Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έβαλα χτες 5€ με κάρτα και διπλασίασε το ποσό.. Πήρα άλλα 4,46 € τα οποία όμως δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω για αγορά πακέτων.. :cry::blink:

Το μήνυμα που ήρθε λέει...

 

:(

Απορία!!!

Η λύση δηλαδή είναι να μην αγοράσω πακέτο μέχρι να καταναλώσω το δώρο ?

Προφανώς εεε !!!! Κάτι τέτοιο θα κάνω... :ninja:

 

Επομένως, πρώτα καταναλώνoντε τα bonus ευρώ, και μετά το κανονικό υπόλοιπο;

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Επομένως, πρώτα καταναλώνoντε τα bonus ευρώ, και μετά το κανονικό υπόλοιπο;

Στης γυναίκας μου που έχει 120 προς όλους (συνδυασμός f2g με σταθερό), είδα ότι καταναλώθηκαν πρώτα τα 120 και μετά τα λεπτά του bonus. Να ρωτήσω επειδή δε θυμάμαι ή ελάχιστη κλίση και σε αυτό το bonus είναι τρίλεπτη όπως σε πακέτο, ή ένα λεπτό και μετά ανά δευτερόλεπτο;

Link to comment
Share on other sites

η καρτοκινητες ειναι ρευστες ολο αλλαζουν.ας ελπιζουμε προς το καλυτερο.γενικα η wind το χει αποδειξει οτι δινει κατι παραπανω και γιαυτο ειμαι απο 2003 σε telestet-tim-wind με παραλληλα να εχω και μια Q telecom(δεν ειχα και θεμα ποτε με αυτο που λενε πολλοι για το σημα,εγω δεν το διαπιστωσα).

 

 

Και εγώ το ίδιο νομίζω για την καρτοκινητή wind...Αν δεν έχεις θέμα με το σήμα (που δεν έχω) είναι μονόδρομος...

Link to comment
Share on other sites

Επομένως, πρώτα καταναλώνoντε τα bonus ευρώ, και μετά το κανονικό υπόλοιπο;

 

Θα δείξει σύντομα στην πράξη.. :lol:

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

MONO ΓIA ΣENA: 300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ MONO ME 5€! ENEPΓOΠOIHΣE TO ΣTEΛNONTAΣ 14 ΣTO 12410 (AΠO ΣHMEPA KAI ΓIA TIΣ EΠOMENEΣ 2 HMEPEΣ)

Προφανως επιλεκτικο μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

MONO ΓIA ΣENA: 300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ MONO ME 5€! ENEPΓOΠOIHΣE TO ΣTEΛNONTAΣ 14 ΣTO 12410 (AΠO ΣHMEPA KAI ΓIA TIΣ EΠOMENEΣ 2 HMEPEΣ)

Προφανως επιλεκτικο μηνυμα

 

Στο Vodafone Cu στείλανε 700λεπτά προς όλους με 7€.

 

Πάντως στο f2g δεν μου ήρθε αυτό που λες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

MONO ΓIA ΣENA: 300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ MONO ME 5€! ENEPΓOΠOIHΣE TO ΣTEΛNONTAΣ 14 ΣTO 12410 (AΠO ΣHMEPA KAI ΓIA TIΣ EΠOMENEΣ 2 HMEPEΣ)

Προφανως επιλεκτικο μηνυμα

 

Ήρθε και σ' εμένα, στη sim που έχω πάνω από 2 μήνες να αγοράσω πακέτο.

Και στο παρελθόν ερχόντουσαν προσφορές σ' αυτήν αλλά η τελευταία έχει ξεπεράσει τις προηγούμενες, και σκέφτομαι πολύ να την αγοράσω αν και έχω αρκετό χρόνο με το φοιτητικό.

