Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, kmpatra said:

Στο 48ωρο ηταν νεκρό το τηλέφωνο ή απλα σήμερα εχασε το σημα η παλια σιμ? Αν δεν κανω λαθος μετα τις 5 ενεργοποιούν τις σιμ,έπεσες και σε ΣΚ.

Δυστυχώς έπεσα σε Σαββατοκύριακο.

 

Δεν είχα σήμα ήταν νεκρό. Από την Q έχασε επιτόπου το σήμα δυστυχώς... έκανα και απενεργοποίηση της αυτόματης ενεργοποίησης πακέτων.

ειδοποίηση κλήσεων με SMS.

Αναμονή κατά την διάρκεια κλήσεις....

 

είναι κομπλέ θεωρώ...

Δεν μου πήρε τα 5 γιγα της πρώτης ενεργοποίησης στο application F2G

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα άλλαξε με την νέα αναβάθμιση ios στα iPhone ο φορέας δικτύου και πλέον έγινε Nova από Wind που ήταν μέχρι τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Στο iPhone του γιου μου έγινε με το που έβαλε τη σιμ, με ios 16 τον περασμένο Μάιο 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Στο iPhone του γιου μου έγινε με το που έβαλε τη σιμ, με ios 16 τον περασμένο Μάιο 

Έχω 4 φίλους και 1 εγώ σύνολο 5 που έχουμε iPhone 13 Pro. Όλοι μας είχαμε ως τώρα με όλες τις τελευταίες αναβαθμίσεις δίκτυο NOVA και φορέας WIND. Μόλις τώρα άλλαξε με το ios 17 και στους πέντε.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, δεν πρόσεξα που έγραψες "φορέας". 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, damianos said:

Δυστυχώς έπεσα σε Σαββατοκύριακο.

 

Δεν είχα σήμα ήταν νεκρό. Από την Q έχασε επιτόπου το σήμα δυστυχώς... έκανα και απενεργοποίηση της αυτόματης ενεργοποίησης πακέτων.

ειδοποίηση κλήσεων με SMS.

Αναμονή κατά την διάρκεια κλήσεις....

 

είναι κομπλέ θεωρώ...

Δεν μου πήρε τα 5 γιγα της πρώτης ενεργοποίησης στο application F2G

Λογικό γιατί το σύστημα σε θεωρεί παλιό χρήστη ως πρώην Q. Αν δε βαριέσαι ζήτα από το τσατ να σου διαγράψουν το λογαριασμό για να κάνεις καινούργιο. Έτσι θα τσιμπήσεις και τα 5Gb.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, damierom said:

Έχω 4 φίλους και 1 εγώ σύνολο 5 που έχουμε iPhone 13 Pro. Όλοι μας είχαμε ως τώρα με όλες τις τελευταίες αναβαθμίσεις δίκτυο NOVA και φορέας WIND. Μόλις τώρα άλλαξε με το ios 17 και στους πέντε.

Θα γινόταν και αυτό κάποια στιγμή! Απλά πάνε αργά όπως και η esim! Και το 5G θα είναι τούμπανο από του χρόνου με SA προς το τέλος. Μακάρι, να επενδύσουν και άλλα δίκτυα που παρακμάζουν μέρα με την μέρα!

Link to comment
Share on other sites

Σε 17 RC πάντως ακομα φορέα Wind είχε. Καλο που το αλλάξανε αλλά δυστυχώς δεν έχει καμία σημασία, απλά ζήτησαν από την Apple να αλλάξει το όνομα του προφίλ φορέα. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με iOS 17 κανονικό γράφει Wind WiFi Calling και φορέα WIND…

ΥΓ: Τι ήχος ειδοποιήσεων είναι αυτός; Αίσχος. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το αισθητικό του θέματος υπάρχει καμία διαφορά αν γράφει Wind ή Nova; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, p_k said:

Πέρα από το αισθητικό του θέματος υπάρχει καμία διαφορά αν γράφει Wind ή Nova; 

Όχι ρε συ απλά το αναφέρω.

