Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Car kit κεραία σε τζαμί μπαλκόνι η παράθυρο και μετα χρήση bluetooth μέσα στο σπίτι

 

Τσεκαρισμενο? Απο ακτινοβολια τι θεμα εχουμε

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Car kit κεραία σε τζαμί μπαλκόνι η παράθυρο και μετα χρήση bluetooth μέσα στο σπίτι

 

πολυ ενδιαφερον αυτο ; carkit εννοεις bluetooth carkit ; . ή να αφησει σε ενα σημειο το τηλεφωνο του που εχει καλυτερο σημα; και να ειναι συνδεδεμενο με bluetooth και να μιλαει σε ακτινα 10 μετρων που ποιανει το bluetooth;. οσο για το καρ κιτ που λες ποσο κοστιζει η κεραια; .

 

Ενα αλλο που μπορει να κανει ειναι αυτο που εκανα και εγω! , εγω πηρα αναμεταδοτη 3g ολων των δικτυων το οποιιο εχει μια κεραια εξω και μεσα με καλωδιο βαζεις τον αναμεταδοτη και ποιανει 3g απο ολα τα δικτυα το πηρα εγω αλλα δεν μου εκανε δουλεια για ενα δωματιο καλο ητανε μετα χανοτανε το σημα ισως επειδη μεσολαβουσανε τοιχος!

Ενα αλλο που δοκιμασα και πετυχε ητανε το voice box που ειχα βρει με 15 ευρω στο παλιο ρικαρντο μεταχειρισμενο που το βγαζεις το πιν της καρτας σου και μετα την βαζεις εκει , συνδεεις πανω ενα σταθερο τηλεφωνο και μιλας σαν σταθερο , το voicebox πρεπει να το βαλεις σε ενα σημειο που να εχει σημα , απλα ειναι σπαστικο το βγαλε βαλε σημ απο το κινητο στο voicebox !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφερον αυτο ; carkit εννοεις bluetooth carkit ; . ή να αφησει σε ενα σημειο το τηλεφωνο του που εχει καλυτερο σημα; και να ειναι συνδεδεμενο με bluetooth και να μιλαει σε ακτινα 10 μετρων που ποιανει το bluetooth;. οσο για το καρ κιτ που λες ποσο κοστιζει η κεραια; .

 

Ενα αλλο που μπορει να κανει ειναι αυτο που εκανα και εγω! , εγω πηρα αναμεταδοτη 3g ολων των δικτυων το οποιιο εχει μια κεραια εξω και μεσα με καλωδιο βαζεις τον αναμεταδοτη και ποιανει 3g απο ολα τα δικτυα το πηρα εγω αλλα δεν μου εκανε δουλεια για ενα δωματιο καλο ητανε μετα χανοτανε το σημα ισως επειδη μεσολαβουσανε τοιχος!

Ενα αλλο που δοκιμασα και πετυχε ητανε το voice box που ειχα βρει με 15 ευρω στο παλιο ρικαρντο μεταχειρισμενο που το βγαζεις το πιν της καρτας σου και μετα την βαζεις εκει , συνδεεις πανω ενα σταθερο τηλεφωνο και μιλας σαν σταθερο , το voicebox πρεπει να το βαλεις σε ενα σημειο που να εχει σημα , απλα ειναι σπαστικο το βγαλε βαλε σημ απο το κινητο στο voicebox !

 

Μαλλον κατι με ενσωματωμενη κεραια θα εννοει, και θελω καποιο λινκ να καταλαβω ακριβως τι ειναι επειδη με ενδιαφερει.

 

Οσο για αυτο που λες με τον αναμεταδοτη, επισης με ενδιαφερει. Εχεις καποιο λινκ. Θελω κατι να το βαλω στο παραθυρο και να στελνει το σημα στο δωματιο. Δεν ειναι απαραιτητο να εχω σημα σε ολο το σπιτι.

 

Voicebox παντως δεν θελω σε καμμια περιπτωση. Σιγα μην κατσει να αλλαζεις καρτες καθε φορα που θες να κανεις κληση. Ειναι λυση της υπομονης

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει κεραίες που κολλάνε στο τζαμι και επαγωγικά υπαρχει καλώδιο,που συνδέεται στο κινητο η αλλιώς υποθέτω όπως ενα κανονικό car kit με κεραία στο τζαμί σίγουρα θα κανει δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια εχω υπολοιπο χρονο ομιλιας και sms αλλα μου τελειωσαν τα mb

αν βαλω το blender θα τραβαει τα δεδομενα απο αυτο οταν σερφαρω, αλλα οταν μιλαω η στελνω sms απο που θα τα αφαιρει ; απο το αλλα πακετα η απο το blender

