Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίεργο αυτό πάντως. Ως τώρα στο κατάστημα που πάω στην Αμφιθέας πάντα μου βάζουν όσα ζητάω. 5-6-10-11 χωρίς πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν όλα τα καταστήματα την ίδια συμπεριφορά.

Έχω να πώ τα καλύτερα λόγια για 3 καταστήματα . Υπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, σε αυτό έχεις δίκιο. Απλά δεν φαντάζομαι ότι υπάρχει κατάστημα που δεν θέλει τα λεφτά των πελατών. Πραγματικά παράξενο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν όλα τα καταστήματα την ίδια συμπεριφορά.

Έχω να πώ τα καλύτερα λόγια για 3 καταστήματα . Υπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις.

 

Θα μπορούσες να μας πληροφορήσεις ποιά είναι αυτά τα καταστήματα ώστε να τα προτιμάμε?;)

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως μπορώ να πω ένα κατάστημα από το οποίο είμαι πολύ ικανοποιημενος και είναι το κεντρικό στην λέωφ Κηφισίας απέναντι από το κτήριο του ΟΤΕ

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να μας πληροφορήσεις ποιά είναι αυτά τα καταστήματα ώστε να τα προτιμάμε?;)

 

Χολαργός

Νέα Μάκρη

Αγία Παρασκευή .

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως μπορώ να πω ένα κατάστημα από το οποίο είμαι πολύ ικανοποιημενος και είναι το κεντρικό στην λέωφ Κηφισίας απέναντι από το κτήριο του ΟΤΕ

 

συμφωνω και εγώ τό καταστήμα στην κηφισίας απέναντι από τον οτε μου άρεσε περισσότερο από την εξυπηρέτηση του ! Και στο καταστήμα του μόλ δεν μου είπαν κάτι όταν είχα πάει και τους είχα πει να μου βάλουν 6ευρώ.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά, τα 10 ευρώ που κερδίζουμε απο τον διπλασιασμό της κάρτας με αυτή την καινούργια προσφορά, ξέρουμε αν μπορούν να ξοδευτούν σε χρήση roaming;
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω άλλη εμπειρία

 

... τα 120 λεπτά από σταθερή έρχονται αμέσως μόλις ενεργοποιεις την υπηρεσία, σε δύο κινητά τουλάχιστον δοκιμασμένο,

 

μετά έρχονται κάθε 1 κάθε μήνα....

 

Αυτό ακριβως εγινε και σε μενα. πρωτη φορά μπηκαν στις 10 του μηνα κι εληγαν στις 10 του επόμενου. με την πρωτη του μηνα, ενω ησαν σε ισχυ τα πρωτα μπηκαν αλλα 120 κι απο εκει και περα καθε πρωτη του μηνα κανονικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω δύο F2G και ένα σταθερό στη WIND. Το δικό μου νούμερο είναι αρκετά παλιό και έχω την προσφορά με τα 300 λεπτά βάζοντας 10€. Στο άλλο νούμερο, της γυναίκας μου, μπαίνουν κανονικά εδώ και 6 περίπου μήνες τα 120 λεπτά του συνδιαστικού πακέτου F2G με σταθερό. Δεν έρχεται κάποιο μήνυμα, απλώς κάθε πρώτη του μήνα μπαίνουν 120 λεπτά. Μήνυμα, αν θυμάμαι καλά, ήρθε την πρώτη φορά που ενεργοποίησα την προσφορά και ήταν απλώς ένα μήνυμα που με καλώσοριζαν στην υπηρεσία. Ανανέωση στο νούμερο με τα 120 λεπτά κάνω μια φορά στο δίμηνο περίπου, ανάλογα με τις ανάγκες ομιλίας. Έχουν περάσει και τρεις μήνες χωρίς να έχω κάνει ανανέωση, αλλά τα 120 λεπτά μπαίνουν κανονικά κάθε μμήνα.

 

Μηνυμα ερχεται καθε 1 του μηνα

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εμένα μου τα έβαλαν τελικά σήμερα. Τώρα είμαι περίεργος αν θα τα ξαναβάλουν την 1η του μηνός, ή κάθε μήνα αυτήν την ημερομηνία.

 

Καθε πρωτη του μηνα θα τα βαζουν

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Στην καρτοκινητή της wind Ποια είναι η πιο συμφέρουσα προσφορά σε mobile internet ?

 

με το f2g με 15 ευρω 10gb! internet!! δες εδω https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά είπες 15 € και 10 GB?

 

Αν δώσεις 15 ευρώ, έχεις 10 gb.

Από'κει και πέρα, το αμέσως πιο χαμηλό είναι το 1gb με 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά είπες 15 € και 10 GB?

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/mega-paketa/absolute-surf/

Η προσφορά διπλασιασμού είναι προωθητική και ισχύει έως 31/12/2014.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά είπες 15 € και 10 GB?

