Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω κάνει αίτηση μετατροπής συμβολαίου σε f2g 12 Οκτωβρίου. Πήρα σήμερα (6/11/13) τηλέφωνο να δω πότε θα διακοπεί και μου είπαν 12/12. Ρώτησα ότι η διακοπή δε γίνεται μέσα σε ένα μήνα περίπου; Η απάντηση ήταν ότι η διακοπή γίνεται 29 περίπου ημέρες μετά την έκδοση του επόμενου λογαριασμού, από την ημερομηνία της αίτησης διακοπής. Δηλ. στην περίπτωση μου, ο λογαριασμός εκδίδεται κάθε 4 του μηνός. Έκανα την αίτηση αρχές Οκτωβρίου, οπότε εφόσον ο επόμενος λογαριασμός βγαίνει 4 Νοεμβρίου, η διακοπή θα γίνει αρχές Δεκεμβρίου. Καινούργια ‘’τακτική’’ αυτή; Στην προηγούμενη διακοπή/μετατροπή που είχα κάνει Δεκέμβριο 2012, η διακοπή έγινε κανονικά μέσα σε ένα μήνα. Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω, είναι ότι με αυτόν τον τρόπο πάνε να καλύψουν το τελευταίο πάγιο το οποίο το πληρώνουμε προκαταβολικά. Στην προηγούμενη διακοπή, μου επέστρεψαν χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αίτηση μετατροπής συμβολαίου σε f2g 12 Οκτωβρίου. Πήρα σήμερα (6/11/13) τηλέφωνο να δω πότε θα διακοπεί και μου είπαν 12/12. Ρώτησα ότι η διακοπή δε γίνεται μέσα σε ένα μήνα περίπου; Η απάντηση ήταν ότι η διακοπή γίνεται 29 περίπου ημέρες μετά την έκδοση του επόμενου λογαριασμού, από την ημερομηνία της αίτησης διακοπής. Δηλ. στην περίπτωση μου, ο λογαριασμός εκδίδεται κάθε 4 του μηνός. Έκανα την αίτηση αρχές Οκτωβρίου, οπότε εφόσον ο επόμενος λογαριασμός βγαίνει 4 Νοεμβρίου, η διακοπή θα γίνει αρχές Δεκεμβρίου. Καινούργια ‘’τακτική’’ αυτή; Στην προηγούμενη διακοπή/μετατροπή που είχα κάνει Δεκέμβριο 2012, η διακοπή έγινε κανονικά μέσα σε ένα μήνα. Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω, είναι ότι με αυτόν τον τρόπο πάνε να καλύψουν το τελευταίο πάγιο το οποίο το πληρώνουμε προκαταβολικά. Στην προηγούμενη διακοπή, μου επέστρεψαν χρήματα.

εννοειται οτι κωλυσιεργούν για να φάνε κανα παγιο παραπάνω.

Κάνε μια φορητότητα να τρέχουν. και μετά καπάκι για f2g αν δεν τσιμπήσουν, που θα τσιμπήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει στο log n win τα 20sms προς όλους, έχω στείλει 3 sms και για τα 2 από αυτά οι παραλήπτες μου είπαν ότι δεν τα έλαβαν ποτέ, ενώ εμένα μου είχε έρθει κανονικά η αναφορά. Πριν από αυτό το πακέτο-δώρο sms έστελνα με κανονική χρέωση και δεν είχα αντιληφθεί μη παράδοση κάποιου sms.

Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα της wind γενικά ή συνδέεται με τα δωρεάν sms από το site.

Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει στο log n win τα 20sms προς όλους, έχω στείλει 3 sms και για τα 2 από αυτά οι παραλήπτες μου είπαν ότι δεν τα έλαβαν ποτέ, ενώ εμένα μου είχε έρθει κανονικά η αναφορά. Πριν από αυτό το πακέτο-δώρο sms έστελνα με κανονική χρέωση και δεν είχα αντιληφθεί μη παράδοση κάποιου sms.

Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα της wind γενικά ή συνδέεται με τα δωρεάν sms από το site.

Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα?

 

Εμένα στέλνονται κανονικά πάντως με τα 20 SMS προς όλους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποτε αλλαξανε τα πακετα της wind αλλα σημερα που αγορασα για τον μηνα αυτο βρεθηκα με 1050 λεπτα προς wind και 450 hesms προς wind αντι 7 ευρο. Μεχρι τοροηγουμενο μηνα επαιρνα με 7ευρο 600+600 +100mb δωρο.