Ήρθε ενημέρωση παροχου. Τώρα εμφανιζει “NOVA” παντου, και στο σπιντεστ. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους και στα τίμια android πρέπει να αλλάξει το speedtest. Εμένα έλεγε WIND ακόμα και μετά την αλλαγή και στον πατέρα μου γράφει GR TELESTET ή κάτι παρόμοιο 

Link to comment
Share on other sites

Το Speedtest είναι θέμα της εφαρμογής. Εμένα ακόμα Telestet 🙂 

Με 17RC πάντως εμφάνιζε NOVA σωστά, τώρα βλέπω το γύρισαν ξανά σε WIND το «εμφανιζόμενο όνομα». Το «όνομα φορέα» όντως άλλαξε σε NOVA αλλά προφανώς δώσανε λεφτά τώρα μόνο για τη μια αλλαγή, ενδεχομένως λόγω αλλαγών και σε configurations για 5G/IMS

IMG_6031.jpeg

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Και σε wifi calling γύρισε σε wind..
Λεπτομέρειες όμως. Ήταν αρκετά μεγάλο update το iOS 17, οπότε μας ενδιαφέρουν περισσότερο αλλά λάθη κι όχι αυτό που δεν σημαίνει και τίποτα ουσιαστικό


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, rebel1 said:

Και σε wifi calling γύρισε σε wind..
Λεπτομέρειες όμως. Ήταν αρκετά μεγάλο update το iOS 17, οπότε μας ενδιαφέρουν περισσότερο αλλά λάθη κι όχι αυτό που δεν σημαίνει και τίποτα ουσιαστικό


Sent from my iPad using Tapatalk

Μου κάνει εντύπωση πως το όνομα φορέα το διόρθωσαν και την ένδειξη παρόχου να την χάλασαν 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, rebel1 said:

Και σε wifi calling γύρισε σε wind..
Λεπτομέρειες όμως. Ήταν αρκετά μεγάλο update το iOS 17, οπότε μας ενδιαφέρουν περισσότερο αλλά λάθη κι όχι αυτό που δεν σημαίνει και τίποτα ουσιαστικό


Sent from my iPad using Tapatalk

Πήγαινε Γενικά-Πληροφορίες και μείνε για μισο με ένα λεπτό εκεί χωρίς να κανείς σκρολ. 
Θα σου βγάλει ενημέρωση παροχου και θα αλλάξει και το όνομα φορέα και η ένδειξη του WiFi Calling σε Nova. 
 

Εμενα έτσι έκανε. Μέχρι να κάνω αυτό που σου ειπα εγραφε Wind

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Γενικά-Πληροφορίες και μείνε για μισο με ένα λεπτό εκεί χωρίς να κανείς σκρολ. 
Θα σου βγάλει ενημέρωση παροχου και θα αλλάξει και το όνομα φορέα και η ένδειξη του WiFi Calling σε Nova. 
 
Εμενα έτσι έκανε. Μέχρι να κάνω αυτό που σου ειπα εγραφε Wind

Σωστός!!! Αυτό έκανα κι άλλαξε.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι γιατί μόλις ήρθα f2g. Για να μη χάσω τα υπόλοιπα από τα πακέτα, αν λήγουν πχ 20 Οκτωβρίου μέχρι πότε πρέπει να ανανεώσω; Έως 20 Οκτώβρη ή 19 έως το βράδυ; Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, _NikitaS_ said:

Να ρωτήσω κάτι γιατί μόλις ήρθα f2g. Για να μη χάσω τα υπόλοιπα από τα πακέτα, αν λήγουν πχ 20 Οκτωβρίου μέχρι πότε πρέπει να ανανεώσω; Έως 20 Οκτώβρη ή 19 έως το βράδυ; Ευχαριστώ! 

Έως 20 τα μεσάνυχτα. 

Μην το αφήνεις όμως τελευταία στιγμή. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, damianos said:

Από το Telestet BFree σε Nova F2G 25 χρόνια δρόμος...

IMG_20230921_195932.jpg

Αναμνήσεις, νοσταλγία και συγκίνηση για την εταιρεία που έφερε την κινητή τηλεφωνία στην Ελλάδα. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, p_k said:

Αναμνήσεις, νοσταλγία και συγκίνηση για την εταιρεία που έφερε την κινητή τηλεφωνία στην Ελλάδα. 

Κι αυτό ωραίο..

 

https://m.youtube.com/watch?v=h14icLEeWCM

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, p_k said:

Αναμνήσεις, νοσταλγία και συγκίνηση για την εταιρεία που έφερε την κινητή τηλεφωνία στην Ελλάδα. 

Συμφωνώ, αλλά και αναμνήσεις της χειρότερης κάλυψης για πολύ καιρό... 

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να φέρω ένα what's up στο F2G χωρίς να κάνω ανανέωση στο κατάστημα; Πρώτα θέλω να βάλω 1€ για να παρω το ημερήσιο ιντερνετ και να κάνω speedtests.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...