Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοιτα αν εχεις 300 λεπτα προς ολους και μιλας προ 2 νουμερα (κοπελια σου ,κολητος σου)με 0,01€ με χρεωση ανα λεπτο καποιους τους βολεβει
Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση λοιπον της wind ηρθε σημερα και ηταν οτι μετα απο ελγχο της γραμμης δεν διαπιστωσαν λαθος χρεωσεις.

Ηταν η απαντηση που περιμενα να ερθει αλλα δεν περιμενα οτι οποιος εχει wind θα πρεπει να ειναι με τεφτερι και να σημειωνει κλησεις και χρεωσεις καθημερινα για να μην τον κλεβει η wind.

Ειμαι και εγω λοιπον ενας απο τους αρκετους εδω στο φορουμ που μας εχει κλεψει χρηματα η wind οποτε δεν πρεπει να λενε μερικοι οτι η wind παντα διορθωνει τα λαθη της γιατι απλα δεν το κανει

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν εχεις 300 λεπτα προς ολους και μιλας προ 2 νουμερα (κοπελια σου ,κολητος σου)με 0,01€ με χρεωση ανα λεπτο καποιους τους βολεβει

με το 1 λεπτο το λεπτο χρεωνεσαι 1 ευρω για 100 λεπτα. Εαν ειναι ετσι, στο q παιρνεις με 1 ευρω 400 λεπτα και προς οχι μονο 2 νουμερα, αλλά προς ολη τη wind+q. Ακομη και το vodafone olympiakos εβγαλε 1ε-300' προς ολους τους κατοχους ολυμπιακος.

 

για μενα το 1 λεπτο το λεπτο ειναι τεραστιος περιορισμος και ακριβός περιορισμος

Link to comment
Share on other sites

με το 1 λεπτο το λεπτο χρεωνεσαι 1 ευρω για 100 λεπτα. Εαν ειναι ετσι, στο q παιρνεις με 1 ευρω 400 λεπτα και προς οχι μονο 2 νουμερα, αλλά προς ολη τη wind+q. Ακομη και το vodafone olympiakos εβγαλε 1ε-300' προς ολους τους κατοχους ολυμπιακος.

 

για μενα το 1 λεπτο το λεπτο ειναι τεραστιος περιορισμος και ακριβός περιορισμος

 

Μη ξεχνας ομως οτι στη q δεν υπαρχει bonus προς ολους 300 λεπτα και πρεπει να ενεργοποιησεις πακετο που σου δινει μονο 60 λεπτα.Τελος παντον καθε ενας με τις δικες του αναγκες ψαχνει και βρισκει το πακετακι που του ταιριαζει,απλως πιστευω οτι με την προσθηκη αυτης της δυνατοτητας θα ηταν ασυναγωγιστο το φ2γ.

Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση λοιπον της wind ηρθε σημερα και ηταν οτι μετα απο ελγχο της γραμμης δεν διαπιστωσαν λαθος χρεωσεις.

Ηταν η απαντηση που περιμενα να ερθει αλλα δεν περιμενα οτι οποιος εχει wind θα πρεπει να ειναι με τεφτερι και να σημειωνει κλησεις και χρεωσεις καθημερινα για να μην τον κλεβει η wind.

Ειμαι και εγω λοιπον ενας απο τους αρκετους εδω στο φορουμ που μας εχει κλεψει χρηματα η wind οποτε δεν πρεπει να λενε μερικοι οτι η wind παντα διορθωνει τα λαθη της γιατι απλα δεν το κανει

 

Ζήτα με την ταυτότητά σου ανάλυση των εξερχόμενων κλήσεων-δεδομένων για το διάστημα που αμφισβητείς. Κι αν αποδείξεις πως κάνουν λάθος προχώρα σε καταγγελία.

Link to comment
Share on other sites

με το 1 λεπτο το λεπτο χρεωνεσαι 1 ευρω για 100 λεπτα. Εαν ειναι ετσι, στο q παιρνεις με 1 ευρω 400 λεπτα και προς οχι μονο 2 νουμερα, αλλά προς ολη τη wind+q. Ακομη και το vodafone olympiakos εβγαλε 1ε-300' προς ολους τους κατοχους ολυμπιακος.

