Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το τσεκάρω αυτό. Είχα πάρει έκπτωση αντί για επιδότηση. Δεν ξέρω αν με δεσμεύει αυτό.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Το free2go έχει τέλεια πακέτα.:)

Και η έκπτωση παγίου σε δεσμεύει για ένα χρόνο όπως και εάν έπαιρνες συσκευή με αναβάθμιση. Εάν φύγεις νωρίτερα πολύ πιθανόν να σου πουν να πληρώσεις την όποια διαφορά βγαίνει έως ότου κλείσεις χρόνο. Στο f2g τώρα, μου έχει έρθει αρκετές φορές το μήνυμα με ανανέωση 5€ να μου δίνουν 90’ προς όλους και τα 5€ μένουν στην κάρτα. Το έκανα χθες και όντως κατά τη γνώμη μου συμφέρει κυρίως τους νέους συνδρομητές που δεν έχουν τα 300’ με 10€. Βέβαια δεν ξέρω εάν έχει έρθει και σε άλλους ή είναι μία από τις πολλές επιλεκτικές προσφορές που συνηθίζει να κάνει η WIND.

Link to comment
Share on other sites

Και η έκπτωση παγίου σε δεσμεύει για ένα χρόνο όπως και εάν έπαιρνες συσκευή με αναβάθμιση. Εάν φύγεις νωρίτερα πολύ πιθανόν να σου πουν να πληρώσεις την όποια διαφορά βγαίνει έως ότου κλείσεις χρόνο. Στο f2g τώρα, μου έχει έρθει αρκετές φορές το μήνυμα με ανανέωση 5€ να μου δίνουν 90’ προς όλους και τα 5€ μένουν στην κάρτα. Το έκανα χθες και όντως κατά τη γνώμη μου συμφέρει κυρίως τους νέους συνδρομητές που δεν έχουν τα 300’ με 10€. Βέβαια δεν ξέρω εάν έχει έρθει και σε άλλους ή είναι μία από τις πολλές επιλεκτικές προσφορές που συνηθίζει να κάνει η WIND.

Θα τα ρωτήσω σε ένα κατάστημα.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν έχω υπογράψει κάτι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ένα πακέτο που λεγόταν Talk to All και έδινε 200' προς όλους υπάρχει ακόμα; Θέλω να το ενεργοποιήσω σε ένα φ2γ2 που δεν έχει myf2g και καλώ το 1265 και δεν ακούω τέτοια επιλογή. Αν πατήσω το μηδέν θα ενεργποιηθεί κατευθείαν, χωρίς επιβεβαίωση, ή δεν ισχύει αυτό καθόλου;

edit: Πάω να ψάξω και στο σάιτ της wind και δεν πολυδουλεύει. Ήθελα να το ενεργοποιήσω τώρα το πακέτο, αλλά μπα... Η wind διαφωνεί.

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Ένα πακέτο που λεγόταν Talk to All και έδινε 200' προς όλους υπάρχει ακόμα; Θέλω να το ενεργοποιήσω σε ένα φ2γ2 που δεν έχει myf2g και καλώ το 1265 και δεν ακούω τέτοια επιλογή. Αν πατήσω το μηδέν θα ενεργποιηθεί κατευθείαν, χωρίς επιβεβαίωση, ή δεν ισχύει αυτό καθόλου;

edit: Πάω να ψάξω και στο σάιτ της wind και δεν πολυδουλεύει. Ήθελα να το ενεργοποιήσω τώρα το πακέτο, αλλά μπα... Η wind διαφωνεί.

 

σε f2g2 μόνο από internet στο δίνει , με online ενεργοποίηση δηλαδή.

 

 

γνωριζει κανενας τιποτα για το f2go gold?:!::!::!:

μού ήρθε μία ενημέρωση από την Mastercard της Εθνικής .

Το ονομάζει επετειακό πακέτο .

Μπαίνει σε νέους και σε παληούς πελάτες.

