Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, όλα...... :confused:

τίποτα, επιβεβαίωση ότι μόνο στα νούμερα που έχουν το μπόνους των 300 λεπτών συμβαίνει η κλεψια...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

τίποτα, επιβεβαίωση ότι μόνο στα νούμερα που έχουν το μπόνους των 300 λεπτών συμβαίνει η κλεψια...

 

 

Τελικά παιδιά έκαναν σε κανέναν που δεν είχε το μπόνους των 300' την ´´κλεψιά´´ ή είναι ´προνόμιο ´ αυτών των νουμερων μόνο; Επίσης θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να πάω σε κατάστημα wind να τους πω οτι θέλω να μεταφέρω τρία νούμερα απο Cosmote συμβόλαιο σε f2go και να μου δώσουν κάποιο μπόνους λεπτών προς όλους σαν προωθητική ενέργεια ..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα γραπτή καταγγελία στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή και στην ΕΕΤΤ για την υφαρπαγή των 30 Ευρώ περίπου από τα 3 καρτοκινητά της οικογένειάς μου. Γνώμη μου είναι ότι ακόμη και να πιστωθούν τα χρήματα, που είναι και το πιθανότερο, θα πρέπει όλοι οι ''θιγέντες'' να πράξουν ανάλογα, μήπως και μπει κάποιο ''φρένο'' στην διαρκώς αυξανόμενη αυθαιρεσία και αναλγησία των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας, που, λόγω της συνεχούς μείωσης των εσόδων τους, εφευρίσκουν νέους τρόπους για αύξηση των εσόδων τους.

 

ειδες τα κακα του f/b δεν μπορεις και να κρυφτεις νικο μου :) Nikos T......s · 1ο λυκειο αιγαλεω

Κι εμένα μου έκαναν το ίδιο σε τρία καρτοκινητά της οικογενειάς μου κι έκανα εγγραφή καταγγελία στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή και στην ΕΕΤΤ.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά γίνεται μόνο σε νούμερα με το bonus των 300 λεπτών και αν θυμάμαι καλά η συγκεκριμένη προσφορά έγινε για αυτούς και μόνο για τον εορτασμό των 2 χρόνων του bonus των 300 λεπτών. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι στην πορεία και δίνεται σε όλους πλέον (θέλοντας και μη)
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει μόνο για αυτούς που έχουν τα 300 λεπτά και προσωπικά θεωρώ την προσφορά τρομερή. Τώρα διαβάζω παραπάνω για κλεψιά από κάποιους κλπ, δεν ξέρω ίσως έγινε λάθος σε ορισμένους συνδρομητές, σε κάθε περίπτωση νομίζω ότι σε όποιον έγινε και ζητήσει από την Wind να πάρει πίσω τα χρήματα του, δεν θα του πει όχι. Anyway, νομίζω πως το F2G συνεχίζει το "καλό όνομα " στις προσφορές και στα πακέτα.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει μόνο για αυτούς που έχουν τα 300 λεπτά και προσωπικά θεωρώ την προσφορά τρομερή. Τώρα διαβάζω παραπάνω για κλεψιά από κάποιους κλπ, δεν ξέρω ίσως έγινε λάθος σε ορισμένους συνδρομητές, σε κάθε περίπτωση νομίζω ότι σε όποιον έγινε και ζητήσει από την Wind να πάρει πίσω τα χρήματα του, δεν θα του πει όχι. Anyway, νομίζω πως το F2G συνεχίζει το "καλό όνομα " στις προσφορές και στα πακέτα.

 

Συμφωνώ και δεν καταλαβαίνω πως γίνεται πάντα να βρίσκουμε κάτι να διαμαρτυρηθούμε. Στο κάτω, κάτω υπάρχει πάντα η επιλογή να επιλέξεις άλλον πάροχο για να καταλήξεις στο τέλος της ημέρας... να πληρώνεις περισσότερα. Ευχαριστώ, αλλά δε θα πάρω. Η συγκεκριμένη προσφορά, προσωπικά μου φαίνεται εξαιρετικά συμφέρουσα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και δεν καταλαβαίνω πως γίνεται πάντα να βρίσκουμε κάτι να διαμαρτυρηθούμε. Στο κάτω, κάτω υπάρχει πάντα η επιλογή να επιλέξεις άλλον πάροχο για να καταλήξεις στο τέλος της ημέρας... να πληρώνεις περισσότερα. Ευχαριστώ, αλλά δε θα πάρω. Η συγκεκριμένη προσφορά, προσωπικά μου φαίνεται εξαιρετικά συμφέρουσα.

