Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήμαρτον πια με τις αναπάντητες! Ακριβώς αυτό! ΔΕΝ είναι τζάμπα! Τα έχω πληρώσει και καλά θα κάνεις να πληρώσεις κι εσύ που αρνείσαι ν' αφήσεις το What's Up σου βάζοντας εμένα να σε καλώ από το f2g! Πόσο μου τη σπάνε οι γύφτουλες με τις αναπάντητες, σόρι κιόλας.....

Απλά κόφτο τους σιγά-σιγά. Μην παίρνεις τηλέφωνο σε όποιον σου κάνει αναπάντητη και θα δεις πως θα συμμορφωθούν. Ή όποιος καταλαβαίνεις ότι πρόκειται να σου κάνει αναπάντητη, απάντησε εάν προλάβεις στην κλίση, είναι πιο ευγενικό από το να μην τους παίρνεις όταν κάνουν αναπάντητη. Εγώ έτσι έκανα και έτσι κάνω σε όποιους μου κάνουν αναπάντητη και το έχουν κόψει σιγά-σιγά. Ειδικά με κάποιους γνωστούς μου που έχουν what’s up και που προσπαθούσαν να με μεταπείσουν να πάω και εγώ εκεί, ενώ μεταξύ τους επικοινωνούσαν άνετα, σε μένα έκαναν αναπάντητη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι εν ετη 2013 η Ελληνικη αγορα αλλα και οι μεγαλες μαρκες ( πλην των λατρεμενων Κινεζικων ) υποτιμουν τα δικαρτα smartphone και αμα βγαλουν δικαρτο το χρεωνουν εξτρα και το προβαλλουν και σαν ιδιαιτερο χαρακτηριστικο!Ρε παιδια εν ετη 2013 που η φορητοτητα απο καρτοκινητο σε καρτοκινητο ειναι 3 μερες και ΔΩΡΕΑΝ ποιος ο λογος να μην αλλαζεις παροχο αναλογα την προσφορα?Και αμα σου κανουν αναπαντητη κανε τους και συ.'Η που θα μαλωσετε ή που θα αλλαξουν παροχο...Οσο η WIND δινει 300 και 200 λεπτα σ αυτες τις τιμες θα ειμαστε εδω.Αν αλλαξει τα κουβαδακια μας και σ αλλη παραλια.Ελευθερη αγορα (υποτιθεται οτι) εχουμε
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

καλά , όποιος ακόμα παίζει με τις αναπάντητες στο 2013 θέλει ξύλο στον ποπό :p

 

'whats up: το καρτοκινητο με το ρεκορ στις αναπαντητες!' Η αναπαντητη ειναι καθαρά teenage στοιχείο... (ή μάλλον να το γράψω πιο σώστα: 'στηχύω' <3

Link to comment
Share on other sites

'whats up: το καρτοκινητο με το ρεκορ στις αναπαντητες!' Η αναπαντητη ειναι καθαρά teenage στοιχείο... (ή μάλλον να το γράψω πιο σώστα: 'στηχύω' <3

 

Δεν σας κρύβω ότι πριν έρθω στη Wind έκανα παρα πολλές αναπάντητες με το What's up τελείως χαλαρά χωρίς να δινω σημασία.Εντάξει υπήρχαν και φορές που δεν είχα κάρτα,αλλα ούτε τότε σκεφτόμουν γιατι κάνω αναπάντητες κλπ..Απο την στιγμή που ήρθα μου έκαναν τόσες αναπάντητες οι του what's up που σιχάθηκα τον εαυτο μου σκεπτόμενος ότι έκανα το ίδιο.πριν ένα μήνα ξαναέβαλα μια κάρτα WU να με παίρνουν αλλα και να τους παίρνω και γω...τελος οι αναπάντητες από την μεριά μου,σιγά σιγά τέλος και απο τους αλλους προς εμένα.off topic απλως μιας και μιλάμε για το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ειχα πει και παλια, οτι θελω να διακοψω το συμβολαιο μου με τη wind ( για iphone 4) και να το κανω καρτοκινητο.

Θελω να ρωτησω, συμφερει να το κανω στη wind, και ποια ειναι η αναλογια mb και ευρω?

Ή μηπως συμφερει καπου αλλου?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!

Κατι τελευταιο, για διακοπη συμβολαιου, αρκει να πληρωσω ανεξοφλητο λογαριασμο και επιδοτηση, ετσι? Θα μου δημιουργησουν κανα αλλο θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!

