Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιά είναι η καλύτερη εναλλακτική, για να φύγω από το φοιτητικό;

 

Tι ακριβώς εννοείς;Δεν είναι απαραίτητο να ενεργοποιείς το φοιτητικό πακέτο,μπορείς να βάζεις τα άλλα πακέτα της wind.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η καλύτερη εναλλακτική, για να φύγω από το φοιτητικό;

Θες να φύγεις επειδή είναι πολλά το 8,5?Αν είσαι φοιτητής είναι πολλά και μπορείς να βάλεις είτε cu είτε whats up.

https://www.whatsup.gr/cosmote-student

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/gia-foitites/paketa-foititon/

 

ΑΝ ΔΕΝ εισαι φοιτητής είναι από τις καλύτερες προσφορές αυτή με τα 8,5.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα σε όλους.

 

Από σήμερα ξεκινάει το ετεροχρονισμενο χαράτσι ???

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το ετήσιο χαράτσι θα σημαίνει ότι μια φορά το χρόνο θα μου παίρνει από το κινητό με την προσφορά 8.5€, τα πέντε ευρώ; μια μέρα δηλαδή θα βάλω δέκα ευρώ με σκοπό να κάνω ανανέωση και θα μου φύγουν ξαφνικά τα πέντε; απροειδοποίητα;
Link to comment
Share on other sites

Η WIND Ελλάς Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει τις παρακάτω τιμολογιακές αλλαγές-αυξήσεις στo σχήμα προσφοράς για τους συνδρομητές καρτοκινητής WIND F2G εγγεγραμμένους στο πρόγραμμα Free2Talk που προσφέρει 300 δωρεάν λεπτά ομιλίας ή βιντεο-κλήσεωνπρος όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα στην Ελλάδα, στις 2 πρώτες ανανεώσεις κάθε ημερολογιακού μήνα. Συγκεκριμένα, , με ισχύ από 15 Φεβρουαρίου 2016, επιβάλλεται ετήσιο τέλος χρήσης της προσφοράς αξίας 5€, το οποίο θα αφαιρείται αυτόματα και ΜΟΝΟ μία φορά από το υπόλοιπο του συνδρομητή ανά ημερολογιακό έτος. Η προσφορά συνεχίζει να υφίσταται και οι συνδρομητές θα εξακολουθούν να απολαμβάνουν 300’ δωρεάν ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα στις 2 πρώτες ανανεώσεις αξίας 10€ και πάνω ανά ημερολογιακό μήνα. Το νέο πρόγραμμα θα ισχύει για όλους τους υφιστάμενους συνδρομητές του Καρτοκινητού WIND F2G που είναι ήδη εγγεγραμμένοι στο πρόγραμμα Free2Talk. Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Η WIND Ελλάς Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει τις παρακάτω τιμολογιακές αλλαγές-αυξήσεις στo σχήμα προσφοράς για τους συνδρομητές καρτοκινητής WIND F2G εγγεγραμμένους στο πρόγραμμα Free2Talk που προσφέρει 300 δωρεάν λεπτά ομιλίας ή βιντεο-κλήσεωνπρος όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα στην Ελλάδα, στις 2 πρώτες ανανεώσεις κάθε ημερολογιακού μήνα. Συγκεκριμένα, , με ισχύ από 15 Φεβρουαρίου 2016, επιβάλλεται ετήσιο τέλος χρήσης της προσφοράς αξίας 5€, το οποίο θα αφαιρείται αυτόματα και ΜΟΝΟ μία φορά από το υπόλοιπο του συνδρομητή ανά ημερολογιακό έτος. Η προσφορά συνεχίζει να υφίσταται και οι συνδρομητές θα εξακολουθούν να απολαμβάνουν 300’ δωρεάν ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα στις 2 πρώτες ανανεώσεις αξίας 10€ και πάνω ανά ημερολογιακό μήνα. Το νέο πρόγραμμα θα ισχύει για όλους τους υφιστάμενους συνδρομητές του Καρτοκινητού WIND F2G που είναι ήδη εγγεγραμμένοι στο πρόγραμμα Free2Talk.

 

Τα 5 ευρώ το χρόνο δεν είναι τίποτα για 300 λεπτά το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Τα 5 ευρώ το χρόνο δεν είναι τίποτα για 300 λεπτά το μήνα.