Link to comment
Share on other sites

Πέντε μήνες πλέον με f2g και έχω παρατηρήσει το εξής. Όλες οι προσφορές είναι προσεγμένες για να σε κάνουν να αγοράζεις πακέτα την στιγμή που προφανώς δεν τα χρειάζεσαι. Αφού πχ έχω ήδη αγοράσει κάποιο πακέτο έρχονται προσφορές να χαλάσεις 5€ για κάτι και αυτοί θα σε κάνουν χρυσό... γη και ύδωρ. Πάρε κόσμε. Αλλά αν παρασυρθώ και αγοράσω θα πρόκειται για κάτι εντελώς άχρηστο.. Δε λέω, την δουλειά τους κάνουν και πολύ καλά μάλιστα.. Κι εγώ την δική μου.. Αυτό το μήνα 4€ πήραν και να χαίρονται.. Εφόσον με τα πακετάκια που πήρα την βγάζω και για όσο την βγάζω δεν θα πάρουν ούτε μισό € :grin:

Μετά βλέπουμε... :ninja:

Ποιο απλά, μην παρασέρνεστε και αμολάτε πεντόευρα για να πάρετε κάποιο δώρο το οποίο δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσετε. :O

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πέντε μήνες πλέον με f2g και έχω παρατηρήσει το εξής. Όλες οι προσφορές είναι προσεγμένες για να σε κάνουν να αγοράζεις πακέτα την στιγμή που προφανώς δεν τα χρειάζεσαι. Αφού πχ έχω ήδη αγοράσει κάποιο πακέτο έρχονται προσφορές να χαλάσεις 5€ για κάτι και αυτοί θα σε κάνουν χρυσό... γη και ύδωρ. Πάρε κόσμε. Αλλά αν παρασυρθώ και αγοράσω θα πρόκειται για κάτι εντελώς άχρηστο.. Δε λέω, την δουλειά τους κάνουν και πολύ καλά μάλιστα.. Κι εγώ την δική μου.. Αυτό το μήνα 4€ πήραν και να χαίρονται.. Εφόσον με τα πακετάκια που πήρα την βγάζω και για όσο την βγάζω δεν θα πάρουν ούτε μισό € :grin:

Μετά βλέπουμε... :ninja:

Ποιο απλά, μην παρασέρνεστε και αμολάτε πεντόευρα για να πάρετε κάποιο δώρο το οποίο δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσετε. :O

 

Μου φαίνεται πως έχεις δίκιο σε όλα όσα λες. Και εγώ έχω παρατηρήσει τα ίδια. Πότε δεν έχω ενεργοποιήσει πακέτο προσφοράς γιατί τη στιγμή που μου το έστειλαν δεν το χρειαζόμουν.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έχει έρθει η αντίστοιχη προσφορά. Το να κερδίσει κάποιος 100 λεπτά προς όλους χάνοντας τα 100 προς wind + τα 100 sms προς wind δεν το θεωρώ τρελή προσφορά. Σίγουρα δεν θα την ενεργοποιήσω όπως μάλλον δεν θα ενεργοποιήσω καποια άλλη στο μέλλον καθώς δεν βλέπω να μένω για πολύ μετά τις συνεχόμενες χρεώσεις daily internet που μου κάνουν με κλειστά τα δεδομένα στη συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έχει έρθει η αντίστοιχη προσφορά. Το να κερδίσει κάποιος 100 λεπτά προς όλους χάνοντας τα 100 προς wind + τα 100 sms προς wind δεν το θεωρώ τρελή προσφορά. Σίγουρα δεν θα την ενεργοποιήσω όπως μάλλον δεν θα ενεργοποιήσω καποια άλλη στο μέλλον καθώς δεν βλέπω να μένω για πολύ μετά τις συνεχόμενες χρεώσεις daily internet που μου κάνουν με κλειστά τα δεδομένα στη συσκευή

 

Βαλε log & win με δεδομενα για να μην χρεωνεσαι.Σιγουρα αν το ψάξεις θα δεις ελάχιστα κβ να έχουν διακινηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Εξακολουθεί να ισχύει το bonus του Paypal;

δυστυχως οχι.

 

Εγω αλλο θα ρωτήσω: Εξακολουθεί να ισχύει ακόμα και για νέες συνδέσεις με φορητότητα τα 300 λεπτά ομιλία προς όλους με κάθε ανανέωση των 10€;; ή είναι μόνο για παλιά μέλη;

Link to comment
Share on other sites

Βαλε log & win με δεδομενα για να μην χρεωνεσαι.Σιγουρα αν το ψάξεις θα δεις ελάχιστα κβ να έχουν διακινηθεί.