 

όταν έχεις ένα ποσό στην κάρτα σου και αυθαίρετα η όποια εταιρία στο παίρνει και σου λέει αυτό λήγει σε ένα μήνα και δεν μπορείς ούτε πακέτα να ενεργοποιήσεις με αυτό... ε τότε το λιγότερο που έχεις να κάνεις είναι να διαμαρτυρηθείς... και εννοείται να το καταγγείλεις... δεν είμαι από τους παθόντες... αλλά καταλαβαίνω πόσο θα είχα ενοχληθεί κι εγώ.. όταν σας κάνει κι εσάς κάτι ανάλογο, πείτε δεν πειράζει! σε όλα τα άλλα είναι καλή!!!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

προσφορά είναι όταν επιλέγεις εσύ που θα πάνε τα λεφτά σου..... οτιδήποτε άλλο είναι κλεψια...

έτσι λέει η κοινή λογική, τουλάχιστον η δικιά μου....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και δεν καταλαβαίνω πως γίνεται πάντα να βρίσκουμε κάτι να διαμαρτυρηθούμε. Στο κάτω, κάτω υπάρχει πάντα η επιλογή να επιλέξεις άλλον πάροχο για να καταλήξεις στο τέλος της ημέρας... να πληρώνεις περισσότερα. Ευχαριστώ, αλλά δε θα πάρω. Η συγκεκριμένη προσφορά, προσωπικά μου φαίνεται εξαιρετικά συμφέρουσα.

 

Το ποιοι αιωνίως δικαιολογείτε τα αδικαιολόγητα είναι κάτι τόσο προβλέψιμο, όσο το ότι ο ήλιος θα βγει και αυριο το πρωί!

Από εκεί και πέρα όμως, τα κινητά κάποιοι τα έχουν και για έκτακτες ανάγκες και στην τελική δεν είναι υποχρεωμένος κάποιος να βάζει κάρτα.... Ήθελα να σας έβλεπα όσους τα λέτε αυτά, να ξεμένατε τη στιγμή που θα χρειαζόσασταν το κινητό περισσότερο από οποτεδήποτε άλλοτε.... Αλλά εντάξει δεν πειράζει μωρέ...... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το ποιοι αιωνιως βριζουν την wind και παραμενουν σε αυτη , ειναι κατι τοσο προβλεψιμο , οσο το οτι ο ηλιος αποψε θα δυσει.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως εγώ ενημερώθηκα κανονικά και η αλήθεια είναι ότι προσωπικά θεωρώ εξαιρετική την προσφορά. 300 λεπτά προς όλους, 1GB δώρο, 10 ευρώ bonus και επιπλέον 10 ευρώ που μπορώ να τα κάνω ότι θέλω κάθε μήνα -έστω και από τον δεύτερο- δεν παίζει σε κανένα άλλο δίκτυο αυτή τη στιγμή.

Κι εμένα μου φαίνεται πάρα πολύ καλή προσφορά. Αλλά οκ, λογικό να μην την επιθυμεί κάποιος

 

Τελικά παιδιά έκαναν σε κανέναν που δεν είχε το μπόνους των 300' την ´´κλεψιά´´ ή είναι ´προνόμιο ´ αυτών των νουμερων μόνο; Επίσης θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να πάω σε κατάστημα wind να τους πω οτι θέλω να μεταφέρω τρία νούμερα απο Cosmote συμβόλαιο σε f2go και να μου δώσουν κάποιο μπόνους λεπτών προς όλους σαν προωθητική ενέργεια ..

Απ' ότι κατάλαβα δεν έγινε σε όλους η προσφορά. Αν γινόταν σε όλους, προαιρετικά, θα γινόταν αποδεκτή με ανοιχτές αγκάλες πιστεύω.

