Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτό που σου γράφουν τα παιδιά είναι για 2 διαφορετικά μπόνους, επειδή δεν καταλαβαίνουμε σε ποιο αναφέρεσαι! το ένα είναι το μπόνους ανανέωσης (1gb) που το παίρνεις μόνο από online ανανέωση ή από κατάστημα και το άλλο είναι το μπόνους λεπτών και sms προς wind που το παίρνεις ενεργοποιώντας κάποιο πακέτο... αυτό μπορείς να το πάρεις μόνο online από το site του f2g ή από την εφαρμογή για κινητά..

 

 

Ωραία για να καταλάβω τώρα .Αν βάλω μια κάρτα των 10€ με τον 16ψηφιο κωδικό μέσω της εφαρμογής myf2g θα παρω το 1gb έτσι δεν ειναι ;στη συνέχεια ενεργοποιώντας ανάλογα πακέτα παίρνω και το ανάλογο δώρο ..Σωστά ως εδώ; Αυτό που λένε τα παιδιά διαφορετικά και δεν έχω καταλάβει ειναι αν θεωρείται online η ανανέωση μέσω κάρτας και 16ψηφιο κωδικό ή online θεωρείται η ανανέωση μόνο μέσω PayPal η χρεωστικής..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μην τα μπλεκεις. Online ανανεώση στην συγκεκριμένη περίπτωση σημαινει βαζω χρηματα,μεσω καρτας πιστωτικης/χρεωστικης κλπ. ή με paypal. Με το που μεταφερονται τα χρηματα απο την τράπεζα στο κινητό σου εχεις 1 γιγα μπονους.Η καταχώρηση 16ψηφιου στο site ή στην εφαρμογή δεν θεωρείται online ανανέωση. Με τα χρηματα που εβαλες τωρα μεσα στο καρτοκινητό(με οποιοδήποτε τροπο), μπορεις να ενεργοποιησεις πακετα ομιλιας,μηνυματων,δεδομενων κλπ. Αν κανεις την ενεργοποίηση του πακέτου π.χ. 5 ευρω/200' απο το site ή την εφαρμογή παιρνεις το online μπόνους του πακέτου π.χ. 100' προς wind. Αλλο η online ανανέωση χρονου ομιλιας αλλο η online ενεργοποιηση πακετου.Και τωρα αν εχεις 5 ευρω διαθεσιμα και μπεις στο site για να ενεργοποιησεις πακετο,τα δωρεαν προς wind θα τα πάρεις. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μην τα μπλεκεις. Online ανανεώση στην συγκεκριμένη περίπτωση σημαινει βαζω χρηματα,μεσω καρτας πιστωτικης/χρεωστικης κλπ. ή με paypal. Με το που μεταφερονται τα χρηματα απο την τράπεζα στο κινητό σου εχεις 1 γιγα μπονους.Η καταχώρηση 16ψηφιου στο site ή στην εφαρμογή δεν θεωρείται online ανανέωση. Με τα χρηματα που εβαλες τωρα μεσα στο καρτοκινητό(με οποιοδήποτε τροπο), μπορεις να ενεργοποιησεις πακετα ομιλιας,μηνυματων,δεδομενων κλπ. Αν κανεις την ενεργοποίηση του πακέτου π.χ. 5 ευρω/200' απο το site ή την εφαρμογή παιρνεις το online μπόνους του πακέτου π.χ. 100' προς wind. Αλλο η online ανανέωση χρονου ομιλιας αλλο η online ενεργοποιηση πακετου.Και τωρα αν εχεις 5 ευρω διαθεσιμα και μπεις στο site για να ενεργοποιησεις πακετο,τα δωρεαν προς wind θα τα πάρεις.

 

 

Οκ αυτό ακριβώς ρωτούσα όποτε για το 1gb με κάθε πρώτη ανανέωση πρέπει να κάνω κατάθεση με χρεωστική η PayPal

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται τρέχει μια προσφορά για μετατροπή καρτοκινητού σε συμβόλαιο http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/kane-to-kartokinito-sou-sumvolaio/kane-to-kartokinito-sou-sumvolaio-wind-to-all/

 

πχ 1000' 100sms και 1gb €35 και αν έχετε και double play μειον €15 εκπτωση

Edited by Nrg
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα ανανεωσα με 20ε και πηρα το uno και 1γιγα (σε φοιτιτικο)

Μια και βρέθηκα εκει είπα να ρωτήσω για το hd voice αλλα δεν ήξερε κανεις τίποτα.

Νόμιζαν οτι εχει να κανει με adsl.

Σε τηλεφωνική επικοινωνία δεν ηξεραν τίποτα, ουτε στο τεχνικο τμήμα.

