Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω το εξής . Απ' ότι ξέρω στην Cosmote και στη Vodafone, αν ανανεώσεις το πακέτο δεδομένων που έχεις πριν τη λήξη του τα mb που απομένουν δε χάνονται αλλά μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις και στον επόμενο μήνα. Ξέρετε αν αυτό ισχύει και στο F2G;

 

από ότι έχουν πει κάποια παιδιά εδώ μέσα, δεν ισχύει στη wind (γενικά) για οποιοδήποτε πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω το εξής . Απ' ότι ξέρω στην Cosmote και στη Vodafone, αν ανανεώσεις το πακέτο δεδομένων που έχεις πριν τη λήξη του τα mb που απομένουν δε χάνονται αλλά μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις και στον επόμενο μήνα. Ξέρετε αν αυτό ισχύει και στο F2G;

 

Στην Wind ολα τα πακετα ληγουν στην ημερομηνια ληξη τους. Δε μεταφερεται τιποτα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

από ότι έχουν πει κάποια παιδιά εδώ μέσα, δεν ισχύει στη wind (γενικά) για οποιοδήποτε πακέτο.

ολοι μαζι στο fb μπας και το αλλαξουν

Link to comment
Share on other sites

ολοι μαζι στο fb μπας και το αλλαξουν

 

Τι να αλλάξουν δηλαδή;

 

Μήπως να ζητήσουμε να μας βάζουν και μια κάρτα των 10€ / μήνα δώρο;

 

Ρε "παιδιά" εντάξει είπαμε...

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

ενώ εχω αγοράσει πακέτο 5€&2€ αντίστοιχα μου εχει απενεργοποίημενα τα bonus.

γνωρίζει κανένας γιατι ;

Link to comment
Share on other sites

ενώ εχω αγοράσει πακέτο 5€&2€ αντίστοιχα μου εχει απενεργοποίημενα τα bonus.

γνωρίζει κανένας γιατι ;

 

τα μπόνους log'n'win ενεργοποιούνται μόνο αν κάνεις ανανέωση από 5€ και πάνω το μήνα.. όχι με αγορά πακέτων!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Τι να αλλάξουν δηλαδή;

 

Μήπως να ζητήσουμε να μας βάζουν και μια κάρτα των 10€ / μήνα δώρο;

 

Ρε "παιδιά" εντάξει είπαμε...

δεν θα ηταν και ασχημα

τι ειπαμε??οτι κανει η voda,μεταφορα υπολοιπου αφου αγοραζεις πακετα πριν την ληξη τους να προστιθεντε και αυτα που εχεις

που ειναι το παραξενο?

εγω θα το ζητησω σαν προταση,το εχουν ηδη ζητησει εαν θυμαμαι καλα

Link to comment
Share on other sites

δεν θα ηταν και ασχημα

τι ειπαμε??οτι κανει η voda,μεταφορα υπολοιπου αφου αγοραζεις πακετα πριν την ληξη τους να προστιθεντε και αυτα που εχεις

που ειναι το παραξενο?

εγω θα το ζητησω σαν προταση,το εχουν ηδη ζητησει εαν θυμαμαι καλα

 

Στατιστικά έχει μετρηθεί ότι αν δεν μπορείς να χαλάσεις 1gb τον μήνα, δεν αλλάζει τπτ αν μαζέψεις 20 gb σε 2 χρόνια. αυτό που θέλουν ένα μηνιαίο ποσόν και από την στιγμή που η wind προσφέρει παντού περισσότερα με τα μισά λεφτά, αυτό είναι δώρον άδωρον.

Μακάρι να το κάνει αλλά εγώ ποτέ δεν εξάντλησα τον χρόνο που μου έδινε.

Link to comment
Share on other sites

Στατιστικά έχει μετρηθεί ότι αν δεν μπορείς να χαλάσεις 1gb τον μήνα, δεν αλλάζει τπτ αν μαζέψεις 20 gb σε 2 χρόνια. αυτό που θέλουν ένα μηνιαίο ποσόν και από την στιγμή που η wind προσφέρει παντού περισσότερα με τα μισά λεφτά, αυτό είναι δώρον άδωρον.