Αν μεταφέρεις τρία νούμερα από Cosmote, δεν υπάρχει περίπτωση να μην σου κάνουν κάποιο δωράκι. Εδώ εμάς μας κάνουν δώρα όλη την ώρα στα καλά καθούμενα, σ' εσένα που θα τους πας τρία νούμερα δε θα κάνουν;

 

Βασικά γίνεται μόνο σε νούμερα με το bonus των 300 λεπτών και αν θυμάμαι καλά η συγκεκριμένη προσφορά έγινε για αυτούς και μόνο για τον εορτασμό των 2 χρόνων του bonus των 300 λεπτών. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι στην πορεία και δίνεται σε όλους πλέον (θέλοντας και μη)

Μπα, δεν δίνεται σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Το ποιοι αιωνίως δικαιολογείτε τα αδικαιολόγητα είναι κάτι τόσο προβλέψιμο, όσο το ότι ο ήλιος θα βγει και αυριο το πρωί!

Από εκεί και πέρα όμως, τα κινητά κάποιοι τα έχουν και για έκτακτες ανάγκες και στην τελική δεν είναι υποχρεωμένος κάποιος να βάζει κάρτα.... Ήθελα να σας έβλεπα όσους τα λέτε αυτά, να ξεμένατε τη στιγμή που θα χρειαζόσασταν το κινητό περισσότερο από οποτεδήποτε άλλοτε.... Αλλά εντάξει δεν πειράζει μωρέ...... :lol:

 

Όπως προβλέψιμο είναι να δω να παραπονιέται εκείνος που η γκρίνια έχει γίνει δεύτερη φύση του - και για τον οποίο πάντα φταίνε μόνο... οι άλλοι.

 

Επίσης, μια χαρά θα με πείραζε αν ξέμενα από κάρτα, αλλά στο μεταξύ θα εκτιμούσα και το γεγονός ότι με τα λιγότερα δυνατά χρήματα "ψωνίζω" την καλύτερη δυνατή προσφορά που υπάρχει αυτή τη στιγμή σε καρτοκινητή στην Ελλάδα. Καλό είναι που βλέπουμε το δέντρο, αλλά είναι ακόμη καλύτερο, που και που, να κοιτάμε και το δάσος.

Link to comment
Share on other sites

Όπως προβλέψιμο είναι να δω να παραπονιέται εκείνος που η γκρίνια έχει γίνει δεύτερη φύση του - και για τον οποίο πάντα φταίνε μόνο... οι άλλοι.

 

Επίσης, μια χαρά θα με πείραζε αν ξέμενα από κάρτα, αλλά στο μεταξύ θα εκτιμούσα και το γεγονός ότι με τα λιγότερα δυνατά χρήματα "ψωνίζω" την καλύτερη δυνατή προσφορά που υπάρχει αυτή τη στιγμή σε καρτοκινητή στην Ελλάδα. Καλό είναι που βλέπουμε το δέντρο, αλλά είναι ακόμη καλύτερο, που και που, να κοιτάμε και το δάσος.

 

Yποτίθεται ότι επειδή σέβεσαι τα λεφτά σου πήγες wind, αλλά δεν τρέχει και κάτι που έβαλαν χέρι στα λεφτά που σέβεσαι... It is beyond me..... Νομίζω ότι και υπολογιστής θα βραχυκύκλωνε με τέτοιο επιχείρημα(!)........

Link to comment
Share on other sites

LG1 από ότι διαβάζουν ορισμένοι παραπονιούνται για την αυτόματη ενεργοποίηση της προσφοράς, η οποία btw είναι μια από τις καλύτερες της αγοράς. Θεωρώ σχεδόν σίγουρο πως με ένα τηλέφωνο στην Wind θα λυθεί το πρόβλημα. Ωστόσο, δεν μπορούμε παρά να παραδεχτούμε πως ο διπλασιασμός της Wind είναι μια all around αρκετά καλή προσφορά σε σχέση με τον ανταγωνισμό και γενικότερα το F2G τόσο καιρό μας έχει σώσει από εκατοντάδες ευρώ που θα δίναμε σε συμβόλαια κλπ κλπ
Link to comment
Share on other sites

...Ωστόσο, δεν μπορούμε παρά να παραδεχτούμε πως ο διπλασιασμός της Wind είναι μια all around αρκετά καλή προσφορά σε σχέση με τον ανταγωνισμό και γενικότερα το F2G τόσο καιρό μας έχει σώσει από εκατοντάδες ευρώ που θα δίναμε σε συμβόλαια κλπ κλπ

 

Αυτό ακριβώς προσπαθώ να πω και εγώ morp. To θέμα είναι ότι κάποιοι δυσκολεύονται να το καταλάβουν...

