Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αγοράζεις πακέτο ή τηλεφώνησε να σου απενεργοποιησουν το ιντερνέτ, αφού βέβαια ζητήσεις να σου επιστρέψουν το 1€. Το τηλέφωνο σου για κάποιο λόγο ανοίγει δεδομένα.
πακετο θα αγορασω αλλα σε ποιο τηλεφωνο θα παρω για να απεργοποιησουν το ιντερνετ
Link to comment
Share on other sites

οπως νομιζες, ετσι ηταν την προηγουμενη φορά. Μηπως δεν τα ήξερε καλά ο υπάλληλος;

ισως,ξανθος παντως δεν ηταν!

αλλα αμα ειναι να αλληλοδωριζομαστε με την wind καθε μηνα δηλ. κανε μου δωρο για να σου κανω...χμ...δεν μου εκατσε καλα,το ειδα κατι σαν συμβολαιο,τεσπα.

δεν βλεπω και κατι αλλο στον οριζοντα....

.

πακετο θα αγορασω αλλα σε ποιο τηλεφωνο θα παρω για να απεργοποιησουν το ιντερνετ

1231

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Η αγοράζεις πακέτο ή τηλεφώνησε να σου απενεργοποιησουν το ιντερνέτ, αφού βέβαια ζητήσεις να σου επιστρέψουν το 1€. Το τηλέφωνο σου για κάποιο λόγο ανοίγει δεδομένα.
τωρα μιλησα με το 1231 δεν καταφερα τιποτα ,,αφου της ειπα τα γνωστα ,μου λεει κυριε θα σου κοψουμε τα δεδομενα διοτι ησυσκευη σας ανοιγη τα ντατα μονη της ,εγινε χρεωση απο χθες μεχρι σημερα επέμενα λιγο αλλα επέμενε οτι η συσκευη εκανε χρηση δεδομενων και δικαιως μου χρεωσε το 1 ευρω

δεν ξερω μπορει να συμβει αυτο και πως το αντιμετωπίζω για να μην μου φαει και τον επομενο μηνα 1 ευρω για το mobile daily

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι με είχαν χρεώσει και εμένα 1 ευρώ για δεδομένα τη μέρα που έληγε το πακέτο που είχα και μιλώντας με κάποιον (σε κάποιο σταθερό πήρα αλλά δεν θυμάμαι το νούμερο) μου είπε να κάνω παράπονο τηλεφωνικά και την επόμενη μέρα μου τα πιστώσαν.

Εγώ έχω ένα άλλο θεματάκι. Έχω το πακέτο των 1GB που λήγει 4/11 και χθες από το log in bonus πήρα τα 30GB με λήξη στις 7/11. Είδα λοιπόν ότι η καταναλώνονται πρώτα τα 30 του log in που λήγουν αργότερα. Εγώ μάλλον πρέπει να έχουν ένα bug στο σύστημα τους που θα πρέπει να διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να ειδοποιουμαι για τις εισερχομενες κλησεις οταν εχω την sim στο στικακι?

η οταν την ξαναβαζω στον κινητο?

τωρα ουτε στην μια περιπτωση ειδοποιουμαι ουτε στην αλλη

παραξενο

η προωθηση κλησης ειναι ενεργοποιημενη οταν το εχω κλειστο η δεν εχω δικτυο,κτλ στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

τωρα μιλησα με το 1231 δεν καταφερα τιποτα ,,αφου της ειπα τα γνωστα ,μου λεει κυριε θα σου κοψουμε τα δεδομενα διοτι ησυσκευη σας ανοιγη τα ντατα μονη της ,εγινε χρεωση απο χθες μεχρι σημερα επέμενα λιγο αλλα επέμενε οτι η συσκευη εκανε χρηση δεδομενων και δικαιως μου χρεωσε το 1 ευρω

δεν ξερω μπορει να συμβει αυτο και πως το αντιμετωπίζω για να μην μου φαει και τον επομενο μηνα 1 ευρω για το mobile daily

 

 

Kαι μένα τα ίδια πριν από λίγο καιρό...Ο μετρητής του τηλεφώνου στο 0 όπως και το 3g watchdog!!

Βέβαια άκρη δεν έβγαλα επέμεναν ότι άνοιξε,μπορεί να έκανε update κτλπ. οπότε πήγε υπερ πίστεως το euro...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ χθες την αλλαγή, πολύ ευχαριστημένος από την πρώτη μέρα. Έβαλα μια 20αρα κάρτα σε κατάστημα Wind και δεν προλάβαιναν να έχονται μηνύματα για δώρα bonus. Επέλεξα μόνο το πακέτο των 200' προς όλους με 5 ευρώ. Και σήμερα με Log n Win πήρα 20 SMS προς όλους. Τελικά με υπόλοιπο αυτήν την στιγμή 13.4 ευρώ έχω ακόμα:

400' Wind/Q

250' Προς όλους

100 SMS Wind

60 SMS προς όλους

60ΜΒ.