Κατι τελευταιο, για διακοπη συμβολαιου, αρκει να πληρωσω ανεξοφλητο λογαριασμο και επιδοτηση, ετσι? Θα μου δημιουργησουν κανα αλλο θεμα?

Υπολοιπο επιδοτησης συμφωνα με το νομο, αλλα θα στα σπασουν, για να κανουν ν αλλαξεις γνωμη.:D

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορα εχει το card to all με το f2g?τα τηλεφωνα που γινονται ειναι σε ολα τα δικτυα(και σε σταθερα)...απο συνδεση κοσμοτε πηγα σε card to all αλλα δεν ρωτησα τι διαφορες εχουν
Link to comment
Share on other sites

τι διαφορα εχει το card to all με το f2g?τα τηλεφωνα που γινονται ειναι σε ολα τα δικτυα(και σε σταθερα)...απο συνδεση κοσμοτε πηγα σε card to all αλλα δεν ρωτησα τι διαφορες εχουν

card to all; αυτό δεν έχει καταργηθεί από πέρσι;

Link to comment
Share on other sites

card to all; αυτό δεν έχει καταργηθεί από πέρσι;

 

Είναι εμπορικά, μη διαθέσιμο.Όσοι το έχουν το χρησιμοποιούν κανονικά. Τώρα τους διάφορες δεν τις γνωρίζω για να είμαι ειλικρινής.

Link to comment
Share on other sites

σου δίνει διπλασιασμό της κάρτας από 10 ευρώ και πάνω, έχει λίγα πακέτα για αγορά, με καλύτερο για εμένα αυτό προς wind/sms με αν δεν κάνω λάθος, 7 ή 8 ευρώ. Έχει και πακέτο 100 λεπτά με 8 ευρώ (ακριβό) αλλά ο διπλασιασμός τα κάνει πιο φθηνά και ανάλογα την χρήση να συμφέρει.
Link to comment
Share on other sites

σου δίνει διπλασιασμό της κάρτας από 10 ευρώ και πάνω, έχει λίγα πακέτα για αγορά, με καλύτερο για εμένα αυτό προς wind/sms με αν δεν κάνω λάθος, 7 ή 8 ευρώ. Έχει και πακέτο 100 λεπτά με 8 ευρώ (ακριβό) αλλά ο διπλασιασμός τα κάνει πιο φθηνά και ανάλογα την χρήση να συμφέρει.
o πατερας μου εβαλε καρτα μετα απο χρονια συμβολαιο,εβαλε μια καρτα 10 ευρω και μετα απο 3 τηλεφωνα λεει ο χρονος εξαντληθηκε.Ειναι δυνατον να εγινε αυτο η εγινε καποιο λαθος?δηλαδη ειναι υποχρεωτικο να κανεις διπλασιασμο?
Link to comment
Share on other sites

o πατερας μου εβαλε καρτα μετα απο χρονια συμβολαιο,εβαλε μια καρτα 10 ευρω και μετα απο 3 τηλεφωνα λεει ο χρονος εξαντληθηκε.Ειναι δυνατον να εγινε αυτο η εγινε καποιο λαθος?δηλαδη ειναι υποχρεωτικο να κανεις διπλασιασμο?

 

Αν δεν ειχε βαλει πακετο μιλαγε 3'/1€ . Αρα ειχε 27 λεπτα. Αν το τηλεφωνημα κρατησε 10 λεπτα...παπαλα.

Μηπως δεν το εκλεινε σωστα;

Link to comment
Share on other sites

o πατερας μου εβαλε καρτα μετα απο χρονια συμβολαιο,εβαλε μια καρτα 10 ευρω και μετα απο 3 τηλεφωνα λεει ο χρονος εξαντληθηκε.Ειναι δυνατον να εγινε αυτο η εγινε καποιο λαθος?δηλαδη ειναι υποχρεωτικο να κανεις διπλασιασμο?