 

Θα έβαζα αλλά είχε περάσει μήνας από την τελευταία ανανέωση και επιπλέον δεν είναι λύση αυτό. Άλλωστε σήμερα η wind με πίστωσε τα 4 ευρώ για τις μέρες που με χρέωσαν. Το θέμα όμως είναι η όλη συμπεριφορά της εταιρείας. Δεν γίνεται να σε χρεώνουν χωρίς λόγο, να πληρώνεις κιόλας για να κάνεις το παράπονο σου, να σε κάνουν να αισθάνεσαι ότι τους ζητιανεύεις τα χρήματα που άδικα σου πήραν, να μιλάς με το κάθε άσχετο κοριτσάκι που θα σου απαντήσει, να επαναλαμβάνεται για 4 μέρες αυτή η ιστορία και μετά από 10 μέρες να σου πιστώνουν τα χρήματα. Όσοι έχουν κάνει σε customer service τμήμα οποιασδήποτε εταιρείας ξέρουν καλά ότι όταν υπάρχει οικονομική διαφορά με πελάτη φροντίζουν να δίνουν λύση άμεσα όχι μετά από 10 μέρες. Ούτε μπορώ να δεχτώ ότι το τηλέφωνο μου με κλειστά τα δεδομένα να μπαίνει στο internet και να δείχνει και κίνηση 0Β (όχι kb ούτε 1B). Εδώ καλά καλά ούτε το αυτονόητο δεν κάνουν να σου στείλουν μήνυμα άμεσα μόλις χρεωθείς από κάνουν όταν αγοράζεις πακέτο για να δεις τι μπορεί να χρησιμοποιεί internet. Σε τελική και αυτό ένα ημερήσιο πακέτο δεν είναι ?

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως οχι.

 

Εγω αλλο θα ρωτήσω: Εξακολουθεί να ισχύει ακόμα και για νέες συνδέσεις με φορητότητα τα 300 λεπτά ομιλία προς όλους με κάθε ανανέωση των 10€;; ή είναι μόνο για παλιά μέλη;

περσινα ξυνα σταφυλια,που το θυμηθηκες?

ισχυει για οσους την ειχαν

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Καρτοσύνδεση 28 με 9,72€ (με τέλος κινητής και ΦΠΑ) για 18 μήνες πριν 1 μήνα, ως συνδυαστικό με double play βέβαια. Και δεν είμαι μόνο εγώ φυσικά αλλά το δίνουν σε όσους κάνουν αίτημα μετατροπής από συμβόλαιο σε f2g, από όσο λένε.

 

εμενα με 15 ευρω το μηνα μου δινουν 600 λεπτα πρρος ολους 30 μυνυματα προς ολους και 300 mb internet ... τι λετε ? να την παρω την προσφορα ? καλη μου ακουγεται...απο f2go σε καρτοσυνδεση

Edited by katemas
Link to comment
Share on other sites

εμενα με 14 ευρω το μηνα μου δινουν 600 λεπτα πρρος ολους 30 μυνυματα προς ολους και 300 mb internet ... τι λετε ? να την παρω την προσφορα ? καλη μου ακουγεται...απο f2go σε καρτοσυνδεση

δες το mega πακέτο του f2go νομίζω ότι με 1 € παραπάνω είσαι σε πολύ καλύτερα επίπεδα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εμενα με 14 ευρω το μηνα μου δινουν 600 λεπτα πρρος ολους 30 μυνυματα προς ολους και 300 mb internet ... τι λετε ? να την παρω την προσφορα ? καλη μου ακουγεται...απο f2go σε καρτοσυνδεση

 

γιατί στο δίνουν τόσο χαμηλά έχεις και σταθερό ή άλλο κινητό σύνδεση??? δεν παίρνει εκπτωση λόγω σταθερού ή οικογενειακού κανονικά

τηλεφωνικά ή από κατάστημα ???

