Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κορυφαίο πάντως στην ιστοσελίδα της τιμ είναι ότι συχνότατα ψηφιοποιούν τιμοκαταλόγους, υπηρεσίες και προσφορές σε εικόνες jpg τόσο χαμηλής ανάλυσης, που είναι σχεδόν αδύνατο να διακρίνεις τί γράφουν. Δύσκολο πράγμα να βάλεις τον scanner να δουλέψει στα 200dpi! :p

 

ΟΝΤΩΣ!!!!!!!

 

Καλά, πόσο άχρηστοι μπορεί να είναι?

Link to comment
Share on other sites

Λάθος. Δουλεύει με οποιαδήποτε πιστωτική ακόμα και με μη ελληνικές πιστωτικές.

 

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι η αγορά μονάδων είναι μόνο για κατόχους καρτών της συγκεκριμένης τράπεζας. Κρίμα :(

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι η αγορά μονάδων είναι μόνο για κατόχους καρτών της συγκεκριμένης τράπεζας. Κρίμα :(

 

Ε...οχι κριμα...πηγαινεις σε μια τραπεζα Πειραιως...ανοιγεις εναν λογαριασμο με πολυ μικρη καταθεση.... βγαζεις μια cashcard-visa (αμεσως) ....και μπορεις να την χρησιμοποιησεις εκτος απο το easypay και σε paypal, ebay και αγορες απο το internet...ακομα και σε βενζιναδικα στην ευρωπη.... εχει και αλλες ευκολιες αλλα θα με κατηγορησουν οτι ψαρευω πελατες :lol::lol::lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση έχει ξεφύγει κάπως...

 

....αναφερα εναν απλο τροπο ανανεωσης που εμενα τουλαχιστον με εξυπερετει αφανταστα.....αν ξεφυγα σορρυ :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 1-2 βδομάδες μου είχαν στείλει μήνυμα για διπλασιασμό το οποίο ίσχυε μέχρι 31/7. Χθες το πρωί πήγα έβαλα κάρτα και μετά απο λίγο μου έστειλαν μήνυμα οτι αν δεν έχω κάνει ανανέωση μπορώ να τον ανανεώσω μέχρι τις 13/8 για διπλασιασμό :p
Link to comment
Share on other sites

Μην κάνεις άλλη ανανέωση . Το μύνημα είναι σαφές . Λέει αν δεν κάνατε ανανέωση . Εσύ μόλις έκανες, δεν ισχύει πια, την έχω πατήσει .
Link to comment
Share on other sites

Μα ναι το γνωρίζω.. απλά μ' αρέσει που κατα κάποιο τρόπο με παρακαλούν να βάλω κάρτα δίνοντας μου παράταση! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

πριν λίγο πήγα να ενεργοποιήσω μία νέα κάρτα WIND με το πρόθεμα 690. Τη βάζω κανονικά στο κινητό, και κάνω ένα τηλέφωνο για να την ενεργοποιήσω. Μετά το τηλέφωνο δεν μου ήρθε το μήνυμα που με καλωσορίζει από το 1260! Μετά πήρα το 1269 για να μάθω τις μονάδες και μου λέει πως ''Λυπούμαστε, η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη''. Μετά δοκίμασα να με πάρω από άλλο κινητό και με έπαιρνα κανονικά τηλέφωνο. Επίσης δεν μπορώ να στήλω και sms αλλά μπορώ να δεχτώ!

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται. Κανονικά με την πρώτη κλήση που κάνεις δεν ενεργοποιήται και η κάρτα?

ΒΟΗΘΕΙΑ !

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να κανεις επανεκκινηση το κινητο?

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

i ekserxomeni klisi pou prepei na kaneis arxika prepei na einai xrewsimi. oxi anapantiti.

