Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νεο F2G χωρις ταυτοποιηση, ΕΑΝ το κανω δηλωση στην WIND στο ονομα μου, μπορω επιτοπου να το κανω φορητοτητα συμβολαιο VODAFONE...??? :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Λογικα μπορεις,απο την στιγμη που θα ταυτοποιηθει και θα ενεργοποιηθει,θα πληρωσεις τα 10 ευρω. Δεν ξέρω αν σε συμφερει. Και η νodafone ειχε ανακοινωσει περι 10 ευρου για ενεργοποίηση δεν ξερω αν και πως το εφαρμοζει
Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει... η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων από ανανέωση (ανεξαρτήτως τρόπου) από 6 μήνες σε 90 ημέρες!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=418572

Μετά από Cosmote και Vodafone δε νομίζω η Wind να μείνει στο εξάμηνο!

 

Πάντως σε 3 ξένα καρτοκινητά που έχω (Γερμανία, Ελβετία, Ισπανία) στα 2 (Γερμανία, Ελβετία) ισχύει το 90 ημέρες και στο 1 (Ισπανία) το 12μηνο!!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Αν το αλλάξει και η Wind θα τους κουνήσω το μαντήλι και θα φύγω για Cosmote, αν είναι να τα στάζω συχνά ας το κάνω τουλάχιστον γι αυτόν που έχει καλύτερο δίκτυο. Η Wind είναι ουραγός στην κάλυψη δικτύου και το αντισταθμίζει μέχρι τώρα με την τιμολογιακή πολιτική, αν σκοτώσει αυτό το πλεονέκτημα, καλό ψόφο της εύχομαι.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει... η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων από ανανέωση (ανεξαρτήτως τρόπου) από 6 μήνες σε 90 ημέρες!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=418572

Μετά από Cosmote και Vodafone δε νομίζω η Wind να μείνει στο εξάμηνο!

 

Πάντως σε 3 ξένα καρτοκινητά που έχω (Γερμανία, Ελβετία, Ισπανία) στα 2 (Γερμανία, Ελβετία) ισχύει το 90 ημέρες και στο 1 (Ισπανία) το 12μηνο!!

υπάρχουν και χώρες που τα νούμερα δεν λήγουν ποτέ π.χ. Ολλανδία...

 

ενώ άλλες που η λήξη παραμείνετε κατά 90 μέρες φτάνει να κάνεις μια χρεωσιμη κλήση π. χ. Αυστρία Ιρλανδία Πολωνία Αγγλία....

 

ακόμα Εσθονικο νούμερο που παρατεινει κατά 2 χρόνια την λήξη του φτάνει να κάνεις μια χρεωσιμη κλήση....

 

συνεπώς υπάρχουν πολλές επιλογές .

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

δε θα μου κάνει εντυπωση αν το κάνουν και υποχρεωτικό μια φορά το μήνα...

Αλλά τότε πιο το νόημα να έχεις καρτοκινητό?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Καλή εβδομάδα!500 λεπτά και 50 sms με 4.4 ευρώ!Καλά δεν είναι?Να περιμένω για κάτι καλύτερο?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο δικό μου περιμένω 2 χρόνια για τέτοιο μήνυμα και δεν έχει έρθει... Οπότε βάλτο χωρίς πολλά πολλά!
Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει... η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων από ανανέωση (ανεξαρτήτως τρόπου) από 6 μήνες σε 90 ημέρες!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=418572

Μετά από Cosmote και Vodafone δε νομίζω η Wind να μείνει στο εξάμηνο!

 

Πάντως σε 3 ξένα καρτοκινητά που έχω (Γερμανία, Ελβετία, Ισπανία) στα 2 (Γερμανία, Ελβετία) ισχύει το 90 ημέρες και στο 1 (Ισπανία) το 12μηνο!!

 

και εγω εχω γερμανικο καρτοκινητο και ειναι 12μηνο.

ποια εταιρεια ειναι αυτη που εχει 3μηνη διαρκεια?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Καλή εβδομάδα!500 λεπτά και 50 sms με 4.4 ευρώ!Καλά δεν είναι?Να περιμένω για κάτι καλύτερο?