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια εχω υπολοιπο χρονο ομιλιας και sms αλλα μου τελειωσαν τα mb

αν βαλω το blender θα τραβαει τα δεδομενα απο αυτο οταν σερφαρω, αλλα οταν μιλαω η στελνω sms απο που θα τα αφαιρει ; απο το αλλα πακετα η απο το blender

 

To blender παντα προηγειται απο τα υπόλοιπα πακετα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω :) αρα καλυτερα να βαλω το πακετα με τα 1000 mb και οταν τελειωσουν τα λεπτα και sms απο πακετα θα δω τι θα κανω
Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω :) αρα καλυτερα να βαλω το πακετα με τα 1000 mb και οταν τελειωσουν τα λεπτα και sms απο πακετα θα δω τι θα κανω

 

Συγνωμη για το λαθος μου. Βιαστικα, αυτη την εντυπωση ειχα. Διαβασε εδώ τι λεει η Wind. Ειναι το ακριβως αντιθετο.

Με προτεραιότητα καταναλώνονται οποιοδήποτε άλλα λεπτά, SMS, MB έχεις στη διάθεσή σου από υπόλοιπα Πακέτα ή Βonuses για να διασφαλίζεις το μεγαλύτερο δυνατό όφελος, καθώς το Πακέτο Blender έχει μεγαλύτερο εύρος χρήσεων. Π.χ. αν έχεις ενεργό το Πακέτο 200’ προς όλους και το Πακέτο Blender και μιλήσεις προς ένα ελληνικό σταθερό τηλέφωνο, θα μειωθεί ο χρόνος σου από το Πακέτο 200’ και όχι από το Blender, για να μπορέσει το Blender να παραμείνει στη διάθεσή σου ώστε να σερφάρεις ή να στείλεις SMS.

Edited by alfeios
Πρόσθεσα λινκ
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Οσο για αυτο που λες με τον αναμεταδοτη, επισης με ενδιαφερει. Εχεις καποιο λινκ. Θελω κατι να το βαλω στο παραθυρο και να στελνει το σημα στο δωματιο. Δεν ειναι απαραιτητο να εχω σημα σε ολο το σπιτι.

 

Voicebox παντως δεν θελω σε καμμια περιπτωση. Σιγα μην κατσει να αλλαζεις καρτες καθε φορα που θες να κανεις κληση. Ειναι λυση της υπομονης

 

εχω ενα 3g repeter για ολα τα δικτυα κινητης τηλεφωνιας στην ελλαδα αμα το θελεις στο πουλαω , δεν το χρησιμοποιω τωρα αφου βαλανε κεραια στο σπιτι μου σου εστειλα προσωπικο μυνημα . Οσο για το voice box μου ειχε λυσει τα χερια μπορω να σου πω το ειχα βρει 15 ευρω στο ρικαρντο πριν κλησει , μεταχειρισμενο .

Το ειχα βαλει σε ενα σημειο που ειχε σημα και εβαζα την καρτα σημ του κινητου μου οταν εμπαινα στο σπιτι και ειχα συνδεσει ολες τις τηλεφωνικες γραμμες στο σπιτι με ενα καλωδιο τηλεφωνου ή εβαζα ενα ασυρματο μονο , οποτε οπου ημουνα μιλαγα στο τηλεφωνο , καποιες φορες επειδη βαριουμουνα να το βαλω στο παταρι που ειχε το καλυτερο σημα αλλα σε παραθυρο κοβοτανε η γραμμη και ειχε μικροθεματα αλλα αμα αλλαζα θεση δεν ειχα θεμα , το σπαστικο ητανε οτι τα sms χανοντουσανε αμα δεν εβαζα φραγη μυνηματων πριν βγαλω την καρτα σημ απο το κινητο εβαζα φραγη μυνηματων και εβγαζα το πιν ενταξει ητανε κουραστικο αλλα ητανε μια πολυ απλη λυση και φτηνη . Μετα πηρα το 3g repeater για το 3g και ειχα και ιντερνετ στο κινητο και μπορουσα να μπω και στο ιντερνετ! περα απο την ομιλια.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για το λαθος μου. Βιαστικα, αυτη την εντυπωση ειχα. Διαβασε εδώ τι λεει η Wind. Ειναι το ακριβως αντιθετο.

Με προτεραιότητα καταναλώνονται οποιοδήποτε άλλα λεπτά, SMS, MB έχεις στη διάθεσή σου από υπόλοιπα Πακέτα ή Βonuses για να διασφαλίζεις το μεγαλύτερο δυνατό όφελος, καθώς το Πακέτο Blender έχει μεγαλύτερο εύρος χρήσεων. Π.χ. αν έχεις ενεργό το Πακέτο 200’ προς όλους και το Πακέτο Blender και μιλήσεις προς ένα ελληνικό σταθερό τηλέφωνο, θα μειωθεί ο χρόνος σου από το Πακέτο 200’ και όχι από το Blender, για να μπορέσει το Blender να παραμείνει στη διάθεσή σου ώστε να σερφάρεις ή να στείλεις SMS.