 

Ε ρε που πάω ο Καραμήτρος!!!!!!!!!!!!! Ευχαριστώ φίλε! Μου είχε διαφύγει τελείως μιλάμε!!:O:O:hypno::lost::dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα της Wind,

"Μπορείτε να αλλάζετε το οικονομικό σας πακέτο δωρεάν με μια απλή κλήση από το κινητό σας στο 1342, και να απολαμβάνετε τα προνόμια του πακέτου που σας ταιριάζει. Με τη μεταφορά σε κάποιο από τα νέα πακέτα, παραμένετε στο πακέτο της επιλογής σας έως ότου επιλέξετε να μεταφερθείτε ξανά".

http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1415&langID=1

 

Είχα την εντύπωση οτι από την στιγμή που επιλέγεις F2G1 ή F2G2 κλπ, θα έμενες στο ίδιο πακέτο με τις τιμές του μέχρι που εσύ να αποφάσιζες να το αλλάξεις.

Πριν λίγο όμως ανακάλυψα στέλνοντας κάποια sms και κάνοντας κάποιες κλήσεις οτι αυτό δεν ισχύει!!! :mad: :down:

Σίγουρα πέρασε ο μήνας που είχα επιλέξει F2G2 και ενώ νόμιζα οτι τα sms κόστιζαν 0,04 ευρώ πρός λοιπά εθνικά και ξένα δίκτυα όπως αναγράφει ο τιμοκατάλογος:

http://www.wind.com.gr/ConDows/00001605_1g_pinakas_F2G_big.jpg

η Wind με χρέωνε 0,0857ε προς εθνικά δίκτυα και 0,1714ε προς τα ξένα!!!:mad: :angry: :down:

Δηλαδή με τον τιμοκατάλογο του απλού F2G!!!

 

Είναι γνωστό αυτό το θέμα ή μόνο σε μένα γίνεται?

Αυτό σημαίνει οτι κάθε μήνα θα πρέπει να θυμόμαστε οτι πρέπει να ξαναεπιλέξουμε το ίδιο πακέτο?

Αν πχ στις 01/08 επιλέξουμε κάποιο από τα F2G1-2-3-κλπ και στις 28/08 δώσουμε 5 ευρώ για non-stop παρέας, αυτό σημαίνει οτι επειδή θα χρειαστεί να ξαναεπιλέξουμε στις 01/09 το πακέτο F2GX, θα χάσουμε τα 600' του non-stop?

Αν είναι έτσι τα πράγματα, λυπάμαι που το λέω αλλά η wind συμπεριφέρεται ως πραγματικός απατεώνας!!! :down:

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα της Wind,

"Μπορείτε να αλλάζετε το οικονομικό σας πακέτο δωρεάν με μια απλή κλήση από το κινητό σας στο 1342, και να απολαμβάνετε τα προνόμια του πακέτου που σας ταιριάζει. Με τη μεταφορά σε κάποιο από τα νέα πακέτα, παραμένετε στο πακέτο της επιλογής σας έως ότου επιλέξετε να μεταφερθείτε ξανά".

http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1415&langID=1

 

Είχα την εντύπωση οτι από την στιγμή που επιλέγεις F2G1 ή F2G2 κλπ, θα έμενες στο ίδιο πακέτο με τις τιμές του μέχρι που εσύ να αποφάσιζες να το αλλάξεις.

Πριν λίγο όμως ανακάλυψα στέλνοντας κάποια sms και κάνοντας κάποιες κλήσεις οτι αυτό δεν ισχύει!!! :mad: :down:

Σίγουρα πέρασε ο μήνας που είχα επιλέξει F2G2 και ενώ νόμιζα οτι τα sms κόστιζαν 0,04 ευρώ πρός λοιπά εθνικά και ξένα δίκτυα όπως αναγράφει ο τιμοκατάλογος:

http://www.wind.com.gr/ConDows/00001605_1g_pinakas_F2G_big.jpg

η Wind με χρέωνε 0,0857ε προς εθνικά δίκτυα και 0,1714ε προς τα ξένα!!!:mad: :angry: :down:

Δηλαδή με τον τιμοκατάλογο του απλού F2G!!!