Όσο και να γκρινιάξουν όμως, πάλι εδώ είναι. Πολύ απλά γιατί με το συγκεκριμένο πακέτο εξοικονομούν περισσότερα χρήματα σε σχέση με οποιοδήποτε άλλο. Απλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Σε τι ακριβώς είναι καλή προσφορά? Εγώ βλέπω ότι κάποιος βγαίνει τελικά χαμένος έχοντας την προσφορά. Είναι τελείως παράνομη και ηθικά υπερβολικά μεμπτή αυτή η κίνηση της wind ακόμη και αν ήταν προς όφελος του καταναλωτή και απορώ που ορισμένη προσπαθούν να δικαιολογούν τα αδικαιολόγητα
Link to comment
Share on other sites

καλά έλεγε ο γκαιμπελς, ότι και αν κάνεις κάποιοι θα το υποστηρίξουν....

 

ρε παιδιά έλεος, ανεξάρτητα αν είναι καλή η όχι η προσφορά.....

 

δικαίωμα μου δεν είναι να κρίνω που πάνε τα λεφτά μου;;; ... εγώ αποφασίζω η ή Wind;; ;

 

θα μας τρελαίνεται....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο όλοι.

Ανήκω σ' αυτό το μικρό ποσοστό "τυχερών" (κατά τη γνώμη μου) που η Wind τους έκανε αυτή την προσφορά. Αρχικά σπάστηκα, το ομολογώ, αλλά μετά συνειδητοποίησα πως πήρα ό,τι ακριβώς ήθελα. Μπορεί να έτυχε, μπορεί να ήμουν στα κέφια μου, μπορεί να είμαι προκατειλημμένη υπέρ της Wind, μπορεί οτιδήποτε. Πάντως τελικά δεν πήρα τηλ για να διαμαρτυρηθώ και επωφελήθηκα πλήρως από την προσφορά.

Όσοι έχετε πρόβλημα, μπορείτε να τους πάρετε στην εξυπηρέτηση πελατών και θα τη βρείτε τη λύση, μην ανησυχείτε, δεν έγινε και τίποτε τραγικό άλλωστε.

Μόνο αγάπη, έχουμε πλέον Σύριζα (ε, να κάνουμε και λίγο χιούμορ...)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Σημερα παρατηρησα το εξης. Παρολο που εχω f2g φοιτητικο και εχω ενεργοποιημενο το πακετο 1000' προς ολους και 1000mb και εχουνε μεινη τα μισα και εχω ενεργοποιηση και 20sms και εχουνε μεινη καπου 12sms ειδα εκπληκτος οτι εχει αφαιρεθη 1ε απο το υπολοιπο μου χωρις να μου ερθη sms για να το αιτιολογιση. Λογικα ειναι το 1ε για το daily internet αλλιως δεν εξηγηται. Α ρε ΑΘΑΝΑΤΗ Wind με της λαμωγιες σου:lol: Στο facebook που τους στελνω μηνυμα για να το διορθωσουνε μην τους παρει και τους σηκωση ο :X
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο όλοι.

Ανήκω σ' αυτό το μικρό ποσοστό "τυχερών" (κατά τη γνώμη μου) που η Wind τους έκανε αυτή την προσφορά. Αρχικά σπάστηκα, το ομολογώ, αλλά μετά συνειδητοποίησα πως πήρα ό,τι ακριβώς ήθελα. Μπορεί να έτυχε, μπορεί να ήμουν στα κέφια μου, μπορεί να είμαι προκατειλημμένη υπέρ της Wind, μπορεί οτιδήποτε. Πάντως τελικά δεν πήρα τηλ για να διαμαρτυρηθώ και επωφελήθηκα πλήρως από την προσφορά.

Όσοι έχετε πρόβλημα, μπορείτε να τους πάρετε στην εξυπηρέτηση πελατών και θα τη βρείτε τη λύση, μην ανησυχείτε, δεν έγινε και τίποτε τραγικό άλλωστε.

Μόνο αγάπη, έχουμε πλέον Σύριζα (ε, να κάνουμε και λίγο χιούμορ...)

