Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μην λεμε τα ιδια

για μικρες κλησεις q για μεγαλες f2g

οπως και να εχει σιγουρα δεν θα πληρωνει τοσα

δεν ξερω εαν τον βολευει και καποια αλλη καρτοκινητη βεβαια

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία το αρχικό συμβόλαιο ήταν μέσω εταιρίας. Μετά, και για να μην χάσω το νούμερο, έγινε μετατροπή σε ατομικό συμβόλαιο με παραπλήσια χρήση με αυτήν που έκανα πριν με εξαίρεση τα εταιρικά νούμερα. Δεν το είχα ψάξει ποτέ τι παίζει με τις κάρτες και τα καρτοσυμβόλαια γιατί δεν είχε χρειαστεί.

Τώρα που οι καταστάσεις πιέζουν, πρέπει να πάρουμε τα κατάλληλα μέτρα...δεν μας παίρνει να πληρώνουμε κερατιάτικα :)

Λίγο που το έψαξα στο site της wind χάθηκα, γι' αυτό και είπα να ρωτήσω τους γνώστες.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία το αρχικό συμβόλαιο ήταν μέσω εταιρίας. Μετά, και για να μην χάσω το νούμερο, έγινε μετατροπή σε ατομικό συμβόλαιο με παραπλήσια χρήση με αυτήν που έκανα πριν με εξαίρεση τα εταιρικά νούμερα. Δεν το είχα ψάξει ποτέ τι παίζει με τις κάρτες και τα καρτοσυμβόλαια γιατί δεν είχε χρειαστεί.

Τώρα που οι καταστάσεις πιέζουν, πρέπει να πάρουμε τα κατάλληλα μέτρα...δεν μας παίρνει να πληρώνουμε κερατιάτικα :)

Λίγο που το έψαξα στο site της wind χάθηκα, γι' αυτό και είπα να ρωτήσω τους γνώστες.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Για αυτό είναι το φόρουμ! :)

Άμα δεν βαριέσαι πάρε πχ. τους λογαριασμούς του τελευταίου έτους να δεις πάνω κάτω πόσες κλήσεις κάνεις σε wind/q και πόσες σε όλα τα υπόλοιπα δίκτυα κινητής+σταθερής, ώστε να δεις πώς μπορείς να τα συνδυάσεις πιο οικονομικά, για να καταλήξεις ποιο σε συμφέρει.

Και η δικιά μου άποψη και του παιδιού πιο κάτω σωστές είναι εν γένει. Ειδικώς όμως για να ξέρεις, πρέπει να εξετάσεις το προφίλ σου!

Το νόημα είναι να καταλάβεις το σκεπτικό...

Κυρίως μας νοιάζει το πλήθος των κλήσεων ανά μήνα, αν είναι μικρής διάρκειας συνήθως, ή μεγάλης, και προς ποια δίκτυα κατευθυνονται. Έτσι διαλέγεις...Και μην ξεχνάς την ελάχιστη διάρκεια κλήσης(που διαφέρει στην καρτοκινητή και στα καρτοσυμβόλαια, από ό,τι στα συμβόλαια) στους υπολογισμούς σου!

 

Εδώ θα βρεις και πρόσφατη επεξήγησή μου όπου εξηγώ με τις τωρινές χρεώσεις/παροχές γιατί συμφέρει η q για κλήσεις που διαρκούν από 0-2 λεπτά κατά μέσο όρο, ενώ το f2g για κλήσεις που υπερβαίνουν τα 2 λεπτά, ώστε να διαλέξεις ανάλογα με το προφίλ σου σαν χρήστης!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5000088#post5000088

Link to comment
Share on other sites

0,295 + 23% ΦΠΑ = 0,36

 

Πόσες φορές να βάλουμε τον ΦΠΑ για να βγάλουμε το νούμερο και να λύσουμε και τα δημοσιονομικά του κράτους? :lol: Αφού στο 0,295 περιλαμβάνεται ο ΦΠΑ

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις την ανανεωση των 20ε απο public?? Λεει πως δινει δωρο 200λ προς ολους κ τα 20ε μενουν να τα χρησιμοποιησεις οπως θες.. Επισης αν καταναλωσεις πχ τα 10ε τα υπολοιπα μενουν για τον αλλο μηνα η χανονται??

 

καποιος που να το εχει δοκιμασει??

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε ποιος είναι ο τηλεφωνικός αριθμός της Wind που παίρνει για ενημέρωση νικητών των διαγωνισμών του F2G, και γενικότερα της Wind;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε ποιος είναι ο τηλεφωνικός αριθμός της Wind που παίρνει για ενημέρωση νικητών των διαγωνισμών του F2G, και γενικότερα της Wind;

 

Και να τον καλέσεις δεν θα απαντήσουν, αν έχεις κερδίσει στείλε ένα μήνυμα στην σελίδα της Wind στο facebook και θα σου απαντήσουν άμεσα

Link to comment
Share on other sites

http://www.wind.gr/gr/f2g/

 