18000 λεπτά

3000 SMS

12GB internet

για 36 μήνες όποτε θες τα καταναλώνεις

καλείς 13800 επιλογή 1 και το βάζεις

12 δόσεις των 25 ευρώ με κάρτες της Εθνικής , σίγουρα θα δέχονται και άλλες.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

σε f2g2 μόνο από internet στο δίνει , με online ενεργοποίηση δηλαδή.

 

 

 

μού ήρθε μία ενημέρωση από την Mastercard τηε Εθνικής .

Το ονομάζει επετειακό πακέτο .

Μπαίνει σε νέους και σε παληούς πελάτες.

18000 λεπτά

3000 SMS

12GB internet

για 36 μήνες όποτε θές τα καταναλώνεις

καλείς 13800 επιλογή 1 και το βάζεις

12 δόσεις των 25 ευρώ με κάρτες της Εθνικής , σίγουρα θα δέχονται και άλλες.

 

Το 13800 ποσο χρεωνει?

Link to comment
Share on other sites

Το 13800 ποσο χρεωνει?

 

δωρεάν από κινητό ή σταθερό WIND

Link to comment
Share on other sites

σε f2g2 μόνο από internet στο δίνει , με online ενεργοποίηση δηλαδή.

 

 

 

μού ήρθε μία ενημέρωση από την Mastercard της Εθνικής .

Το ονομάζει επετειακό πακέτο .

Μπαίνει σε νέους και σε παληούς πελάτες.

18000 λεπτά

3000 SMS

12GB internet

για 36 μήνες όποτε θες τα καταναλώνεις

καλείς 13800 επιλογή 1 και το βάζεις

12 δόσεις των 25 ευρώ με κάρτες της Εθνικής , σίγουρα θα δέχονται και άλλες.

 

Σημερα μου ηρθε και μενα με την Βιζα της Εθνικης.

Link to comment
Share on other sites

σε f2g2 μόνο από internet στο δίνει , με online ενεργοποίηση δηλαδή.

 

 

 

μού ήρθε μία ενημέρωση από την Mastercard της Εθνικής .

Το ονομάζει επετειακό πακέτο .

Μπαίνει σε νέους και σε παληούς πελάτες.

18000 λεπτά

3000 SMS

12GB internet

για 36 μήνες όποτε θες τα καταναλώνεις

καλείς 13800 επιλογή 1 και το βάζεις

12 δόσεις των 25 ευρώ με κάρτες της Εθνικής , σίγουρα θα δέχονται και άλλες.

 

Η ταπεινή μου άποψη είναι πως το πακετάκι αυτό μας κλέβει λίγο και αναλύω....

Καταρχήν πληρώνεις κάτι προκαταβολικά (χειρότερα από συμβόλαιο)....

Αν διαιρέσεις τα 18000 λεπτά σε πακέτα των 500 λεπτών (300 λεπτά με το που βάλεις κάρτα 10ευρη και άλλα 200 με το πακέτο των 200 λεπτών προς όλους) ουσιαστικά κάνεις 36 ανανεώσεις 10ευρες και περίπου τα μισά χρήματα σου μένουν κουμπαράς. Τέτοιος μάλιστα που με αγορά πακέτων παίρνεις υπερδιπλάσια SMS και mb απο όσα δίνει.....

Αν κάνω λάθος διορθώστε με....

Link to comment
Share on other sites

Ένα πακέτο που λεγόταν Talk to All και έδινε 200' προς όλους υπάρχει ακόμα; Θέλω να το ενεργοποιήσω σε ένα φ2γ2 που δεν έχει myf2g και καλώ το 1265 και δεν ακούω τέτοια επιλογή. Αν πατήσω το μηδέν θα ενεργποιηθεί κατευθείαν, χωρίς επιβεβαίωση, ή δεν ισχύει αυτό καθόλου;

edit: Πάω να ψάξω και στο σάιτ της wind και δεν πολυδουλεύει. Ήθελα να το ενεργοποιήσω τώρα το πακέτο, αλλά μπα... Η wind διαφωνεί.

 

Θα πρέπει να μπεις στο myf2g να γραφτείς και μετά να το ενεργοποίησεις online εύκολα και απλά :)

Link to comment
Share on other sites

Η ταπεινή μου άποψη είναι πως το πακετάκι αυτό μας κλέβει λίγο και αναλύω....