Τα μηνυματα μου αρκουν, τα λεπτα ειναι πλεονασμος, το ματι να χορτασει.

Αλλα ξεμειναμε απο mbs. :worry:

Πως γινετε η χρεωση στη χρηση ιντερνετ οταν δεν υπαρχεινκαποιο πακετο για ιντερνετ?

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποτε αλλαξανε τα πακετα της wind αλλα σημερα που αγορασα για τον μηνα αυτο βρεθηκα με 1050 λεπτα προς wind και 450 hesms προς wind αντι 7 ευρο. Μεχρι τοροηγουμενο μηνα επαιρνα με 7ευρο 600+600 +100mb δωρο.

Τα μηνυματα μου αρκουν, τα λεπτα ειναι πλεονασμος, το ματι να χορτασει.

Αλλα ξεμειναμε απο mbs. :worry:

Πως γινετε η χρεωση στη χρηση ιντερνετ οταν δεν υπαρχεινκαποιο πακετο για ιντερνετ?

Εάν χρησιμοποιείς πολύ το internet δεν συμφέρει. Η χρέωση είναι 1€ την ημέρα για κατανάλωση μέχρι 20MB. Το γνωστό daily internet.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση το συμβόλαιο για το σταθερό, στο WIND Broadband, για 24 μήνες με 17 €.

Απ' ότι κατάλαβα θα έπρεπε να έχω 120' στο F2G που έχω δηλωμένο, αλλά κάτι τέτοιο δεν έγινε.

Τα λέω σωστά ή μήπως κάνω λάθος? Και αν είναι έτσι, τι πρέπει να να κάνω ώστε να τα πάρω?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Ειδα στο site του public την προσφορα f2g με δωρο 30€.Ειναι ιδια η προσφορα που ειχε το 2012 η wind;.Δηλαδη με τα μπονους 5€/μηνα αγοραζεις πακετο;.Επισης,ξερει κανεις αν υπαρχουν διαθεσιμα στο mall στο μαρουσι;.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στο μετρό Δάφνης δίνανε κάρτες WIND . Αν είχες φοιτητική κάρτα σου δίναν φοιτητικό πακέτο με 1000 Λεπτά + 1GB με 5 ευρώ.

Τώρα πια έχω ένα CU φοιτητικό και ένα F2G φοιτητικό , και ένα καρτοσυμβόλαιο Cosmote με 5 ευρώ έκπτωση....

Link to comment
Share on other sites

τσάμπα είναι?δλδ πάω τον αριθμό μου και θα έχει 30 ευρώ?

 

για νεο νούμερο ναι απλά να προσεξεις το πακέτο που θα πάρεις να γράφει απέξω οτι δινει 30 ευρω ( 5 ευρω για 6 μηνες) γιατι εχει και αλλα τα οποία δεν θυμάμαι τώρα.Αν θες φορητοτητα πρεπει να το ρωτησεις αν γινεται από το κατάστημα να κανουν την μεταφορα και να σου δώσουν τα 30.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στο μετρό Δάφνης δίνανε κάρτες WIND . Αν είχες φοιτητική κάρτα σου δίναν φοιτητικό πακέτο με 1000 Λεπτά + 1GB με 5 ευρώ.

Τώρα πια έχω ένα CU φοιτητικό και ένα F2G φοιτητικό , και ένα καρτοσυμβόλαιο Cosmote με 5 ευρώ έκπτωση....

 

Δυστυχώς από ότι είδα δεν ισχύει για υφιστάμενους συνδρομητές f2g η προσφορά αυτή αλλά μόνο για αυτά τα ειδικά φοιτητικά πακέτα.

Edited by scream
Link to comment
Share on other sites

Ειδα στο site του public την προσφορα f2g με δωρο 30€.Ειναι ιδια η προσφορα που ειχε το 2012 η wind;.Δηλαδη με τα μπονους 5€/μηνα αγοραζεις πακετο;.Ευχαριστω.

post

#21937

τσάμπα είναι?δλδ πάω τον αριθμό μου και θα έχει 30 ευρώ?