Αν πατήσεις την παραπομπή που σου έδωσε αυτό λέει ( ρίξε μια ματιά στα MEGA BUNDLE)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά.. Επισκέφθηκα την Wind στη Νάουσα την παραμονή των Χριστουγέννων.. Ευγενέστατο προσωπικό.. Με το χαμόγελο.. Βέβαια το κατάστημα θα το χαρακτήριζα άδειο... Ελάχιστο εμπόρευμα.. Έβαλα δέκα ευρώ με ηλεκτρονική ανανέωση... 300 λεπτά προς όλους.. 1gb Internet.. Και το κερασάκι.. Δώρο το uno... Πάντα τέτοια από τη Wind...
skorpio
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά, τα 10 ευρώ που κερδίζουμε απο τον διπλασιασμό της κάρτας με αυτή την καινούργια προσφορά, ξέρουμε αν μπορούν να ξοδευτούν σε χρήση roaming;

Ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά.. Επισκέφθηκα την Wind στη Νάουσα την παραμονή των Χριστουγέννων.. Ευγενέστατο προσωπικό.. Με το χαμόγελο.. Βέβαια το κατάστημα θα το χαρακτήριζα άδειο... Ελάχιστο εμπόρευμα.. Έβαλα δέκα ευρώ με ηλεκτρονική ανανέωση... 300 λεπτά προς όλους.. 1gb Internet.. Και το κερασάκι.. Δώρο το uno... Πάντα τέτοια από τη Wind...

Συγγνώμη αλλά υπάρχει τέτοια προσφορά?

Και 300` και 1 GB?

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά υπάρχει τέτοια προσφορά?

Και 300` και 1 GB?

 

H πρώτη ανανέωση του μήνα άνω των 10€ σε κατάστημα ή online δίνει δώρο 1GB.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιό λόγο να μην μπορούν;

Δεν ξέρω κάποιον συγκεκριμένο, για οποιονδήποτε λόγο.

Π.χ. Γιατί είναι bonus ή για κάποιον άλλο λόγο που μπορεί να σκέφτηκε η wind.

 

Εντωμεταξύ πήγα σε κατάστημα να ενεργοποιήσω την προσφορά κι ο υπάλληλος θέλησε να με ενημερώσει.

Μου λέει λοιπόν να ξέρετε τα πρώτα 10€ που θα βάλουμε τα τραβάει και χάνονται.

Του λέω εγώ ξέρω οτι δεν χάνονται αμέσως αλλά διπλασιάζονται και χάνονται σε 30 μέρες.

Όχι μου λέει όλες τις επόμενες φορές θα χάνονται σε 30 μέρες αλλά την πρώτη φορά χάνονται αμέσως...

Άν και το πιθανότερο είναι ότι δεν ήξερε τι έλεγε, με τρόμαξε με τη σιγουριά του και δεν το ενεργοποίησα.

Edited by gongisone
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά υπάρχει τέτοια προσφορά?

Και 300` και 1 GB?

Για αρκετους ναι υπάρχει.

Όποιος είχε ενεργοποιήσει την προσφορά με τα 300 παλιότερα τώρα παίρνει και τα 300 και το 1γιγα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Θέλει η μητέρα μου ενα WF2G γιατί με της Vodafone το καρτοκινητό δεν την παλεύει άλλο. Τι με συμβουλεύετε να κάνει, μεταφορά του αριθμού στη wind (έχει κοστος?) ή να πάρει έναν νεο αριθμό και να ξεμπερδευει.

Τι πακέτο να επιλέξει και γενικά οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη γιατί ειναι 71 χρονων και θα παει μονη της σε καταστημα, οποτε φοβάμαι μην της πουλήσουν ότι μπορέσουν...

 

Δεν την ενδιαφέρουν προφανώς τα μνμτα και τα data άλλα μόνο ο χρονος ομιλίας.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Θέλει η μητέρα μου ενα WF2G γιατί με της Vodafone το καρτοκινητό δεν την παλεύει άλλο. Τι με συμβουλεύετε να κάνει, μεταφορά του αριθμού στη wind (έχει κοστος?) ή να πάρει έναν νεο αριθμό και να ξεμπερδευει.

Τι πακέτο να επιλέξει και γενικά οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη γιατί ειναι 71 χρονων και θα παει μονη της σε καταστημα, οποτε φοβάμαι μην της πουλήσουν ότι μπορέσουν...

 

Δεν την ενδιαφέρουν προφανώς τα μνμτα και τα data άλλα μόνο ο χρονος ομιλίας.

 

Ευχαριστώ πολύ.

καλύτερα να κατευθυνθεί σε Q θα έλεγα. Και η Q, wind είναι απλά με άλλα πακέτα. Εχει πιο μικρά πακέτα και βολεύουν καλύτερα καθώς είναι με το δευτερόλεπτο (τα 100 είναι σαν 150), θα τις βγει μάλλον πιο φτηνά από f2g. Βασικά ότι και να πάρει (F2g, q) ΕΣΥ θα φτιάξεις myf2g, myq και θα βάζεις ΕΣΥ τα πακέτα από το ιντερνετ (καθώς έχει μπόνους). Η μαμά σου μόνο κάρτα θα βάζει.

Η μεταφορά είναι δωρεάν.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω το καλύτερο είναι να το κάνει f2g και να ενεργοποιήσει την υπηρεσία που τραβάει 5 € σε κάθε ανανέωση και δίνει 200 λεπτά για ένα μήνα.

Έτσι δεν θα ξεμένει ποτέ κι ούτε θα χρειάζεται να ασχοληθεί κανείς.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...