Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Giahtas

α) αλλάζεις το APN

ή β) αγοράζεις 60 ΜΒ για ενα μήνα με 3 ευρώ...

Ξέρεις τι με ανησυχεί; Στο Facebook της wind όπου και τους έγραψα σχετικά, έγραψε και κάποιος άλλος που είχε το ίδιο θέμα με μένα, ότι έκλεισε το κινητό για 24 ώρες και του ήρθε πάλι μήνυμα για χρέωση. Άλλος ότι ενεργοποίησε log n win, αλλά συνέχιζαν να του χρεώνουν 1€. Υπάρχει περίπτωση κάποια εφαρμογή να ενεργοποιεί το internet του κινητού και να μη φαίνεται πουθενά η κίνηση; Δεδομένου ότι έχω και την εφαρμογή internet speed meter η οποία δε μου δείχνει κινήσεις δεδομένων. Α η χρέωση συνεχίζεται, 5€ έχω χάσει έτσι. Θα δοκιμάσω με την αγορά πακέτου μήπως και σταματήσει αυτό το "βιολί" και βλέπω μετά.

 

Υπάρχει πακέτο δεδομένων 60MB με 3€; Δε μπορώ να το βρω, από την εφαρμογή τουλάχιστον.

 

Το είδα τελικά, το ήξερα αλλά επειδή χρησιμοποιώ κυρίως την εφαρμογή για ανανέωση, ή αγορά πακέτου σπάνια μπαίνω στο site της wind. Αυτό, απ' ότι είδα είναι σε μηνιαία βάση χρέωσης. Το ενεργοποιείς μέσω μηνύματος, συνεχίζει να υπάρχει κάθε μήνα και εάν δεν το θέλεις πάλι στέλνεις μήνυμα.

Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι με ανησυχεί; Στο Facebook της wind όπου και τους έγραψα σχετικά, έγραψε και κάποιος άλλος που είχε το ίδιο θέμα με μένα, ότι έκλεισε το κινητό για 24 ώρες και του ήρθε πάλι μήνυμα για χρέωση. Άλλος ότι ενεργοποίησε log n win, αλλά συνέχιζαν να του χρεώνουν 1€. Υπάρχει περίπτωση κάποια εφαρμογή να ενεργοποιεί το internet του κινητού και να μη φαίνεται πουθενά η κίνηση; Δεδομένου ότι έχω και την εφαρμογή internet speed meter η οποία δε μου δείχνει κινήσεις δεδομένων. Α η χρέωση συνεχίζεται, 5€ έχω χάσει έτσι. Θα δοκιμάσω με την αγορά πακέτου μήπως και σταματήσει αυτό το "βιολί" και βλέπω μετά.

 

Υπάρχει πακέτο δεδομένων 60MB με 3€; Δε μπορώ να το βρω, από την εφαρμογή τουλάχιστον.

 

Το είδα τελικά, το ήξερα αλλά επειδή χρησιμοποιώ κυρίως την εφαρμογή για ανανέωση, ή αγορά πακέτου σπάνια μπαίνω στο site της wind. Αυτό, απ' ότι είδα είναι σε μηνιαία βάση χρέωσης. Το ενεργοποιείς μέσω μηνύματος, συνεχίζει να υπάρχει κάθε μήνα και εάν δεν το θέλεις πάλι στέλνεις μήνυμα.

2€ 250ΜΒ με MORE @2€ ή το log& win 30ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

τελείωσε το συμβολαιο μου με wind κ απο 17 πάγιο πήγε 40 .σε τηλ. επικοινωνία δεν διατεθέντα για περεταίρω εκπτώσεις.πήγα σε κατάστημα για να το αλλάξω σε ftg κ μου είπαν σε 40 μέρες !!! γινεται να πάω σε vodafone cu κ μόλις την πάρω να κάνω αίτηση για ftg στα καπάκια δεν θέλω να πληρώσω αλλα 2,5 μηνες πάγια νταβατζηλίκη στη wind.
Link to comment
Share on other sites

τελείωσε το συμβολαιο μου με wind κ απο 17 πάγιο πήγε 40 .σε τηλ. επικοινωνία δεν διατεθέντα για περεταίρω εκπτώσεις.πήγα σε κατάστημα για να το αλλάξω σε ftg κ μου είπαν σε 40 μέρες !!! γινεται να πάω σε vodafone cu κ μόλις την πάρω να κάνω αίτηση για ftg στα καπάκια δεν θέλω να πληρώσω αλλα 2,5 μηνες πάγια νταβατζηλίκη στη wind.

