Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα ειναι δεδομενο πως το buy for more θα παει τουλαχιστον 5 ευρω το μηνα πολυ συντομα!

Link to comment
Share on other sites

On 14/5/2024 at 8:45 ΠΜ, VIPdriver said:

Θα μπορουσες να επικοινωνήσεις μαζι τους και να τους ζητησεις πιστωση 0,01€ ωστε να κρατηθει ζωντανο το νουμερο. Αλλιως θα πρεπει να πας σε καταστημα και να βαλεις την ελαχιστη καρτα.

κρατάει χρόνια αυτή η κολώνια....

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gpapas640 said:

Υπάρχει κανείς που πρόσφατα έκανε φορητότητα από άλλο δίκτυο σε Nova, ζήτησε να του αποδοθεί το buy more και εκτός από τα 1000 λεπτά του βάζουν και τα 15GB; Χωρις τα GB δεν αξίζει, μην κάνω τσάμπα φορητότητα...

Ναι στα δίνει....τα έδωσαν σε γνωστό μου...

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, pablo1 said:

Ναι στα δίνει....τα έδωσαν σε γνωστό μου...

Σε νέο νούμερο τα έδωσαν αμέσως.

Άρα κ στην φορητότητα αριθμού θα τα αποδίδουν λογικά...

IMG_20240514_132025.jpg

Link to comment
Share on other sites

ήρθε μήνυμα σε F2go 50GB ΓΙΑ 30 μέρες μόνο με 13,30€ ισχύει έως 31/08 μάλλον είναι η καλοκαιρινή προσφορά, το παλιο απεριόριστο του καλοκαιριού. Μια χαρά τα συνεννοηθήκανε φέτος.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, belial said:

ήρθε μήνυμα σε F2go 50GB ΓΙΑ 30 μέρες μόνο με 13,30€ ισχύει έως 31/08 μάλλον είναι η καλοκαιρινή προσφορά, το παλιο απεριόριστο του καλοκαιριού. Μια χαρά τα συνεννοηθήκανε φέτος.

Από τον Ιούνιο βγαίνει η καλοκαιρινή προσφορά της κοσμοτέ μέχρι τέλος Αυγούστου. Δεν νομίζω να μην το κάνουν φέτος.

Η νόβα τα ψωριάρικα πακέτα ως συνήθως. Το ίδιο πακέτο η Q το δίνει 2€ φτηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, dimitroula10 said:

Από τον Ιούνιο βγαίνει η καλοκαιρινή προσφορά της κοσμοτέ μέχρι τέλος Αυγούστου. Δεν νομίζω να μην το κάνουν φέτος.

Η νόβα τα ψωριάρικα πακέτα ως συνήθως. Το ίδιο πακέτο η Q το δίνει 2€ φτηνότερα.

Γενικα η νοβα, απο εποχη wind, παντα στα εποχικά εδινε τα λιγότερα. Περίεργο, εαν με ρωτήσεις, διοτι ο 3ος (τελευταίος) του ολιγοπωλείου θα επρεπε να δωσει κατι παραπανω.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, gpapas640 said:

Υπάρχει κανείς που πρόσφατα έκανε φορητότητα από άλλο δίκτυο σε Nova, ζήτησε να του αποδοθεί το buy more και εκτός από τα 1000 λεπτά του βάζουν και τα 15GB; Χωρις τα GB δεν αξίζει, μην κάνω τσάμπα φορητότητα...

Σε εμένα τα έδωσαν σε φορητότητα σε έναν αριθμό κι αναμένω σε άλλους 2.

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Παλιό ή νέο?

Το νούμερο το εχω πανω απο 1 χρονο, λογικα 2 χρονια. Τα πακετα ομως στην εφαρμογή ειναι τα νεα

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, VIPdriver said:

Το νούμερο το εχω πανω απο 1 χρονο, λογικα 2 χρονια. Τα πακετα ομως στην εφαρμογή ειναι τα νεα

Πότε έληξε το υπόλοιπο σε λεφτά?

 

Στο δικό μου στείλανε τα απεριόριστα με 7 ευρώ και έχει λήξει από τις 17/03.

Αν βάλω 8 ευρώ κάρτα θα μπορέσω να την πάρω την προσφορά, ή θα έχω εκπλήξεις?

Link to comment
Share on other sites

Στο τσατ:

- εχετε καιρο να βαλετε καρτα

- εβαλα πριν 2,5 μηνες

- στους 2 μηνες μπαινει φραγη εισερχομενων.

- στους 4 γραφετε στο σαιτ, ενω ατυπα το αφηνετε 12 μηνες.

- Ευχαριστουμε που επικοινωνησατε μαζι μας (με γειωσε κανονικοτατα).

ΥΓ: σκόπευα να χρησιμοποιησω το f2g κανονικά μετά το τέλος του λικουιντ (το πακετο των 1000 λεπτων είναι ανά δευτερόλεπτο, σε αντίθεση των 3λεπτων του what's up στην ίδια τιμη) αλλά η ανοχή μου στην ηλιθιότητα και στην κουτοπονηριά εξαντλήθηκε. 

