Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί δεν την ακυρώνεις να μείνεις εκεί που είσαι η να πας κατευθείαν αλλού.

Και γιατί θελησες να πας f2g? Τσάμπα μιλάς?

Κι αν κάνεις καταγγελία τι θα κερδίσεις?

Καλύτερα ακύρωσε τη φορητότητα και μείνε εκεί που είσαι. Δεν ήταν γραφτό.

:lol: Wind style ,και καταγγελια και κοπανα την επομενη μερα ,my style :cool:

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Παντως αφου λεει για πρωτο διπλασιασμο μπορεις να εννοει μονο απο καρτα οποτε ειναι στανταρ ποσα! Οι τραπεζες και τα ΑΤΜ δεν θυμαμαι αν εχουν οριο. Αν πας σε καταστημα υπαρχει η αντιστοιχη προσφορα αλλα για διαρκεια ενα μηνα! Δεν ξερω τι θα ισχυσει...

 

Όχι, δεν εννοεί μόνο από κάρτα. "Ανανέωση" λέει γενικά. Στις τράπεζες έχει ανανεώσεις έως 30 ευρώ, και στα καταστήματα τελικά γίνεται από 5 έως 50 ευρώ ανά συναλλαγή, οπότε το μέγιστο είναι τα 50 ευρώ όπου θα πάρεις 100. Δεν νομίζω να υπάρχει άλλος τρόπος να βάλεις παραπάνω χρήματα σε μια ανανέωση...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν την ακυρώνεις να μείνεις εκεί που είσαι η να πας κατευθείαν αλλού.

Και γιατί θελησες να πας f2g? Τσάμπα μιλάς?

Κι αν κάνεις καταγγελία τι θα κερδίσεις?

Καλύτερα ακύρωσε τη φορητότητα και μείνε εκεί που είσαι. Δεν ήταν γραφτό.

 

Γιατί ειναι δικαίωμα του να παει όπου θέλει και γιατί είναι υποχρέωση της wind να τηρεί τον νομό, που λέει ολοκλήρωση τη φορητότητας σε τρεις μερες. Γιατι η wind και η καθε εταιρεια διαχειρίζεται κάτι που ειναι δημόσιο αγαθό και διέπεται απο κανονισμούς. Γιατί οφείλει να σέβεται τους πελάτες που την τιμούν με τη προτίμησή τους. Γι' αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Σε δικη μου επικοινωνια προ ολιγου η υπαλληλος μου ειπε οτι δεν ξερει ποτε θα λυθει το προβλημα κ για την ταλαιπωρια μου να μου στειλει ενα καινουργιο νουμερο με courier το οποιο με 5Ε θα ενεργοποιηθουν 200 λεπτα για 3 μηνες με την προυποθεση να διακοψω την αιτηση φορητοτητας.Οταν της ειπα οχι μονο που δεν μου ειπε κατσε κ περιμενε.Απορω παντως που μερικοι θιγονται λες κ ειναι δικη τους επιχειρηση απο καποιους που απλα ζητανε τα αυτονοητα κ αυτα που βαση νομου ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ να προσφερει η εκαστοτε εταιρεια
Link to comment
Share on other sites

Τα πηρα με την μανταμ στο τηλ ,ακυρωστε λεει την φορητοτητα η παρτε αλλο νουμερο ,καλεις την εξυπηρετηση πελατων κι αντι να απολογηθουν η εστω να προσπαθησουν με καποιο τροπο να βοηθησουν η να σε καθησυχασουν αυθαδιαζουν κιολας ,

οκ δυσκολη δουλεια κανουν,ακουνε πολλα και τετοια ..τεσπα

Δεν θελω να τρολαρω επ'ουδενι αλλα τετοιο στυλακι στην βοντα δεν εχω ζησει ,στα παιρνουν πιο πολιτισμενα τελος παντων ..

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παίζει με τις φορητότητες πλέον.

