Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το φοιτητικο f2g για ποσο μπορει να ειναι σε ισχυ?

Θελω να πω αν με τη ληξη πχ της φοιτησης παυει και το ΄φοιτητικο πακετο΄χρεωσεων?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το SMS και έτσι έμαθα κι εγώ ότι αλλάζει η διάρκεια ισχύος αξίας συνδιαλέξεων καρτοκινητών wind και γίνεται πλέον 6 μήνες. Κάλεσα το 1269 και ακούω την ημερομηνία λήξης που άκουγα και πριν, δηλαδή κάπου τον Αύγουστο του 2014. Άρα η επόμενη ανανέωση που θα κάνω, τον Αύγουστο, θα έχει 6μηνη ισχύ, από ό,τι κατάλαβα -πάλι καλά. Το λέω αυτό γιατί [ελπίζω να τα θυμάστε] στη vodafone δεν είχε γίνει έτσι! Εκείνοι της vodafone βγάλανε την ανακοίνωση (κάπου τον Σεπτέμβριο του 2012, νομίζω, διορθώστε με αν μπερδεύω τις ημερομηνίες) για την αλλαγή διάρκειας ισχύος, και η αλλαγή σε 6μηνο είχε -κατά κάποιον τρόπο- αναδρομική ισχύ, αφού είχαν ορίσει μια ημερομηνία 6 μήνες αργότερα (νομίζω την 30η Μαρτίου 2013) κατά την οποία θα έληγαν όλοι οι χρόνοι ομιλίας από ανανεώσεις που είχαν γίνει από την ημερομηνία της ανακοίνωσης και πριν. Δηλαδή, αν είχες ανανεώσει πχ στις 20 Αυγούστου 2012 (έτσι είχα κάνει εγώ) με την "συμφωνία" ότι ο χρόνος σου θα ίσχυε μέχρι 19 Αυγούστου 2013, ξαφνικά τον Σεπτέμβριο του 2012 μάθαινες ότι η βόνταφον αποφάσισε ότι ο χρόνος σου θα λήξει στις 30 Μαρτίου 2013! Και μου κάνει μεγάλη εντύπωση που η WIND κάνει την αλλαγή του χρόνου ισχύος τόσο πιο "τίμια" από την VODAFONE. Το λέω γιατί ξέρω ότι είναι η εταιρία που κάνει τις πιο κρυφές, ξαφνικές και προ τετελεσμένου αλλαγές, βλέπε κατάργηση Wind Sharing, αλλαγή ελάχιστης ανανέωσης από 1 σε 5€ εν μία νυκτί και χωρίς καμία προειδοποίηση! Αυτή τη φορά κάπου της ξέφυγε όμως, φαίνεται :p!

Η δικιά μου η φάση, για να σας πω κι εγώ τον πόνο μου, είναι ότι έχω 2 αριθμούς F2G2, έναν που τον χρησιμοποιώ περιστασιακά με υπόλοιπο 4€ και έναν που τον χρησιμοποιώ σπάνια και έχει μέσα 46€ ("εγκλωβισμένα") από παλιούς διπλασιασμούς. Ο αριθμός που χρησιμοποιώ πλέον κυρίως είναι ένα CU student που με καλύπτει απόλυτα, 4€ για 1000' προς όλους, 600' προς CU, 800MB κι από αυτά δεν ξοδεύω ούτε το 30% κάθε μήνα, συν ένα Frog για κλήσεις και SMS προς κάποιους προορισμούς στο εξωτερικό. Γενικά στη ζωή μου είμαι άνθρωπος που μαζεύω διάφορα πράγματα "για να υπάρχουν" με τη σκέψη ότι ίσως κάποτε τα χρειαστώ. Έτσι, παλιότερα είχα πάνω από 20 sim από διάφορα πακέτα καρτοκινητής που μου κόστιζαν ελάχιστα ευρώ το χρόνο για να τα διατηρώ και πράγματι αρκετές φορές με εξυπηρέτησε το ότι είχα "στο συρτάρι" μια sim κάποιας εταιρίας την οποία τελικά χρειάστηκα. Όμως, όταν η wind άλλαξε την ελάχιστη ανανέωση και από 1€ έγινε 5€, άφησα να λήξουν 2 f2g και 2 Q. Όταν η Vodafone έκανε τη 12μηνη ισχύ 6μηνη, άφησα και έληξαν άλλες 4 vodafone, και θα άφηνα και άλλες 2 να λήξουν αλλά δυστυχώς έχουν αρκετό υπόλοιπο το οποίο δεν καταφέρνω να μηδενίσω. Τώρα λέω να κάνω το f2g2 με το μικρό υπόλοιπο φορητότητα, δεν ξέρω πού, και το άλλο f2g2 με το μεγάλο υπόλοιπο να το κρατήσω "για να υπάρχει" :rolleyes:. Αν οι εταιρίες δεν θέλουν να έχουμε αριθμούς στο συρτάρι, ε, δεν θα έχω. Μπορεί τα 5 ευρώ να ακούγονται μηδαμινό ποσό, αλλά από 5 ευρώ για κάθε μία από τις 20 sim "μήπως ξαφνικά χρειαστεί κάτι", λέω να το κόψω το χόμπι... Κι όποτε χρειαστώ κάποια συγκεκριμένη sim κατεβαίνω στην Ομόνοια και αγοράζω μία!