τα παιδια του public λενε ναι,εγω πηρα καινουριο αριθμο για στικακι και μονο

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

και εγω θελω τωρα ομως και ας μην ειμαι φοιτητης

καλοδεχουμενο για οσουν το ζητουσαν τοσο καιρο

Link to comment
Share on other sites

και εγω θελω τωρα ομως και ας μην ειμαι φοιτητης

καλοδεχουμενο για οσουν το ζητουσαν τοσο καιρο

 

Εγω εχω 70ευρω απο παλιες προσφορες στο κινητο, και ειναι ο λογος που το κραταγα αν και φοιτητης. Επρεπε να δινει τη δυνατοτητα να το ενεργοποιουμε στο υπαρχον νουμερο. Τι να το κανω το νεο νουμερο? Εσυ μπορεις να βρεις ενα φοιτητη γνωστο σου και να το παρεις. Καθε φοιτητης δικαιειται 2 φοιτητικα πακετα λεει.

Link to comment
Share on other sites

εννοω να το κανει για ολους και οχι μονο για φοιτητες

η με 10€ να εχουμε και εμεις,δηλ καπως ετσι να ηταν

"Έλα τώρα στο F2G με νέο αριθμό και ενεργοποίησε το νέο F2G πακέτο μόνο με €10 για 1000’ ομιλίας προς όλους και 1000MB!"

ακους wind?? δεν θα ηταν και ασχημα!

Link to comment
Share on other sites

Όχι και τόσο καλή κίνηση αφού θέλει καινούργιο αριθμό ούτε καν για υφιστάμενους. Μάλλον θέλει να τσιμπήσει τα 10αρικα από τις παραγγελίες! Ελάχιστοι θα μπούνε στην διαδικασία αλλαγής αριθμού.
Link to comment
Share on other sites

εννοω να το κανει για ολους και οχι μονο για φοιτητες

η με 10€ να εχουμε και εμεις,δηλ καπως ετσι να ηταν

"Έλα τώρα στο F2G με νέο αριθμό και ενεργοποίησε το νέο F2G πακέτο μόνο με €10 για 1000’ ομιλίας προς όλους και 1000MB!"

ακους wind?? δεν θα ηταν και ασχημα!

 

επίσης, να δώσει τα ίδια με 5e για κάτοχους κάρτας ανεργίας σε ισχύ

Link to comment
Share on other sites

επίσης, να δώσει τα ίδια με 5e για κάτοχους κάρτας ανεργίας σε ισχύ

σωστα!!

και ειμαι μεσα σε αυτο αφου η τουριστικη σαιζον εληξε!

ξανα ακους wind?

ειμαι σιγουροτατος οτι ακους αλλα δεν φτανει μονο αυτο,πρεπει να το κανεις και πραξη

 

υ.γ γιατι να μην ισχυει η φορητοτητα απο αλλα δικτυα τουλαχιστον?

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

οι άνεργοι είναι σε χειρότερη οικονομική κατάσταση από τους φοιτητές, ας δώσει μια εταιρία πακέτα και για αυτούς επιτέλους!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις την ανανεωση των 20ε απο public?? Λεει πως δινει δωρο 200λ προς ολους κ τα 20ε μενουν να τα χρησιμοποιησεις οπως θες.. Επισης αν καταναλωσεις πχ τα 10ε τα υπολοιπα μενουν για τον αλλο μηνα η χανονται??
Link to comment
Share on other sites

παντως με 5€ μου εκανε δωρο 120' προς wind\q επειδη ανανεωσα απο καταστημα

στο υπολοιπο μου εχω τωρα 4,52€: Ο υπολειπόμενος χρόνος ομιλίας σου λήγει στις: 02/11/2014

αρα δεν χανεται

αυτο που χανεται ειναι το ταληρακι-μπονους σε ενα μηνα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

για νεο νούμερο ναι απλά να προσεξεις το πακέτο που θα πάρεις να γράφει απέξω οτι δινει 30 ευρω ( 5 ευρω για 6 μηνες) γιατι εχει και αλλα τα οποία δεν θυμάμαι τώρα.Αν θες φορητοτητα πρεπει να το ρωτησεις αν γινεται από το κατάστημα να κανουν την μεταφορα και να σου δώσουν τα 30.

 

οκ ευχαριστώ θα πάρω νέο αριθμό να τον έχω...

@akalos

σε ευχαριστώ πολύ!αφού αγοράζεις και πακέτα μια χαρά!εγώ νόμιζα ότι είναι μόνο για κατανάλωση όπως με τον διπλασιασμό!

 

μπορώ να το κάνω σήμερα στο κατάστημα?η πρέπει να κάνω αίτηση στην σελίδα τον public?ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...