 

Είναι γνωστό αυτό το θέμα ή μόνο σε μένα γίνεται?

Αυτό σημαίνει οτι κάθε μήνα θα πρέπει να θυμόμαστε οτι πρέπει να ξαναεπιλέξουμε το ίδιο πακέτο?

Αν πχ στις 01/08 επιλέξουμε κάποιο από τα F2G1-2-3-κλπ και στις 28/08 δώσουμε 5 ευρώ για non-stop παρέας, αυτό σημαίνει οτι επειδή θα χρειαστεί να ξαναεπιλέξουμε στις 01/09 το πακέτο F2GX, θα χάσουμε τα 600' του non-stop?

Αν είναι έτσι τα πράγματα, λυπάμαι που το λέω αλλά η wind συμπεριφέρεται ως πραγματικός απατεώνας!!! :down:

 

Πολυ σοβαρό αυτό που λες. Καλό είναι να το ψάξουν τα παιδιά που έχουν wind και να φωνάξουν. Δεν πιστεύω όμως να γίνεται κάτι τέτοιο πάντως. Είναι πολύ χοντρό.

Link to comment
Share on other sites

μα γιατι να χασεις τα 600 του νον-στοπ?

πρωτη φορα ακουω οτι πρεπει να επιλεγεις ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ το F2Gx που θες να εισαι.

Link to comment
Share on other sites

Όχι,δεν χρειάζεται να κάνεις την αλλαγή πακέτου κάθε μήνα αλλά μία φορά μόνο μέχρι να αποφασίσεις να ξανααλάξεις.Εγώ εδώ και 5 μήνες έχω το F2G1 το οποίο το ενεργοποίησα μία φορά και από τότε παραμένω σε αυτό.
Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω εχω το f2g 2 εδω και ενα χρονο..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα της Wind,

"Μπορείτε να αλλάζετε το οικονομικό σας πακέτο δωρεάν με μια απλή κλήση από το κινητό σας στο 1342, και να απολαμβάνετε τα προνόμια του πακέτου που σας ταιριάζει. Με τη μεταφορά σε κάποιο από τα νέα πακέτα, παραμένετε στο πακέτο της επιλογής σας έως ότου επιλέξετε να μεταφερθείτε ξανά".

http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1415&langID=1

 

Είχα την εντύπωση οτι από την στιγμή που επιλέγεις F2G1 ή F2G2 κλπ, θα έμενες στο ίδιο πακέτο με τις τιμές του μέχρι που εσύ να αποφάσιζες να το αλλάξεις.

Πριν λίγο όμως ανακάλυψα στέλνοντας κάποια sms και κάνοντας κάποιες κλήσεις οτι αυτό δεν ισχύει!!! :mad: :down:

Σίγουρα πέρασε ο μήνας που είχα επιλέξει F2G2 και ενώ νόμιζα οτι τα sms κόστιζαν 0,04 ευρώ πρός λοιπά εθνικά και ξένα δίκτυα όπως αναγράφει ο τιμοκατάλογος:

http://www.wind.com.gr/ConDows/00001605_1g_pinakas_F2G_big.jpg

η Wind με χρέωνε 0,0857ε προς εθνικά δίκτυα και 0,1714ε προς τα ξένα!!!:mad: :angry: :down:

Δηλαδή με τον τιμοκατάλογο του απλού F2G!!!

 

Είναι γνωστό αυτό το θέμα ή μόνο σε μένα γίνεται?

Αυτό σημαίνει οτι κάθε μήνα θα πρέπει να θυμόμαστε οτι πρέπει να ξαναεπιλέξουμε το ίδιο πακέτο?