Αλλά μακάρι να γινόταν αυτό που λέει ο pan 82...

Εμένα η απορία μου είναι όταν μιλάμε για πληρωμένα λεφτά γιατί να μην έχεις δικαίωμα οπότε θέλεις να κλείσεις αριθμό η να τον μεταφέρεις να πάρεις πίσω τα λεφτά σου ; τα πλήρωσες δε τα έκλεψες. Νομίζω στο εξωτερικό σε πολλές χώρες κλείνοντας η μεταφέροντας τον αριθμό παίρνεις πίσω το υπόλοιπο σου. Εδώ θα έπρεπε να παρέμβει η εεττ. Και μετά να δούμε αν θα μειωναν το χρόνο

Συγνώμη για το τεράστιο ποστ :O:p...

Link to comment
Share on other sites

Γενικά στη ζωή μου είμαι άνθρωπος που μαζεύω διάφορα πράγματα "για να υπάρχουν" με τη σκέψη ότι ίσως κάποτε τα χρειαστώ. Έτσι, παλιότερα είχα πάνω από 20 sim από διάφορα πακέτα καρτοκινητής που μου κόστιζαν ελάχιστα ευρώ το χρόνο για να τα διατηρώ και πράγματι αρκετές φορές με εξυπηρέτησε το ότι είχα "στο συρτάρι" μια sim κάποιας εταιρίας την οποία τελικά χρειάστηκα.

 

Φιλικη συμβουλη : σταματα να μαζευεις διαφορα πραγματα που ισως σου χρειαστουν στο μελλον , γιατι αυτο κοστιζει.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει νόημα πλέον. Βάζεις 5€ επιπλέον και έχεις 20GB. Δεν θα πάρει κανένας, εκτός αν είναι για sharing. 3€/1GB δεν είναι και ευκαιρία.:O

 

Και φυσικά έχει νόημα. Μπορεί κάποιος να θέλει λίγο παραπάνω ιντερνετ ΜΟΝΟ για ένα μήνα...οπότε μια χαρά. Η μαγεία του F2G με τα πακέτα είναι ότι επιλέγεις κάθε φορά ανάλογα τις επικοινωνιακές σου ανάγκες....

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Διέγραψα τα μηνύματα που ήταν εκτός θέματος ή εμπρηστικά. Μείνετε στο θέμα και μην επιτίθεστε σε άλλα μέλη.:!:
Link to comment
Share on other sites

Absolute Surf

 

Για να μη σταματάς να σερφάρεις, όπου κι αν είσαι! Το νέο Πακέτο Absolute Surf σού δίνει 5GB για να μη βγαίνεις από το Internet ακόμη κι όταν βγαίνεις από το σπίτι, μόνο με 15€!

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/mega-paketa/absolute-surf/

 

Κορυφαίο το absolute surf ειδικά τώρα το Πάσχα που θα είμαστε χωριό !