Καταρχήν πληρώνεις κάτι προκαταβολικά (χειρότερα από συμβόλαιο)....

Αν διαιρέσεις τα 18000 λεπτά σε πακέτα των 500 λεπτών (300 λεπτά με το που βάλεις κάρτα 10ευρη και άλλα 200 με το πακέτο των 200 λεπτών προς όλους) ουσιαστικά κάνεις 36 ανανεώσεις 10ευρες και περίπου τα μισά χρήματα σου μένουν κουμπαράς. Τέτοιος μάλιστα που με αγορά πακέτων παίρνεις υπερδιπλάσια SMS και mb απο όσα δίνει.....

Αν κάνω λάθος διορθώστε με....

Καταρχήν το πακέτο στοιχίζει 300 ευρώ.

Με 36 ανανεώσεις δίνεις 360 ευρώ σιγά σιγά . 360 /1,12 =321,43

Για να έχεις 500 λεπτά τον μήνα θα ξοδέψεις 5 Χ 36 =180 . 321,43-180=141,43 δηλαδή 3,93 ευρώ τον μήνα.

Με αυτά τα χρήματα μπορείς απλά να αγοράζεις το πακέτο των 120 ΜΒ και να σου μένουν 0,93 ευρώ ...

Δεν έχεις μηνύματα δεν έχεις τίποτα άλλο

Στην άλλη περίπτωση μόνο με 8,33 τον μήνα έχεις 500 λεπτά τον μήνα 333 ΜΒ και 83 SMS τον μήνα

Link to comment
Share on other sites

Η ταπεινή μου άποψη είναι πως το πακετάκι αυτό μας κλέβει λίγο και αναλύω....

Καταρχήν πληρώνεις κάτι προκαταβολικά (χειρότερα από συμβόλαιο)....

Αν διαιρέσεις τα 18000 λεπτά σε πακέτα των 500 λεπτών (300 λεπτά με το που βάλεις κάρτα 10ευρη και άλλα 200 με το πακέτο των 200 λεπτών προς όλους) ουσιαστικά κάνεις 36 ανανεώσεις 10ευρες και περίπου τα μισά χρήματα σου μένουν κουμπαράς. Τέτοιος μάλιστα που με αγορά πακέτων παίρνεις υπερδιπλάσια SMS και mb απο όσα δίνει.....

Αν κάνω λάθος διορθώστε με....

Φίλε μου δεν κάνεις λάθος. Όμως για κάποιον που θέλει να ξεγνοιάσει με κάρτες και λογαριασμούς δεν είναι ιδιαίτερα άσχημο! Βάζεις 25 ευρώ τον μήνα (κάτι σαν πάγιο) για τον πρώτο χρόνο και ξέγνοιασες για άλλα 2 max. Για μια μεγάλη γκάμα συνδρομητών δεν είναι άσχημο! Αν σκεφτείτε ότι υπάρχουν κάποια συμβόλαια και καρτοσυμβόλαια, τα οποία είναι επιεικώς απατεωνιές...;)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν το πακέτο στοιχίζει 300 ευρώ.

Με 36 ανανεώσεις δίνεις 360 ευρώ σιγά σιγά . 360 /1,12 =321,43

Για να έχεις 500 λεπτά τον μήνα θα ξοδέψεις 5 Χ 36 =180 . 321,43-180=141,43 δηλαδή 3,93 ευρώ τον μήνα.

Με αυτά τα χρήματα μπορείς απλά να αγοράζεις το πακέτο των 120 ΜΒ και να σου μένουν 0,93 ευρώ ...

Δεν έχεις μηνύματα δεν έχεις τίποτα άλλο

Στην άλλη περίπτωση μόνο με 8,33 τον μήνα έχεις 500 λεπτά τον μήνα 333 ΜΒ και 83 SMS τον μήνα

 

Καλή ανάλυση. Αν σκεφτούμε και ότι η προσφορά των 300 λεπτών για ΝΕΟΥΣ συνδρομητές έχει τελειώσει, γίνεται ακόμα πιο ελκυστικό!

