Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς;

 

Καλημέρα σε όλη την παρέα και χρόνια πολλά.

Φίλε μου δυστυχώς τα € της προσφοράς που κερδίζεις στον διπλασιασμό της κάρτας δεν αφαιρούνται σε Roaming σου αφαιρεί από το υπόλοιπο σου πρόσφατα γύρισα από Γερμανία.

Link to comment
Share on other sites

Για αρκετους ναι υπάρχει.

Όποιος είχε ενεργοποιήσει την προσφορά με τα 300 παλιότερα τώρα παίρνει και τα 300 και το 1γιγα.

 

έτσι ακριβώς είναι..

και εγώ είμαι στο πρόγραμμα αυτό και στις 14-12 ανανέωσα και πήρα δωρεάν τα 300' και το 1G :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα και χρόνια πολλά.

Φίλε μου δυστυχώς τα € της προσφοράς που κερδίζεις στον διπλασιασμό της κάρτας δεν αφαιρούνται σε Roaming σου αφαιρεί από το υπόλοιπο σου πρόσφατα γύρισα από Γερμανία.

 

Επίσης χρόνια σου πολλά φίλε μου.

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση, να'σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθες blender, μιας και έληγαν τα 300 λεπτά μετά από ανανέωση 10€, όπως και το 1GB της προσφοράς και πήρα και το δωράκι μου. Έπεσα, χωρίς να το γνωρίζω, σε εβδομαδιαίο F2G lucky και πήρα 100 λεπτά προς όλους, για 15 βέβαια ημέρες, αλλά αφού είναι δώρο, είναι καλοδεχούμενο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή διαβάζω σε αλλα φόρουμ γκρίνια σχετικά με λανθασμένες ´κρυφες ´ χρεώσεις και συγκεκριμένα πολυ παίζει το mobile daily Internet 1€ με την αιτιολογία του ότι ειναι smartphone .Ισχυει αυτό η απλα έτυχε σε κάποιους

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή διαβάζω σε αλλα φόρουμ γκρίνια σχετικά με λανθασμένες ´κρυφες ´ χρεώσεις και συγκεκριμένα πολυ παίζει το mobile daily Internet 1€ με την αιτιολογία του ότι ειναι smartphone .Ισχυει αυτό η απλα έτυχε σε κάποιους

 

Την έχω πάθει και εγώ, όπως και πολλοί εδώ στο myphone. Όντως έχει να κάνει κυρίως με τη χρέωση 1€ για χρήση daily internet. Εγώ π.χ. επειδή, τόσο στη δουλειά, όσο και στο σπίτι, είμαι σχεδόν 20 ώρες συνδεδεμένος σε wifi, με αποτέλεσμα να έχω κλειστά τα δεδομένα στο smartphone. Και όμως με χρέωναν (σε δύο διαφορετικές χρονικές στιγμές) για τρεις με τέσσερις συνεχόμενες ημέρες από 1€. Έπειτα από γραπτά παράπονα, μου επέστρεφαν σχεδόν όλο το ποσό πάλι. Βρήκα λύση ενεργοποιώντας το blender. Θέλω να πιστεύω ότι είναι κάποιο πρόβλημα στο σύστημα τους και όχι <<εσκεμμένες>> χρεώσεις. Επειδή όμως δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να το αποδείξεις, δεν έχεις να κάνεις κάτι άλλο από το να ζητάς επίμονα την επιστροφή των χρημάτων σε τέτοιο περιστατικό. Υπάρχει και η λύση, να ζητήσεις από το τμήμα εξυπηρέτησης, την πλήρη απενεργοποίηση των δεδομένων. Το θεωρώ λίγο αδιανόητο σε smartphone να μην έχεις internet και να <<ζητιανεύεις>> το wifi της κάθε καφετέριας. Τουλάχιστον η WIND έχει πολύ οικονομικά πακέτα internet σε σχέση με τις άλλες δύο (μας τα χαλάει λίγο με την ταχύτητα), που σε συνδυασμό με τα <<δωράκια>> που μας δίνει, μας <<τουμπάρει>> και συνεχίζουμε να μένουμε σε αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω πάθει και εγώ, όπως και πολλοί εδώ στο myphone. Όντως έχει να κάνει κυρίως με τη χρέωση 1€ για χρήση daily internet. Εγώ π.χ. επειδή, τόσο στη δουλειά, όσο και στο σπίτι, είμαι σχεδόν 20 ώρες συνδεδεμένος σε wifi, με αποτέλεσμα να έχω κλειστά τα δεδομένα στο smartphone. Και όμως με χρέωναν (σε δύο διαφορετικές χρονικές στιγμές) για τρεις με τέσσερις συνεχόμενες ημέρες από 1€. Έπειτα από γραπτά παράπονα, μου επέστρεφαν σχεδόν όλο το ποσό πάλι. Βρήκα λύση ενεργοποιώντας το blender. Θέλω να πιστεύω ότι είναι κάποιο πρόβλημα στο σύστημα τους και όχι <<εσκεμμένες>> χρεώσεις. Επειδή όμως δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να το αποδείξεις, δεν έχεις να κάνεις κάτι άλλο από το να ζητάς επίμονα την επιστροφή των χρημάτων σε τέτοιο περιστατικό. Υπάρχει και η λύση, να ζητήσεις από το τμήμα εξυπηρέτησης, την πλήρη απενεργοποίηση των δεδομένων. Το θεωρώ λίγο αδιανόητο σε smartphone να μην έχεις internet και να <<ζητιανεύεις>> το wifi της κάθε καφετέριας. Τουλάχιστον η WIND έχει πολύ οικονομικά πακέτα internet σε σχέση με τις άλλες δύο (μας τα χαλάει λίγο με την ταχύτητα), που σε συνδυασμό με τα <<δωράκια>> που μας δίνει, μας <<τουμπάρει>> και συνεχίζουμε να μένουμε σε αυτή.