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα στο f2g μου αφού μου τελείωσαν τα mb απο το πακέτο που είχα "TA ΔΩPEAN MB ΣOY AΠO TA BAΣIKA F2G ΠAKETA MOBILE INTERNET 'H AΠO THN YΠHPEΣIA PAY LATER, TEΛEIΩΣAN. TA BAΣIKA ΠAKETA EINAI 60MB, 250MB, 500MB, 1GB & 15GB" Yπάρχει πακέτο για f2g που δίνει 15gb ;
Link to comment
Share on other sites

@bbbb Κοίτα ένα μήνυμα πάνω από το δικό σου .... 5GB , 15 δεν νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα στο f2g μου αφού μου τελείωσαν τα mb απο το πακέτο που είχα "TA ΔΩPEAN MB ΣOY AΠO TA BAΣIKA F2G ΠAKETA MOBILE INTERNET 'H AΠO THN YΠHPEΣIA PAY LATER, TEΛEIΩΣAN. TA BAΣIKA ΠAKETA EINAI 60MB, 250MB, 500MB, 1GB & 15GB" Yπάρχει πακέτο για f2g που δίνει 15gb ;

 

Μάλλον είναι 5GB , 15€ όχι το ανάποδο

ck
Link to comment
Share on other sites

Nαι προφανώς.Αλλά σήμερα ενεργοποίησα το πακέτο των 5gb με 15€ και το μήνυμα που ήρθε λέει: "MOΛΙΣ ΑΠΕΚΤΗΣΕΣ 15GB MOBILE INTERNET ΓΙΑ ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ ΣΕΡΦΑΡΙΣΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΜΕ ΔΙΑΡΚΕΙΑ 30 ΗΜΕΡΕΣ. ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ ΣΤΟ 1265, 1269 ΚΑΙ ONLINE ΣΤΟ F2G.GR & MYF2G APP." :blink:

Βέβαια στο 1265 αλλά και online αναφέρει κανονικά 5gb.Μακάρι να είναι σωστό το μήνυμα και λάθος οι άλλες πηγές ενημέρωσης αλλά δεν το νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Nαι προφανώς.Αλλά σήμερα ενεργοποίησα το πακέτο των 5gb με 15€ και το μήνυμα που ήρθε λέει: "MOΛΙΣ ΑΠΕΚΤΗΣΕΣ 15GB MOBILE INTERNET ΓΙΑ ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ ΣΕΡΦΑΡΙΣΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΜΕ ΔΙΑΡΚΕΙΑ 30 ΗΜΕΡΕΣ. ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ ΣΤΟ 1265, 1269 ΚΑΙ ONLINE ΣΤΟ F2G.GR & MYF2G APP." :blink:

Βέβαια στο 1265 αλλά και online αναφέρει κανονικά 5gb.Μακάρι να είναι σωστό το μήνυμα και λάθος οι άλλες πηγές ενημέρωσης αλλά δεν το νομίζω

 

Πω, πω μακαρι να ειναι 15gb. Το υπολοιπο που εχεις το κοιταξες; Γραφει 15gb;

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε email σήμερα με το παρακάτω:

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/f2g-lucky-day-top-up/

 

για όσους δεν έχουν την παλιά προσφορά που δίνει 300' προς όλους με 10 ευρω και θέλουν να ανανεώσουν αυτό τον καιρό, νομίζω ότι η συγκεκριμένη είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε email σήμερα με το παρακάτω:

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/f2g-lucky-day-top-up/

 

για όσους δεν έχουν την παλιά προσφορά που δίνει 300' προς όλους με 10 ευρω και θέλουν να ανανεώσουν αυτό τον καιρό, νομίζω ότι η συγκεκριμένη είναι μια χαρά.

Μου ήρθε και εμένα αυτή η προσφορά, τόσο με email, όσο και με sms. Αν και έχω την προσφορά των 300' με 10€, με βάζει σε σκέψη αυτό το μήνυμα μήπως με αυτό τον τρόπο προσπαθεί η Wind να καταργήσει την προσφορά με τα 10€ και να την πάει στα 20€.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα αυτή η προσφορά, τόσο με email, όσο και με sms. Αν και έχω την προσφορά των 300' με 10€, με βάζει σε σκέψη αυτό το μήνυμα μήπως με αυτό τον τρόπο προσπαθεί η Wind να καταργήσει την προσφορά με τα 10€ και να την πάει στα 20€.