Στο νήμα της Vodafone είχαμε την ακόλουθη ενημέρωση

 

"Φίλε πότε έκανες την αίτηση γιατί πλέον η voda δε δέχεται φορητοτητες σε καρτοκινητά, έχει στείλει κι ενημέρωση και στα καταστηματα και πλέον δε περνιούνται καθόλου νέες αιτήσεις εδώ και μια εβδομάδα περίπου λόγω συστημικού θέματος οπότε μάλλον έπεσες στη περίπτωση. Γενικά τα καταστηματα δε κανουν φορητοτητες κρατανε απλά τα στοιχεια του συνδρομητη και όταν υπάρξει παλι η δυνατοτητα θα επικοινωνησουν απ οτι ξέρω "

Link : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5085811#post5085811

Φίλος μου πήγε σε κατάστημα Public , ( δεν θέλω να αναφέρω που ) και ενημερώθηκε ότι οι φορητότητες σταμάτησαν , και θα ξαναρχίσουν αλλά θα στοιχίζουν 5 ευρώ σε καρτοκινητό . Μου φαινόταν και εμένα παραμύθι ( δεν συνηθίζω να γράφω ράδιο αρβύλες εδω μέσα ) αλλά δεν μπορεί να είναι τυχαίο το " συστημικό " πρόβλημα , ταυτόχρονα σε δύο εταιρείες.....

Link to comment
Share on other sites

Μας δουλεύουν ψιλό γαζί όλες οι εταιρίες. Απορώ η ΕΕΤΤ τι κάνει; Οι υπάλληλοι της είναι αφελείς, ανίκανοι ή τα παίρνουν?
Link to comment
Share on other sites

Βάζω από 5€ στο δύο και στο τρία, το απόδοση δίνουν;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Βάζω από 5€ στο δύο και στο τρία, το απόδοση δίνουν;

 

1,01............, με Φ4(εγω προτεινω να παμε ολοι τις φορητοτητες στη κοσμοτε, που δεν έχει ''πρόβλημα συστήματος'' )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ φορητότητα από wind σε cosmote έγινε κανονικά, αίτηση μέσω τηλεφώνο την περασμένη πέμπτη, την τρίτη ήρθε το κούριερ να πάρει την ταυτότητα και χθές ενεργοποιήθηκα πρωί πρωί, κανένα πρόβλημα. Σας γράφω όμως για κάτι άσχετο, τις τελευταίες μέρες όποτε έχω πάει από ομόνοια-αιόλου εκεί γύρω είναι πλανόδιοι πωλητές της wind που μοιράζουν νούμερα και λένε ότι με 5 ευρώ έχεις 1000 λεπτά προς όλους. Μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο; Αυτό δεν είναι η φοιτητική προσφορά που θέλει να είσαι φοιτητής; Το έχει πάρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ φορητότητα από wind σε cosmote έγινε κανονικά, αίτηση μέσω τηλεφώνο την περασμένη πέμπτη, την τρίτη ήρθε το κούριερ να πάρει την ταυτότητα και χθές ενεργοποιήθηκα πρωί πρωί, κανένα πρόβλημα. Σας γράφω όμως για κάτι άσχετο, τις τελευταίες μέρες όποτε έχω πάει από ομόνοια-αιόλου εκεί γύρω είναι πλανόδιοι πωλητές της wind που μοιράζουν νούμερα και λένε ότι με 5 ευρώ έχεις 1000 λεπτά προς όλους. Μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο; Αυτό δεν είναι η φοιτητική προσφορά που θέλει να είσαι φοιτητής; Το έχει πάρει κανείς;

Βρήκες τέτοια προσφορά και δεν πήρες ????

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η wind εκεί που μένω δεν έχει το καλύτερο σήμα δυστυχώς, wind είχα ήταν πιο φτηνή, αλλά είχα παράπονα, ίσως τώρα που άλλαξα συσκευή να δοκιμάσω να πάρω ένα τέτοιο νούμερο να δώ μήπως υπάρχει βελτίωση, το πολύ να χάσω 5 ευρώ, αλλά το γράφω και πληροφοριακά. :)
Link to comment
Share on other sites

ελαβα sms:

OI ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ ΣΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ WIND/PUBLIC AΡΧΙΣΑΝ!ΣΟΥ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ 5ΩΡΕΣ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΝΑΝΕΩΣΗ 20EYΡΩ!