 

αν δεν έβαλε πακέτο προς κάποια δίκτυα ή αν δεν του έδωσε δώρο τότε ναι μάλλον του έφαγε την κάρτα...βέβαια με τον διπλασιασμό που λογικά πήρε, πάλι γρήγορα τα έφαγε...κοίτα την διάρκεια των/της κλήσης για να δεις τι έγινε. Πάντως αν αγοράσεις πακέτα, το συγκεκριμένο είναι βολικό για αυτούς που κυρίως ΜΙΛΟΥΝ αφού δίνει συνήθως και κάποιο μπόνους με τα 10 ευρώ/από κατάστημα ειδικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..επειδη βρίσκομαι στο χωριό και δεν έχω πρόσβαση σε κατάστημα,ήθελα να μάθω κάποιες λεπτομέρειες για το F2G Gold.Σε ερώτηση στο Facebook μου είπαν καλύτερα να επικοινωνήσω με το 13800.Αυτό αν θυμάμαι καλά δεν είναι για σταθερή και ίντερνετ?Έχει χρέωση?Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..επειδη βρίσκομαι στο χωριό και δεν έχω πρόσβαση σε κατάστημα,ήθελα να μάθω κάποιες λεπτομέρειες για το F2G Gold.Σε ερώτηση στο Facebook μου είπαν καλύτερα να επικοινωνήσω με το 13800.Αυτό αν θυμάμαι καλά δεν είναι για σταθερή και ίντερνετ?Έχει χρέωση?Ευχαριστώ

 

Δες τι έχει αναφερθεί λίγο νωρίτερα σε αυτό το thread:

 

Το ξαναλέμε:

F2G Gold

Με 330 ευρώ (μετρητοίς ή σε 12 άτοκες δόσεις με πιστωτική) αγοράζεις ένα πακέτο για το (οποιοδήποτε) F2G που περιλαμβάνει 18000 λεπτά ομιλίας προς όλους (χρέωση ανά λεπτό με ελάχιστη χρέωση τα 3 λεπτά), 12 GB δεδομένα, 3000 μηνύματα και 10 ευρώ (μια φορά μόνο) στο υπόλοιπο σου. Όλα αυτά πρέπει να χρησιμοποιηθούν σε 3 χρόνια μάξιμουμ. Αν εξαντλήσουμε την τριετία ταυτόχρονα με όλο το πακέτο, το κόστος μας θα είναι 9 ευρώ/μήνα για 500 λεπτά προς όλους, 333ΜΒ/μήνα και 83 SMS/μήνα. Ααα, και 28 ευρωλεπτά/μήνα δώρο στο υπόλοιπο της κάρτας μας! Μην ξεχνάμε ότι τα 500 λεπτά/μήνα αντιστοιχούν σε 5,5 (μόνο) τρίλεπτες κλήσεις την ημέρα!

 

Ελπίζω να είναι ακριβής η περιγραφή και να σε καλύπτει. :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

?Έχει χρέωση?Ευχαριστώ

13800 για Σταθερή & Internet χωρίς χρέωση (για κλήσεις από το δίκτυο της WIND)

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να είναι ακριβής η περιγραφή και να σε καλύπτει. :)

 

Σ ευχαριστώ για την παράθεση φίλε μου.Το είχα διαβάσει και όταν το ανέβασε ο φίλος Haki και έχω 2 αποριες...μετα το 3λεπτο συνεχίζει ανα λεπτό η δευτερόλεπτο?Και επίσης προσπαθώ να μάθω αν κάποια στιγμή βάζοντας 10€ υπάρχει η δυνατότητα να έχω τα 300 λεπτά bonus όπως τωρα η οχι!!

 

φίλε akale ευχαριστώ για την απαντηση! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να κάνω μια ερώτηση.

Έχω σύνδεση (με συμβόλαιο) στη vodafone.

Θέλω να πάω στη wind , αλλά όχι σε σύνδεση με συμβόλαιο, αλλά σε free2go.

Δηλαδή θέλω να κρατήσω τον αριθμό μου και να τον κάνω από συμβόλαιο vodafone > free2go.

Γίνεται αυτό??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να κάνω μια ερώτηση.

Έχω σύνδεση (με συμβόλαιο) στη vodafone.

Θέλω να πάω στη wind , αλλά όχι σε σύνδεση με συμβόλαιο, αλλά σε free2go.

Δηλαδή θέλω να κρατήσω τον αριθμό μου και να τον κάνω από συμβόλαιο vodafone > free2go.

Γίνεται αυτό??

 

Ναι βεβαίως γίνεται..πας σε ένα κατάστημα Wind.Απλα δεν ξέρω σε τι φάση είσαι με το σύμβολαιο μήπως σου ζητήσουν κάποιο penalty λόγω επιδότησης η διακοπής πριν τη λήξη του κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...