Ευχαριστώ πολύ!

 

Εμένα δεν θα με χάλαγε και αυτό ;)

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει... η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων από ανανέωση (ανεξαρτήτως τρόπου) από 6 μήνες σε 90 ημέρες!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=418572

Μετά από Cosmote και Vodafone δε νομίζω η Wind να μείνει στο εξάμηνο!

 

Πάντως σε 3 ξένα καρτοκινητά που έχω (Γερμανία, Ελβετία, Ισπανία) στα 2 (Γερμανία, Ελβετία) ισχύει το 90 ημέρες και στο 1 (Ισπανία) το 12μηνο!!

Οχι και η Voda τωρα...η Wind δεν νομιζω ακομα.Αμα κανει κατι τετοιο θα ειναι για μπατσες

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Οχι και η Voda τωρα...η Wind δεν νομιζω ακομα.Αμα κανει κατι τετοιο θα ειναι για μπατσες

 

Θεμα χρονου ειναι... Αν δεν το ανακοινωσει αυτο το μηνα θα το ανακοινωσει τον επομενο.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σήμερα στη wind card to all ότι στις 2 πρώτες ανανεώσεις του μήνα Ιουνίου το ποσό θα τριπλασιαστεί!Αν βάλω 10 θα γίνει 30!Αν βάλω 20 θα γ'ινει 60!Βέβαια δεν κάνει για πακέτα αλλά οκ!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σήμερα στη wind card to all ότι στις 2 πρώτες ανανεώσεις του μήνα Ιουνίου το ποσό θα τριπλασιαστεί!Αν βάλω 10 θα γίνει 30!Αν βάλω 20 θα γ'ινει 60!Βέβαια δεν κάνει για πακέτα αλλά οκ!

 

σου δινει μπονους διπλασιασμου πριν το ανακοινωσει; την εχω ικανη.... για να δουμε...

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

σου δινει μπονους διπλασιασμου πριν το ανακοινωσει; την εχω ικανη.... για να δουμε...

Δεν λέω για την ''προσφορά'' του F2G.Έχω wind card to all που πάντα έτσι κάνει....απλά τώρα αντί για διπλασιασμό κάνει τριπλασιασμό.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, θα ήθελα να ρωτήσω κατι οχι τοσο σχετικό αλλα που με προβληματίζει.

 

Κάτοχος F2G, και Wind Double Play στο σταθερό, οπότε έχω τα δωράκια 120 λεπτά στο F2G μου και σήμερα πήρα μετα απο πολύ καιρό την Broadband Sim που δίνει 1Gb ανα μήνα.

 

Η ερώτηση τώρα, το F2G το διαχειρίζεσαι απο το myF2G. Το σταθερό το χειρίζεσαι απο mywind, το broadband απο που;

 

Επίσης υπάρχει τρόπος να ενοποιηθούν όλα μαζί; Ούτως η άλλως μιλάμε για ίδιο ΑΦΜ.

 

Γνωρίζει κανείς κάτι πάνω σε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο παντως να αντεξει, αναγκαστικα θα ακολουθησει και αυτη το τριμηνο...

Κακο αυτο σε λιγο θα φτασουν να ζητανε καθε μηνα ανανεωση εστω 5αρα...

Παντως για ακομα μια φορα, οπως πρωτη και καλυτερη ειναι σε προσφορες, προσπαθει να κρατησει για εμας τους πελατες της οσο μπορει, μπραβο της... ;)

Link to comment
Share on other sites

...Παντως για ακομα μια φορα, οπως πρωτη και καλυτερη ειναι σε προσφορες, προσπαθει να κρατησει για εμας τους πελατες της οσο μπορει, μπραβο της... ;)

 

Αληθεια το πιστευεις αυτο; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μια υπενθύμιση, με 10 ευρώ Online ανανέωση ισχύει το 1GB ακόμα, σωστά; Και αν κάνεις ανανέωση 10 ευρώ στο κατάστημα σου δίνει και 120 προς σταθερά με 0,3€?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, θα ήθελα να ρωτήσω κατι οχι τοσο σχετικό αλλα που με προβληματίζει.