 

Πιο φθηνά ΔΕΝ γίνεται..! :D Παιδιά σοβαρά, πρέπει να κόψουμε όλοι τα συμβόλαια. :cool:

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Kαι μένα τα ίδια πριν από λίγο καιρό...Ο μετρητής του τηλεφώνου στο 0 όπως και το 3g watchdog!!

Βέβαια άκρη δεν έβγαλα επέμεναν ότι άνοιξε,μπορεί να έκανε update κτλπ. οπότε πήγε υπερ πίστεως το euro...

υπερ τσεπης πηγε φιλε μου οπως και το δικο μου συν το 0,25€ που σε χρεωνει το 1260 και στο κλεινει καταμουτρα λογω φορτου....

για φανταστειτε ποσα ειναι καθε ημερα απο καρτες μονο που τις εχουμε προπληρωσει

γιατι εμεις δεν εχουμε συμβολαια που κανει να παιρνεις .....

 

Αύξησαν τα κέρδη τους στην κρίση 500 μεγάλες εταιρείες

'Νεοεισερχόμενες εταιρείες στο TOP 20 είναι μία εταιρεία του τομέα «Λοιπών Υπηρεσιών» (WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες ΑΕ)'

 

Παιδιά σοβαρά, πρέπει να κόψουμε όλοι τα συμβόλαια. :cool:

τα κομενα λες?

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

 

τα κομενα λες?

 

Προσωπικά επέστρεψα σε κάρτα μετά από 10 χρόνια και συμβόλαια σε Cosmote και Wind. Αυτήν την στιγμή και με δεδομένη την οικονομική κατάσταση στην οποία βρισκόμαστε, δεν βρίσκω κανένα απολύτως λόγο να δεσμευτώ για 18 μήνες με ακριβότερη τιμή, χωρίς να μπορώ να φύγω όποτε θελήσω και κυρίως με όχι ρεαλιστικά μεγαλύτερες παροχές. Σε οποιονδήποτε με ρωτάει αυτήν την εποχή τι να κάνει με αναεώσεις/επιδοτήσεις κλπ του προτείνω F2G. Τόσο απλά.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Συχνά πυκνά δέχομαι κλήση από το +302311807050 εδώ και πολλούς μήνες. Googlαρα φυσικά γιατί μου φάνηκε γνωστό και ειδα ότι είναι της wind.

Το σηκώνω, δεν ακούω τίποτα και μετά από λίγα δευτερόλεπτα ακούγεται ένα "μπιπ" και μετά "goodbye".

Η 1η σκέψη που εκανα ήταν ότι περιμένουν να πούμε "ναι" σε κάτι χωρίς να ακούσουμε τίποτα..

Δοκιμάζοντας διάφορα όμως κατά καιρούς όπως παρακαλώ, αχοι, αλοχα, σκουζι προντο, ποιος κλπ :lol: είδα ότι συμβαίνει το ίδιο (αν και κάποια φορά νομίζω απλά το έκλεισαν).

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλό μήνα!!Σας έχουν βάλει τα 120 στο καρτοκινητό όσοι το έχετε συνδέσει με το σταθερό?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλό μήνα!!Σας έχουν βάλει τα 120 στο καρτοκινητό όσοι το έχετε συνδέσει με το σταθερό?

 

ναι.στο ενα μαλιστα μου βαλανε 120 χτες και αλλα 120 σημερα!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Η διάρκεια των πακέτων των 2€ για 30 μέρες ήταν για ενεργοποιήσεις μέχρι 1/11 και παρατάθηκε για 3/11. Εύχομαι να γίνει μόνιμα η διάρκει για 30 μέρες γιατί αν γίνει πχ μόνο για 15 αλλάζουν τα δεδομένα για να βγάλεις 1 μήνα προς το χειρότερο.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Συχνά πυκνά δέχομαι κλήση από το +302311807050 εδώ και πολλούς μήνες. Googlαρα φυσικά γιατί μου φάνηκε γνωστό και ειδα ότι είναι της wind.

Το σηκώνω, δεν ακούω τίποτα και μετά από λίγα δευτερόλεπτα ακούγεται ένα "μπιπ" και μετά "goodbye".

Η 1η σκέψη που εκανα ήταν ότι περιμένουν να πούμε "ναι" σε κάτι χωρίς να ακούσουμε τίποτα..

Δοκιμάζοντας διάφορα όμως κατά καιρούς όπως παρακαλώ, αχοι, αλοχα, σκουζι προντο, ποιος κλπ :lol: είδα ότι συμβαίνει το ίδιο (αν και κάποια φορά νομίζω απλά το έκλεισαν).

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

 

Και μενα μου εχουνε σπασει τα νευρα....

Μεσος ορος 2-3 φορες την εβδομαδα τον τελευταιο χρονο...

Μαλλον θελει blacklist το συγκεκριμενο νουμερο... :)

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου εχουνε σπασει τα νευρα....