Αν πχ στις 01/08 επιλέξουμε κάποιο από τα F2G1-2-3-κλπ και στις 28/08 δώσουμε 5 ευρώ για non-stop παρέας, αυτό σημαίνει οτι επειδή θα χρειαστεί να ξαναεπιλέξουμε στις 01/09 το πακέτο F2GX, θα χάσουμε τα 600' του non-stop?

Αν είναι έτσι τα πράγματα, λυπάμαι που το λέω αλλά η wind συμπεριφέρεται ως πραγματικός απατεώνας!!! :down:

 

Είσαι σίγουρος οτι το f2g2 ενεργοποιήθηκε επιτυχώς?

Αν καλέσεις δηλαδή το 1269 για το υπόλοιπό σου, πρέπει να λέει στο τέλος αν δεν κάνω λάθος "το οικονομικό σας πακέτο είναι το ... αντίστοιχο frog"

Τσέκαρέ το...

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο δεν αλλάζει μόνο του κανονικά.

 

Πιθανόν να έκανε κανένα reset από μόνο του για κάποιο λόγο. Εμένα σε ένα f2g που έχω έχει κολλήσει εδώ και 2,5 μήνες στους ίδιους αριθμούς η υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό και δεν μπορώ να τους αλλάξω... :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To F2G2 είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι το είχα ενεργοποιήσει κανονικά πριν 2 μήνες περίπου. Εξάλλου, όταν έστελνα sms στην αρχή ήθελα να επιβεβαιώσω οτι με χρέωνε κανονικά και σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο του F2G2.

Οπότε είχα εφυσηχαστεί μέχρι προχθές που κατά λάθος πρόσεξα πως με χρέωνε με τον τιμοκατάλογο του απλού F2G!!!

Και τώρα που τσέκαρα στο 1269, με έχει στο απλό F2G χωρίς να ζητήσω εγώ αλλαγή!!!

Το κακό είναι οτι έχω πολύ πράμα ακόμη στο non-stop της παρέας μέχρι τις 17/8 και φοβάμαι μην τα χάσω αν αλλάξω από απλό F2G σε F2G2.

 

Μια άλλη ερώτηση που θέλω να κάνω είναι όταν καλείς κάποιο F2G νούμερο ή γενικά Wind, βγάζει πολύ γρήγορα τον τηλεφωνητή αν δεν απαντήσει ο άλλος αμέσως.

Σε αυτή την περίπτωση χρεώνομαι εγώ κάτι?

Link to comment
Share on other sites

To F2G2 είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι το είχα ενεργοποιήσει κανονικά πριν 2 μήνες περίπου. Εξάλλου, όταν έστελνα sms στην αρχή ήθελα να επιβεβαιώσω οτι με χρέωνε κανονικά και σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο του F2G2.

Οπότε είχα εφυσηχαστεί μέχρι προχθές που κατά λάθος πρόσεξα πως με χρέωνε με τον τιμοκατάλογο του απλού F2G!!!

Και τώρα που τσέκαρα στο 1269, με έχει στο απλό F2G χωρίς να ζητήσω εγώ αλλαγή!!!

Το κακό είναι οτι έχω πολύ πράμα ακόμη στο non-stop της παρέας μέχρι τις 17/8 και φοβάμαι μην τα χάσω αν αλλάξω από απλό F2G σε F2G2.

 

Μια άλλη ερώτηση που θέλω να κάνω είναι όταν καλείς κάποιο F2G νούμερο ή γενικά Wind, βγάζει πολύ γρήγορα τον τηλεφωνητή αν δεν απαντήσει ο άλλος αμέσως.

Σε αυτή την περίπτωση χρεώνομαι εγώ κάτι?

Μόνο αν κάτσεις και ακούσεις όλο το μύνημα θα χρεωθείς.Αν το κλείσεις με το που πάρεις χαμπάρι δεν γίνεται τίποτα.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ άλλαξα από F2G σε F2G1 πριν 6 μήνες και είμαι εκεί κανονικά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...