Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευτυχως υπαρχει το σαιτ πλεον και βλεπεις συγκεντρωτικα τι πακετα εχεις και ποτε ληγουνε. αλλιως, τρελα.

 

Το site όντως είναι πολύ καλό και προσεγμένο και βοηθάει, εκτός απ'την παρακολούθηση των πακέτων, και στην εύκολη εύρεση πληροφοριών. Αυτό δεν μπορούν να το κάνουν και στο F2G; Λίγη τάξη ρε παιδιά:p

Link to comment
Share on other sites

Το site όντως είναι πολύ καλό και προσεγμένο και βοηθάει, εκτός απ'την παρακολούθηση των πακέτων, και στην εύκολη εύρεση πληροφοριών. Αυτό δεν μπορούν να το κάνουν και στο F2G; Λίγη τάξη ρε παιδιά:p

 

Το κάνουν στο F2G. Αν εγγραφεις στο My F2G βλέπεις τα πάντα αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites

Το site όντως είναι πολύ καλό και προσεγμένο και βοηθάει, εκτός απ'την παρακολούθηση των πακέτων, και στην εύκολη εύρεση πληροφοριών. Αυτό δεν μπορούν να το κάνουν και στο F2G; Λίγη τάξη ρε παιδιά:p

 

Για μένα το σαητ δεν είναι και τόσο καλό, ειδικά το καινούργιο που βάλανε τώρα.. Το βρίσκω πιο δύσχρηστο και δυσλειτουργικό, και επίσης έχει πολλές λεπτομέρειες που δεν είναι σωστά προσεγμένες, όπως πχ στο myf2g, αν έχεις μεγάλα νούμερα στα υπόλοιπα, αναδιπλώνει το κείμενο, πέφτει το ένα κείμενο πάνω στο άλλο κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια υπόθεση, για την πολιτική της WIND. Όσα είπατε μερικοί δεν πολύ-στέκουν μιας και πολλά μπορούν να γίνουν.

Η δικιά μου άποψη είναι ότι δεν θέλουν να χάνουν τους ψαγμένους πελάτες από την μία, και από την άλλη δεν θέλουν να κάνουν εκπτώσεις σε κάποιον που δεν τις αναζητάει.

Πχ. Ο πατέρας μου ότι και να του πεις, από συμβόλαιο δεν φεύγει. Μένει εκεί και τον κλέβουν...Που να μπλέκω σου λέει με κάρτες...και σιγά μην είναι φθηνότερα....

Έτσι πιάνουν όλες τις κατηγορίες πελατών. Αυτό το κάνουν πολλές εταιρίες πχ audi-skoda-seat. Ίδιο προϊόν με διαφορετικό μάρκετινγκ και τιμή.

Πώς την βλέπετε την άποψή μου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια υπόθεση, για την πολιτική της WIND. Όσα είπατε μερικοί δεν πολύ-στέκουν μιας και πολλά μπορούν να γίνουν.

Η δικιά μου άποψη είναι ότι δεν θέλουν να χάνουν τους ψαγμένους πελάτες από την μία, και από την άλλη δεν θέλουν να κάνουν εκπτώσεις σε κάποιον που δεν τις αναζητάει.

Πχ. Ο πατέρας μου ότι και να του πεις, από συμβόλαιο δεν φεύγει. Μένει εκεί και τον κλέβουν...Που να μπλέκω σου λέει με κάρτες...και σιγά μην είναι φθηνότερα....

Έτσι πιάνουν όλες τις κατηγορίες πελατών. Αυτό το κάνουν πολλές εταιρίες πχ audi-skoda-seat. Ίδιο προϊόν με διαφορετικό μάρκετινγκ και τιμή.

Πώς την βλέπετε την άποψή μου?

 

Εχει σωστή βάση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το κάνουν στο F2G. Αν εγγραφεις στο My F2G βλέπεις τα πάντα αναλυτικά.

 

Εννοούσα το site του F2G, μιας και για αυτό μιλάμε! Αφού σχεδίασαν ένα σχετικά εύχρηστο site, δεν βάζουν και μια τάξη στο μπάχαλο των προσφορών και των πακέτων; Πραγματικά είναι αδύνατο να τα παρακολουθήσεις, ακόμη και αν ασχολείσαι! Μόνο έτσι, πιστεύω, θα αναδειχθεί περισσότερο το F2G, που ομολογουμένως είναι το πακέτο καρτοκινητής με τις πιο πολλές επιλογές...

Link to comment
Share on other sites

σος παιδια...λοιπον θελω να μου πειτε ποιο ειναι ο καλυτερο πακετο για νετ στο κινητο?η αν εχουν αλλες εταιρειες καλυτερο?
Link to comment
Share on other sites

σος παιδια...λοιπον θελω να μου πειτε ποιο ειναι ο καλυτερο πακετο για νετ στο κινητο?η αν εχουν αλλες εταιρειες καλυτερο?

 

 

ΒΑΛΕ F2G WIND!ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ!

