Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλημέρα,

 

εχθες δεχτηκα ενα τηλεφωνημα απο wind Πατρας που μου ειπε οτι επειδη ειχα κανει παλαιοτερα φοιτητικό δικαιουμε σαν δωρο τωρα εως 10 νεους αριθμους με φοιτητικό πακετο ξανα, για να δωσω και οικιους μου. Ξερει κανεις αν ισχυει αυτο το πραγμα σαν προσφορα ή ειναι καμια μπουρδα και θα φαω πακετο?

 

επειδη μου ζητησε στοιχεια, να στειλω ταυτοτητα, ειμαι λιγο επιφυλακτικος. Αν γνωριζει κανεις τη προσφορα ας μου πει 2 κουβεντες γιατι θελω να φτιαξω τους δικους μου με τη προσφορα.

 

Η μονη χρέωση ηταν 10 ευρω το καθε νουμερο το οποιο 10ευρω μπαινει σα καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει τελικά ότι τα πακέτα ομιλίας και ιντερνετ μπορούν να χρησιμοποιηθούν και στο εξωτερικό? Θέλει γνωστός μου να πάει Αγγλία και θα συνέφερε να του δώσω το φοιτητικό μου!
Link to comment
Share on other sites

απο χτες προσπαθω να κανω ανανεωση χρονου ομιλιας online και οταν επιλεγω ανανεωση χρονου ομιλιας online, με στελνει στα πακετα...:)το ιδιο και στo app...

αλλαξα και browser,tipota...

καμια ιδεα??????

πηρα τηλ. και μου λεν οτι ολα λειτουργουν κανονικα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει τελικά ότι τα πακέτα ομιλίας και ιντερνετ μπορούν να χρησιμοποιηθούν και στο εξωτερικό? Θέλει γνωστός μου να πάει Αγγλία και θα συνέφερε να του δώσω το φοιτητικό μου!

 

Ισχύει αλλά με κάποια επιπλέον χρέωση! https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/periagogi/hreoseis-periagogis/hreoseis-periagogis-stin-europaiki-enosi/

 

Δώσε προσοχή στις διευκρινίσεις!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

H YΠOΘEΣH ΣAΣ KATAΓPAΦHKE ME KΩΔIKO: 37-xxxxxxxx KAI EXEI ΠPOΩΘHΘEI ΣTO APMOΔIO TMHMA.

 

Μου ήρθε σήμερα, τι σημαίνει αυτό γνωρίζει κανείς;

Edited by bynoname
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αλλά με κάποια επιπλέον χρέωση! https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/periagogi/hreoseis-periagogis/hreoseis-periagogis-stin-europaiki-enosi/

 

Δώσε προσοχή στις διευκρινίσεις!

 

Καλά, αυτό δεν είναι παράνομο? Δεν ισχύουν οι χρεώσεις περιαγωγής

"0,05 ευρώ ανά λεπτό για φωνητικές κλήσεις

0,02 ευρώ για μηνύματα κειμένου (SMS)

0,05 ευρώ ανά megabyte για χρήση διαδικτύου μέσω κινητού τηλεφώνου"

?

Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλ. και μου λεν οτι ολα λειτουργουν κανονικα!!!!

Σε ξεφορτωθηκαν μια χαρά... συνηθισμένο

 

 

 

Sent from my LG-H960

Link to comment
Share on other sites

Καλά, αυτό δεν είναι παράνομο? Δεν ισχύουν οι χρεώσεις περιαγωγής

"0,05 ευρώ ανά λεπτό για φωνητικές κλήσεις

0,02 ευρώ για μηνύματα κειμένου (SMS)

0,05 ευρώ ανά megabyte για χρήση διαδικτύου μέσω κινητού τηλεφώνου"

?

 

OXI δεν είναι παράνομο! Μέχρι 14 Ιουνίου 2017 ισχύουν οι επιπλέον χρεώσεις. Μετά κανένα επιπλέον τέλος περιαγωγής.

http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/money-charges/mobile-roaming-costs/index_el.htm

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

H YΠOΘEΣH ΣAΣ KATAΓPAΦHKE ME KΩΔIKO: 37-xxxxxxxx KAI EXEI ΠPOΩΘHΘEI ΣTO APMOΔIO TMHMA.

