Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες το απογευμα εκανα τελικα καταγγελια στην επιτροπη και κοινοποιηση στην vodafone.Σημερα στις 10,15 ω του θαυματος εγινε η διακοπη απο την εν λογω εταιρεια και ειμαι στην wind.Tυχαιο ηταν η κι αγιος φοβερα θελει;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Χθες το απογευμα εκανα τελικα καταγγελια στην επιτροπη και κοινοποιηση στην vodafone.Σημερα στις 10,15 ω του θαυματος εγινε η διακοπη απο την εν λογω εταιρεια και ειμαι στην wind.Tυχαιο ηταν η κι αγιος φοβερα θελει;

 

Το ίδιο έκανα και εγώ μετά από 15 μέρες στο περίμενε από την vodafone και απίστευτες δικαιολογίες του τύπου ''δεν έχουμε τα στοιχεία σας για να ολοκληρώσουμε την φορτικότητα....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!''

Τηλέφωνο στην επιτροπή, προφορική καταγγελία και στο καπάκι τηλέφωνο στην vodafone για κοινοποίηση της καταγγελίας.

Όλα αυτά κατά τις 2 το μεσημέρι και μετά απο 2-3 ώρες ήμουνα πλέον με f2g:)))

Link to comment
Share on other sites

Έχω ζητήσει από 22/1 τη διακοπή του συμβολαίου wind και τη μετατροπή του αριθμού σε καρτοκινητό f2g. Μου έδωσαν ημερομηνία ενεργοποίησης 19/2. Η Wind δε συνηθίζει να σε καλεί, για να σου προσφέρει κάτι καλύτερο στο συμβόλαιο, ώστε να μην το σπάσεις και πας σε κάρτα;;; Πέρασαν τόσες μέρες και ακόμη δεν ακούστηκε κάποιος (αν μου πρότειναν κάτι καλό για το συγκεκριμένο μη εμπορικά διαθέσιμο συμβόλαιο μπορεί και να το σκεφτόμουν). Edited by Lipardonios
Link to comment
Share on other sites

Έχω ζητήσει από 22/1 τη διακοπή του συμβολαίου wind και τη μετατροπή του αριθμού σε καρτοκινητό f2g. Μου έδωσαν ημερομηνία ενεργοποίησης 19/2. Η Wind δε συνηθίζει να σε καλεί, για να σου προσφέρει κάτι καλύτερο στο συμβόλαιο, ώστε να μην το σπάσεις και πας σε κάρτα;;; Πέρασαν τόσες μέρες και ακόμη δεν ακούστηκε κάποιος (αν μου πρότειναν κάτι καλό για το συγκεκριμένο μη εμπορικά διαθέσιμο συμβόλαιο μπορεί και να το σκεφτόμουν).

 

Σε μένα πριν από δυο περίπου χρόνια όταν έκανα αίτηση διακοπής του συμβολαίου και μετατροπή σε καρτοκινητό, με πήραν τηλέφωνο και μου πρόσφεραν τρία πάγια δώρο. Τότε "ψάρωσα" και δέχτηκα (βέβαια ήταν καλύτερα και τα οικονομικά μου). Τώρα απλά αρκέστηκαν στο να μου πουν ότι η χρέωση στο καρτοκινητό είναι ανά τρίλεπτο!! Πάντως παρ' όλο που είχα χαμηλό πάγιο λόγω έκπτωσης επειδή έχω και σταθερό στη wind και όλα σε ενα λογαριασμό, δεν το μετάνιωσα ούτε μια στιγμή που ήρθα στο f2g.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να κάνω μία ερώτηση; Όταν ενεργοποίησα για πρώτη φορά το f2g μου έδωσε 350MB το μήνα για 2 μήνες. Αρχές Φεβρουαρίου ξεκίνησαν τα 350MB του δεύτερου μήνα. Χθες 7/2/13 μου ήρθε μήνυμα προσφοράς 60MB. Με ποια σειρά καταναλώνονται αυτά;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να κάνω μία ερώτηση; Όταν ενεργοποίησα για πρώτη φορά το f2g μου έδωσε 350MB το μήνα για 2 μήνες. Αρχές Φεβρουαρίου ξεκίνησαν τα 350MB του δεύτερου μήνα. Χθες 7/2/13 μου ήρθε μήνυμα προσφοράς 60MB. Με ποια σειρά καταναλώνονται αυτά;

με τη σειρά που ενεργοποιήθηκαν

Link to comment
Share on other sites

με τη σειρά που ενεργοποιήθηκαν

 

Δίκιο έχεις το παρατήρησα και μέσα από το my f2g. Ενεργοποίησα το internet του κινητού και μετά είδα την κίνηση και τα mbs είχαν αφαιρεθεί από τα 350 της πρώτης προσφοράς.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες και εγώ γύρισα από συμβόλαιο σε f2g. Με τα 10€ ανανέωση πήρα 300 λεπτά και με 5€ από αυτά αγόρασα 500+500mb.

Με 20€ τον μήνα θα καθαρίζω δηλαδή και θα μου μένουν και ρέστα.

Μέχρι τώρα κάτω από 70€ στο συμβόλαιο δεν πλήρωνα ποτέ.

