Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω να φερω ενα νουμερο στην nova απο την voda

πηγα σε 2 καταστηματα nova στο κεντρο των Αθηνων και απο τα 2 ακουσα το ιδιο παραμυθι

"δεν εχουμε καρτες f2g για φορητοτητα, να σας το κανουμε συμβολαιο"

ΒΡΕ ΟΥΣΤ με τα συμβολαια σας

υπαρχει κανενα καταστημα στην ευρυτερη περιοχη της Αθηνας που να εχει αξιοπρεπεια και καρτες για να κανει την δουλεια που πρεπει να κανει;;;

(ηλεκτρονικα δεν θελω να κανω αιτηση διοτι ΔΕΝ θελω να δωσω στον κουριερ φωτοτυπια ταυτοτητας)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει ερθει η προσφορα των 7 ευρω με τα απεριοριστα αυτο το μηνα? Εμενα μετα απο αρκετους μηνες που μου ερχοταν συνεχεια τωρα δεν εχει ερθει.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, HEO said:

"δεν εχουμε καρτες f2g για φορητοτητα, να σας το κανουμε συμβολαιο"

Έπρεπε να τους πεις "Α! Έχετε συμβόλαια;; Νόμιζα δεν είχατε γι' αυτό ζητούσα free2go! Εννοείται να μου κάνετε όχι ένα, πολλά!!"

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, HEO said:

ηλεκτρονικα δεν θελω να κανω αιτηση διοτι ΔΕΝ θελω να δωσω στον κουριερ φωτοτυπια ταυτοτητας)

Δεν ζητάει τίποτα ο κούριερ. Ηλεκτρονικά στέλνεις ταυτότητα και φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, thanos678 said:

Σας εχει ερθει η προσφορα των 7 ευρω με τα απεριοριστα αυτο το μηνα? Εμενα μετα απο αρκετους μηνες που μου ερχοταν συνεχεια τωρα δεν εχει ερθει.

Ναι έχει έρθει..

@thanos678εγώ δεν το χρησιμοποιώ προς το παρόν οπότε έρχεται συνεχώς. Εσένα σε πήρε πρέφα και σου το έκοψε. Δοκίμασε αν σου ξαναδώσει την προσφορά να μην το ενεργοποιείς από το app αλλά με μήνυμα. Σύμφωνα με τη @dimitroula10 παίζει ρόλο.

1 ώρα πριν, dimitroula10 said:

Δεν ζητάει τίποτα ο κούριερ. Ηλεκτρονικά στέλνεις ταυτότητα και φωτογραφία.

Ζητάει στη φορητότητα. Στο νεο νούμερο δεν ζητάει.

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dimitroula10 said:

Δεν ζητάει τίποτα ο κούριερ. Ηλεκτρονικά στέλνεις ταυτότητα και φωτογραφία.

αυτο ειναι για τις νεες συνδεσεις, ετσι τουλαχιστον λεει στην σελιδα τους

εχεις κανει φορητοτητα προσφατα;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, thanos678 said:

Σας εχει ερθει η προσφορα των 7 ευρω με τα απεριοριστα αυτο το μηνα? Εμενα μετα απο αρκετους μηνες που μου ερχοταν συνεχεια τωρα δεν εχει ερθει.

Έχεις βάλει λεφτά και αγόρασες άλλο πακέτο?

Μήπως πήρες το πακέτο από την εφαρμογή?

1 minute ago, HEO said:

αυτο ειναι για τις νεες συνδεσεις, ετσι τουλαχιστον λεει στην σελιδα τους

εχεις κανει φορητοτητα προσφατα;;

Όχι, νέο νούμερο έχω πάρει. Νόμισα ότι είναι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, HEO said:

θελω να φερω ενα νουμερο στην nova απο την voda

πηγα σε 2 καταστηματα nova στο κεντρο των Αθηνων και απο τα 2 ακουσα το ιδιο παραμυθι

"δεν εχουμε καρτες f2g για φορητοτητα, να σας το κανουμε συμβολαιο"

ΒΡΕ ΟΥΣΤ με τα συμβολαια σας

υπαρχει κανενα καταστημα στην ευρυτερη περιοχη της Αθηνας που να εχει αξιοπρεπεια και καρτες για να κανει την δουλεια που πρεπει να κανει;;;

(ηλεκτρονικα δεν θελω να κανω αιτηση διοτι ΔΕΝ θελω να δωσω στον κουριερ φωτοτυπια ταυτοτητας)

Από ό,τι θυμάμαι ο κούριερ τα βάζει μπροστά σου σε φάκελο και σου δίνει απόδειξη παραλαβής.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dimitroula10 said:

Έχεις βάλει λεφτά και αγόρασες άλλο πακέτο?

Μήπως πήρες το πακέτο από την εφαρμογή?

Οχι καθε μηνα μονο αυτο ενεργοποιω. 

Ναι απο την εφαρμογη το ενεργοποιω.

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, thanos678 said:

Οχι καθε μηνα μονο αυτο ενεργοποιω. 

Ναι απο την εφαρμογη το ενεργοποιω.