Συνεχίζω με Κοσμοτέ και βόνταφον λοιπόν... 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, VIPdriver said:

Στο τσατ:

- εχετε καιρο να βαλετε καρτα

- εβαλα πριν 2,5 μηνες

- στους 2 μηνες μπαινει φραγη εισερχομενων.

- στους 4 γραφετε στο σαιτ, ενω ατυπα το αφηνετε 12 μηνες.

- Ευχαριστουμε που επικοινωνησατε μαζι μας (με γειωσε κανονικοτατα).

ΥΓ: σκόπευα να χρησιμοποιησω το f2g κανονικά μετά το τέλος του λικουιντ (το πακετο των 1000 λεπτων είναι ανά δευτερόλεπτο, σε αντίθεση των 3λεπτων του what's up στην ίδια τιμη) αλλά η ανοχή μου στην ηλιθιότητα και στην κουτοπονηριά εξαντλήθηκε. 

Συνεχίζω με Κοσμοτέ και βόνταφον λοιπόν... 

Και καλά κάνεις φίλε!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Στο τσατ:

- εχετε καιρο να βαλετε καρτα

- εβαλα πριν 2,5 μηνες

- στους 2 μηνες μπαινει φραγη εισερχομενων.

- στους 4 γραφετε στο σαιτ, ενω ατυπα το αφηνετε 12 μηνες.

- Ευχαριστουμε που επικοινωνησατε μαζι μας (με γειωσε κανονικοτατα).

ΥΓ: σκόπευα να χρησιμοποιησω το f2g κανονικά μετά το τέλος του λικουιντ (το πακετο των 1000 λεπτων είναι ανά δευτερόλεπτο, σε αντίθεση των 3λεπτων του what's up στην ίδια τιμη) αλλά η ανοχή μου στην ηλιθιότητα και στην κουτοπονηριά εξαντλήθηκε. 

Συνεχίζω με Κοσμοτέ και βόνταφον λοιπόν... 

Δεν αντιλέγω.. απλώς ήθελα να διευκρινίσω ότι τα παιδιά στο τσατ είναι άσχετα.

Για ποιο θέμα ρώτησες βασικά;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

ΥΓ: σκόπευα να χρησιμοποιησω το f2g κανονικά μετά το τέλος του λικουιντ (το πακετο των 1000 λεπτων είναι ανά δευτερόλεπτο, σε αντίθεση των 3λεπτων του what's up στην ίδια τιμη) αλλά η ανοχή μου στην ηλιθιότητα και στην κουτοπονηριά εξαντλήθηκε. 

Μάλλον εσύ βγαίνεις χαμένος με την συναισθηματική σου αντίδραση.🥺

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Μολις ανακάλυψα στο f2g οτι εχω φραγη εισερχομένων πριν περασει το 3μηνο...

16 Ιανουαρίου τελευταία ανανέωση ακόμα δέχεται κλήσεις κανονικά και υπάρχει το πακέτο 7€. Μόλις το άνοιξα να δοκιμάσω ήλθε και μήνυμα για απεριόριστα.

Δεν ξέρω τι έχεις κάνει και έχεις μπει στην μαύρη λίστα. Και μάλιστα φραγή πριν περάσει το τρίμηνο.🥺

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Teiresias_ said:

Για ποιο θέμα ρώτησες βασικά;

Ήθελα να μου πει τον λόγο που εχω φραγη εισερχομένων πριν το 4μηνο.

8 minutes ago, dimitroula10 said:

Μάλλον εσύ βγαίνεις χαμένος με την συναισθηματική σου αντίδραση.🥺

16 Ιανουαρίου τελευταία ανανέωση ακόμα δέχεται κλήσεις κανονικά και υπάρχει το πακέτο 7€. Μόλις το άνοιξα να δοκιμάσω ήλθε και μήνυμα για απεριόριστα.

Δεν ξέρω τι έχεις κάνει και έχεις μπει στην μαύρη λίστα. Και μάλιστα φραγή πριν περάσει το τρίμηνο.🥺

-Το καλό πακέτο δεν μου το δίνουν 

-Μου βαζουν φραγη πριν το 4μηνο

-Μου πουλάνε τρέλα 

Δεν βλεπω σε κατι να κερδιζω εαν παραμεινω F2G...

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dimitroula10 said:

Μάλλον εσύ βγαίνεις χαμένος με την συναισθηματική σου αντίδραση.🥺

16 Ιανουαρίου τελευταία ανανέωση ακόμα δέχεται κλήσεις κανονικά και υπάρχει το πακέτο 7€. Μόλις το άνοιξα να δοκιμάσω ήλθε και μήνυμα για απεριόριστα.