 

κανονικα 30 μερες δεν ηταν? το πηγαν 40?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανονικα 30 μερες δεν ηταν? το πηγαν 40?

 

σημερα μου ειπαν αμα κάνω αιτηση θα ενεργοποιηθει 5/7.

κ ρωτώ ειπάρχει κάποια δέσνευση στα καρτοκινητά cu η what up οσο αφορα

τον χρόνο παραμονής πριν κάνεις άιτηση για φορητοτητα σε άλλη εταιρία?

Link to comment
Share on other sites

τελείωσε το συμβολαιο μου με wind κ απο 17 πάγιο πήγε 40 .σε τηλ. επικοινωνία δεν διατεθέντα για περεταίρω εκπτώσεις.πήγα σε κατάστημα για να το αλλάξω σε ftg κ μου είπαν σε 40 μέρες !!! γινεται να πάω σε vodafone cu κ μόλις την πάρω να κάνω αίτηση για ftg στα καπάκια δεν θέλω να πληρώσω αλλα 2,5 μηνες πάγια νταβατζηλίκη στη wind.

 

Κάνε άμεσα αίτηση φορητότητας σε καρτοκινητό άλλης εταιρίας ώστε να γλιτώσεις τα 2,5 επιπλέον πάγια και μετά αποφασίζεις αν θα ξαναπάς στην Wind (ως νέος πελάτης, με καλύτερη προσφορά από αυτή που μπορείς να πετύχεις τώρα) ή θα επιλέξεις κάτι διαφορετικό.;)