Link to comment
Share on other sites

Θα έβαζα αλλά είχε περάσει μήνας από την τελευταία ανανέωση και επιπλέον δεν είναι λύση αυτό. Άλλωστε σήμερα η wind με πίστωσε τα 4 ευρώ για τις μέρες που με χρέωσαν. Το θέμα όμως είναι η όλη συμπεριφορά της εταιρείας. Δεν γίνεται να σε χρεώνουν χωρίς λόγο, να πληρώνεις κιόλας για να κάνεις το παράπονο σου, να σε κάνουν να αισθάνεσαι ότι τους ζητιανεύεις τα χρήματα που άδικα σου πήραν, να μιλάς με το κάθε άσχετο κοριτσάκι που θα σου απαντήσει, να επαναλαμβάνεται για 4 μέρες αυτή η ιστορία και μετά από 10 μέρες να σου πιστώνουν τα χρήματα. Όσοι έχουν κάνει σε customer service τμήμα οποιασδήποτε εταιρείας ξέρουν καλά ότι όταν υπάρχει οικονομική διαφορά με πελάτη φροντίζουν να δίνουν λύση άμεσα όχι μετά από 10 μέρες. Ούτε μπορώ να δεχτώ ότι το τηλέφωνο μου με κλειστά τα δεδομένα να μπαίνει στο internet και να δείχνει και κίνηση 0Β (όχι kb ούτε 1B). Εδώ καλά καλά ούτε το αυτονόητο δεν κάνουν να σου στείλουν μήνυμα άμεσα μόλις χρεωθείς από κάνουν όταν αγοράζεις πακέτο για να δεις τι μπορεί να χρησιμοποιεί internet. Σε τελική και αυτό ένα ημερήσιο πακέτο δεν είναι ?

 

Μαζί σου!!

Link to comment
Share on other sites

Βαλε log & win με δεδομενα για να μην χρεωνεσαι.Σιγουρα αν το ψάξεις θα δεις ελάχιστα κβ να έχουν διακινηθεί.

Τέταρτη μέρα σήμερα και συνεχίζει η wind να που παίρνει 1€ για χρήση daily internet. 22/05, επειδή κατέβασα αναβάθμιση (Sony Xperia Z μέσω Sony update service και κάνοντας clean install), στην πρώτη ενεργοποίηση του τηλεφώνου ενεργοποιήθηκαν τα δεδομένα για αναζήτηση ρυθμίσεων. Αμέσως μετά σύνδεσα το τηλέφωνο σε wifi και απενεργοποίησα τα δεδομένα. Στην εργασία μου έχω wifi οπότε η συσκευή είναι σχεδόν 20 από τις 24 ώρες συνδεδεμένη σε wifi. 23/05 μου ήρθε η πρώτη χρέωση για 1€. Οκ το αποδέχομαι. Από τότε και μέχρι και σήμερα 27/05 μου παίρνει κάθε μέρα 1€ για χρήση daily internet. Έχω και την εφαρμογή internet speed meter, η οποία δε μου δείχνει καθόλου κίνηση δεδομένων στο κινητό, παρά μόνο στο wifi. Πως είναι δυνατόν να ενεργοποιείται το internet στο κινητό από μόνο του; Είναι η Τρίτη φορά μέσα σε 4 μήνες που μου συμβαίνει αυτό. Η πρόταση από το cc ήταν να απενεργοποιήσω τελείως το internet του κινητού. Όμως κατά καιρό και όποτε μου επιτρέπεται από τη wind, παίρνω τα log n win 30MB, οπότε δεν είναι λύση η πλήρης απενεργοποίηση. Η διαδικασία, γράφω στο F/B-WIND F2G, μου επιστέφουν μέρος, ή όλο το ποσό και συνεχίζεται το ‘’αλισβερίσι’’. Εάν δεν είχα την προσφορά με τα 300’ με 10€, ίσως έκανα φορητότητα. Όμως, εάν εξαιρέσω αυτό το πρόβλημα, είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη WIND τόσο στα κινητά, όσο και στο σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

γιατί στο δίνουν τόσο χαμηλά έχεις και σταθερό ή άλλο κινητό σύνδεση??? δεν παίρνει εκπτωση λόγω σταθερού ή οικογενειακού κανονικά

τηλεφωνικά ή από κατάστημα ???

 

15 ευρω μαζι με φπα. τηλεφωνικα ηταν η προσφορα ...

δεν εχω τιποτα αλλο στιν wind.

Link to comment
Share on other sites

@Giahtas

α) αλλάζεις το APN

ή β) αγοράζεις 60 ΜΒ για ενα μήνα με 3 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

γιατί στο δίνουν τόσο χαμηλά

γιατι θελουν να σε βαλουν στην τρυπα του συμβολαιου που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ pay as you go

και σε μενα την εκαναν αλλα ΔΕΝ

δεν ειναι κακη ομως συνολκα

το τηλ. απο εδω http://www.whocallsme.gr/el/master/lookup/2311807050

τα συμπερασματα δικα σας

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...