 

-αραγε προς wind/q ή προς ολα τα δικτυα να ειναι οι 5ωρες?

-ο διπλασιασμος της καρτας σε ανανεωση 20ευρω σε καταστημα wind μπορει να χρησιμοποιηθει για αγορα πακετων?

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Η κληση προς τηλεφωνητη 122 ποσο κοστιζει? Επισης οταν παιρνεις καποιον και βγαινει το μυνημα οτι η κληση προωθειται, ή τηλεφωντητης χρεωνεσαι απο τα δωρεαν προς ολους, ή προς wind ¨η απευθειας απο την καρτα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η wind εκεί που μένω δεν έχει το καλύτερο σήμα δυστυχώς, wind είχα ήταν πιο φτηνή, αλλά είχα παράπονα, ίσως τώρα που άλλαξα συσκευή να δοκιμάσω να πάρω ένα τέτοιο νούμερο να δώ μήπως υπάρχει βελτίωση, το πολύ να χάσω 5 ευρώ, αλλά το γράφω και πληροφοριακά. :)

 

Καλή χρυσή από τιμές και προσφορές, αλλά το σήμα της με κάνει και βλαστημάω πολλές φορές :(

Link to comment
Share on other sites

ειναι όμως μόνο προς wind/q ή προς ολα τα δικτυα αυτές οι 5ωρες?

 

Μόνο προς wind/Q.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

ειναι όμως μόνο προς wind/q ή προς ολα τα δικτυα αυτές οι 5ωρες?

 

ακομα και προς ολους να ητανε για αυτους που εχουν 300 λεπτα με καθε ανανεωση παλι δεν συμφερει. γιατι με δυο ανανεωσεις των 10 ευρω θα παρεις 600 και οχι 300 λεπτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακομα και προς ολους να ητανε για αυτους που εχουν 300 λεπτα με καθε ανανεωση παλι δεν συμφερει. γιατι με δυο ανανεωσεις των 10 ευρω θα παρεις 600 και οχι 300 λεπτα

 

το συγκεκριμενο f2g που ελαβε το sms δεν εχει 300λεπτα με καθε ανανεωση ανω των 10ευρω.

 

ο διπλασιασμος της καρτας σε ανανεωση 20ευρω σε καταστημα wind μπορει να χρησιμοποιηθει για αγορα πακετων?

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο f2g που ελαβε το sms δεν εχει 300λεπτα με καθε ανανεωση ανω των 10ευρω.

 

ο διπλασιασμος της καρτας σε ανανεωση 20ευρω σε καταστημα wind μπορει να χρησιμοποιηθει για αγορα πακετων?

 

ετσι αλλαζει,παντως και σε μενα ηρθε αυτο το μηνυμα που εχω 300 λεπτα προς ολους με καθε ανανεωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω μία αίτηση με ημερομηνία ενεργοποίησης 30/11/2013 απο vodafone συνδεση σε καρτα wind F2G, η οποία ενεργοποιήθηκε 20/12/2013.

 

Eίχα στην Vodafone το πρόγραμμα με τα 700΄λεπτά προς όλους ( πάγιο 45 ευρώ ) και για 22ημέρες αναλογία πλήρωσα λογαριασμό 36 ευρώ.

πρεπει να λαβω πίστωση του ποσού των με φπα στο υπολοιπο του f2g μου για την μη έγκαιρη ενεργοποίηση από το δίκτυο της wind. :confused:

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο f2g που ελαβε το sms δεν εχει 300λεπτα με καθε ανανεωση ανω των 10ευρω.

 

ο διπλασιασμος της καρτας σε ανανεωση 20ευρω σε καταστημα wind μπορει να χρησιμοποιηθει για αγορα πακετων?

 

To ποσο του διπλασιασμου μπορει να χρησιμοποιηθει για ενεργοποιηση πακετων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...