Δεν ξέρω τι έχεις κάνει και έχεις μπει στην μαύρη λίστα. Και μάλιστα φραγή πριν περάσει το τρίμηνο.🥺

Δεν είναι ο μόνος. Φίλος μου από την Αθήνα έχει ένα Free2go που είναι και το βασικό του και του βάζει κάρτα μια φορά το δίμηνο και δεν έχει πέσει σε φραγή. Της γυναίκας του όμως το Q στο 4μηνο(για την ακρίβεια μια μέρα πριν κλίσει ο τέταρτος μήνας)τσουπ φραγή σε όλα εκτός από εισερχόμενα μηνύματα. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,αλλά και τα δύο είναι βασικά και τα χρησιμοποιούν άσχετα αν βάζουν κάρτα μια φορά το δίμηνο ή και παραπάνω 

ΥΓ:Μάλλον μετά από 14 χρόνια σκέφτεται να το πάει το δικό του vf CU για να παίρνει τα GB λόγω σταθερού FTTH

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, VIPdriver said:

Το καλό πακέτο δεν μου το δίνουν 

-Μου βαζουν φραγη πριν το 4μηνο

-Μου πουλάνε τρέλα 

Δεν βλεπω σε κατι να κερδιζω εαν παραμεινω F2G...

Δοκίμασε να πας Q. Έχουμε συζητήσει το θέμα. Είναι κρίμα να παίρνουμε σχεδόν όλοι το πακέτο, να μην έχουμε φραγή για 1 έτος και να απολαμβάνουμε κάτι κουφές προσφορές.

Μήπως να αφήσεις 2-3 μέρες να φύγει ο θυμός και να κινηθείς στο παρασκήνιο?

Σήμερα μου ήλθε ξανά ΣΜΣ σε ένα Q με μηδενικό υπόλοιπο που σε 2 μήνες κλείνει 12μηνο.

19 minutes ago, aektzhs 1 said:

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,αλλά και τα δύο είναι βασικά και τα χρησιμοποιούν άσχετα αν βάζουν κάρτα μια φορά το δίμηνο ή και παραπάνω 

Έχουμε γράψει λεπτομέρειες. Θέλει λίγη προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Μην τις παίρνετε σε προσωπικό επίπεδο τις απαντήσεις τους.

Δεν είπαμε ότι η εξυπηρέτηση πελατών αποτελείται από άτομα και για τις τρείς εταιρείες?

Αν, ξεπεράσουμε το bot, έρχεται ο υπάλληλος που απαντά σαν bot.

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Στο τσατ:

- εχετε καιρο να βαλετε καρτα

- εβαλα πριν 2,5 μηνες

- στους 2 μηνες μπαινει φραγη εισερχομενων.

- στους 4 γραφετε στο σαιτ, ενω ατυπα το αφηνετε 12 μηνες.

- Ευχαριστουμε που επικοινωνησατε μαζι μας (με γειωσε κανονικοτατα).

ΥΓ: σκόπευα να χρησιμοποιησω το f2g κανονικά μετά το τέλος του λικουιντ (το πακετο των 1000 λεπτων είναι ανά δευτερόλεπτο, σε αντίθεση των 3λεπτων του what's up στην ίδια τιμη) αλλά η ανοχή μου στην ηλιθιότητα και στην κουτοπονηριά εξαντλήθηκε. 

Συνεχίζω με Κοσμοτέ και βόνταφον λοιπόν... 

Άμα πάρεις στο 13800 και τους στολίσεις ανάλογα. Θα στην βγάλουν την φραγή. Έτσι ακριβώς την πάτησα και εγώ πριν μερικές μέρες.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Δοκίμασε να πας Q. Έχουμε συζητήσει το θέμα. Είναι κρίμα να παίρνουμε σχεδόν όλοι το πακέτο, να μην έχουμε φραγή για 1 έτος και να απολαμβάνουμε κάτι κουφές προσφορές.

Μήπως όμως αφορά νούμερα σε παλαιό καθεστώς;

Εγώ έχω ένα φρέσκο τρέχει ο δεύτερος μήνας. Θα σας ενημερώσω τι θα γίνει γιατί δεν έχω σκοπό να βάλω κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, VIPdriver said:

Ήθελα να μου πει τον λόγο που εχω φραγη εισερχομένων πριν το 4μηνο.

-Το καλό πακέτο δεν μου το δίνουν 

-Μου βαζουν φραγη πριν το 4μηνο

-Μου πουλάνε τρέλα 

Δεν βλεπω σε κατι να κερδιζω εαν παραμεινω F2G...

1. Για να πάρεις καλή προσφορά πρέπει να το αφήσεις αταιστο αρκετό καιρό.

2. Στείλε σε φόρμα επικοινωνίας 

3. Δεν πουλάνε τρέλα, απλά βαριουνται. Κάνουν copy paste έτοιμες απαντήσεις κι ελπίζουν ότι θα τα παρατήσεις.

Όσοι θέλουν εύκολες λύσεις δεν είναι για νόβα. Είναι διαχρονικό δόγμα αυτό από τον καιρό της wind 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...