Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης χρησιμοποιούμε δεύτερο κινητό. Κατά προτίμηση Cosmokarta ή καρτοκινητό Vodafone τα οποία έχουν και τα 300 λεπτά αλλά και 2 αριθμούς με 0.01

Δεν έχει καταργηθεί αυτό μετά τις 16.05.13 εννοώ τα 300 λεπτά με 10 Ευρώ.

Ζήτα έναν αναλυτικό λογαριασμό για τις κλήσεις σου στο καρτοκινητό σου, ώστε να δεις περίπου σε ποιο δίκτυο μιλάς πιο πολύ, για τον 2ο αριθμό.:)

Στέλνεις από κινητό vodafone τον αριθμό που θέλεις με μήνυμα στο 1292 και σου λέει σε ποιο δίκτυο είναι. Ανάλογα πράττεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καταργηθεί αυτό μετά τις 16.05.13 εννοώ τα 300 λεπτά με 10 Ευρώ.

 

Είναι σαν το F2G...όποιος κάνει εγγραφή μέχρι τις 16.5 συνεχίζει κανονικά...μετά υπάρχει το πακέτο των 200' με 5€ για τους νέους.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν το F2G...όποιος κάνει εγγραφή μέχρι τις 16.5 συνεχίζει κανονικά...μετά υπάρχει το πακέτο των 200' με 5€ για τους νέους.

 

Edit:Πρώτα έκοψαν τα 300' με 10€ για τους νέους και τώρα προσπαθούν να γυρίσουν τους παλιούς σε συμβόλαια η καρτοσυμβολαια νομίζω...μου ήρθε το εξής μήνυμα:"κάνε το καρτοκινητο σου συμβόλαιο για να έχεις κάθε μήνα 500',30 sms,100 Mb και 10€ στην κάρτα μόνο με 20€.μόνο για λίγες μέρες στα καταστήματα Wind".Πόσο είχε κανονικά αυτό το πρόγραμμα και το έχει 20€ μόνο για λίγες μέρες;;Μιλάμε για καρτοσυμβολαιο σωστά;;

 

Σορρυ παιδιά το κινητό φταιει και καταλαθος έκανα διπλό post!!

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω κι εγώ το ίδιο SMS. και 10 ευρώ να κάνει , σε συμβόλαιο δεν ξαναπηγαίνω ποτέ σε καμία εταιρεία

 

Προς το παρόν δεν χρειάζομαι ούτε και γω συμβόλαιο αλλά και πάλι δεν θα μας συνέφερε μιας και με 10€ μπορούμε να έχουμε τα ίδια και παραπάνω...βέβαια δεν ξέρω με τα 10€ δώρο τι παίρνεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι και γω το ίδιο...και μιας και λέμε για ίντερνετ,με την πρώτη ευκαιρία θα πάρω ένα tablet και θα βάλω εκεί το F2G για να βάζω ίντερνετ...αξίζει!! :)
Link to comment
Share on other sites

βρες λύσεις μέσω apps όπως Viber αν μιλάς τόσο πολύ για να σου βγει το οικονομικότερο δυνατό

 

Σωστό και αυτό και επίσης να προσθέσω και μια πρόσθετη λύση ένα Voip service όπως πχ. το actionvoip. Καλείς σε όποιο κινητό θέλεις από τις επαφές σου, εμφανίζει κανονικά το νούμερό σου και κοστίζει 4 cents το λεπτό. Επίσης έχει πολύ φτηνό τιμοκατάλογο για όλες τις χώρες. Από ποιότητα ήχου σουπερ αρκεί να έχεις καλό 3G ή wifi. Επίσης είναι κορυφαίο και αν είσαι σε roaming.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Σωστό και αυτό και επίσης να προσθέσω και μια πρόσθετη λύση ένα Voip service όπως πχ. το actionvoip. Καλείς σε όποιο κινητό θέλεις από τις επαφές σου, εμφανίζει κανονικά το νούμερό σου και κοστίζει 4 cents το λεπτό. Επίσης έχει πολύ φτηνό τιμοκατάλογο για όλες τις χώρες. Από ποιότητα ήχου σουπερ αρκεί να έχεις καλό 3G ή wifi. Επίσης είναι κορυφαίο και αν είσαι σε roaming.