Μεσος ορος 2-3 φορες την εβδομαδα τον τελευταιο χρονο...

Μαλλον θελει blacklist το συγκεκριμενο νουμερο... :)

 

και σε μενα το ιδιο αλλα τους εβαλα σε "λιστα".

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια, ο χρονος ομιλίας που δίνουν σε οσους εχουν dοuble play, τα 120' αν δεν τα μιλήσουμε ολα χάνονται ή προστίθενται στα 120 του επομενου μηνα;;
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

παιδια, ο χρονος ομιλίας που δίνουν σε οσους εχουν dοuble play, τα 120' αν δεν τα μιλήσουμε ολα χάνονται ή προστίθενται στα 120 του επομενου μηνα;;

 

"Για πόσο ισχύει η προσφορά;

Για όσο διάστημα είναι ενεργή η γραμμή της σταθερής. Τα λεπτά αποδίδονται κάθε μήνα στο F2G καρτοκινητό σου και πιθανό υπόλοιπο δεν μεταφέρεται στον επόμενο."

 

Από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

πακετο θα αγορασω αλλα σε ποιο τηλεφωνο θα παρω για να απεργοποιησουν το ιντερνετ

 

Για απεργοποιήσεις πάρε 210-8202100 (Γ.Σ.Ε.Ε.)

Link to comment
Share on other sites

 

Θα ήθελα επίσης να επισημάνω μία δυσλειτουργία της εφαρμογής για ενημέρωση υπολοίπων και συγκεκριμένα δεδομένων.

 

Εχθές μου έγραφε '' υπολείπονται Χ mb μέχρι τις 29/10'' και σήμερα το πρωί μου ήρθε sms με χρέωση 1€ για κατανάλωση δεδομένων εκτός προγράμματος κατά τη διάρκεια της προηγούμενης μέρας! WTF??? :confused:

 

Κάνω κάτι λάθος?

 

Έστειλα εχθές email στην Wind και σήμερα μου επιστράφηκε το 1€.

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν χρειαζεται καθε μηνα να βαζεις 5€ για να παιρνεις τα αλλα 5€,μου εστειλε σχετικο sms

θα μπαινουν ετσι και αλλοιως

τα πακετο γραφει 30€ special edition 2012,στην ουσια εχεις 6Χ1120mb δωρεαν μαζι με το login

public Ηρακλειου Κρητης,εχει αρκετα

με τρελανε στα sms......20 δωρεαν λεπτα προς ολους,sms,w+q....ουφ ακομα διαβαζω

συμβολαια???!!! το αλλο με τον τοτο το ξερετε?

edit:και φυσικα ισχυουν ολα τα καινουρια πακετα και σε μενα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

μαζί με τον λογαριασμο του double play εστειλαν στους γονεις μου ακομα μια σιμ καρτουλα, που γραφει πανω το πακετακι: 120' προς όλους καθε μηνα.

Η καρτα δεν ειναι με ταυτοποιημενα στοιχεια.Για να παρουν τα 120' σε αυτη τη καρτα πρεπει να ταυτοποιηθει στο δικο τους ονομα ΚΑΙ αυτη, ή σε οποιοδήποτε?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μαζί με τον λογαριασμο του double play εστειλαν στους γονεις μου ακομα μια σιμ καρτουλα, που γραφει πανω το πακετακι: 120' προς όλους καθε μηνα.

Η καρτα δεν ειναι με ταυτοποιημενα στοιχεια.Για να παρουν τα 120' σε αυτη τη καρτα πρεπει να ταυτοποιηθει στο δικο τους ονομα ΚΑΙ αυτη, ή σε οποιοδήποτε?

Απ' ότι ξέρω, για να μπορούν να παίρνουν τα 120' θα πρέπει σταθερό και κινητό να βρίσκονται κάτω από το ίδιο όνομα.

 

Να ρωτήσω και εγώ κάτι; Ίσως έχει απαντηθεί. Εχω f2g με την προσφορά 300' με ανανέωση €10+ . Και έχω και σταθερό στη WIND. Εάν πάω σε κάποιο κατάστημα για να κάνω αίτηση να παίρνω τα 120' το μήνα, θα μου ακυρωθεί η προσφορά με τα 300' ή μπορώ να τα έχω παράλληλα και τα δύο;

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι ξέρω, για να μπορούν να παίρνουν τα 120' θα πρέπει σταθερό και κινητό να βρίσκονται κάτω από το ίδιο όνομα.

 

Να ρωτήσω και εγώ κάτι; Ίσως έχει απαντηθεί. Εχω f2g με την προσφορά 300' με ανανέωση €10+ . Και έχω και σταθερό στη WIND. Εάν πάω σε κάποιο κατάστημα για να κάνω αίτηση να παίρνω τα 120' το μήνα, θα μου ακυρωθεί η προσφορά με τα 300' ή μπορώ να τα έχω παράλληλα και τα δύο;

 

κανονικότατα θα έχεις και τα 2:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...