Προσωπική μου γνώμη θα ήταν να μεταβείς με φορητότητα στην Q-card και μετά να κάνεις παζάρια και με τις 3 εταιρίες.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 βδομάδες μετά την λήξη του πακέτου internet που είχα στο f2g χρεωνόμουν 4 στη σειρά daily internet με κλειστά τα data στο τηλέφωνο και με κίνηση 0 byte στη συσκευή. Κάθε μέρα τα άκουγε και ένα κοριτσάκι στην εξυπηρέτηση πελατών, τους έστειλα και μήνυμα στο facebook με screenshot από το κινητό και την κίνηση δεδομένων αγόρασα και πακέτο internet γιατί με το ρυθμό που πήγαινε δεν θα είχα υπόλοιπα ώστε να χρησιμοποιήσω το χρόνο στα πακέτα και τελικά αφού είχαν περάσει 10 μέρες μου πιστώθηκαν τα 4 ευρώ και θεώρησα ότι έληξε η ιστορία αλλά χθες έλαβα το εξής μήνυμα " Σας ενημερώνουμε ότι στα πλαίσια εξυπηρέτησης έχει εγκριθεί πίστωση 3 ευρώ. Ευχαριστούμε" Τι θέλει να πει ο ποιητής δεν κατάλαβα αλλά τελικά μου έχουν πιστώσει 7 ευρώ για τις 4 μέρες που χρεωνόμουν internet εκτός και αν το τελευταίο 3 ευρώ είναι κάτι άλλο που όμως δεν ξέρω τι. Να λέμε τα άσχημα να λέμε και τα καλά. Πλην όμως σε περίπτωση που χρεωθώ ξανά internet με κλειστά δεδομένα φεύγω χωρίς δεύτερη κουβέντα.
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 βδομάδες μετά την λήξη του πακέτου internet που είχα στο f2g χρεωνόμουν 4 στη σειρά daily internet με κλειστά τα data στο τηλέφωνο και με κίνηση 0 byte στη συσκευή. Κάθε μέρα τα άκουγε και ένα κοριτσάκι στην εξυπηρέτηση πελατών, τους έστειλα και μήνυμα στο facebook με screenshot από το κινητό και την κίνηση δεδομένων αγόρασα και πακέτο internet γιατί με το ρυθμό που πήγαινε δεν θα είχα υπόλοιπα ώστε να χρησιμοποιήσω το χρόνο στα πακέτα και τελικά αφού είχαν περάσει 10 μέρες μου πιστώθηκαν τα 4 ευρώ και θεώρησα ότι έληξε η ιστορία αλλά χθες έλαβα το εξής μήνυμα " Σας ενημερώνουμε ότι στα πλαίσια εξυπηρέτησης έχει εγκριθεί πίστωση 3 ευρώ. Ευχαριστούμε" Τι θέλει να πει ο ποιητής δεν κατάλαβα αλλά τελικά μου έχουν πιστώσει 7 ευρώ για τις 4 μέρες που χρεωνόμουν internet εκτός και αν το τελευταίο 3 ευρώ είναι κάτι άλλο που όμως δεν ξέρω τι. Να λέμε τα άσχημα να λέμε και τα καλά. Πλην όμως σε περίπτωση που χρεωθώ ξανά internet με κλειστά δεδομένα φεύγω χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Το έχω σκεφτεί και εγώ να φύγω, δεδομένου ότι είναι η τρίτη φορά που μου έχουν φάει σταδιακά από 1€ την ημέρα. Μάλιστα την τελευταία φορά μου έφαγαν 5€ για χρήση daily internet. Όμως με κρατάει το ότι έχω την προσφορά με τα 300 λεπτά προς όλους με 10€. Βέβαια τίποτα δεν είναι σίγουρο και αν μου την κάνουν πάλι, θα φύγω. Έγραψα σχετικά στο facebook, όπως και τις προηγούμενες φορές και η απάντηση που μου έδωσαν, ήταν ότι μου έκλεισαν τα δεδομένα στο κινητό. Τι να πω, σε πρώτη φάση και εάν δε μου επιστρέψουν τα 5€, ή μέρος από αυτά (και τις 2 προηγούμενες φορές μου επέστρεψαν μέρος από το σύνολο), δεν κάνω κάτι και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Θα έβαζα αλλά είχε περάσει μήνας από την τελευταία ανανέωση και επιπλέον δεν είναι λύση αυτό. Άλλωστε σήμερα η wind με πίστωσε τα 4 ευρώ για τις μέρες που με χρέωσαν. Το θέμα όμως είναι η όλη συμπεριφορά της εταιρείας. Δεν γίνεται να σε χρεώνουν χωρίς λόγο, να πληρώνεις κιόλας για να κάνεις το παράπονο σου, να σε κάνουν να αισθάνεσαι ότι τους ζητιανεύεις τα χρήματα που άδικα σου πήραν, να μιλάς με το κάθε άσχετο κοριτσάκι που θα σου απαντήσει, να επαναλαμβάνεται για 4 μέρες αυτή η ιστορία και μετά από 10 μέρες να σου πιστώνουν τα χρήματα. Όσοι έχουν κάνει σε customer service τμήμα οποιασδήποτε εταιρείας ξέρουν καλά ότι όταν υπάρχει οικονομική διαφορά με πελάτη φροντίζουν να δίνουν λύση άμεσα όχι μετά από 10 μέρες. Ούτε μπορώ να δεχτώ ότι το τηλέφωνο μου με κλειστά τα δεδομένα να μπαίνει στο internet και να δείχνει και κίνηση 0Β (όχι kb ούτε 1B). Εδώ καλά καλά ούτε το αυτονόητο δεν κάνουν να σου στείλουν μήνυμα άμεσα μόλις χρεωθείς από κάνουν όταν αγοράζεις πακέτο για να δεις τι μπορεί να χρησιμοποιεί internet. Σε τελική και αυτό ένα ημερήσιο πακέτο δεν είναι ?