 

Καλησπέρα,

 

Να σου κάνω μια ερώτηση. Ποιά είναι η φθηνότερη εφαρμογή για Voip κλήσεις σε κινητά; Γνωρίζεις;

Link to comment
Share on other sites

Ναι και γω το ίδιο...και μιας και λέμε για ίντερνετ,με την πρώτη ευκαιρία θα πάρω ένα tablet και θα βάλω εκεί το F2G για να βάζω ίντερνετ...αξίζει!! :)

 

Αυτό είναι σούπερ κίνηση, το έχω κάνει και εγώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα 1000 λεπτά στέλνουμε κενό μήνυμα στο 1233 , και μας δίνει 100 λεπτά με 8 ευρώ.

Ακριβή λύση , αλλά καλύτερη από το να μιλάς με την βασική χρέωση.

 

Με τίποτε δεν συμφέρει αυτό που προτείνεις.

Βάζεις άλλα 10 ευρώ, δεν παίρνεις το μπόνους των 300 λεπτών γιατί είναι 3τρίτη ανανέωση αλλά αντί για 100 λεπτά με 8 ευρώ, αγοράζεις 2 Χ 5€ 200+200 λεπτά.

 

Τα πακέτα Talk Τo All 100 (200΄)ενεργοποιείται έως 4 φορές ανά 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι σούπερ κίνηση, το έχω κάνει και εγώ ;)

Ποιο tablet χρησιμοποιειτε παιδια;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Να σου κάνω μια ερώτηση. Ποιά είναι η φθηνότερη εφαρμογή για Voip κλήσεις σε κινητά; Γνωρίζεις;

τσέκαρε καθημερινά στο http://www.backsla.sh/betamax

σήμερα είναι το voipstunt με 0,01 το λεπτό πρός όλα τα δίκτυα

Link to comment
Share on other sites

τσέκαρε καθημερινά στο http://www.backsla.sh/betamax

σήμερα είναι το voipstunt με 0,01 το λεπτό πρός όλα τα δίκτυα

 

πώπω Χριστέ μου ΠΟΣΑ είναι; Μου αρέσει που εγώ κατά καιρούς εδώ μέσα, σημείωνα από τα ποστ μερικών τα ονόματα διαφόρων εφαρμογών, έτσι να τα ξέρω μελλοντικά. :lol:Όχι ότι χρησιμοποιώ voip ακόμα ή ότι έχω χρησιμοποιήσει! :lol:

 

Καλά οι βασικές χρεώσεις τόσο γρήγορα αλλάζουν δηλαδή; Τι πάει να πει "σήμερα είναι το τάδε"... Αύριο μπορεί να ξεπεταχτεί σε πχ. 10 σεντς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα σήμερα αίτηση μετατροπής σε f2g τη σύνδεση της γυναίκας μου και μου έγραψαν επάνω στη νέα συσκευασία της κάρτας sim, ημερομηνία μετατροπής 12/6/13. Ξέρω τα 300’ δεν υπάρχουν πια. Αυτό που θέλω να ρωτήσω, αν και είναι νωρίς ακόμη, όταν γίνει η μετατροπή πρέπει να κάνω εγγραφή στο 1300 ή δεν χρειάζεται γιατί δεν υπάρχει πλέον η προσφορά των 300’. Εννοείται ότι θα κάνω εγγραφή στο myf2g πριν βάλω κάρτα. Πάντως προς έκπληξη ο υπάλληλος δεν προσπάθησε να με μεταπείσει να μείνω στη σύνδεση. Το γράφω γιατί ήταν ο ίδιος που μου έκανε και στο δικό μου νούμερο τη μετατροπή Δεκέμβριο του 2012 και τότε προσπάθησε να μου κάνει ‘’πλύση εγκεφάλου’’ για να μείνω σε σύνδεση. Ίσως το πήραν απόφαση ότι δεν ‘’τσιμπάμε’’ πια σε δήθεν προσφορές.
Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν το F2G...όποιος κάνει εγγραφή μέχρι τις 16.5 συνεχίζει κανονικά...μετά υπάρχει το πακέτο των 200' με 5€ για τους νέους.

Εμένα δε με συμφέρουν τα 300 με 10 Ευρώ αλλά τα 200 με 5 Ευρώ γιατί κάθε μήνα πρέπει να βάζω μέσα 10 Ευρώ για να πάρω τα 300 τα οποία δεν αναλώνω.

Edit:Πρώτα έκοψαν τα 300' με 10€ για τους νέους και τώρα προσπαθούν να γυρίσουν τους παλιούς σε συμβόλαια η καρτοσυμβολαια νομίζω...μου ήρθε το εξής μήνυμα:"κάνε το καρτοκινητο σου συμβόλαιο για να έχεις κάθε μήνα 500',30 sms,100 Mb και 10€ στην κάρτα μόνο με 20€.μόνο για λίγες μέρες στα καταστήματα Wind".Πόσο είχε κανονικά αυτό το πρόγραμμα και το έχει 20€ μόνο για λίγες μέρες;;Μιλάμε για καρτοσυμβολαιο σωστά;;

Δεν υπήρχε τέτοιο πρόγραμμα. Ξέρω το πρόγραμμα 1000 λεπτά με 35 Ευρώ. Σου ζητάει λίγα περισσότερα από τα μισά για να σου δώσει 500 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Με τίποτε δεν συμφέρει αυτό που προτείνεις.