Μακάρι να το κάνει αλλά εγώ ποτέ δεν εξάντλησα τον χρόνο που μου έδινε.

 

εντάξει μην το λες. μπορεί 1 φορά να πας διακοπές και να θες να βλέπεις βίντεο πχ. γιατί να τα χάνεις αφού τα πλήρωσες;

Link to comment
Share on other sites

εντάξει μην το λες. μπορεί 1 φορά να πας διακοπές και να θες να βλέπεις βίντεο πχ. γιατί να τα χάνεις αφού τα πλήρωσες;

 

 

Αν θα πας διακοπές θα πιεις ένα καφέ λιγότερο και θα αγοράσεις άλλο ένα πακέτο.

Αν θα πας διακοπές θα αφήσεις και λίγο το τηλέφωνο να απολαύσεις το μέρος που θα πας.

Φυσικά δεν τα γράφω σοβαρά αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Αν θα πας διακοπές θα πιεις ένα καφέ λιγότερο και θα αγοράσεις άλλο ένα πακέτο.

Αν θα πας διακοπές θα αφήσεις και λίγο το τηλέφωνο να απολαύσεις το μέρος που θα πας.

Φυσικά δεν τα γράφω σοβαρά αυτά.

 

Για το ίντερνετ συμφωνώ πότε δεν μου χρειάστηκεωτο 1gb ολόκληρο πόσο μάλλον παραπάνω αλλά τα λεπτά ομιλίας είναι καλό να μεταφέρονται γιατί ποτέ δεν είναι σταθερές οι ανάγκες για ομιλία κάθε μήνα! Μου έχει τύχει να ξοδέψω περισσότερα λεπτά τον ένα μήνα και ευτυχώς είχα περίσσευμα άλλα λίγα λεπτά από τον τον προηγούμενο! Έχω cu για αυτό το λέω!

Link to comment
Share on other sites

Για το ίντερνετ συμφωνώ πότε δεν μου χρειάστηκεωτο 1gb ολόκληρο πόσο μάλλον παραπάνω αλλά τα λεπτά ομιλίας είναι καλό να μεταφέρονται γιατί ποτέ δεν είναι σταθερές οι ανάγκες για ομιλία κάθε μήνα! Μου έχει τύχει να ξοδέψω περισσότερα λεπτά τον ένα μήνα και ευτυχώς είχα περίσσευμα άλλα λίγα λεπτά από τον τον προηγούμενο! Έχω cu για αυτό το λέω!

 

εξαρταται από το πακέτο. Εχω 1000'προς όλους και 1 gb με 5€. Ειναι πολλά τα λεπτά.

Αν είναι λίγα συμφωνώ να προστίθενται. Αλλά μαζί με το μπονους 120' προς wind + login..... ε ας δώσουμε και κάτι σε μια δύσκολη στιγμή. :lol:

Δεν είναι δυνατόν να παραπονιόμαστε με τέτοια πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Τον προηγούμενο μήνα με το φοιτητικό και το δώρο 120' προς wind και τα log n win, και ενώ μιλούσα αρκετά, δεν κατάφερα να χρησιμοποιήσω πλεον του 35%-40% του πακέτου. Επαναλαμβάνω, μιλούσα πολύ. Τα mb απο 1024 πήγαν 700....

 

Παράλληλα μια ερώτηση...

Εαν θέλω να βγω εξωτερικό με το φοιτητικό, μπορω;; Και εαν ναι, με τι πακέτα θα κινούμαι εκτός χώρας;;

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

δεν θα ηταν και ασχημα

τι ειπαμε??οτι κανει η voda,μεταφορα υπολοιπου αφου αγοραζεις πακετα πριν την ληξη τους να προστιθεντε και αυτα που εχεις

που ειναι το παραξενο?