 

Και εμένα κάνει το οδό πράγμα και χρεονομαι τζάμπα.

 

Με σε στο 1231 δωρεάν από το καρτοκινητό σου μιλά με τον υπάλληλο και ζητά του να σου απενεργοποιήσετε τα data. Έτσι δεν θα χρεώνεστε. Όταν αποφασίσεις να το ενεργοποιήσεις Κάνε το ίδιο με κλήση

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα κάνει το οδό πράγμα και χρεονομαι τζάμπα.

 

Με σε στο 1231 δωρεάν από το καρτοκινητό σου μιλά με τον υπάλληλο και ζητά του να σου απενεργοποιήσετε τα data. Έτσι δεν θα χρεώνεστε. Όταν αποφασίσεις να το ενεργοποιήσεις Κάνε το ίδιο με κλήση

 

Φίλε αυτό δεν είναι λύση. Από τη στιγμή που η συσκευή που έχω μου δίνει τη δυνατότητα με ένα διακόπτη να ανοίγω ή να κλείνω το internet δεν δέχομαι τέτοιες λύσεις. Και το θέμα είναι ότι είναι προφανώς πρόβλημα συστήματος της wind καθώς συμβαίνει σε πάρα πολλούς εδώ και πάρα πολύ καιρό και η wind δεν το λύνει εσκεμμένα λέω εγώ. Αυτό με ενοχλεί.

Link to comment
Share on other sites

Μοναδική προσφορά WIND μαζί με την Johnson & Johnson!

Από τις 22/05 μέχρι τις 15/09 αγόρασε ένα από τα προϊόντα της Johnson & Johnson (Listerine® στοματικό διάλυμα, Le Petit Marseillais® σαμπουάν ή αφρόλουτρο) από οποιοδήποτε κατάστημα Super Market και απόκτησε εντελώς δωρεάν 100’ χρόνο ομιλίας από τη WIND.http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartokiniti/wind-card-to-all/monadiki-prosfora-wind-kai-johnson-johnson/?utm_source=facebook&utm_medium=pagepostlink&utm_campaign=Johnson+Johnson

Link to comment
Share on other sites

Μοναδική προσφορά WIND μαζί με την Johnson & Johnson!

Από τις 22/05 μέχρι τις 15/09 αγόρασε ένα από τα προϊόντα της Johnson & Johnson (Listerine® στοματικό διάλυμα, Le Petit Marseillais® σαμπουάν ή αφρόλουτρο) από οποιοδήποτε κατάστημα Super Market και απόκτησε εντελώς δωρεάν 100’ χρόνο ομιλίας από τη WIND.http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartokiniti/wind-card-to-all/monadiki-prosfora-wind-kai-johnson-johnson/?utm_source=facebook&utm_medium=pagepostlink&utm_campaign=Johnson+Johnson

 

Τι άλλο θα βγάλουν :lol: Στην ουσία το κέρδος είναι 2€ για τα 100΄ που δίνει αλλά και αυτό είναι για 15μέρες. Αλλά να δώσω 5-6€ για να πάρω το εισαγόμενο Listerine® στοματικό διάλυμα δεν αξίζει. Με 1,99€ παίρνω της FARCOM και είναι και ελληνικό και μου μένουν 3-4€ οπότε έχω μεγαλύτερο κέρδος!

 

Εντάξει έχετε δίκιο. Είναι δώρο οπότε δεν χρειάζεται να γκρινιάζουμε :p

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μοναδική προσφορά WIND μαζί με την Johnson & Johnson!