 

κανενα προβλημα φιλε μου λαθακια κανουμε ολοι μας :) αφου το προλαβαμε δεν ειχε και κοστος :lol:

Link to comment
Share on other sites

Π.χ. αν έχεις ενεργό το Πακέτο 200’ προς όλους και το Πακέτο Blender και μιλήσεις προς ένα ελληνικό σταθερό τηλέφωνο, θα μειωθεί ο χρόνος σου από το Πακέτο 200’ και όχι από το Blender, για να μπορέσει το Blender να παραμείνει στη διάθεσή σου ώστε να σερφάρεις ή να στείλεις SMS.

ακριβως ετσι ειναι εγω που το εχω το Blender,φορτωνω 2 πακετα,ενα απλο για ομιλια και ενα Blender,και για ενα μηνα καθαρισα τωρα τον χειμωνα,εχω και τα 300' της προσφορας και ειμαι σουπερ με 10€

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μόνο ότι δεν έχεις τραβάει από το Blender, δηλαδή στην περίπτωση σου θα τραβάει μόνο τα ΜΒ.

Αλλά έτσι θα έχεις μόνο 500 ενώ με τα ίδια λεπτά μπορείς να έχεις 1000ΜΒ αν απλά αγοράσεις ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις, το blender ειναι πολυ εξυπηρετικο μακαρι να το κρατησει μονιμα η wind

βασίλειε το ξερω αλλα ενδιαμεσα θα μου τελειωσουν και τα υπολοιπα πακετα και για να μη χρεωνωμαι λεω να προτιμησω το blender μεχρι να το φερω σε λογαριασμο και να ξαναβαζω ξεχωριστα πακετα που θα ληγουν μαζι

με εξυπηρετει το να ληγουν μαζι

Edited by zpapant
Link to comment
Share on other sites

στην προσπάθεια μου να χαρισω το Log and win δωρο μου σε αλλη γραμμη μου εβγαζε μνμ πως δεν γίνεται αυτό αν και ειναι συνδρομητης της f2g.

ρωτησα τον λόγο και η απάντηση ηταν αυτη

 

Βασική προϋπόθεση για τον παραλήπτη του log&win είναι να έχει ανανεώσει το υπόλοιπο στην κάρτα του (πιστώνοντας χρήματα στον λογαριασμό του,και όχι ενεργοποιώντας κάποιο πακέτο)τους 3 τελευταίους μήνες με τουλάχιστον 5€.

 

Οποτε και αλλο φρενο στα λογκ εντ γουιν!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

οταν θα πατησουμε οοοολοι φρενο στην wind και γκαζι για αλλη εταιρεια ( εκτος Ελλαδας, λογο καταργησης περιαγωγης) τοτε να δω με τι γκαζια θα μας ψαχνουν!
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eίχα ανανεώσει το καρτοκινητό 4/5/2014 δηλαδή μια μέρα πριν την αλλαγή πολιτικής της Wind που αφορά την διάρκεια της κάρτας ανανέωσης (από δώδεκα σε έξι μήνες) και εχθές το βράδυ τελείως τυχαία ανακάλυψα ότι αυθαίρετα η Wind άλλαξε την λήξη ισχύος της κάρτας απο 4/5/2015 που ήταν στις 12/12/2014!!!Το ίδιο έκανε και σε ένα άλλο καρτοκινητό F2G, συνάμα είχαν αλλάξει και την λήξη στην εφαρμογή της και στο internet. Το αντίστροφο έγινε σε δυο καρτοκινητά της Q,δηλαδή ενώ ήρθε μήνυμα για λήξη τον Δεκέμβριο του 2014,όταν κάλεσα το 1225 έλεγε ημερομηνία λήξης Απρίλιο του 2015(ημερομηνία που ενεργοποιήθηκαν για πρώτη φορά στο δίκτυο)Βέβαια μίλησα με το cc της wind παραδέχτηκαν τα λάθη τους και περιμένω απάντηση.