εγω θα το ζητησω σαν προταση,το εχουν ηδη ζητησει εαν θυμαμαι καλα

 

Δεν είναι θέμα παραξενιάς είναι θέμα πως ήδη εχει μακράν τα ποιο οικονομικότερα πακέτα και μπορει και καλύπτει τις ανάγκες όλων!

 

Αν τον ένα μήνα δεν καταφέρεις να ξοδέψεις ότι πήρες ανούσιο να στο μεταφέρει γιατι και στον επόμενο πάλι το ίδιο θα συμβεί κοκ.

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παράλληλα μια ερώτηση...

Εαν θέλω να βγω εξωτερικό με το φοιτητικό, μπορω;; Και εαν ναι, με τι πακέτα θα κινούμαι εκτός χώρας;;

Είναι ένα κανονικό f2g. Οτι ισχύει για όλα.

Link to comment
Share on other sites

Στατιστικά έχει μετρηθεί ότι αν δεν μπορείς να χαλάσεις 1gb τον μήνα

λαθος εισαι!

εαν εχω υπολοιπο 150mb και ληγουν σε 3 ημερες που αυτες τις ημερες τυχει να μην τα χρειαζομαι γιατι να μην μεταφερθουν αφου θα αγορασω νεο πακετο στην ληξη τους?

απλα το καλο γινεται καλυτερο.

παντως ρε παιδια αυτο το fb ποσα GB θελει?α..πα...πα!

Link to comment
Share on other sites

λαθος εισαι!

εαν εχω υπολοιπο 150mb και ληγουν σε 3 ημερες που αυτες τις ημερες τυχει να μην τα χρειαζομαι γιατι να μην μεταφερθουν αφου θα αγορασω νεο πακετο στην ληξη τους?

απλα το καλο γινεται καλυτερο.

παντως ρε παιδια αυτο το fb ποσα GB θελει?α..πα...πα!

Αυτό είναι το σκεπτικό. Τρως όσο θέλεις. Δεν παίρνεις το υπόλοιπο φαγητό του μπουφέ σε μπολ για το σπίτι.

Οι άλλοι που σου δίνουν λειψες και ακριβές μερίδες, σε αφήνουν να πάρεις μερικά ψίχουλα στο σπίτι.

Είναι θέμα χρήστη κυρίως και το πως βλέπει διάφορα πράγματα.

Αν βάλεις τον Opera mini, δεν θέλει τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα κανονικό f2g. Οτι ισχύει για όλα.

 

 

Και τι ισχύει;;

Δεν ξερω....

 

Που μπορω να δω...;;

 

 

:)

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Σε δικαρτο τηλεφωνο,ενεργοποιησα κατα λαθος τα δεδομενα στην σιμ που εχει τα 120 λεπτα προς ολους(λογω σταθερου & ιντερνετ).Πρεπει να ειχε μεσα 0,02 ευρω και τα τραβηξε.Αυτο τελη γεναρη.Τωρα τον φεβρουαριο μου μπλοκαρε η wind την καρτα γιατι λεει πρεπει να βαλω καρτα(εχει υπολοιπο μηδεν).Εμενα μου ειχαν πει πως τα 120 ισχυουν για οσο καιρο εχω το 2play,δεν θα επρεπε να μου βαλουν 2 λεπτα ισα ισα να ενεργοποιηθει παλι?
Link to comment
Share on other sites

Σε δικαρτο τηλεφωνο,ενεργοποιησα κατα λαθος τα δεδομενα στην σιμ που εχει τα 120 λεπτα προς ολους(λογω σταθερου & ιντερνετ).Πρεπει να ειχε μεσα 0,02 ευρω και τα τραβηξε.Αυτο τελη γεναρη.Τωρα τον φεβρουαριο μου μπλοκαρε η wind την καρτα γιατι λεει πρεπει να βαλω καρτα(εχει υπολοιπο μηδεν).Εμενα μου ειχαν πει πως τα 120 ισχυουν για οσο καιρο εχω το 2play,δεν θα επρεπε να μου βαλουν 2 λεπτα ισα ισα να ενεργοποιηθει παλι?