 

Μου ήρθε σήμερα, τι σημαίνει αυτό γνωρίζει κανείς;

Είχες κάποιο πρόβλημα με την εταιρία και πήρες τηλέφωνο η έστειλες κάποιο μήνυμα στο Facebook και το ανέφερες;;Αν ναι,ασχολήθηκαν με την περίπτωση σου

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα είχε έρθει όταν επικοινώνησα για θέμα κάλυψης και μετά από λίγες μέρες μου έστειλαν το αίτημα ολοκληρώθηκε. Αλλά η κάλυψη πέζει και να χειροτερεψε
Link to comment
Share on other sites

Είχες κάποιο πρόβλημα με την εταιρία και πήρες τηλέφωνο η έστειλες κάποιο μήνυμα στο Facebook και το ανέφερες;;Αν ναι,ασχολήθηκαν με την περίπτωση σου
Ναι, τους είχα στείλει μια αίτηση για βεβαίωση ταυτοποίησης. Μήπως για αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες μια ανανέωση 5€ σε f2g μέσα από την εφαρμογή Andoid με χρέωση πιστωτικής και είδα ότι με χρέωσε (σε χωριστή συναλλαγή) ακόμα 1€. Μάλιστα σε μια πρώτη προσπάθεια που δεν ολοκληρώθηκε η συναλλαγή με χρέωσε το 1€ χωρίς να χρεώσει άλλο ποσό!

 

Προφανώς και τους έγραψα ήδη να δω τι γίνεται -- και θα αναφέρω εδώ τη συνέχεια.

 

Έχει τύχει σε άλλους αυτό; Μου διαφεύγει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες μια ανανέωση 5€ σε f2g μέσα από την εφαρμογή Andoid με χρέωση πιστωτικής και είδα ότι με χρέωσε (σε χωριστή συναλλαγή) ακόμα 1€. Μάλιστα σε μια πρώτη προσπάθεια που δεν ολοκληρώθηκε η συναλλαγή με χρέωσε το 1€ χωρίς να χρεώσει άλλο ποσό!

 

Προφανώς και τους έγραψα ήδη να δω τι γίνεται -- και θα αναφέρω εδώ τη συνέχεια.

 

Έχει τύχει σε άλλους αυτό; Μου διαφεύγει κάτι;

Σε χρέωσε η wind; η, η τράπεζα σου;

 

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε χρέωσε η wind; η, η τράπεζα σου;

 

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με χρέωσε η Wind (για την ακρίβεια μία "Mobile Media" που με χρέωσε και για την ανανέωση, και της οποίας το λογότυπο υπάρχει και στην απόδειξη που έστειλε η Wind). Κοίταξα και σε παλαιότερες ανανεώσεις δεν είχε γίνει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Με χρέωσε η Wind (για την ακρίβεια μία "Mobile Media" που με χρέωσε και για την ανανέωση, και της οποίας το λογότυπο υπάρχει και στην απόδειξη που έστειλε η Wind). Κοίταξα και σε παλαιότερες ανανεώσεις δεν είχε γίνει κάτι τέτοιο.

 

MOBILE MEDIA AE

+30 302106899860

(αντιγραφή απο το paypal μου είναι που εκανα ανανέωση στις 10-4-2016)

Ανανέωση κάνω πάντα απο pc ή απο κατάστημα,ποτέ δεν έχω κάνει απο την android εφαρμογή.Περίεργο μου ακούγεται παντως.Και σίγουρα θα είχαν διαμαρτυρηθεί και άλλα μέλη του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα εγγραφή στο θείο μου στο wind free to go και δεν του δίνει τη δυνατότητα για τον μπονους ανανέωσης το νούμερο του από συμβόλαιο έγινε κάρτα. στους νέους χρήστες wind free to go δεν υπάρχει το μπόνους free to talker ?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα εγγραφή στο θείο μου στο wind free to go και δεν του δίνει τη δυνατότητα για τον μπονους ανανέωσης το νούμερο του από συμβόλαιο έγινε κάρτα. στους νέους χρήστες wind free to go δεν υπάρχει το μπόνους free to talker ?