Link to comment
Share on other sites

Καλή ανάλυση. Αν σκεφτούμε και ότι η προσφορά των 300 λεπτών για ΝΕΟΥΣ συνδρομητές έχει τελειώσει, γίνεται ακόμα πιο ελκυστικό!

 

Και μην ξεχναμε οτι ειναι αναλογο με τις αναγκες σου... Εμενα προσωπικα με συμφερει γιατι τον ενα μηνα μπορει να μιλησω 200 λεπτα και τον αλλο 600 αναλογα με τον μηνα και τις αναγκες μου... Δεν εχεις τον φοβο οτι τα λεπτα θα ληξουν σε 30 μερες

Link to comment
Share on other sites

σε f2g2 μόνο από internet στο δίνει , με online ενεργοποίηση δηλαδή. ...

Θα πρέπει να μπεις στο myf2g να γραφτείς και μετά να το ενεργοποίησεις online εύκολα και απλά :)

Ευχαριστώ!

Πήγα να γραφτώ στο myf2g και έβαλα τον αριθμό μου στο κουτάκι που έπρεπε για να μου έρθει sms με τον κωδικό και να γραφτώ. Το sms όμως δεν έρχεται και μου βγάζει μήνυμα

"Η συνδρομή σου σύντομα θα ακυρωθεί. Ανανέωσε τον χρόνο ομιλίας σου και έλα ξανά!"

Πράγματι, ο αριθμός μου λήγει στις 11/8/13 και σκοπεύω να ανανεώσω στις 10/8 (έχω 50€ υπόλοιπο στον αριθμό, από παλιούς διπλασιασμούς, και δεν έχω κανέναν λόγο να βιαστώ να ανανεώσω). Και άρα, τι; Δεν μπορώ να γραφτώ στο myf2g επειδή σε 12 μέρες λήγει ο αριθμός μου; :wacko: Πολύ δυσάρεστο αυτό. Μήπως κάνω κάποιο άλλο λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάνω κάποιο άλλο λάθος;

 

Εισαι σιγουρος οτι εβαλες σωστο αριθμο; παντως δεν ισχυει αυτο που λες. Ξαναζητα κωδικο.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι εβαλες σωστο αριθμο; παντως δεν ισχυει αυτο που λες. Ξαναζητα κωδικο.

Δοκίμασα με άλλες 2 sim που έχω και λήγουν 7 και 11 Αυγούστου και πήρα το ίδιο μήνυμα και δεν μπορώ να προχωρήσω. Με άλλη sim που λήγει Απρίλιο του 2014 η διαδικασία προχώρησε και μου είπε ότι μου έστειλε το sms (δεν το τσέκαρα καθώς η sim δεν είναι σε συσκευή αυτή τη στιγμή). Άρα κάτι συμβαίνει. Πάντως το περιβάλλον και η διαδικασία εγγραφής είναι διαφορετικά από εκείνα που ήταν παλιότερα που είχα κάνει εγγραφή στο βασικό μου f2g2, οπότε ίσως κάτι να έχει αλλάξει πρόσφατα. Εσύ έχεις κάνει πρόσφατα σε εγγραφή σε sim που λήγει σύντομα; Και πόσο σύντομα έληγε;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με άλλες 2 sim που έχω και λήγουν 7 και 11 Αυγούστου και πήρα το ίδιο μήνυμα και δεν μπορώ να προχωρήσω. Με άλλη sim που λήγει Απρίλιο του 2014 η διαδικασία προχώρησε και μου είπε ότι μου έστειλε το sms (δεν το τσέκαρα καθώς η sim δεν είναι σε συσκευή αυτή τη στιγμή). Άρα κάτι συμβαίνει. Πάντως το περιβάλλον και η διαδικασία εγγραφής είναι διαφορετικά από εκείνα που ήταν παλιότερα που είχα κάνει εγγραφή στο βασικό μου f2g2, οπότε ίσως κάτι να έχει αλλάξει πρόσφατα. Εσύ έχεις κάνει πρόσφατα σε εγγραφή σε sim που λήγει σύντομα; Και πόσο σύντομα έληγε;

 

Πριν 2 μηνες ειχα κανει εγραφη και εληγε την επομενη μερα, πριν ανανεωσω.