καλημερα παιδια, μια ερωτηση. ΕΙμαι με συμβολαιο στη κοσμοτε και θελω να φυγω, απο τα πακετα αυτα που βλεπω στη σελιδα μπορω να διαλεξω και τα 3 με κοστος 15 ευρω? Θελω ενα πακετο με ενα γιγα (μου φτανει) και να μιλαω περιπου κανα 30 λεπτο προς ολους και αν γινεται απεριοριστα σε wind.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

http://www.wind.gr/gr/f2g/

 

καλημερα παιδια, μια ερωτηση. ΕΙμαι με συμβολαιο στη κοσμοτε και θελω να φυγω, απο τα πακετα αυτα που βλεπω στη σελιδα μπορω να διαλεξω και τα 3 με κοστος 15 ευρω? Θελω ενα πακετο με ενα γιγα (μου φτανει) και να μιλαω περιπου κανα 30 λεπτο προς ολους και αν γινεται απεριοριστα σε wind.

Καλημέρα να υπολογίζεις 12% επιπλέον τον φόρο κινητής .

Επίσης υπάρχουν πολλά ακόμα πακέτα για να διαλέξεις και http://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/me-to-f2g-den-hreiazetai-na-giortazeis-gia-na-pareis-doro/ ,,,,,,, που είναι δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

http://www.wind.gr/gr/f2g/

 

καλημερα παιδια, μια ερωτηση. και να μιλαω περιπου κανα 30 λεπτο προς ολους και αν γινεται απεριοριστα σε wind.

μονο απο login bonus θα εχεις 80'προς ολους καθε μηνα(4Χ20)

δεν χρειαζεσαι πακετο

προς wind τωρα εχεις δωρακια με το που ενεργοποιεις διαφορα πακετα f2g

δες το και pay as you go,δεν χρειαζεται δηλ να τα παρεις ολα μαζι,οταν σου ληγει θα παρεις καποιο αλλο,αναλογα με την χρηση που θα κανεις

δες και την q οπου με 1€ εχεις 400' προς ολη την wind,ισως σε βολεψει καλυτερα

http://www.wind.gr/gr/q/paketa-q/proteinomena-online-paketa/

edit:ξεχασα την προσφορα απο public

http://www.public.gr/cat/tilefonia/wind-programmata/kartokiniti/f2g/

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

http://www.wind.gr/gr/f2g/

 

καλημερα παιδια, μια ερωτηση. ΕΙμαι με συμβολαιο στη κοσμοτε και θελω να φυγω, απο τα πακετα αυτα που βλεπω στη σελιδα μπορω να διαλεξω και τα 3 με κοστος 15 ευρω? Θελω ενα πακετο με ενα γιγα (μου φτανει) και να μιλαω περιπου κανα 30 λεπτο προς ολους και αν γινεται απεριοριστα σε wind.

 

Αν διαθέτεις αυτά τα λεφτά, υπάρχουν δύο επιλογές. Αγοράζεις Talk 600 και Unlimited Surf και έχεις 1 γίγα, 800 λεπτά προς Wind και 200 μηνύματα προς Wind και μετά, κατά την γνώμη μου πιο συμφέρουσα επιλογή είναι τα talk to all more με 100 λεπτά σε όλους για 15 μέρες συν 50 λεπτά προς wind και 50 μηνύματα προς wind, έχοντας και τα log n win bonus.

 

Επίσης, αν σε φτάνουν τα 720 mb, μήπως να κοίταζες και το Combo Value και να χρησιμοποιείς τα log n win σε mb; (σύνολο 120 mb τον μήνα)

Link to comment
Share on other sites

μονο απο login bonus θα εχεις 80'προς ολους καθε μηνα(4Χ20)

δεν χρειαζεσαι πακετο

προς wind τωρα εχεις δωρακια με το που ενεργοποιεις διαφορα πακετα f2g

δες το και pay as you go,δεν χρειαζεται δηλ να τα παρεις ολα μαζι,οταν σου ληγει θα παρεις καποιο αλλο,αναλογα με την χρηση που θα κανεις

δες και την q οπου με 1€ εχεις 400' προς ολη την wind,ισως σε βολεψει καλυτερα

http://www.wind.gr/gr/q/paketa-q/proteinomena-online-paketa/

edit:ξεχασα την προσφορα απο public

http://www.public.gr/cat/tilefonia/wind-programmata/kartokiniti/f2g/

 

Στην προσφορά από τα public δεν καταλαβαίνω, δεν ισχύουν τα κανονικά πακέτα ομιλίας; Ή μπορείς να ενεργοποιήσεις μόνο όσα έχει το πινακάκι στον σύνδεσμο του public?

Link to comment
Share on other sites

Αν διαθέτεις αυτά τα λεφτά, υπάρχουν δύο επιλογές. Αγοράζεις Talk 600 και Unlimited Surf και έχεις 1 γίγα, 800 λεπτά προς Wind και 200 μηνύματα προς Wind και μετά, κατά την γνώμη μου πιο συμφέρουσα επιλογή είναι τα talk to all more με 100 λεπτά σε όλους για 15 μέρες συν 50 λεπτά προς wind και 50 μηνύματα προς wind, έχοντας και τα log n win bonus.