 

Όχι δεν υπάρχει. Σταμάτησε Απρίλιο του 2014 αν δεν κάνω λάθος.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Με χρέωσε η Wind (για την ακρίβεια μία "Mobile Media" που με χρέωσε και για την ανανέωση, και της οποίας το λογότυπο υπάρχει και στην απόδειξη που έστειλε η Wind). Κοίταξα και σε παλαιότερες ανανεώσεις δεν είχε γίνει κάτι τέτοιο.

Προχθές έκανα ανανέωση και κοίταξα ξανά τις αποδείξεις, πουθενά δεν υπάρχει χρέωση 1€. Κάτι περίεργο συνέβη.

 

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προχθές έκανα ανανέωση και κοίταξα ξανά τις αποδείξεις, πουθενά δεν υπάρχει χρέωση 1€. Κάτι περίεργο συνέβη.

 

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ που το κοιτάς.

 

Πάντως αυτά τα 1€ δεν περιλαμβάνονται στην απόδειξη της Mobile Media, η οποία γράφει ακριβώς 5€. Φαίνονται μόνο στις συναλλαγές της πιστωτικής...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες μια ανανέωση 5€ σε f2g μέσα από την εφαρμογή Andoid με χρέωση πιστωτικής και είδα ότι με χρέωσε (σε χωριστή συναλλαγή) ακόμα 1€. Μάλιστα σε μια πρώτη προσπάθεια που δεν ολοκληρώθηκε η συναλλαγή με χρέωσε το 1€ χωρίς να χρεώσει άλλο ποσό!

 

Προφανώς και τους έγραψα ήδη να δω τι γίνεται -- και θα αναφέρω εδώ τη συνέχεια.

 

Έχει τύχει σε άλλους αυτό; Μου διαφεύγει κάτι;

 

Κ εγώ έκανα ανανέωση από την εφαρμογή στις 20/05 και σε μένα πήρε 1€ το οποίο φαίνεται στην ανάλυση της πιστωτικής κάρτας και όχι στο αποδεικτικό πληρωμής την Q. Είναι η πρώτη ανανέωση που κάνω από την εφαρμογή. Όλες τις προηγούμενες τις έκανα από το web και ποτέ δεν είχε υπάρξει κάποια επιπλέον χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα προχθές, και γενικά τον τελευταίο χρόνο κάνω μόνο μέσω της εφαρμογής ποτέ δεν έχω χρεωθεί κάτι παραπάνω!
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει. Σταμάτησε Απρίλιο του 2014 αν δεν κάνω λάθος.

Στις 25 Απριλίου του 2013, σταμάτησαν οι εγγραφές στα bonus ανανέωσης free2all (free2talk και free2surf).

Link to comment
Share on other sites

Στις 25 Απριλίου του 2013, σταμάτησαν οι εγγραφές στα bonus ανανέωσης free2all (free2talk και free2surf).

 

Ναι ωστόσο, όσοι τις είχαν τότε τις παίρνουν ακόμα και σήμερα κανονικά. Μας έχουν σώσει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ έκανα ανανέωση από την εφαρμογή στις 20/05 και σε μένα πήρε 1€ το οποίο φαίνεται στην ανάλυση της πιστωτικής κάρτας και όχι στο αποδεικτικό πληρωμής την Q. Είναι η πρώτη ανανέωση που κάνω από την εφαρμογή. Όλες τις προηγούμενες τις έκανα από το web και ποτέ δεν είχε υπάρξει κάποια επιπλέον χρέωση.

 

Εγώ έκανα προχθές, και γενικά τον τελευταίο χρόνο κάνω μόνο μέσω της εφαρμογής ποτέ δεν έχω χρεωθεί κάτι παραπάνω!

 

εγώ έκανα ανανέωση μέσω τις εφαρμογής Android 6ευρώ και έγινε κανονικά και μου ήρθε και email για 6 χρέωση από την Πειραιώς, τώρα λέτε ότι χρεώνει ένα ευρώ επιπλέον άμα το κάνεις από το site? wind f2g ?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...