κωδικό 37-4196339020, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οι προσφορές είναι πολλές και δεν αφοορούν όλους τους συνδρομητές μας οι ίδιες προσφορές.

Δε δύναται να αποδοθεί η συγκεκριμένη προσφορά.

 

Τέλος, θα θέλαμε να σας υπενθυμίσουμε ότι το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών υπηρεσιών WIND παραμένει στη διάθεσή σας, έχοντας την δυνατότητα να αποστείλετε γραπτό αίτημα μέσω της ιστοσελίδας μας http://www.WIND.gr ή επικοινωνώντας στο 1260 (για κινητή τηλεφωνία) και 13800 (για σταθερή τηλεφωνία), 24 ώρες το 24-ωρο και 7 ημέρες την εβδομάδα, για οποιoδήποτε θέμα τεχνικής ή άλλης φύσεως αναφορικά με τις παρεχόμενες προς τους Συνδρομητές μας υπηρεσίες.

 

Mε εκτίμηση,

 

K_______ S__________

Wind Customer Experience Team

 

ΟΠΟΤΕ ΞΑΝΑΛΕΩ: Αν αυτό δεν είναι διακριτική μεταχείριση και το λέει έτσι ξεδιαντροπα..τότε τί;;;

 

Αυριο λοιπον, θα μαζεψω όλα τα e-mail και θα καταγγείλω το γεγονός στην ΕΕΤΤ ..ετσι για το γ*το... για την Ελλάδα ρε γ*το!!!

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Συνέλθετε λίγο. Οι προσφορές είναι της εταιρίας και τις δίνει σ όποιον γουστάρει κι άμα γουστάρει, τόσο απλά. Δεν εχει καμία υποχρέωση να στη δώσει.
Link to comment
Share on other sites

Ας αφησουμε τον ανθρωπο να κανει την καταγγελια , να δουμε τι θα πει η ΕΕΤΤ και μετα το συζηταμε και παλι...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...