Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να ανανεώσω ένα f2g ενός φίλου αλλά δεν λειτουργεί... Λέει ότι το νούμερο 693 5601268 δεν υπάρχει..... !!!!

 

ακολουθώ τις παρακάτω οδηγίες αλλά .....

 

Απόσπασμα από το site του F2G:

Σε περίπτωση που βρίσκεσαι στο εξωτερικό & δεν έχεις προμηθευτεί επιπλέον κάρτα ανανέωσης, μπορεί αυτή να αγοραστεί από τρίτο άτομο το οποίο θα ανανεώσει το χρόνο ομιλίας σου καλώντας το νούμερο 693 5601268 και ακολουθώντας τις ηχογραφημένες οδηγίες εισαγωγής του μυστικού κωδικού της κάρτας ανανέωσης.

 

http://www.wind.gr/gr/f2g-old/upiresies/ananeosi/ananeosi-apo-to-exoteriko/

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ανανεώσω ένα f2g ενός φίλου αλλά δεν λειτουργεί... Λέει ότι το νούμερο 693 5601268 δεν υπάρχει..... !!!!

 

ακολουθώ τις παρακάτω οδηγίες αλλά .....

 

Απόσπασμα από το site του F2G:

Σε περίπτωση που βρίσκεσαι στο εξωτερικό & δεν έχεις προμηθευτεί επιπλέον κάρτα ανανέωσης, μπορεί αυτή να αγοραστεί από τρίτο άτομο το οποίο θα ανανεώσει το χρόνο ομιλίας σου καλώντας το νούμερο 693 5601268 και ακολουθώντας τις ηχογραφημένες οδηγίες εισαγωγής του μυστικού κωδικού της κάρτας ανανέωσης.

 

http://www.wind.gr/gr/f2g-old/upiresies/ananeosi/ananeosi-apo-to-exoteriko/

 

Καλείς από σταθερό όπως λέει;; :/

Link to comment
Share on other sites

Καλείς από σταθερό όπως λέει;; :/

 

Δοκίμασε να το κάνεις μέσω ίντερνετ αν ο φίλος σου έχει γραφτεί στο myf2g είναι πολύ εύκολη η διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

Το 6935601268 λειτουργεί μόνο από σταθερό τήλέφωνο και από κινητό WIND , ούτε από Q δεν δουλεύει .
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε εφαρμογή η wind :thumbup::thumbup::thumbup:

https://play.google.com/store/apps/details?id=co.trebbble.android.wind.f2g

 

Καλημέρα,

 

Μήπως γνωρίζει κανεις εάν έχει βγάλει και ανάλογη εφαρμογή για iOS;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μήπως γνωρίζει κανεις εάν έχει βγάλει και ανάλογη εφαρμογή για iOS;

 

Βαλε του μιχα που εχει σιγουρα για ιος κι ειναι καλυτερη

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάζω και την νέα εφαρμογή της WIND. καλή είναι αλλά λείπει επιλογή Widget

 

Η εφαρμογη της γουιντ ειναι ομορφη αλλα θελει συνεχεια ονοματα και κωδικους και ειναι πολυ πιο βαρια.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη της γουιντ ειναι ομορφη αλλα θελει συνεχεια ονοματα και κωδικους και ειναι πολυ πιο βαρια.

Και εκτός του ότι θέλει κάθε φορά να κανείς login, δεν μπορείς να την εγκαταστήσεις και σε tablet. Έχω το nexus Wi-Fi και μου λέει ότι δεν είναι συμβατή με τη συσκευή. Προφανώς θέλει συσκευή με sim διαφορετικά δεν ξέρω γιατί δεν μπορεί να εγκατασταθεί.

Link to comment
Share on other sites

Και εκτός του ότι θέλει κάθε φορά να κανείς login, δεν μπορείς να την εγκαταστήσεις και σε tablet. Έχω το nexus Wi-Fi και μου λέει ότι δεν είναι συμβατή με τη συσκευή. Προφανώς θέλει συσκευή με sim διαφορετικά δεν ξέρω γιατί δεν μπορεί να εγκατασταθεί.

 

Δεν νομίζω :/...εγω στο Ray χωρίς sim αλλά με WiFi την έχω κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Και εκτός του ότι θέλει κάθε φορά να κανείς login, δεν μπορείς να την εγκαταστήσεις και σε tablet. Έχω το nexus Wi-Fi και μου λέει ότι δεν είναι συμβατή με τη συσκευή. Προφανώς θέλει συσκευή με sim διαφορετικά δεν ξέρω γιατί δεν μπορεί να εγκατασταθεί.

 

Και εγώ το νεξους έχω μια χαρά δουλεύουν...

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και σιγουρα δεν υπαρχει αλλη εταιρεια με καλυτερες χρεωσεις...

 

 

και σιγουρα δεν υπαρχει χειροτερο customer care απο αυτη την εταιρια...θες να το συνεχισουμε ? γιατι αυτο μπορει να γινεται για παντα...