 

 

Μην το λες σε εμενα για ενημερωση το εβαλα .εγω δεν τραβαω ζορια για το 5 euro

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλάτε επιτέλους με το πενταευρο για μία πολύ καλή προσφορά όσοι τυχεροί το έχουν και σκεφτείτε ότι στις άλλες δύο κάτι ανάλογο το πληρώνουν 36 ευρώ το χρόνο! Στην τελική όσοι το χρησιμοποιουν θα συμβιβαστουν με το ελάχιστο αυτό αντίτιμο και όσοι όχι ας ζητήσουν διαγραφή από την προσφορά και επιστροφή τυχόν χρέωσης. Άλλωστε σε όποιον δεν αρέσει μπορεί κάλλιστα να αλλάξει εταιρεία αν βρίσκει καλύτερες τιμές...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η καλύτερη εναλλακτική, για να φύγω από το φοιτητικό;

 

μπορείς να πάρεις με την ευρωπαϊκή κάρτα νέων το νέο συμβόλαιο της wind που μόνο για τα 2gb internet αξίζει πιστεύω. δες την υπογραφή μου.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να πάρεις με την ευρωπαϊκή κάρτα νέων το νέο συμβόλαιο της wind που μόνο για τα 2gb internet αξίζει πιστεύω. δες την υπογραφή μου.

Δεν αξίζει καθόλου, παίρνοντας ενα f2g με "ειδική προσφορά" (aka φοιτητικό), με 10 ευρω ανανέωση εχει πολύ περισσότερες παροχες και καμια δέσμευση συμβολαίου!!!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλάτε επιτέλους με το πενταευρο για μία πολύ καλή προσφορά όσοι τυχεροί το έχουν και σκεφτείτε ότι στις άλλες δύο κάτι ανάλογο το πληρώνουν 36 ευρώ το χρόνο! Στην τελική όσοι το χρησιμοποιουν θα συμβιβαστουν με το ελάχιστο αυτό αντίτιμο και όσοι όχι ας ζητήσουν διαγραφή από την προσφορά και επιστροφή τυχόν χρέωσης. Άλλωστε σε όποιον δεν αρέσει μπορεί κάλλιστα να αλλάξει εταιρεία αν βρίσκει καλύτερες τιμές...

 

ακριβως. Μόνο οσοι συντηρουν νουμερα εχουν θέμα, αλλά και αυτοι μπορουν να βάζουν λιγότερο για να μην υπαρχει υπόλοιπο πάνω απο πέντε ευρώ.

Και για να μιλαμε με επιχειρηματα πάντα, ας μας πει καποιος τη χρήση κάνει ωστε να μην τον συμφερει αυτη η χρεωση και θέλει να το αλλάξει. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες γαι θυμίσατε μου σας παρακαλώ. Που στέλνω και τι, για να ενεργοποιήσω το πακέτο με τα 1500 και 1.5 γίγα; Είχα ανενεργό εξη μηνες το κινητο, έβαλα κάρτα για να παρω την προσφορά. Ευχαριστω και των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες γαι θυμίσατε μου σας παρακαλώ. Που στέλνω και τι, για να ενεργοποιήσω το πακέτο με τα 1500 και 1.5 γίγα; Είχα ανενεργό εξη μηνες το κινητο, έβαλα κάρτα για να παρω την προσφορά. Ευχαριστω και των προτέρων

 

1000 στο 1264

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Φαντάζομαι δεν χάνω την προσφορά επειδή είχα να βάλω κάρτα 7 μηνες ετσι;

 

Ενα παιδι στο θεμα του φοιτητικου ειπε οτι ειχε να βαλει την προσφορα 10 μηνες και δεν την εχασε!!!

 

Αλλα ατομα εδω ειπαν οτι ειχαν να την βαλουν καιρο και την εχασαν

 

Κανε δοκιμη και πες μας και εμας

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το ρώτησα με την έννοια τα πέντε ευρώ θα τα παίρνει 1η Ιανουαρίου ας πούμε η κουτουρου και θα βρεθούμε χωρίς υπόλοιπο μια μέρα ξαφνικά; Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Ο,τι δήποτε 1GB από Wind (για 30 μέρες εννοείται) περισσότερο από 3€ μαζί με 200΄ ομιλίας εγώ δεν θα το αγόραζα.

Τώρα; Ο καθένας σας κάνει ό,τι θέλει. Ακόμα και 2000΄ όλους και 2000ΜΒ μπορεί να αγοράζει με 10€ {μη με ρωτήσετε πάλι πού είναι αυτό το πακέτο!!!} από του χρόνου. Ή 3000΄ και 3000ΜΒ με 15€ από το 2018!

 

Εγώ 200΄ όλους με 1GB δεν παίρνω ποτέ από τη Wind με >3€.

 

το θέμα δεν είναι φιλε μου αν εσυ θες να παρεις αυτό που προσφέρουν ή όχι! Το θέμα είναι η παραπληροφόρηση!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το ρώτησα με την έννοια τα πέντε ευρώ τα τα παίρνει 1η Ιανουαρίου ας πούμε η κουτουρου και θα βρεθούμε χωρίς υπόλοιπο μια μέρα ξαφνικά;

Υποτίθεται τα περιμέναμε σήμερα αλλά διόλου απίθανο να γίνει όπως λες, τυχαία να αφαιρεθούν μια μέρα. Με τη Wind πότε δεν είσαι σίγουρος!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το ετήσιο χαράτσι θα σημαίνει ότι μια φορά το χρόνο θα μου παίρνει από το κινητό με την προσφορά 8.5€, τα πέντε ευρώ; μια μέρα δηλαδή θα βάλω δέκα ευρώ με σκοπό να κάνω ανανέωση και θα μου φύγουν ξαφνικά τα πέντε; απροειδοποίητα;