 

Ποτέ από την εφαρμογή. Στέλνουμε UD στο 12410 και αν θέλεις στην λήξη ξαναστέλνεις και το ξαναπαίρνεις.

Τώρα αναμονή λίγες μέρες που αλλάζουν οι προσφορές και μάλλον θα ξανάρθει.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, dimitroula10 said:

Ποτέ από την εφαρμογή. Στέλνουμε UD στο 12410 και αν θέλεις στην λήξη ξαναστέλνεις και το ξαναπαίρνεις.

Τώρα αναμονή λίγες μέρες που αλλάζουν οι προσφορές και μάλλον θα ξανάρθει.

5/7 ληγει το πακετο. Αν δηλαδη στις 6 στειλω το UD θα ενεργοποιηθει παρολο που δε μου εχει ερθει η προσφορα?

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό να λήγει και για τη γραμμή σου όπως των υπολοίπων στις 9 του μήνα. Οπότε δοκιμάζεις με μήνυμα.

@thanos678

Edit άλλαξα το αρχικό μήνυμα τσέκαρε πάλι τι σου γράφω.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, HEO said:

θελω να φερω ενα νουμερο στην nova απο την voda

πηγα σε 2 καταστηματα nova στο κεντρο των Αθηνων και απο τα 2 ακουσα το ιδιο παραμυθι

"δεν εχουμε καρτες f2g για φορητοτητα, να σας το κανουμε συμβολαιο"

ΒΡΕ ΟΥΣΤ με τα συμβολαια σας

υπαρχει κανενα καταστημα στην ευρυτερη περιοχη της Αθηνας που να εχει αξιοπρεπεια και καρτες για να κανει την δουλεια που πρεπει να κανει;;;

(ηλεκτρονικα δεν θελω να κανω αιτηση διοτι ΔΕΝ θελω να δωσω στον κουριερ φωτοτυπια ταυτοτητας)

Τσέκαρε Κηφισιά και Mall! Ανέβα βόρεια δηλαδή!

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, thanos678 said:

5/7 ληγει το πακετο. Αν δηλαδη στις 6 στειλω το UD θα ενεργοποιηθει παρολο που δε μου εχει ερθει η προσφορα?

Δεν μπορώ να σου πω σίγουρα. Δεν το έχω δοκιμάσει αυτό. Πρέπει εσύ να γίνεις πειραματόζωο. Θεωρητικά ναι. Βέβαια υπάρχει ο κίνδυνος αν δεν στο πάρει και έχεις βάλει λεφτά να σου δώσει άλλο πακέτο στις 9-10  που γίνεται η αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την προσφορα του 22 με τα απεριοριστα data για το 2ο μηνα λιγες μερες νωριτερα μιας κ ληγει σημερα το υπολοιπο και δεν εδωσε παραταση οποτε αναγκαστικά βαζουμε καρτουλα παλι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Απλα θα ήθελα να ενημερώσω ότι την Παρασκευή έκανα αλλαγή το f2g μου το οποίο είχε το παλιο buy more με τα 1000 λεπτα σε q, αλλά επειδή δεν με κάλυπταν οι παροχές για την χρήση μου,  ξαναγύρισα το Σάββατο σε f2g και έκανα αίτηση για εκ νέου buy more. Εχθές ενεργοποιήθηκε το νέο με τα 15gb και τα 1000 λεπτά. Οπότε παρόλο που έγινε εσωτερική αλλαγή στο δίκτυο της nova, πιάστηκε σαν φορητοτητα για το buy more. Το αναφέρω γιατί λογικά οποιος θέλει να αναβαθμίσει το buy more,  μπορεί να γίνει η διαδικασία πολύ πιο σύντομα και οικονομικά απ ότι αν γίνει φορητοτητα σε άλλη εταιρία και ξανά σε Nova. 

Edited by Aggelos_Kypraios

Devices: Galaxy S24 Ultra, Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κυρίως γιατί κατάφερες να κάνεις δύο αλλαγές σε ας πούμε 24 ώρες. Εμάς μας βγάζανε το λάδι και μάλιστα για τη μία μόνο κατεύθυνση.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Τσέκαρε Κηφισιά και Mall! Ανέβα βόρεια δηλαδή!

αδερφε σε ευχαριστω πολυ,

τους πηρα τηλεφωνο (απαντανε σε σχεση με αλλους που ΔΕΝ) και εχουν καρτες και θα με εξυπηρετησουν

θα παω και βολτα στην κηφησια :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Aggelos_Kypraios said:

Καλημέρα παιδιά. Απλα θα ήθελα να ενημερώσω ότι την Παρασκευή έκανα αλλαγή το f2g μου το οποίο είχε το παλιο buy more με τα 1000 λεπτα σε q, αλλά επειδή δεν με κάλυπταν οι παροχές για την χρήση μου,  ξαναγύρισα το Σάββατο σε f2g και έκανα αίτηση για εκ νέου buy more. Εχθές ενεργοποιήθηκε το νέο με τα 15gb και τα 1000 λεπτά. Οπότε παρόλο που έγινε εσωτερική αλλαγή στο δίκτυο της nova, πιάστηκε σαν φορητοτητα για το buy more. Το αναφέρω γιατί λογικά οποιος θέλει να αναβαθμίσει το buy more,  μπορεί να γίνει η διαδικασία πολύ πιο σύντομα και οικονομικά απ ότι αν γίνει φορητοτητα σε άλλη εταιρία και ξανά σε Nova. 