 

Η προσφορά ισχύει για όλους τους συνδρομητές που θα κάνουν ανανέωση αξίας 20€ και άνω, μέσω καταστημάτων WIND/Public και online μέσω PayPal/κάρτας από τις 22 Απριλίου στις 16:00 μ.μ. έως και τις 23 Απριλίου 2014 23:59 μ.μ.

Stay cool λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά ισχύει για όλους τους συνδρομητές που θα κάνουν ανανέωση αξίας 20€ και άνω, μέσω καταστημάτων WIND/Public και online μέσω PayPal/κάρτας από τις 22 Απριλίου στις 16:00 μ.μ. έως και τις 23 Απριλίου 2014 23:59 μ.μ.

Stay cool λοιπόν!

 

Πήγα να κάνω την ανανέωση μέσω PC για έναν φίλο και γράφει ότι η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη. Πραγματοποιούνται εργασίες συντήρησης. :wacko:Ούτε μέσω εφαρμογής μπορώ. Καλά την παλεύουν εκεί στην WIND. Βγάζουν μια καλή προσφορά για όσους δεν έχουν το BONUS ανανέωσης και δεν λειτουργεί η υπηρεσία; Τι το αναφέρουν τότε ότι μπορώ και με αυτόν τον τρόπο να κάνω την ανανέωση;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω την ανανέωση μέσω PC για έναν φίλο και γράφει ότι η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη. Πραγματοποιούνται εργασίες συντήρησης. :wacko:Ούτε μέσω εφαρμογής μπορώ. Καλά την παλεύουν εκεί στην WIND. Βγάζουν μια καλή προσφορά για όσους δεν έχουν το BONUS ανανέωσης και δεν λειτουργεί η υπηρεσία; Τι το αναφέρουν τότε ότι μπορώ και με αυτόν τον τρόπο να κάνω την ανανέωση;

Κι εγώ προσπάθησα να ανανεώσω και ήταν εκτός και επανήλθε μετά τις 12... Α ρε wind το έχασες το 20αρικο...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σε ολους ηρθε το mail.. Συνεχεια ερχονται τετοιες προσφορες και σιγουρα θα υπαρξουν και καλυτετες οποτε μη σκατε.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ολους ηρθε το mail.. Συνεχεια ερχονται τετοιες προσφορες και σιγουρα θα υπαρξουν και καλυτετες οποτε μη σκατε.

 

Όντως, κάθε φορά και κάτι καινούργιο σκάει. Θα μας τρελάνουν με τα πακέτα !

Link to comment
Share on other sites

Σε ολους ηρθε το mail.. Συνεχεια ερχονται τετοιες προσφορες και σιγουρα θα υπαρξουν και καλυτετες οποτε μη σκατε.

ναι όντως βγάζουν συνεχώς δυνατές προσφορές :):)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος φίλος έχει δύο αριθμούς f2go σε μία κάρτα για να μας ενημερώσει πόσο είναι η χρέωση για την προώθηση κλήσεων από τη μία κάρτα στην άλλη?

http://www.wind.gr/gr/gia-tin-epiheirisi/kiniti/etairika-programmata-upiresies/upiresies-diktuou/sim-kartes-upiresies/wind-2inone/

εδώ αναφέρει:

Ειδική Έκπτωση Προωθήσεων 2inOne με κόστος 14,81€ (7,40€ για κάθε αριθμό)

αλλά δε διευκρινίζει αν αναφέρεται στην εγγραφή και των δύο αριθμών στην υπηρεσία ή σε μηνιαία κράτηση από το υπόλοιπο της κάρτας, όπως ισχυρίστηκαν σε κατάστημα που ρώτησα.

Link to comment
Share on other sites

στα καρτοκινητα το 2inOne μια φορα τα πληρωνεις απο το υππλοιπο της καρτας....τουλαχισυον σε μενα ετσι ηταν πριν μερικα χρονια

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...