 

Επίσης, αν σε φτάνουν τα 720 mb, μήπως να κοίταζες και το Combo Value και να χρησιμοποιείς τα log n win σε mb; (σύνολο 120 mb τον μήνα)

 

Αν έχω τα λεφτά; εδώ δίνω 20 και βάλε στη κοσμοτε και έχω μόνο απεριόριστα σε κοσμοτε και τίποτα άλλο. Αν μπορώ με Τίποτα ίδια να έχω και ένα γιγα τέλος έφυγα

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Αν έχω τα λεφτά; εδώ δίνω 20 και βάλε στη κοσμοτε και έχω μόνο απεριόριστα σε κοσμοτε και τίποτα άλλο. Αν μπορώ με Τίποτα ίδια να έχω και ένα γιγα τέλος έφυγα

 

Μην το συζητάς καθόλου, τα πακέτα του F2G είναι κορυφαία

ck
Link to comment
Share on other sites

Αν έχω τα λεφτά; εδώ δίνω 20 και βάλε στη κοσμοτε και έχω μόνο απεριόριστα σε κοσμοτε και τίποτα άλλο. Αν μπορώ με Τίποτα ίδια να έχω και ένα γιγα τέλος έφυγα

 

Δεν θα το μετανιώσεις. Άλλωστε αν δεν σου κάνει τελικά, που δεν νομίζω, ξαναγυρνάς!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση (επειδή δεν το βρίσκω στο σαιτ): σε f2g, τί μπόνους υπάρχει εαν βάλω 5ε απο α) κατάστημα και β) περίπτερο;
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση (επειδή δεν το βρίσκω στο σαιτ): σε f2g, τί μπόνους υπάρχει εαν βάλω 5ε απο α) κατάστημα και β) περίπτερο;

 

Από περίπτερο τπτ.

Απο κατάστημα εμένα μου δίνει 120'. Αλλά μου χε έλθει σμσ. Δεν ξέρω αν είναι για όλους...... μάλλον είναι.

Link to comment
Share on other sites

Από περίπτερο τπτ.

Απο κατάστημα εμένα μου δίνει 120'. Αλλά μου χε έλθει σμσ. Δεν ξέρω αν είναι για όλους...... μάλλον είναι.

 

από κατάστημα σε ανανέωση 6 ευρώ, έδωσε 120 και σε δικό μου f2g.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Έχω το παλιό Free2Go 2 , με ενεργοποιημένη την παλιά προσφορά των 300 λεπτών

 

Θέλω να αλλάξω την καρτα sim σε nano sim

 

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει περίπτωση να χαθεί κάποια από τις παραπάνω προσφορές;Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Η αποθέωση της εξυπηρέτησης από τη καλή και από την ανάποδη.

Έχοντας WIND double play στο σπίτι με τον ξάδερφο μου, κάναμε ανανέωση της σύμβασης για άλλα 2 χρόνια και μας ενημέρωσαν ότι δικαιούμαστε 120' το μήνα δωρεάν σε κάποιο καρτοκινητό WIND που τυχόν έχουμε, αλλά θα έπρεπε να μιλήσουμε με την εξυπηρέτηση κινητής για την απόδοση του δώρου. Το σταθερό είναι στο όνομα του ξάδερφου και το κινητό WIND στο όνομα μου.

1η επικοινωνία και μου λένε ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει, θα στείλουν όμως μια νέα κάρτα SIM, η οποία θα έχει τα δωρεάν 120'.

2η επικοινωνία, μου λένε ότι φυσικά και δικαιούμαστε να πάρουμε το δώρο σε κάποιο καρτοκινητό, θα πρέπει όμως και οι δύο γραμμές να είναι στο ίδιο όνομα, και η διαδικασία να γίνει σε κατάστημα WIND.

3η επικοινωνία, σε κατάστημα WIND αυτή την φορά, και ενώ έχω πάει έτοιμος με εξουσιοδοτήσεις να κάνω την μεταφορά του καρτοκινητού στο όνομα του ξάδερφου, η κοπέλα που με εξυπηρέτησε (πραγματικά όμως) μου είπε ότι δεν χρειάζεται να είναι και τα δύο τηλέφωνα στο ίδιο όνομα, απλά να υπάρχει δήλωση του ενός για το καρτοκινητό που θα επωφεληθεί της προσφοράς.

Σε δύο λεπτά είχα τελειώσει.

Ένα μπράβο όταν μας εξυπηρετούν χωρίς δυσκολίες νομίζω ότι είναι το λιγότερο που μπορεί να πει κανείς.

Κεντρικό κατάστημα WIND στο Μαρούσι αρεπιπτόντως.

Όσο για την τηλεφωνική "εξυπηρέτηση" ας μην μιλήσω καλύτερα.....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Έχω το παλιό Free2Go 2 , με ενεργοποιημένη την παλιά προσφορά των 300 λεπτών

 

Θέλω να αλλάξω την καρτα sim σε nano sim

 

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει περίπτωση να χαθεί κάποια από τις παραπάνω προσφορές;Ευχαριστώ πολύ!

Το έχω κάνει

Καμμία προσφορά χάθηκε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...