 

το ελάχιστο ποσό ανανέωσης είναι 5€

Link to comment
Share on other sites

Σε δικαρτο τηλεφωνο,ενεργοποιησα κατα λαθος τα δεδομενα στην σιμ που εχει τα 120 λεπτα προς ολους(λογω σταθερου & ιντερνετ).Πρεπει να ειχε μεσα 0,02 ευρω και τα τραβηξε.Αυτο τελη γεναρη.Τωρα τον φεβρουαριο μου μπλοκαρε η wind την καρτα γιατι λεει πρεπει να βαλω καρτα(εχει υπολοιπο μηδεν).Εμενα μου ειχαν πει πως τα 120 ισχυουν για οσο καιρο εχω το 2play,δεν θα επρεπε να μου βαλουν 2 λεπτα ισα ισα να ενεργοποιηθει παλι?

 

Για να πραγματοποιησεις κλησεις πρεπει να υπαρχει ενα ελαχιστο υπολοιπο, που αυτη την στιγμη δεν θυμαμαι ποσο ειναι, αλλα νομιζω μπορεις να κανεις επεκταση υπολοιπου με χρεωση σου στην επομενη ανανεωση.

Link to comment
Share on other sites

Σε δικαρτο τηλεφωνο,ενεργοποιησα κατα λαθος τα δεδομενα στην σιμ που εχει τα 120 λεπτα προς ολους(λογω σταθερου & ιντερνετ).Πρεπει να ειχε μεσα 0,02 ευρω και τα τραβηξε.Αυτο τελη γεναρη.Τωρα τον φεβρουαριο μου μπλοκαρε η wind την καρτα γιατι λεει πρεπει να βαλω καρτα(εχει υπολοιπο μηδεν).Εμενα μου ειχαν πει πως τα 120 ισχυουν για οσο καιρο εχω το 2play,δεν θα επρεπε να μου βαλουν 2 λεπτα ισα ισα να ενεργοποιηθει παλι?

 

Τα 120 λεπτά ισχύουν , αλλά κανένα πακέτο δεν μπορεί να καταναλωθεί αν έχεις κάτω από 0,01 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

εντάξει μην το λες. μπορεί 1 φορά να πας διακοπές και να θες να βλέπεις βίντεο πχ. γιατί να τα χάνεις αφού τα πλήρωσες;

 

Δεν τα πληρώνεις έτσι όπως το εννοείς. Πληρώνεις το δικαίωμα χρήσης 1gb για 30 ημερολογιακές ημέρες δεν αγόρασες 1gb για μέχρι να τα χρησιμοποιήσεις. Είναι εντελώς διαφορετικό το ένα από το άλλο.

 

Υπάρχουν σε πολλές υπηρεσίες (πχ Usenet providers) δυο τρόποι χρήσης, πακέτα δεδομένων που δεν λήγουν, και πακέτα τύπου συνδρομής που είναι ανά μήνα. Τα πρώτα είναι πολύ ακριβότερα από τα δεύτερα ανά όγκο δεδομένα, μέχρι και 3 φορές ακριβότερα.

 

Εσεις βλέπετε τον όγκο δεδομένων σαν κύριο μέτρο αλλά το κύριο μετρό είναι ο χρονικός περιορισμός. Δίνουν 1gb το μήνα γιατί μέσα στο ΜΉΝΑ ελάχιστοι χρησιμοποιούν έστω και το μισό.. το αντίκτυπο στην εταιρία θα είναι πολύ μικρότερο αν δώσουν περισσότερο όγκο πάρα περισσότερο χρόνο.

 

Τώρα για τη μεταπτωση σε επόμενο μήνα του προηγούμενου υπολοίπου είναι ένα θέμα που χρειάζεται μελέτη, αλλά και πάλι προσωπικά το βλέπω εξαιρετικά δύσκολο βάσει της σημερινής τιμολογιακης πολιτικής..

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και τι ισχύει;;

Δεν ξερω....

 

Που μπορω να δω...;;

 

 

:)

 

Ελπίζω να σε βοηθήσει

 

http://www.wind.gr/gr/wind/faq/faq/?filter=12

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...