Για αυτό προσοχή μεγάλη ειδικά με την Wind

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Eίχα ανανεώσει το καρτοκινητό 4/5/2014 δηλαδή μια μέρα πριν την αλλαγή πολιτικής της Wind που αφορά την διάρκεια της κάρτας ανανέωσης (από δώδεκα σε έξι μήνες) και εχθές το βράδυ τελείως τυχαία ανακάλυψα ότι αυθαίρετα η Wind άλλαξε την λήξη ισχύος της κάρτας απο 4/5/2015 που ήταν στις 12/12/2014!!!Το ίδιο έκανε και σε ένα άλλο καρτοκινητό F2G, συνάμα είχαν αλλάξει και την λήξη στην εφαρμογή της και στο internet. Το αντίστροφο έγινε σε δυο καρτοκινητά της Q,δηλαδή ενώ ήρθε μήνυμα για λήξη τον Δεκέμβριο του 2014,όταν κάλεσα το 1225 έλεγε ημερομηνία λήξης Απρίλιο του 2015(ημερομηνία που ενεργοποιήθηκαν για πρώτη φορά στο δίκτυο)Βέβαια μίλησα με το cc της wind παραδέχτηκαν τα λάθη τους και περιμένω απάντηση.

Για αυτό προσοχή μεγάλη ειδικά με την Wind

 

δεν ειναι λαθος της wind. απλα αποφασισε να αλλαξει την ημερομηνια ληξης και το εκανε. και εχει και το δικαιωμα να το κανει. ειναι νομιμο αλλα οχι ηθικο κατα την αποψη μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε θελω να ανανεωσω μεχρι τις 12/12 τι μπορω να κανω πριν χαθει το υπολοιπο. Δεν με νοιαζει να ενεργοποιησω πακετο. Μπορω να μεταφερω το υπολοιπο σε αλλο wind αριθμο που χρησιμοποιω τωρα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε θελω να ανανεωσω μεχρι τις 12/12 τι μπορω να κανω πριν χαθει το υπολοιπο. Δεν με νοιαζει να ενεργοποιησω πακετο. Μπορω να μεταφερω το υπολοιπο σε αλλο wind αριθμο που χρησιμοποιω τωρα?

Για να μην το πάρουν οι* της wind τα υπόλοιπα....... Ας τα δώσουμε με μηνύματα σε διάφορους οργανισμούς... :blink:

Ας το ψάξουμε και ας συνεννοηθούμε όσοι έχουμε κάποιες συσκευές με υπόλοιπα να τα στείλουμε κάπου εκτός wind .... :X

Ας αναφερθούν κάποια νούμερα που μπορούμε να στείλουμε μηνύματα με χρέωση please... :D

Κάπου όμως που το € θα πιάσει τόπο... Να μην το φάει κάνας μπαγάσας... :cry:

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για να μην το πάρουν οι* της wind τα υπόλοιπα....... Ας τα δώσουμε με μηνύματα σε διάφορους οργανισμούς... :blink:

Ας το ψάξουμε και ας συνεννοηθούμε όσοι έχουμε κάποιες συσκευές με υπόλοιπα να τα στείλουμε κάπου εκτός wind .... :X

Ας αναφερθούν κάποια νούμερα που μπορούμε να στείλουμε μηνύματα με χρέωση please... :D

Κάπου όμως που το € θα πιάσει τόπο... Να μην το φάει κάνας μπαγάσας... :cry:

 

χαμογελο του παιδιου-κιβωτος του κοσμου-αποστολη.Μια καλη επιλογη ειναι καποιο αυτα.Αλλα με τιποτα στα λαμογια της wind

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι λαθος της wind. απλα αποφασισε να αλλαξει την ημερομηνια ληξης και το εκανε. και εχει και το δικαιωμα να το κανει. ειναι νομιμο αλλα οχι ηθικο κατα την αποψη μου

 

Γιατί είναι νόμιμο ?Εγώ ανανέωσα 4/5 και οχι 5/5/14 που άρχισε να ισχύει το νεο καθεστώς!!!

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι νόμιμο ?Εγώ ανανέωσα 4/5 και οχι 5/5/14 που άρχισε να ισχύει το νεο καθεστώς!!!

σωστά, με την ίδια λογική αύριο η wind αποφασίζει μόνομέρως ότι η ημερομηνία λήξης είναι 21 Νοεμβρίου και όλοι χάνουμε τα λεφτά μας....

 

 

αυτό που γίνεται είναι μεγάλη αλητεία...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της ημερομηνίας λήξης έχει συζητηθεί εκτενώς μερικές σελίδες πίσω και έχουν ξεκαθαρίσει οι όποιες απορίες (σελίδα 1735 post 26018).

Άλλωστε, συμμετείχες σ' αυτή και έχεις διαβάσει το συγκεκριμένο αλλά συνεχίζεις και μάλιστα με διατυπώσεις και εκφράσεις που δεν δικαιολογούνται από την πραγματικότητα.

 

Είχα και εγώ αντίστοιχες απορίες, για αριθμό που είχα ανανεώσει πριν την κρίσιμη ημερομηνία, τις διατύπωσα, και όταν διάβασα το post αυτό απαντήθηκαν και δεν συνέχισα το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...