Link to comment
Share on other sites

Στη σελιδα της wind ελεγε οτι το hd voice υποστηριζεται απο την αρχη του χρόνου.

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/upiresies/hd-voice-sti-wind/

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Θες και 4G.Εδώ το 3G δεν δουλεύει όπως πρέπει.Το 4G σου έλειψε τώρα.Κάτσε με 3G,γιατί σε Θεσσαλονίκη μέχρι να έρθει ,μπορεί πρώτα να σας φερουν το μετρό. :D xaaxax(το μετρό ξέχνα το) :D Edited by BarcodeCrew
GT-N7100 16GB titanium gray "Dr.Ketan V14 & Agni kernel"
Link to comment
Share on other sites

ε γιατι να μη θελω,δεν ειναι τιποτα παρανοικο αιτημα,τι μετρο ρε συ εδω τους δρομους που πηρε το νερο δεν θα τους κανουν
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται τρέχει μια προσφορά για μετατροπή καρτοκινητού σε συμβόλαιο http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/kane-to-kartokinito-sou-sumvolaio/kane-to-kartokinito-sou-sumvolaio-wind-to-all/

 

πχ 1000' 100sms και 1gb €35 και αν έχετε και double play μειον €15 εκπτωση

 

Ή δίνεις τα €35 για να πάρεις 6 φορές το Blender και δεν είσαι δεμένος χειροπόδαρα με συμβόλαιο.

 

Πλάκα μας κάνουν;

Link to comment
Share on other sites

Ή δίνεις τα €35 για να πάρεις 6 φορές το Blender και δεν είσαι δεμένος χειροπόδαρα με συμβόλαιο.

 

Πλάκα μας κάνουν;

Ως συνδρομητής σε double play, αν το έδινε μέχρι 15 ευρώ θα το έπαιρνα, έχει χρέωση ανά λεπτό.....

20 όμως δεν τους τα δίνω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ως συνδρομητής σε double play, αν το έδινε μέχρι 15 ευρώ θα το έπαιρνα, έχει χρέωση ανά λεπτό.....

20 όμως δεν τους τα δίνω

 

Και μετά θα έβρισκαν ένα τρόπο για να σταματήσουν την έκπτωση, όπως έκαναν με τα 120 δωρεάν λεπτα του συνδυαστικού double play\F2G...

Δεν του εμπιστεύομαι ξανά με συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Και μετά θα έβρισκαν ένα τρόπο για να σταματήσουν την έκπτωση, όπως έκαναν με τα 120 δωρεάν λεπτα του συνδυαστικού double play\F2G...

 

Δεν του εμπιστεύομαι ξανά με συμβόλαιο.

 

 

Εχει σταματήσει η προσφορά συνδυασμός double play με τα 120 λεπτά σε f2go ?

Μια άλλη ερώτηση που ήθελα να κάνω ειναι αν με ανανέωση μέσω PayPal γίνεται κράτηση 12% όπως με την κάρτα..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Εχει σταματήσει η προσφορά συνδυασμός double play με τα 120 λεπτά σε f2go ?

Για μένα, ναι. Μου απενεργοποίησαν τη σύνδεση επειδή δεν έριξα λεφτά στην κάρτα. Για τόσο "δωρεάν" μιλάμε...

 

Μια άλλη ερώτηση που ήθελα να κάνω ειναι αν με ανανέωση μέσω PayPal γίνεται κράτηση 12% όπως με την κάρτα..

Δυστυχώς ναι.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα, ναι. Μου απενεργοποίησαν τη σύνδεση επειδή δεν έριξα λεφτά στην κάρτα. Για τόσο "δωρεάν" μιλάμε...

 

 

 

 

 

Δυστυχώς ναι.

 

 

Γενικά όμως αν δουλεύεις κανονικά την κάρτα ισχύει ακόμα η προσφορά έτσι δεν ειναι ;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Γενικά όμως αν δουλεύεις κανονικά την κάρτα ισχύει ακόμα η προσφορά έτσι δεν ειναι ;

Η προσφορά ισχύει αλλα πρέπει να ρίχνεις λεφτά μία φορά το εξάμηνο. Δεν αρκεί να καταναλώνεις μόνο τον δωρεάν χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα, ναι. Μου απενεργοποίησαν τη σύνδεση επειδή δεν έριξα λεφτά στην κάρτα. Για τόσο "δωρεάν" μιλάμε...