 

Στο ίδιο ποσοστό ανήκω και εγώ. Στην αρχή στράβωσα, αλλά στη συνέχεια που διάβασα σχετικά εδώ στο myphone, βρήκα την προσφορά συμφέρουσα και είμαι σίγουρος ότι μου εξοικονομεί χρήματα, στο τέλος της ημέρας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Σημερα παρατηρησα το εξης. Παρολο που εχω f2g φοιτητικο και εχω ενεργοποιημενο το πακετο 1000' προς ολους και 1000mb και εχουνε μεινη τα μισα και εχω ενεργοποιηση και 20sms και εχουνε μεινη καπου 12sms ειδα εκπληκτος οτι εχει αφαιρεθη 1ε απο το υπολοιπο μου χωρις να μου ερθη sms για να το αιτιολογιση. Λογικα ειναι το 1ε για το daily internet αλλιως δεν εξηγηται. Α ρε ΑΘΑΝΑΤΗ Wind με της λαμωγιες σου:lol: Στο facebook που τους στελνω μηνυμα για να το διορθωσουνε μην τους παρει και τους σηκωση ο :X

 

Τελικα μου ηρθε πριν λιγο sms οτι χρεωθηκα χτες 1ε daily internet και το παραξενο εχω 150mb ακομα απο το πακετο που ληγη σημερα το βραδυ. Ρε τα λαμογια με το συστηματικο λαθος του. οπου τα αρπαξουνε τελικα.αλλα δεν τους αφησα ετσι τους τα χωσα στο fb

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου ηρθε πριν λιγο sms οτι χρεωθηκα χτες 1ε daily internet και το παραξενο εχω 150mb ακομα απο το πακετο που ληγη σημερα το βραδυ. Ρε τα λαμογια με το συστηματικο λαθος του. οπου τα αρπαξουνε τελικα.αλλα δεν τους αφησα ετσι τους τα χωσα στο fb

Τα ίδια τράβηξα και εγώ, με χρέωνε καθημερινά 1 ευρώ μέχρι που έμειναν στην κάρτα 30 cents, τα οποία τα πήρανε και αυτά.

Link to comment
Share on other sites

καλά έλεγε ο γκαιμπελς, ότι και αν κάνεις κάποιοι θα το υποστηρίξουν....

 

ρε παιδιά έλεος, ανεξάρτητα αν είναι καλή η όχι η προσφορά.....

 

δικαίωμα μου δεν είναι να κρίνω που πάνε τα λεφτά μου;;; ... εγώ αποφασίζω η ή Wind;; ;

 

θα μας τρελαίνεται....

Σίγουρα το "νταβατζιλίκι" δεν αρέσει σε κανέναν. Τελικά όμως αν το σκεφτείς κερδίζεις από αυτή την -έστω με το έτσι θέλω προσφορά.Το καλό είναι ότι από τι διαβάζω, όσοι δεν την θέλουν κατάφεραν να την απενεργοποιήσουν και να πάρουν πίσω τα χρήματα τους.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το "νταβατζιλίκι" δεν αρέσει σε κανέναν. Τελικά όμως αν το σκεφτείς κερδίζεις από αυτή την -έστω με το έτσι θέλω προσφορά.

 

Δεν είναι απόλυτο αυτό - εγώ προσωπικά δεν υπήρχε περίπτωση να καταφέρω να καταναλώσω 17 ευρώ σε ένα μήνα, όταν κατά μέσο όρο χαλάω 5-10 (εκτός αν άρχιζα να μιλάω χωρίς λόγο). Άρα η προσφορά δε συμφέρει όσους μιλάνε λίγο (ή και καθόλου, π.χ. παπούδες) από το κινητό τους.

 

Το καλό είναι ότι από τι διαβάζω, όσοι δεν την θέλουν κατάφεραν να την απενεργοποιήσουν και να πάρουν πίσω τα χρήματα τους.

 

Επιβεβαιώνω ότι τα παιδιά από το Facebook page μου απενεργοποίησαν την "προσφορά" σχεδόν άμεσα και τους ευχαριστώ πολύ για αυτό. Το θέμα είναι να μην ξαναγίνει στο μέλλον κάτι παρόμοιο, γιατί έχει ήδη χαθεί η εμπιστοσύνη προς τη Wind...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...