 

για μενα το 1 λεπτο το λεπτο ειναι τεραστιος περιορισμος και ακριβός περιορισμος

 

Υπάρχει όμως κι ένας παράγοντας ακόμα:

οι κάρτες της Q δεν κλωνοποιούνται (ούτε τώρα ούτε και παλαιότερα), οπότε για εμένα που έχω 4 καρτοκινητά F2G5 (σε κάρτα sim 12 σε 1), ήταν μεγάλη απώλεια η διακοπή της υπηρεσίας 0.01€/1'...:(:X

Link to comment
Share on other sites

αν διαβασεις καποιες σελιδες παραπισω θα διαπιστωσεις οτι συμφωνα με τα γραφομενα πολλων χρηστων αυτο που ισχυριζεσε δεν ισχυει

 

Επειδή το έγραψε κάποιος δεν σημαίνει οτι είναι και κανόνας. Ξέρω εκ των έσω οτι επιστρέφονται πάντα από την στιγμή που είναι λάθος του συστήματος. Προσωπικά μου πιστώθηκαν χρήματα χωρίς καν να καταλάβω οτι μειώθηκε το ποσό όταν έλαβα sms από την WIND που με ενημέρωνε.Η ίδια η WIND δηλαδή εντόπισε το λάθος και χωρίς καν να τους καλέσω τα πίστώθηκα. Έτσι λειτουργούν οι σοβαρές εταιρίες και τα τελευταία χρόνια θεωρώ οτι η WIND είναι καλύτερη από τις άλλες 2. Σίγουρα λάθοι θα γίνονται αλλά το σημαντικό είναι πως το αντιμετωπίζει κάθε εταιρία.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα,ok,φεύγω κι απο wind.

Η ελάχιστη χρέωση των 3’ υπάρχει και στην κοσμοκάρτα και νομίζω και στην καρτοκινητή της Vodafone. Οπότε εάν ο λόγος που θέλεις να φύγεις από το f2g είναι το ελάχιστο των 3’ δεν ισχύει. Δεν είναι σωστό σίγουρα αλλά έτσι έχει η κατάσταση στα καρτοκινητά. Κατά τη γνώμη μου η αδικία δεν είναι η συγκεκριμένη ελάχιστη χρέωση των 3’ που άλλωστε είναι και προσφορά, αλλά η ελάχιστη των 3’ στο πακέτο π.χ. Talk to all που το αγοράζεις και θα έπρεπε να είχε καλύτερη πολιτική χρέωσης.

Link to comment
Share on other sites

και εμένα μου ήρθε μήνυμα για είσοδο στο internet χρώση 1 ευρώ και έχω αυτό τον καιρό τα data κλειστά αλλά άντε να το αποδείξεις τώρα!!!

αν ξαναγίνει θα πάω από κατάστημα τους να ζητήσω εξηγήσεις

 

Και σε εμένα ήρθε σήμερα το πρωί (αλλά από το υπόλοιπό μου δεν έχει αφαιρεθεί τίποτα) κι απ΄ότι διαβάζω μάλλον πάνε να το κάνουν μόδα και να χρεώνουν 1ευρα.

Τους έστειλα άμεσα mail. Μέχρι στιγμής έχει έρθει το κλασσικό απαντητικό mail και περιμένω ( ομολογώ με άσχημες διαθέσεις) να δω τι θα κάνουν/ απαντήσουν.

 

Η απαντηση λοιπον της wind ηρθε σημερα και ηταν οτι μετα απο ελγχο της γραμμης δεν διαπιστωσαν λαθος χρεωσεις.

Ηταν η απαντηση που περιμενα να ερθει αλλα δεν περιμενα οτι οποιος εχει wind θα πρεπει να ειναι με τεφτερι και να σημειωνει κλησεις και χρεωσεις καθημερινα για να μην τον κλεβει η wind.

Ειμαι και εγω λοιπον ενας απο τους αρκετους εδω στο φορουμ που μας εχει κλεψει χρηματα η wind οποτε δεν πρεπει να λενε μερικοι οτι η wind παντα διορθωνει τα λαθη της γιατι απλα δεν το κανει

 

Θα σου πρότεινα να μη το δεχτείς αδιαμαρτύρητα. Δεν είναι και λίγα τα 30 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν τα διορθωνει παντα. Ετυχε και σε εμενα να εχω κλειστά τα data και να χρεωθώ 1 ευρώ!:mad:

 

Οντως πάνε να το κανουν σύστημα γιατι ετυχε και στην σύζυγο.

 

Με δύο λόγια αν έχεις πρόγραμμα data ανοικτο και πληρωμένο κανονικά σε κάποιο πακέτο και το κλεισεις ακόμη και 1-2 μέρες πριν λήξει ο χρόνος, αυτοί θα σου χρεώσουν ένα ευρώ data.