 

Κάτοχος F2G, και Wind Double Play στο σταθερό, οπότε έχω τα δωράκια 120 λεπτά στο F2G μου και σήμερα πήρα μετα απο πολύ καιρό την Broadband Sim που δίνει 1Gb ανα μήνα.

 

Η ερώτηση τώρα, το F2G το διαχειρίζεσαι απο το myF2G. Το σταθερό το χειρίζεσαι απο mywind, το broadband απο που;

 

Επίσης υπάρχει τρόπος να ενοποιηθούν όλα μαζί; Ούτως η άλλως μιλάμε για ίδιο ΑΦΜ.

 

Γνωρίζει κανείς κάτι πάνω σε αυτό;

Μήνυμα στο 1228

Είτε κενό είτε με ένα χαρακτήρα

Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα στο 1228

Είτε κενό είτε με ένα χαρακτήρα

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλα δεν ειναι αυτό που αναζητώ.

 

Υπάρχει ψηφιακός έλεγχος της broadband κάρτας οπως ειναι το mywind και myf2g;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλα δεν ειναι αυτό που αναζητώ.

 

Υπάρχει ψηφιακός έλεγχος της broadband κάρτας οπως ειναι το mywind και myf2g;

 

Όχι , δεν υπαρχει.

Κάθε μηνα θα σου ερχεται μηνυμα ότι μπηκε το 1GB, εφόσον εχεις τοποθετημενη την καρτα. Από εκει και περα για ότι άλλο , μηνυμα όπως λεει και ο φιλος παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Όχι , δεν υπαρχει.

Κάθε μηνα θα σου ερχεται μηνυμα ότι μπηκε το 1GB, εφόσον εχεις τοποθετημενη την καρτα. Από εκει και περα για ότι άλλο , μηνυμα όπως λεει και ο φιλος παραπανω.

 

Ευχαριστώ κ πάλι για την άμεση απάντηση. Η συγκεκριμένη κάρτα θέλει χρήμα μέσα για να μένει ενεργή; Κάθε 6 μήνες δηλαδή; Και αν ναι πως ξέρεις πότε λήγει;

Link to comment
Share on other sites

300Λ + 20SMS ΠPOΣ OΛOYΣ MONO ME 3€ & ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ! ΣTEIΛE 11 ΣTO 12410 & ENEPΓOΠOIHΣE THN AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΦOPA EΩΣ 30/06

Όποτε δεν έχω υπόλοιπο έρχονται τα ωραία μηνύματα :P

Link to comment
Share on other sites

Για τα πρακτικα, τελικα μετεφερα το CU σε f2go χθες αλλά η φορητοτητα λεει θα ολοκληρωθει σε 2-3 μερες, και πρεπει να περασω αυριο (μετα απο τηλ) για να παρω τη νεα καρτα σιμ. Επισης υπαρχει "χρεωση" 10€ τα οποια θα μπουν μετα απο 3 μηνες και -οπως ειπε ο πωλητης- θα ειναι διαθεσιμα για αγορα πακετων.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλα δεν ειναι αυτό που αναζητώ.

 

Υπάρχει ψηφιακός έλεγχος της broadband κάρτας οπως ειναι το mywind και myf2g;

 

Όχι , δεν υπαρχει.

Κάθε μηνα θα σου ερχεται μηνυμα ότι μπηκε το 1GB, εφόσον εχεις τοποθετημενη την καρτα. Από εκει και περα για ότι άλλο , μηνυμα όπως λεει και ο φιλος παραπανω.

 

Αυτο θα με ενδιεφερε και μενα, γιατι πηρα χθες το mobile broadband με καρτα μονο και μονο για το 3G Usb αλλά θα κουμπωθει πανω σε ρουτερ. Αρα ο ελεγχος θα πρεπει να γινεται μονο αν βγαλω τη καρτα και τη βαλω σε κινητο και στειλω μνμ;;;

 

Τι μλκ....:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...