Το ετήσιο «χαράτσι» ας το πούμε δεν αφορά την ειδική προσφορά των 1500 λεπτών και 1500MB με κόστος 8 ευρώ, το οποίο αυξάνεται από σήμερα σε 8,5 ευρώ. Αφορά την προσφορά που έχουν οι πιο παλιοί (και εγώ επίσης) όπου με 10 ευρώ παίρνεις δώρο 300 λεπτά προς όλους και 1GB. Όσοι δεν έχουν την προσφορά αυτή, δεν θα τους αφαιρεθούν τα 5 ευρώ, έτσι έχω καταλάβει τουλάχιστον, αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι τα 5 ευρώ θα αφαιρούνται από την πρώτη ανανέωση με 10+ ευρώ που θα γίνεται μέσα στη χρονιά. Πιο λογικό μου φαίνεται παρά να τα πάρουν από το υπάρχων υπόλοιπο.
Link to comment
Share on other sites

Το ετήσιο «χαράτσι» ας το πούμε δεν αφορά την ειδική προσφορά των 1500 λεπτών και 1500MB με κόστος 8 ευρώ, το οποίο αυξάνεται από σήμερα σε 8,5 ευρώ. Αφορά την προσφορά που έχουν οι πιο παλιοί (και εγώ επίσης) όπου με 10 ευρώ παίρνεις δώρο 300 λεπτά προς όλους και 1GB. Όσοι δεν έχουν την προσφορά αυτή, δεν θα τους αφαιρεθούν τα 5 ευρώ, έτσι έχω καταλάβει τουλάχιστον, αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Δεν την αφορά γιατί μπήκε ήδη και λίγο περισσότερο... Για βάλε 0,50€x12 ανανεώσεις κατ'ελάχιστον είναι 6€. Και πάλι όμως είναι ότι πιο συμφέρον υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι τα 5 ευρώ θα αφαιρούνται από την πρώτη ανανέωση με 10+ ευρώ που θα γίνεται μέσα στη χρονιά. Πιο λογικό μου φαίνεται παρά να τα πάρουν από το υπάρχων υπόλοιπο.

 

Και εγώ έτσι πιστεύω θα γίνει η χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με ενεργοποίησαν πριν λίγο (9 παρά) από σήμα έχω 5 γραμμές μέσα στο σπίτι μου ενώ με cosmote είχα 1-2, παρατήρησα ότι υπάρχουν 2 πακέτα τα οποία είναι σχεδόν ίδια. Το 1ο είναι 5 ευρώ/200 λεπτά προς όλους και το άλλο 5 ευρώ 200 ή 300 προς όλους και 300 ή 200 προς wind/q πάλι με 5 ευρώ. Πια είναι η διαφορά μεταξύ τους; Τι γίνεται με αυτά τα 2;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με ενεργοποίησαν πριν λίγο (9 παρά) από σήμα έχω 5 γραμμές μέσα στο σπίτι μου ενώ με cosmote είχα 1-2, παρατήρησα ότι υπάρχουν 2 πακέτα τα οποία είναι σχεδόν ίδια. Το 1ο είναι 5 ευρώ/200 λεπτά προς όλους και το άλλο 5 ευρώ 200 ή 300 προς όλους και 300 ή 200 προς wind/q πάλι με 5 ευρώ. Πια είναι η διαφορά μεταξύ τους; Τι γίνεται με αυτά τα 2;

Καλησπέρα! Δεν είναι ίδια τα πακέτα. Ας τα δούμε 1-1: Το πρώτο λέγεται talk to all, δίνει 200' προς όλους και υπάρχει εδώ και 3 χρόνια. Ενεργοποιείται με όλους τους τρόπους (κλήση στο 1265, μέσα από το site f2g.gr, αλλά και από την εφαρμογή my F2G app. Το πακέτο αυτό, υπάρχει σε όλες τις εταιρείες. Αν το ενεργοποιήσεις μέχρι τις 29 Φεβρουαρίου, θα σου δώσει επιπλέον 1 GB, με ισχύ 7 ημέρες (προσφορά για του αγίου Βαλεντίνου). Το δεύτερο λέγεται super talk, προσφέρει 300' προς όλους+200' προς Wind&Q, ενεργοποιείται μόνο μέσω της εφαρμογής my F2G app και αποτελεί προωθητική ενέργεια, με ισχύ έως τις 31 Μαρτίου. Σίγουρα συμφέρει το δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα σωστά, το έχουν σαν προσφορά για όσους το δουν δηλαδή. Κάτι άλλο τι γίνεται με αυτήν την super ειδική προσφορά με τα 8,5 ευρώ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...