 

Βρηκα πάντως κόλπο να μην το κάνουν. Πριν ληξει ο χρόνος κλεινεις το data και καπάκι κλεινεις το κινητο και το ξανανοίγεις. Αν κλεισεις μονο το data χωρίς να κλεισεις το κινητο θα σε χρεώσουν με κάποιον τρόπο.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Στο κεντρικο στην κηφισιας που περασα ειχαν με την προσφορα των 30 ευρω.Οχι τους ειχαν περισεψει, αντι 2012 εγραφαν 2013.Θα την τραβηξουν την προσφορα μαλλον.
Link to comment
Share on other sites

Το Mobile Internet 60 στο f2g δεν προσφέρει πια διπλασιασμό στα ΜΒ;

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα πάντως κόλπο να μην το κάνουν. Πριν ληξει ο χρόνος κλεινεις το data και καπάκι κλεινεις το κινητο και το ξανανοίγεις. Αν κλεισεις μονο το data χωρίς να κλεισεις το κινητο θα σε χρεώσουν με κάποιον τρόπο.:mad:

όπως καταλαβαίνεις, αυτό ειναι θέμα της συσκευής, κι όχι της Wind. Δεν κλέβει η Wind, αν η συσκευή τραβάει δεδομένα χωρίς να το ξέρεις (πχ το agps).

Η Vodafone είναι γνωστό τ ότι κλέβει λεπτά απ το υπόλοιπο, λόγω προβλήματος στη σύστημα χρέωσης, που ακόμη το «διορθώνουν». Και στην κοσμοτέ μου συνέβαινε μέχρι που απενεργοποίησα μόνιμα το ίντερνετ στην γραμμή μου.

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είχα κάνει αίτηση μετατροπής της σύνδεσης wind σε f2g στις 22/1. Μου είπαν πως θα ολοκληρωθεί στις 19/2. Περίμενα ότι στο διάστημα αυτό θα γινόταν κάποια προσφορά είτε για το ήδη υπάρχον συμβόλαιό μου είτε για κάποιο νέο συμβόλαιο, η οποία τελικά προσφορά δεν έγινε ποτέ. Στις 19/2 με ενημέρωσαν (χωρίς εξήγηση) ότι η μετατροπή θα γίνει τελικά στις 22/2. Και μέσω email στις 20/2 μου έκαναν μία προσφορά για τα καινούρια συμβόλαια κι αν ήθελα να την αποδεχθώ να καλέσω άμεσα στο 1260. Καλώ στο 1260 και από εκεί συνδέομαι με το τμήμα προσφορών, για να λάβω απάντηση ότι δεν υπάρχει καμία προσφορά. Μα πως λέω; Την έχω εδώ γραπτώς.Εσείς μου τη στείλατε! Μου απαντούν ότι θα είναι μάλλον προσφορά εξωτερικού συνεργάτη. Τους εξηγώ ότι είναι από crm της wind. Μην τα πολυλογώ, άκρη δε βγήκε. Ούτε στο νέο μου mail ήρθε απάντηση.

Στο μεταξύ, σήμερα 22/2 καλώ και πάλι την εξυπηρέτηση πελατών και μου λένε ότι η μετατροπή θα γίνει στις 28/2! Για ποιό λόγο λέω; "Δεν ξέρουμε" ήταν η απάντηση. Και συνεχίζει η κοπέλα, λέγοντάς μου ότι οφείλω να επιστρέψω την επιδότηση που έχω λάβει. Λέω αυτό έχει γίνει προ ημερών. Α, λέει, θα το κάνατε σε ταχυδρομείο και δεν μπορούμε να το δούμε ακόμη στο σύστημα. Όχι λέω, σε κατάστημα wind έγινε. Κάπου εκεί πέφτει η γραμμή και ξανακαλώ. Η άλλη κοπέλα βέβαια, είδε στο σύστημά της κανονικά την πληρωμή μου. (άραγε ο κάθε υπάλληλος έχει διαφορετική εικόνα για κάθε πελάτη; )

Μετά από όλα αυτά, μετά από την ασυνεννοησία και την ελλιπή ενημέρωση , και μετά την "ανεξήγητη" συνεχή αναβολή της διακοπής του συμβολαίου μου (που μπορεί να συνεχίζεται επ' άπειρον) κι ενώ θεωρώ τη wind την καλύτερη εταιρεία βάσει τιμοκαταλόγων και προσφορών, εκνευρίστηκα τόσο που έκανα αίτηση φορητότητας. Τους έστειλα κι ένα mail που τους εξιστορώ όλα τα παραπάνω.

Μπορεί το μήνυμά μου να μη σχετίζεται και τόσο με τα καρτοκινητά wind (αν και αφορά αίτηση μετατροπής σύνδεσης σε f2g) είπα ωστόσο να το μοιραστώ μαζί σας, όσο αναμένω είτε κάποιο mail , είτε κάποια κλήση...