 

Εγραψα και ανεφερα για τον χρονο αναμονης που ειχα στις δικες μου περιπτωσεις που χρειάστηκα την βοήθεια τους , δεν ειπα τιποτα για τις χρεωσεις , το μηνυμα μου ηταν ξεκαθαρο.Αλλα εχει καταντησει αηδια ρε παιδια οποιος γραφει κατι που δεν ειναι χάιδεμα για την wind να παίρνει απαντησεις τετοιου τυπου , αυτο το μικροβιο της απαντησης-δικαιολογιας εχει γινει σιχαμενο.

 

neo24gr αν εχεις αμεση σχεση με την εταιρια καλυτερα θα ηταν να το πεις , απο το να δινεις απαντησεις που δεν εχουν καμια σχεση με το ποστ που γραφτηκε.

 

Για να εχω wind λες να μην ξερω για τις χρεωσεις της και αν ειναι φθηνη ή ακριβη ? ημαρτον πια ...

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο είναι της Vodafone για εμένα, αλλά δεν θα διάλεγα κινητή βάση της εξυπηρέτησης πελατών... Ελάχιστες φορές έχω χρειαστεί κάτι από όλους...

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαλε του μιχα που εχει σιγουρα για ιος κι ειναι καλυτερη

 

Επιτέλους, τώρα εχω 4 apps 2 για wind και 2 για Q και έτσι μπορώ να ελέγχω όλους τους αριθμούς μου

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο είναι της Vodafone για εμένα, αλλά δεν θα διάλεγα κινητή βάση της εξυπηρέτησης πελατών... Ελάχιστες φορές έχω χρειαστεί κάτι από όλους...

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

 

 

Συμφωνω , ουτε και εγω θα διαλεγα βαση εξυπηρετησης πελατων αλλα οφειλουμε να το αναφερουμε , ο καθενας εχει αλλα κριτήρια για τις επιλογες του.Το βασικα πιστευω ειναι η καλυψη και οι τιμες , αλλα υπαρχουν παντα και τα υπολοιπα .

Link to comment
Share on other sites

Και εκτός του ότι θέλει κάθε φορά να κανείς login, δεν μπορείς να την εγκαταστήσεις και σε tablet. Έχω το nexus Wi-Fi και μου λέει ότι δεν είναι συμβατή με τη συσκευή. Προφανώς θέλει συσκευή με sim διαφορετικά δεν ξέρω γιατί δεν μπορεί να εγκατασταθεί.

Και εμένα μου ζήτησε login ξανά κάποια στιγμή...

Και εμένα μου την εμφανίζει μη συμβατή στο nexus 7...

Αν την θες όμως γίνεται - τράβα την με backup με κάποιο σχετικό εργαλείο από το κινητό σου (πχ ultimate backup) για να πάρεις το apk, έστω χωρίς τα data, και μετά πέρνα την manually στο nexus.

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου που είχε την προσφορά με τα 300' με 10 Ευρώ, μου είπε ότι του ήρθε μήνυμα σήμερα ότι με 10 Ευρώ έχει 500mb δωρεάν bonus. Tώρα αυτό αντικαθιστά τα 300 λεπτά, είναι καινούρια προσφορά, ισχύει και για τους καινούριους, τι γίνεται ρε παιδιά?
Link to comment
Share on other sites

Είτε είναι κάποια στοχευμένη προσφορά προς τον φίλο σου, είτε από το myf2g έχει επιλέξει το free2surf αντί του free2talk.
Link to comment
Share on other sites

Είτε είναι κάποια στοχευμένη προσφορά προς τον φίλο σου, είτε από το myf2g έχει επιλέξει το free2surf αντί του free2talk.

Δεν έχει κάνει myf2go! Tα 300 λεπτά είχε ως τώρα νομίζω. Μάλλον κάτι στοχευμένο όπως λέτε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάνει myf2go! Tα 300 λεπτά είχε ως τώρα νομίζω. Μάλλον κάτι στοχευμένο όπως λέτε...

 

E ναι τα κάνει τα δωράκια της η Wind, γίνεται τυχαία περίπου, εμένα μου είχε δώσει παλιότερα 200 λεπτά ομιλίας απλά σαν δώρο!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το νεξους έχω μια χαρά δουλεύουν...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Μήπως είναι το 3g και έχεις μέσα sim; Αν και ο φίλος George6633 γράφει ότι την έχει σε tablet Ray κανονικά χωρίς sim. Πάντως δοκίμασα πάλι στο nexus7 Wi-Fi και μου λέει ότι δεν είναι συμβατή.

Και εμένα μου ζήτησε login ξανά κάποια στιγμή...

Και εμένα μου την εμφανίζει μη συμβατή στο nexus 7...

Αν την θες όμως γίνεται - τράβα την με backup με κάποιο σχετικό εργαλείο από το κινητό σου (πχ ultimate backup) για να πάρεις το apk, έστω χωρίς τα data, και μετά πέρνα την manually στο nexus.

Σ' ευχαριστώ για τη βοήθεια αν και δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα. Έχω στο galaxy nexus την εφαρμογή της wind και στο nexus7 του Μίχα και είμαι καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

σε δυο ταμπλετ που εχω η εφαρμογη δεν δουλευει, ενω η εφαρμογη της κιου δουλετει μια χαρα.....:cry:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...