 

 

Εγω έχω σκοπό να πάω απο συμβόλαιο cosmote σε f2g .Αν κάνω την ανανέωση μέσω PayPal θα παίρνω το 1gb με ανανέωση 10€ ετσι δεν ειναι ;όποτε δε θα έχω πρόβλημα στο συγκεκριμένο πιστεύω

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή διαβάζω σε αλλα φόρουμ γκρίνια σχετικά με λανθασμένες ´κρυφες ´ χρεώσεις και συγκεκριμένα πολυ παίζει το mobile daily Internet 1€ με την αιτιολογία του ότι ειναι smartphone .Ισχυει αυτό η απλα έτυχε σε κάποιους

 

Στη δική μου περίπτωση, ενώ είχα κλειστό το mobile data στο κινητό, κάποιο κρυφό πρόγραμμα του κινέζου μου άνοιγε με το έτσι θέλω τη σύνδεση με αποτέλεσμα να χρεωθώ 2-3 φορές το €1.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εαν υπάρχει κάτι για πάνω από 1γιγα/μήνα σε καρτοκινητό, ή καρτοσυμβόλαιο, ή συμβόλαιο; Δε θέλω ούτε σταθερό ιντερνετ, ούτε στικάκι
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εαν υπάρχει κάτι για πάνω από 1γιγα/μήνα σε καρτοκινητό, ή καρτοσυμβόλαιο, ή συμβόλαιο; Δε θέλω ούτε σταθερό ιντερνετ, ούτε στικάκι

 

Σε f2g έχεις με 15 ευρώ 10 γίγα. Σε συμβόλαιο αυτό http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/neo-sumvolaio-sta-19/

Link to comment
Share on other sites

Σε f2g έχεις με 15 ευρώ 10 γίγα. Σε συμβόλαιο αυτό http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/neo-sumvolaio-sta-19/

 

Πολυ ενδιαφέρον το f2g, πού μπορώ να δω στο σαιτ αυτό το πακέτο;

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ενδιαφέρον το f2g, πού μπορώ να δω στο σαιτ αυτό το πακέτο;

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/mega-paketa/absolute-surf/

 

Γράφει βέβαια οτι "Η προσφορά διπλασιασμού είναι προωθητική και ισχύει έως 31/12/2014." (το κανονικό είναι 5GB), οι ημερομηνίες των προσφορών της Wind όμως είναι αρκετά ελαστικές.

Link to comment
Share on other sites

http://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/mega-paketa/absolute-surf/

 

Γράφει βέβαια οτι "Η προσφορά διπλασιασμού είναι προωθητική και ισχύει έως 31/12/2014." (το κανονικό είναι 5GB), οι ημερομηνίες των προσφορών της Wind όμως είναι αρκετά ελαστικές.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Tα "δωρεάν" ευρώ που δίνει, δεν είναι και τόσο δωρεάν.