Σε ευχαριστούμε για το tip.😜

Πέτυχες των ίδιο υπάλληλο ορεξατο για 2 συνεχόμενες αλλαγές πού ΔΕΝ έχουν στοχοποίηση κ ασχολήθηκε?

IMG_20240630_225402.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να πούμε ότι το τέλος διατήρησης προσφοράς για τα 1000' εφαρμόζεται στην πρώτη ανανέωση εντός του ημερολογίακου διμήνου εν προκειμένω Ιουλίου+Αυγούστου.

Επειδή είδα κάποια μηνύματα πιο πίσω που αν κατάλαβα καλά περίμεναν να υπάρξει  χρέωση από το υπόλοιπο τους.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kmpatra said:

Να πούμε ότι το τέλος διατήρησης προσφοράς για τα 1000' εφαρμόζεται στην πρώτη ανανέωση εντός του ημερολογίακου διμήνου εν προκειμένω Ιουλίου+Αυγούστου.

Επειδή είδα κάποια μηνύματα πιο πίσω που αν κατάλαβα καλά περίμεναν να υπάρξει  χρέωση από το υπόλοιπο τους.

Και εγώ αυτό νόμιζα και ήθελα να γράψω ότι δεν τραβήξανε 1 ευρώ από το υπόλοιπο που υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, kmpatra said:

Να πούμε ότι το τέλος διατήρησης προσφοράς για τα 1000' εφαρμόζεται στην πρώτη ανανέωση εντός του ημερολογίακου διμήνου εν προκειμένω Ιουλίου+Αυγούστου.

Και μάλιστα αν δεν έχεις κάνει ανανέωση δεν μπαίνουν τα 1000'. Από πρώτο χέρι. 

Link to comment
Share on other sites

μετα την καταργηση των magic numbers εχει νοημα πλεον το παλιο f2g? λεω να το γυρισω στο νεο να εχουμε και την 8ευρη. ακομα κ το εβδομαδιαιο πακετο με τα data πηγε στα 7€ δε συμφερει

ενεργοποιημενα πακετα προσφορες και υπολοιπο δε χανονται

Edited by dkostas
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, damianos said:

Σε ευχαριστούμε για το tip.😜

Πέτυχες των ίδιο υπάλληλο ορεξατο για 2 συνεχόμενες αλλαγές πού ΔΕΝ έχουν στοχοποίηση κ ασχολήθηκε?

IMG_20240630_225402.jpg

Να πω την αλήθεια όχι. Επειδή λόγω υποχρεώσεων την Παρασκευή έτυχε να κινούμαι στους αγίους Αναργύρους,  βρήκα εκεί κάρτα q και το Σάββατο πηγα στο κατάστημα nova Πετρούπολης που πάλι εκεί έτυχε να έχω κάποια υποχρέωση. Υποθέτω ότι ήμουν τυχερός που έπεσα σε 2 εξυπηρετικοί υπαλλήλους σε 2 διαφορετικά καταστήματα (να τα λέμε και αυτά) που δεν με ζάλισαν για να κάνω συμβόλαιο  😄

25 minutes ago, dimitroula10 said:

Και μάλιστα αν δεν έχεις κάνει ανανέωση δεν μπαίνουν τα 1000'. Από πρώτο χέρι. 

Αρα το γεγονός ότι γίνεται μεταφορά λήξης υπολοίπου με πακέτο δεν ξεγελάει το σύστημα να μπουν τα 1000 λεπτά και να τραβήξει από υπόλοιπο ευρώ σωστά?

Devices: Galaxy S24 Ultra, Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Aggelos_Kypraios said:

Αρα το γεγονός ότι γίνεται μεταφορά λήξης υπολοίπου με πακέτο δεν ξεγελάει το σύστημα να μπουν τα 1000 λεπτά και να τραβήξει από υπόλοιπο ευρώ σωστά?

Σωστά.

Αύριο έληγε το δίμηνο και έπρεπε να βάλω πακέτο να μην χαθούν τα λεφτά. Έβαλα πήγε 1η Αυγούστου η λήξη, αλλά τίποτα.

Δεν βαριέσαι. Έτσι κι αλλιώς είχα το 7ευρο που θα έβαζα έτσι κι αλλιώς.

1 ώρα πριν, Aggelos_Kypraios said:

Υποθέτω ότι ήμουν τυχερός που έπεσα σε 2 εξυπηρετικοί υπαλλήλους σε 2 διαφορετικά καταστήματα (να τα λέμε και αυτά) που δεν με ζάλισαν για να κάνω συμβόλαιο 

Πες διευθύνσεις τηλέφωνο κλπ. Πρέπει να γνωρίζουμε τους καλούς και να τους προτιμούμε.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...