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Τις περισσότερες επιλογές και τις καλύτερες τιμές έχει η WIND και η Q .

3 ευρώ 60 ΜΒ

5 ευρώ 500 ΜΒ

8,5 ευρώ 600 ΜΒ ( με online ενεργοποίηση ) + 600 λεπτά ομιλίας + 600 SMS (στο ίδιο δίκτυο )

14 ευρώ 1500ΜΒ + 600 λεπτά + 600 SMS (στο ίδιο δίκτυο )

12 GB 14 ευρώ 7 ημέρες ( αυτό δεν ισχύει σε Q)

Αρκεί να έχει καλή κάλυψη στην περιοχή σου .

Δεύτερη επιλογή η Vodafone που έχει 500ΜΒ με 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Τις περισσότερες επιλογές και τις καλύτερες τιμές έχει η WIND και η Q .

3 ευρώ 60 ΜΒ

5 ευρώ 500 ΜΒ

8,5 ευρώ 600 ΜΒ ( με online ενεργοποίηση ) + 600 λεπτά ομιλίας + 600 SMS (στο ίδιο δίκτυο )

14 ευρώ 1500ΜΒ + 600 λεπτά + 600 SMS (στο ίδιο δίκτυο )

12 GB 14 ευρώ 7 ημέρες ( αυτό δεν ισχύει σε Q)

Αρκεί να έχει καλή κάλυψη στην περιοχή σου .

Δεύτερη επιλογή η Vodafone που έχει 500ΜΒ με 5 ευρώ.

 

και η vοdαfone έχει 60Mb ίντερνετ με 3ευρώ ! Αλλα και 150Mb ίντερνετ και 60sms με 7ευρώ ! Επίσης και το πακέτο 30mb ίντερνετ με 1ευρώ την εβδομάδα . Τέλος και η κοσμοτε και η vοdαfone έχουνε απεριόριστο ίντερνετ με 1ευρώ την ημέρα μέχρι 15mb για την vοdαfone και μέχρι 20mb για την κοσμοτε γρήγορη πλοήγηση και μετά απεριόριστο με χαμηλή ταχυτητα ενώ στην wind αντίστοιχα με 1ευρώ ανά ημέρα χρήσης δεν ενεργοποιείται αμέσως αλλα με μυνημa και επίσης μετά τον δωρεάν όγκο έχει όγκοχρέωση οπότε δεν βολεύει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Θα πας ή σε F2G ή σε Vodafone για ίντερνετ. Σε οποια απο τις δύο έχεις καλύτερο 3g στην περιοχή σου. Πάνω κάτω έχουν πανομοιότυπες προσφορές για ίντερνετ, με την wind να έχει κανα δυο πακέτα περισσότερα που συνδυάζονται και με ομιλία.

 

Η cosmote αν και έχει πολύ καλό 3g ειναι εντελώς ασύμφορη στα πακέτα της.

Link to comment
Share on other sites

Τις περισσότερες επιλογές και τις καλύτερες τιμές έχει η WIND και η Q .

3 ευρώ 60 ΜΒ

5 ευρώ 500 ΜΒ

8,5 ευρώ 600 ΜΒ ( με online ενεργοποίηση ) + 600 λεπτά ομιλίας + 600 SMS (στο ίδιο δίκτυο )

14 ευρώ 1500ΜΒ + 600 λεπτά + 600 SMS (στο ίδιο δίκτυο )

12 GB 14 ευρώ 7 ημέρες ( αυτό δεν ισχύει σε Q)

Αρκεί να έχει καλή κάλυψη στην περιοχή σου .

Δεύτερη επιλογή η Vodafone που έχει 500ΜΒ με 5 ευρώ.

 

το πακετο των 5€ αν ενεργοποιηθει απ'το MyF2G δινει 500MBs + 100MBs online Bonus, δηλαδη συνολικα 600MBs

 

για καποιον που θελει λιγα MBs κ λεπτα η sms υπαρχουν και τα:

600'+600sms προς Wind/Q με 7€ με Online Bonus 100MBs

600'+600sms προς Wind/Q και 150' προς σταθερά με 8,5€ με Online Bonus 150MBs

600sms προς Wind/Q με 5€ με Online Bonus 100MBs

Edited by aris1417
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για δωστε μου λιγο τα φωτα σας.

Βρηκα μια παλια ξεχασμενη f2g4 .

Τι χρεωσεις εχει αυτή ? ειχε ένα λεπτο το λεπτο? που να κοιταξω να τα βρω

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για δωστε μου λιγο τα φωτα σας.

Βρηκα μια παλια ξεχασμενη f2g4 .

Τι χρεωσεις εχει αυτή ? ειχε ένα λεπτο το λεπτο? που να κοιταξω να τα βρω

είσαι ατυχος ρε φίλε το f2g4 ήταν το κλασικό free2go που έχουμε και σήμερα δεν είχε τίποτα διοφορετικό... κι εσύ από τα 8 πακέτα είχες το πιο ασύμφωρο...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για δωστε μου λιγο τα φωτα σας.