Τωρα που το σκεφτομαι, ισως γιατι δεν μπορεις να παρεις τα μπονους που ισχυουν για ενα μηνα.

Παντως ναι εχουν αλλαξει πολλα στο λογισμικο τους.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με άλλες 2 sim που έχω και λήγουν 7 και 11 Αυγούστου και πήρα το ίδιο μήνυμα και δεν μπορώ να προχωρήσω. Με άλλη sim που λήγει Απρίλιο του 2014 η διαδικασία προχώρησε και μου είπε ότι μου έστειλε το sms (δεν το τσέκαρα καθώς η sim δεν είναι σε συσκευή αυτή τη στιγμή). Άρα κάτι συμβαίνει. Πάντως το περιβάλλον και η διαδικασία εγγραφής είναι διαφορετικά από εκείνα που ήταν παλιότερα που είχα κάνει εγγραφή στο βασικό μου f2g2, οπότε ίσως κάτι να έχει αλλάξει πρόσφατα. Εσύ έχεις κάνει πρόσφατα σε εγγραφή σε sim που λήγει σύντομα; Και πόσο σύντομα έληγε;

Έχω την εντύπωση ότι πέρα από το πότε λήγει ο αριθμός σου, πρέπει να βάζεις χρήματα κάθε 6 μήνες τουλάχιστον 1 φορά για να διατηρείται το υπόλοιπο...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Πήγα να γραφτώ στο myf2g και έβαλα τον αριθμό μου στο κουτάκι που έπρεπε για να μου έρθει sms με τον κωδικό και να γραφτώ. Το sms όμως δεν έρχεται και μου βγάζει μήνυμα

"Η συνδρομή σου σύντομα θα ακυρωθεί. Ανανέωσε τον χρόνο ομιλίας σου και έλα ξανά!"

Πράγματι, ο αριθμός μου λήγει στις 11/8/13 και σκοπεύω να ανανεώσω στις 10/8 (έχω 50€ υπόλοιπο στον αριθμό, από παλιούς διπλασιασμούς, και δεν έχω κανέναν λόγο να βιαστώ να ανανεώσω). Και άρα, τι; Δεν μπορώ να γραφτώ στο myf2g επειδή σε 12 μέρες λήγει ο αριθμός μου; :wacko: Πολύ δυσάρεστο αυτό. Μήπως κάνω κάποιο άλλο λάθος;

 

Έκανες επιβεβαίωση στο mail?

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το "επετειακό" έντυπο των καρτών της Εθνικής...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάνω κάποιο άλλο λάθος;

 

οχι δεν κανεις κανενα λαθος,.....εχουν αλλαξει το λογισμικο τους προφανως και δεν μπορεις να εγγραφεις αν το νουμερο ειναι κοντα στην ληξη του...

 

το εχω δοκιμασει και εγω με 2-3 νουμερα....αν κανεις την ανανεωση μετα θα δουλευει μια χαρα και θα μπορεις να κανεις εγγραφη....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που ίσως έχει ειπωθεί, αν ενεργοποιήσουμε το πακέτο με τα 5€ που σε δίνει 200 λεπτά προς όλους θα καταργηθεί η προηγούμενη προσφορά που δίνει 300' λεπτά προς όλους με την ανανέωση των 10€ ή θα τα έχουμε και τα δυο ταυτόχρονο??
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που ίσως έχει ειπωθεί, αν ενεργοποιήσουμε το πακέτο με τα 5€ που σε δίνει 200 λεπτά προς όλους θα καταργηθεί η προηγούμενη προσφορά που δίνει 300' λεπτά προς όλους με την ανανέωση των 10€ ή θα τα έχουμε και τα δυο ταυτόχρονο??

 

Εννοείς μέσω Myf2g??Όχι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και δεν αλλαζει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...