Από τις 22/05 μέχρι τις 15/09 αγόρασε ένα από τα προϊόντα της Johnson & Johnson (Listerine® στοματικό διάλυμα, Le Petit Marseillais® σαμπουάν ή αφρόλουτρο) από οποιοδήποτε κατάστημα Super Market και απόκτησε εντελώς δωρεάν 100’ χρόνο ομιλίας από τη WIND.http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartokiniti/wind-card-to-all/monadiki-prosfora-wind-kai-johnson-johnson/?utm_source=facebook&utm_medium=pagepostlink&utm_campaign=Johnson+Johnson

 

Γιατί στην απ'έξω η Q ??? Και γιατί στην απ'έξω το Johnsons baby shampoo ??? :lol::lol::lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

κάτι παίζει με την wind γιατί και στης γυναίκας μου το κινητό λείπουν περί τα 10ευρώ, ενώ είχε ενεργοποιημένο το φοιτητικό πακέτο (άρα δεν υπήρχε περίπτωση κάποιας περίεργης κλήσης ή χρήσης δεδομένων)...

Θα πάρει στην εξυπηρέτηση πελατών για να διαμαρτυρηθεί φυσικά, αλλά σαν πολλά περίεργα ακούω τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

το wind card to all είναι το παλιό,μη εμπορικά διαθέσιμο πακέτο καρτοκινητής? Ή το ξανα-αναστήσαν? Βλέπω κάτι πακέτα sms προς wind με 3 ευρω και κάτι πακέτα ομιλίας (100' με 8 ευρω (!) και 120' προς σταθερά με 5 ευρώ).Και επίσης διπλάσιο χρόνο ομιλίας από 10 ευρώ,με το μπόνους να κοστίζει 0,90 ευρω (!!!) και να διαρκεί 30 μέρες. Για το διαγωνισμό,δεν αναφέρει πόσο κοστίζει το sms στο 5ψήφιο. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Μοναδική προσφορά WIND μαζί με την Johnson & Johnson!

Από τις 22/05 μέχρι τις 15/09 αγόρασε ένα από τα προϊόντα της Johnson & Johnson (Listerine® στοματικό διάλυμα, Le Petit Marseillais® σαμπουάν ή αφρόλουτρο) από οποιοδήποτε κατάστημα Super Market και απόκτησε εντελώς δωρεάν 100’ χρόνο ομιλίας από τη WIND.http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartokiniti/wind-card-to-all/monadiki-prosfora-wind-kai-johnson-johnson/?utm_source=facebook&utm_medium=pagepostlink&utm_campaign=Johnson+Johnson

 

Σύντομα πολλά δώρα... Με κάθε πιτόγυρο ,,,,,,, με κάθε σουβλάκι,,,,,,,,, :lol:

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο ήταν μη εμπορικά διαθέσιμο,τι έγινε και έβγαλαν προσφορά;
Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις αυτο που εγραψα,αναφερομαι στο wind card to all και οχι στην q. Αν μπεις στο παραπάνω λινκ με την προσφορα της Johnson & Johnson, θα δεις ολα αυτα που γραφω στην αριστερη στηλη στα υπομενού κατω απο το wind card to all.Υποθέτω οτι το ξαναεβγαλαν (σιωπηλα?) στην επιφάνεια,μάλιστα στα μη εμπορικά διαθέσιμα πακέτα δεν ειναι το wind card to all. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Μα το πακέτο δεν ανήκει στα μη εμπορικά διαθέσιμα. Απλά δεν υποστηρίζεται από την WIND γιατί έχει ρίξει όλο το βάρος στο F2G και Q(και καλά κάνει).

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

το λέει και στο σάιτ τους "Όσοι δεν είναι συνδρομητές καρτοκινητής WIND για να μπορέσουν να συμμετάσχουν στην προσφορά μπορούν να απευθυνθούν σε οποιοδήποτε κατάστημα WIND με το κουπόνι που θα βρουν στις συσκευασίες και να αποκτήσουν δωρεάν WIND F2G sim κάρτα."

το wind card είναι σαν το mo mad, δεν υπάρχει αλλά υποστηρίζονται κανονικά οι υπηρεσίες/προσφορές .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα το πακέτο δεν ανήκει στα μη εμπορικά διαθέσιμα. Απλά δεν υποστηρίζεται από την WIND γιατί έχει ρίξει όλο το βάρος στο F2G και Q(και καλά κάνει).

 

+1000 για το καλα κανει. Ειναι τα μονα με σωστές προσφορές

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...