Βρηκα μια παλια ξεχασμενη f2g4 .

Τι χρεωσεις εχει αυτή ? ειχε ένα λεπτο το λεπτο? που να κοιταξω να τα βρω

 

F2g4 είναι το απλό f2g.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ scream and pan82 για τις απαντήσεις σας.

 

Ξεχασμένη ήταν σιγά δεν πειράζει. Το βασικό μου νούμερο είναι f2g2 οπότε είμαι κομπλέ.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Τα 500mb εχουν πει για ποσο καιρο θα τα εχουν ενεργο;Γιατι περυσι κρατησε κανα 3μηνο και μετα γυρισαμε στα 60-100 δεν θυμαμαι!Αμα ειναι να γυρισω απο cosmoκαρτα αλλα θα χασω το 1λεπτο το λεπτο.
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Τα 500mb εχουν πει για ποσο καιρο θα τα εχουν ενεργο;Γιατι περυσι κρατησε κανα 3μηνο και μετα γυρισαμε στα 60-100 δεν θυμαμαι!Αμα ειναι να γυρισω απο cosmoκαρτα αλλα θα χασω το 1λεπτο το λεπτο.

Aπό μήνα σε μήνα πάει προς το παρόν η προσφορά κανονικά το πακέτο δίνει 100mb αλλά μονιμο πακέτο ειναι το non stop που περιλαμβάνει 600mb (300 κανονικά και 300 δωρο αν ενεργοποιηθει από το myfree2go) μαζί με600λεπτά και 600sms προς wind με 8,5€

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι η cosmote στα καρτοκινητα για ιντερνετ ειναι για τα μπαζα τελικα...

Γενικά η wind έχει βγάλει τρελλά πακετάκια τελευταία, η cosmote πάντα τελευταια ήταν σε προσφορές και πακέτα άλλωστε δεν θα άλλαζε τώρα και καλά κάνει βεβαια αφού το whats up το προτιμουν με κλειστά μάτια ασχετως τιμών και πακέτων άρα γιατι να βγαλει πακέτα;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο μπράβο στη wind για τις προσφορές της!!

 

Μετά τον διπλασιασμό σε 5ρα κάρτα και αφού μου ήρθε sms για τριπλασιασμό πήγα και ανανέωσα σε ένα κατάστημα wind.

 

Με 20€ και happy hour απέκτησα τριπλάσια αξία ανανέωσης,900' και 900sms προς wind/q και 300' προς όλους. :D

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι η cosmote στα καρτοκινητα για ιντερνετ ειναι για τα μπαζα τελικα...

 

Μην το ψάχνεις. Για εμένα είναι μακράν μπροστά η Wind στην καρτοκινητή. Είτε αυτό αφορά σε υπηρεσίες, είτε σε χρεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά Ανανέωσης

 

Ανανέωσε το χρόνο ομιλίας του καρτοκινητού σου με 120€ στα καταστήματα WIND και πάρε δωρεάν το Samsung Sundance E2600 και 10€ κάθε μήνα για 12 μήνες, για να μιλάς με ΟΛΟΥΣ!!!

 

http://www.wind.com.gr/gr/wind/katastimata-wind/prosfores-katastimaton/prosfores-kartokinitis/

Link to comment
Share on other sites

Ξεφτίλα προσφορά! 55-60 ευρώ κάνει το κινητό σε πλήθος καταστημάτων στο σκρουτζ.

 

Είδαμε και πόσο θα ισχύσουν τα 500ΜΒ με 5 ευρω. Μέχρι 30/4 λέει. Μετά; πως θα τραβάμε τον χρόνο που τυχόν μας έμεινε μέσα για να μην τον χάσουμε; Αγοράζοντας 100ΜΒ με 5 ευρώ κάθε μήνα;

Edited by highpriest
Link to comment
Share on other sites

Ξεφτίλα προσφορά! 55-60 ευρώ κάνει το κινητό σε πλήθος καταστημάτων στο σκρουτζ.

 

Είδαμε και πόσο θα ισχύσουν τα 500ΜΒ με 5 ευρω. Μέχρι 30/4 λέει. Μετά; πως θα τραβάμε τον χρόνο που τυχόν μας έμεινε μέσα για να μην τον χάσουμε; Αγοράζοντας 100ΜΒ με 5 ευρώ κάθε μήνα;

 

Σημειώνω ότι το κινητό δε το πληρώνεις, παίρνεις κανονικά την ανανέωση στα κάρτα σου και το παίρνει δωρεά τελείως οπότε για καποιο που θελει μια συσκευή μια χαρά ειναι.

Aν σε νοιάζει το ιντερνετ μόνο μπορεις να βάζεις με 8,5 τα 600mb, λεπτά και sms που λογικά θα συνεχισει μιας και ειναι κανονικό πακέτο κι οχι προσφορά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...