Link to comment
Share on other sites

Πήραν σήμερα τηλ την αδερφή μου και της είπαν πως σε μια βδομάδα θα καταργηθεί η ελάχιστη χρέωση των 3 λεπτών και θα γίνει 5 (!). Της πρότειναν καρτοσυμβόλαιο όπου εκεί θα διατηρηθεί το τρίλεπτο. Τρικ ή όντως θα γίνει;
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Πήραν σήμερα τηλ την αδερφή μου και της είπαν πως σε μια βδομάδα θα καταργηθεί η ελάχιστη χρέωση των 3 λεπτών και θα γίνει 5 (!). Της πρότειναν καρτοσυμβόλαιο όπου εκεί θα διατηρηθεί το τρίλεπτο. Τρικ ή όντως θα γίνει;

 

Πες μας και απο ποιον αριθμοβτην πηραν;

 

Χωριατοεξυπναδες των εξωτερικων συνεργατων για να πουλησουν συμβολαια και καρτοσυμβολαια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πες μας και απο ποιον αριθμοβτην πηραν;

 

Χωριατοεξυπναδες των εξωτερικων συνεργατων για να πουλησουν συμβολαια και καρτοσυμβολαια.

 

ακριβως ετσι! Περιμενω πως και πως να με παρουν τηλ και εμενα και να μου πουλήσουν τρέλλα... Θα τους πω ''δωστε μου γραπτως αυτα που λετε και το ονοματεπωνυμο σας (αυτο θα το ρωτησω απο την αρχη, μη μου πει μουφα μετα), ωστε σε περιπτωση που δεν ισχυουν τα λεγομενα σας, να σας καταγγειλω για παραπληροφορηση σε ΕΕΤΤ, Γενικη Γραμματεια Καταναλωτη, και εννοειται στην εταιρια κινητης που με την οποια ισχυριζεστε οτι συνεργαζεστε'' :mad:

Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι τα ίδια. Κάτι σαν το σήριαλ με τα 11 ευρώ ανανέωση στα καταστήματα της εταιρείας :X .

Θα πρότεινα όταν σας καλούν και σας τα λένε αυτά να ακολουθείτε επιθετική πολιτική και ταυτόχρονα να τους κάνετε πλάκες, του στυλ. Το ξέρω μου το έστειλε άλλος πρώτα και θα το πάρω από αυτόν, δώσε μου ένα S III δώρο κ.λ.π..

Link to comment
Share on other sites

στο f2g ποσες φορες τον μηνα μπορεις να βαλεις 10 ευρω για τα 300 λεπτα?

 

Αν δεν κάνω λάθος, το bonus των 300 λεπτών με κάθε ανανέωση 10€, αποδίδεται έως 2 φορές ανά μήνα.

Link to comment
Share on other sites

στο f2g ποσες φορες τον μηνα μπορεις να βαλεις 10 ευρω για τα 300 λεπτα?

 

Δυο φορες.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δυο φορες.

 

Πέραν του μπόνους που τα δέκα ευρώ μένουν στην κάρτα εγώ ρωτάω να ΠΑΡΕΙ από την κάρτα τα δέκα ευρώ για τα 300 λεπτά.γίνεται;δηλαδή με 10+10 ευρώ να έχω 600 προς όλους και τα 20 να μου τα πάρει για να μου δώσει κι αλλά λεπτά προς όλους.

Link to comment
Share on other sites

Πέραν του μπόνους που τα δέκα ευρώ μένουν στην κάρτα εγώ ρωτάω να ΠΑΡΕΙ από την κάρτα τα δέκα ευρώ για τα 300 λεπτά.γίνεται;δηλαδή με 10+10 ευρώ να έχω 600 προς όλους και τα 20 να μου τα πάρει για να μου δώσει κι αλλά λεπτά προς όλους.

 

Με δύο κάρτες ανανέωσης των 10€ μπορείς να έχεις σύνολο 1400 λεπτά προς όλους (300 χ 2 από το bonus ανανέωσης και 200 χ 4 από το πακέτο προς όλους με κόστος ενεργοποίησης 5€).

Link to comment
Share on other sites

Με δύο κάρτες ανανέωσης των 10€ μπορείς να έχεις σύνολο 1400 λεπτά προς όλους (300 χ 2 από το bonus ανανέωσης και 200 χ 4 από το πακέτο προς όλους με κόστος ενεργοποίησης 5€).

 

Αυτά ειναι τα μαξ λεπτά προς όλους μηνιαίως δηλαδή;

Σε αυτά με το ανάλογο κόστος μπορώ να προσθέσω και μόνο προς wind,q αλλά και πακέτο προς σταθερά;

Και ποια καταναλώνονται πρώτα;τα προς όλους η προς wind,q,σταθερά;

 

Και κατι άσχετο όταν κανείς online ανανέωση πως πληρώνεις;με καρτα πιστωτική;

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...