Προσοχή, δεν μπορείς να κάνεις κλήση σε νούμερα όπως 14511 του κέντρου εξυπ. πελατών ΟΣΕ, για παράδειγμα, γιατί θέλει καθαρό υπόλοιπο ευρώ και όχι απο

"δωρεάν" ευρώ απο bonus.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι την είχα πατήσει με τα δωρεάν 120' του συνδυαστικού: πήρα στο 5ψήφιο του TAXIS και στο λεπτό με έκοψε επειδή δεν υπήρχε χρηματικό υπόλοιπο στον λογαριασμό.

 

Δεν θα έπρεπε να βγάζει και ένα μήνυμα όταν τελειώνει το υπόλοιπο; Νόμισα οτι το μου το έκλεισε η ευγενέστατη υπάλληλος.

Link to comment
Share on other sites

Σταματησε η προσφορα με την ανανεωση 10 ευρω ΔΩΡΟ το 1 γιγα...??? :mad:
Link to comment
Share on other sites

Πως έκανες ανανέωση,online,απο κατάστημα ή με κωδικό απο μηχανάκι/περίπτερο?
Link to comment
Share on other sites

Σταματησε η προσφορα με την ανανεωση 10 ευρω ΔΩΡΟ το 1 γιγα...??? :mad:

 

Αφορά μόνο την πρώτη ανανέωση online η σε κατάστημα κάθε μήνα. Υπομονή μέχρι αύριο .

Link to comment
Share on other sites

Η προώθηση χρεώνεται στο πακέτο για κλήσεις προς όλη την WIND ή στο πακέτο προς όλους

Αν δεν υπάρχει πακέτο παέι στην βασική χρέωση η οποία είναι περίπου 0,40 ευρώ το λεπτό

Link to comment
Share on other sites

Η προώθηση χρεώνεται στο πακέτο για κλήσεις προς όλη την WIND ή στο πακέτο προς όλους

Αν δεν υπάρχει πακέτο παέι στην βασική χρέωση η οποία είναι περίπου 0,40 ευρώ το λεπτό

 

επειδή δεν κατάλαβα, εγώ έχω ένα φοιτητικό f2g και μία απλή f2g και έχω κάνει προώθηση από την απλή στην φοιτητική,πόσο είναι η χρέωση?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν κατάλαβα, εγώ έχω ένα φοιτητικό f2g και μία απλή f2g και έχω κάνει προώθηση από την απλή στην φοιτητική,πόσο είναι η χρέωση?

ευχαριστώ

 

Όπως σου είπε και ο Βασίλης, αν στο απλό f2g έχεις ενεργοποιημένο πακέτο (πχ 200 λεπτά προς όλους) ή δεν έχεις πακέτο κι έχεις μόνο υπόλοιπο, θα σου τρώει είτε από 200 του πακέτου, είτε 0,40 ευρώ/λεπτό για κάθε κλήση που δέχεσαι στο φοιτητικό.

Αν δεν έχεις ούτε πακέτο λεπτών, ούτε υπόλοιπο σε ευρώ, τότε η προώθηση δεν θα λειτουργήσει.

Link to comment
Share on other sites

Σταματησε η προσφορα με την ανανεωση 10 ευρω ΔΩΡΟ το 1 γιγα...??? :mad:

όπως υπόθηκε αφορά την ΠΡΩΤΗ ανανέωση του μήνα ημερολογιακά...την έχω πατήσει και εγώ.

 

edit: το 1 gb το παίρνουμε μόνο με ανανέωση στο κατάστημα και Online ?

Link to comment
Share on other sites

όπως υπόθηκε αφορά την ΠΡΩΤΗ ανανέωση του μήνα ημερολογιακά...την έχω πατήσει και εγώ.

 

edit: το 1 gb το παίρνουμε μόνο με ανανέωση στο κατάστημα και Online ?

 

Ακριβως. Online μεσω paypal η πιστωτικης, χρεωστικης, prepay κτλ. Οχι μεσω καρτας απο περιπτερο και χρηση του 16ψηφιου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ καλη χρονια εκανα 31/12 την προσφορά με τα 10€ διπλασιασμο κ ουνο που εχει κ βλεπω στην εφαρμογη να γράφει δωρεαν ευρω 17.86€ κ να ληγουν 31/1 δηλαδη 31/1 θα χαθουν κ τα 10 ευρω που εβαλα; η μονο τα 7,86;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...