 

Στης γυναίκας μου που έχω να κάνω ανανέωση από τον Ιούνιο μια χαρά μπαίνουν τα 120 λεπτά. Μήπως κάτι άλλο τρέχει με την περίπτωσή σου;

Link to comment
Share on other sites

Στης γυναίκας μου που έχω να κάνω ανανέωση από τον Ιούνιο μια χαρά μπαίνουν τα 120 λεπτά. Μήπως κάτι άλλο τρέχει με την περίπτωσή σου;

 

Κοιτα ποσο Ιουνιου, γιατι οπου να'ναι θα πρεπει να κανεις ανανεωση αλλιως τελος το υπολοιπο και οι κλησεις.

 

 

Στην προηγούμενη παρόμοια προσφορά (χωρις uno) τα πρωτα 10 ευρω έμπαιναν ως μπόνους και δεν μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν για πακετα. Ειχες δηλ. τον 1ο μηνα 17.86 ευρω μπόνους. Τους υπόλοιπους μήνες λειτουργεί οπως λες. Τώρα αν στην τρέχουσα προσφορά ισχύουν άλλα δεν ξέρω. Η

διατύπωση με κανει να πιστευω οτι είναι το ίδιο

 

Δηλαδη σε νουμερο με μικρο υπολοιπο, πχ 1-2 ευρω, εβαζες 10αρα καρτα και δεν μπορουσες μετα να ενεργοποιήσεις πακετο; Και μετα τις 30 ημερες ακομα και αν δεν μιλουσες ουτε λεπτο υποθετικα, ειχες παλι το αρχικο υπολοιπο 1-2 ευρω και εχανες το και το 10αρικο που πληρωσες; Καλα πλακα μας κανουν;

Για να παρεις δηλαδή το uno πρεπει να συγκαταθέσεις στην ενεργοποιηση αυτου του "πραγματος";

 

Την τσίμπησα την τραπουλίτσα μου, ότι πρέπει για τα Χριστούγεννα !

 

Ρωτησες / γνωριζεις αν συμβαινει το παραπανω που αναφερεται στην κουβεντα που καναμε πριν λιγες μερες; Το επαναφερω μιας και εχω διαβασει ολες τις σελιδες απο τοτε και απαντηση δεν δωθηκε απο καποιον, οποτε ειναι ακομα ανοικτη η απορια.

Edited by jsimeo
διορθωση
Link to comment
Share on other sites

Toν Ιουνιο ηταν ακομα 12μηνη η διαρκεια της καρτας ανανεωσης χρονου ομιλιας. Επομενως τον Ιουνιο του 2015 θα πρεπει να κανεις ανανεωση αλλιως τελος το υπολοιπο και οι κλησεις.

 

 

Μάλλον κάνεις λάθος γιατί η αλλαγή στη διάρκεια ισχύος του υπολοίπου (αν αυτό εννοείς), από 12μηνο σε 6μηνο, ανακοινώθηκε στις αρχές Μαίου.

Link to comment
Share on other sites

Στης γυναίκας μου που έχω να κάνω ανανέωση από τον Ιούνιο μια χαρά μπαίνουν τα 120 λεπτά. Μήπως κάτι άλλο τρέχει με την περίπτωσή σου;

Τα μηνύματα που έχω απο την εταιρία δεν αφήνουν αμφιβολία για το τι συμβαίνει. Τους έκραξα στο Facebook αλλά δύο εβδομάδες τώρα κάνουν την πάπια.

 

Τον Μάιο είχα κάνει την τελευταία πληρωμένη ανανέωση και απο 2 Δεκεμβρίου δεν έχω δωρεάν χρόνο. Η πλάκα είναι οτι 1\12 μπήκαν τα 120' και 2\12 μου ήρθε μήνυμα οτι τα κατανάλωσα χωρίς να έχω κάνει ούτε ένα τηλεφώνημα. Κάτι μου λέει οτι η γυναίκα σου θα λάβει τα μαντάτα σε μερικές μέρες.

Link to comment
Share on other sites

μακριά από συμβόλαια

 

Κάποιους τους βολεύουν ας πούμε το W δίνει πάρα πολλές παροχές. Μην είσαι απόλυτος :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιό τηλέφωνο παίρνουμε για την εξυπηρέτηση πελατών χωρίς χρέωση? Από τα 3.5€ μου επέστρεψαν μόνο το 1€!

 

http://img.photobucket.com/albums/v336/hurin/2014-12-17112150_zpsc1a58a4d.png

Link to comment
Share on other sites

Κάποιους τους βολεύουν ας πούμε το W δίνει πάρα πολλές παροχές. Μην είσαι απόλυτος :)

 

είσαι δεσμευμένος για μεγάλο χρονικό διάστημα κάπου, ειδικά σε εποχές που οι προσφορές πάνε κι έρχονται. οπότε γι΄αυτό ναι, είμαι απόλυτος.

 

διευκρίνιση : μιλάμε πάντα για ιδιώτική χρήση κι όχι επαγγελματική.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...