Βάζεις άλλα 10 ευρώ, δεν παίρνεις το μπόνους των 300 λεπτών γιατί είναι 3τρίτη ανανέωση αλλά αντί για 100 λεπτά με 8 ευρώ, αγοράζεις 2 Χ 5€ 200+200 λεπτά.

 

Τα πακέτα Talk Τo All 100 (200΄)ενεργοποιείται έως 4 φορές ανά 30 ημέρες.

 

Καλό θα ήταν αυτό που λες αλλά δυστυχώς δεν γίνεται... 4 φορές ανά 30 μέρες ισχύει για όποιον δεν είναι στο bonus των 300' με ανανέωση από 10€.Όποιος είναι στο bonus το δικαιούται 2 φορές ανά 30 μέρες...

 

 

@aenaos φίλε εγω ακόμα δεν έχω αλλά ψάχνομαι....αλλά φθηνό(έως 150€) και με 3G λιγο δύσκολο να βρω...

 

@Aegeanblue αυτό σκεφτόμουν και γω μιας και πλέον δεν καταναλωνω τα 300'..με 5€ είναι καλύτερα(τουλάχιστον για μας τους 2).Τώρα για το άλλο δεν με απασχόλησε και πολύ αυτή η "προσφορά" που μου στείλανε!

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Να σου κάνω μια ερώτηση. Ποιά είναι η φθηνότερη εφαρμογή για Voip κλήσεις σε κινητά; Γνωρίζεις;

 

Πάνω κάτω τις ίδιες χρεώσεις έχουν. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ την actionvoip και είμαι κατευχαριστημένος. Το δε application για android είναι πάρα πολύ καλό. Επιλέγεις επαφή από τον τηλεφωνικό σου κατάλογο, σου λέει επιτόπου πόσο κοστίζει το λεπτό, και σε ρωτάει αν θες κανονική κλήση ή Voip. Στην ουσία είναι ένας εμπλουτισμένος dialer.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε με συμφέρουν τα 300 με 10 Ευρώ αλλά τα 200 με 5 Ευρώ γιατί κάθε μήνα πρέπει να βάζω μέσα 10 Ευρώ για να πάρω τα 300 τα οποία δεν αναλώνω.

 

Δεν υπήρχε τέτοιο πρόγραμμα. Ξέρω το πρόγραμμα 1000 λεπτά με 35 Ευρώ. Σου ζητάει λίγα περισσότερα από τα μισά για να σου δώσει 500 λεπτά.

Εννοείται σε συμφέρει, βάζεις τα 10 € περνεις τα 300' λεπτά και στο τέλος του μήνα με 5€ απο το υπόλοιπο σου περνεις αλλα 200' και οποτε τα τελειώσεις ξανα ανανεωνεις επανω στον επομενο μήνα!

 

Μήνυμα μου ήρθε και εμένα αλλα δεν παίζει.....!!!!

Link to comment
Share on other sites

τσέκαρε καθημερινά στο http://www.backsla.sh/betamax

σήμερα είναι το voipstunt με 0,01 το λεπτό πρός όλα τα δίκτυα

 

Πάνω κάτω τις ίδιες χρεώσεις έχουν. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ την actionvoip και είμαι κατευχαριστημένος. Το δε application για android είναι πάρα πολύ καλό. Επιλέγεις επαφή από τον τηλεφωνικό σου κατάλογο, σου λέει επιτόπου πόσο κοστίζει το λεπτό, και σε ρωτάει αν θες κανονική κλήση ή Voip. Στην ουσία είναι ένας εμπλουτισμένος dialer.

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Καλά κάθε μέρα αλλάζουν τις τιμές τους αυτοί;

 

Παρεμπιπτόντως μου ήρθε και εμένα το μήνυμα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω τώρα μεταφορά σε wind τα 300 προς όλους τέλος...

Το μπόνους 1,5GB με πάνω από 20€ ανανέωση ισχύει?

 

Νομίζω πως οχι,αλλά για το ίντερνετ υπάρχει πακέτο 1 GB με 5€ (αρκεί να το ενεργοποιησεις μέσα από το site του F2G)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...