Άσε που με την εφαρμογή έχω τον απόλυτο έλεγχο πλέον. Άψογο

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

σε f2g το υπολοιπο ειναι 0,00 αλλα υπαρχουν ακομη απο το talk600 πακετο αχρησιμοποιητος χρονος ομιλιας κ sms προς wind/q.. μπορουν να χρησιμοποιηθουν τα εναπομειναντα λεπτα?ή πρεπει να ανανεωσω πρωτα?
Link to comment
Share on other sites

σε f2g το υπολοιπο ειναι 0,00 αλλα υπαρχουν ακομη απο το talk600 πακετο αχρησιμοποιητος χρονος ομιλιας κ sms προς wind/q.. μπορουν να χρησιμοποιηθουν τα εναπομειναντα λεπτα?ή πρεπει να ανανεωσω πρωτα?

 

απο οσο ξερω πρεπει να υπάρχει ένα ελάχιστο ποσο δέκα λεπτα του ευρώ μέσα !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

με 0,09 μεσα τον περασμενο μηνα παντως δουλευαν κανονικα τα πακετα

 

ok ε τοτε δοκιμασε το τώρα να δεις εαν λειτουργούν ή οχι !. Για μένα επειδη δεν θα λειτουργεί σωστά η γραμμή σου πχ δεν θα λειτουργεί η ειδοποίηση κλήσεων επειδη δεν θα έχεις ελάχιστο υπόλοιπο! Τοτε πήγαινε σε ένα κατάστημα wind βαλε 1ευρώ καρτα και θα είσαι εντάξει !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι δικη μου η γραμμη οποτε δεν μπορω να δοκιμασω... γι'αυτο ρωτησα μηπως καποιος ξερει αν χωρις υπολοιπο τα πακετα δουλευουν. για την ειδοποιηση κλησεων δεν με ενδιαφερει.
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι δικη μου η γραμμη οποτε δεν μπορω να δοκιμασω... γι'αυτο ρωτησα μηπως καποιος ξερει αν χωρις υπολοιπο τα πακετα δουλευουν. για την ειδοποιηση κλησεων δεν με ενδιαφερει.

 

Δεν δουλεύουν τα πακέτα , με μηδενικό υπόλοιπο,

Πρέπει να έχεις πάνω από 0,07

Link to comment
Share on other sites

με τη σειρά που ενεργοποιήθηκαν

 

επειδη σε κάποια φάση μου κανανε και μενα 60 μβ δώρο και μετα ενεργοποιησα το 500+500μβ με 5 ευρώ,ενω τα 60 λήγουν πρώτα,αφαιρεί απο τα 500+500

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Τα υπολειπόμενα λεπτά δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις όταν έχεις 0,00 υπόλοιπο; Δε λέω για SMS, ok.

Τουλάχιστον σε COSMOTE & Voda γίνεται.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αποτι μπορει να μου τρωει σε f2g4 0,10ευρω απο την καρτα?

 

πακετο ομιλιας προς ολους υπαρχει

πακετο προς wind/q ομιλιας+sms υπαρχει

ιντερνετ πακετο δεν υπαρχει ουτε το χρησιμοποιω.

 

0,12 δεν κανει το sms προς αλλα δικτυα?;ή 0,10

ακομα και στο ιντερνετ να συνδεθηκε καταλαθος 1ευρω δεν θα επρεπε να μου ειχε φαει?

 

δεν μπορω να καταλαβω...απο τι μπορει να ειναι η χρεωση των 0,10λεπτων

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Έχω τρία f2g2 και παίρνω κανονικότατα τα 300 λεπτά με κάθε ανανέωση 10 ευρώ. Οπότε αν τύχει και στο πουν πάλι πες τους, καλά και μου το είπατε για να ετοιμαστώ για άλλη εταιρεία. Εκτός φυσικά αν δε σε καλύπτει το f2g2 οπότε αλλάζεις πακέτο.

 

 

 

Αν στο ξανά-πουν απάντησε τους, ναι το ξέρω θα γίνουν 600 με κάθε ανανέωση. :lol:

Πλάκα έχουν πάντως, όλες οι εταιρείες. Αν ακούγαμε όλα αυτά που λένε θα έπρεπε να έχουμε από 2 συμβόλαια ο καθένας.

 

Το θέμα ειναι πως ψάρωσα την πατησα και αλλαξα προγραμμα νομιζοντας πως δεν θα λαβω τα 300'' με το f2g2! Παπαλα τωρα ε? Τα εχω παρει πολυ ασχημα μαζι τους μετα απο αυτο!

Link to comment
Share on other sites

σε διπλασιασμό καρτας q,ο διπλασιασμός(απο σμς τυπου βαλε 5 ευρω μεσα στις επομενες μέρες και θα στο διπλασιασουμε) ποση διάρκεια εχει ο διπλασιασμος?ενα μήνα ή ενα χρονο;;
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

σε διπλασιασμό καρτας q,ο διπλασιασμός(απο σμς τυπου βαλε 5 ευρω μεσα στις επομενες μέρες και θα στο διπλασιασουμε) ποση διάρκεια εχει ο διπλασιασμος?ενα μήνα ή ενα χρονο;;

 

1 χρονο εχει

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση.

στο f2g ειναι που το μπονους κραταει ενα μηνα?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση.

στο f2g ειναι που το μπονους κραταει ενα μηνα?

 

δε μου εχει τυχει 2πλασιασμος σε f2g. Οσο αφορά τα μπονους χρονου ομιλιας, νομιζω οτι κρατανε 1 μηνα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...