Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά, αυτο με το Q που λέτε, τελικά δεν ειναι χρεωση ανά 1 λεπτό, αλλά ανα δευτερολεπτο (παρολο που το σαιτ λεει ανα λεπτο) διότι στο υπολοιπο θα ελεγε ακεραιους αριθμους. Εγω πάντα στο υπολοιπο πακέτων εχω και δευτερολεπτα :D

 

Σου δείχνει και δευτερόλεπτα γιατί σου μένουν μερικά δευτερόλεπτα (γενικά υπόλοιπο κάτω από 3 λεπτά) από το bonus προς wind/q που δίνουν από ανανέωση σε κατάστημα και αυτά αθροίζονται με τα λεπτά που έχεις από πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Σου δείχνει και δευτερόλεπτα γιατί σου μένουν μερικά δευτερόλεπτα (γενικά υπόλοιπο κάτω από 3 λεπτά) από το bonus προς wind/q που δίνουν από ανανέωση σε κατάστημα και αυτά αθροίζονται με τα λεπτά που έχεις από πακέτο.

 

ξερεις ποσο καιρο εχω να κανω ανανεωση απο καταστημα; Τα υπολοιπα που λεω ειναι ΜΟΝΟ απο αγορασμενα πακετα, καμμια σχεση με 3λεπτα μπονους ανανεωσης

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά μαζί με τις πρόσφατες αλλαγές έγινε και η κατάργηση του data roamer για τα καρτοκινητά όπου με 5 ευρώ είχες στην Ευρώπη τα ενσωματωμένα MB που έπαιρνες με το bonus on recharge.

 

http://www.wind.com.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/prosfores/data-roamer-nea-upiresia-kinisis-dedomenon-gia-periagogi-stis-hores-tis-ee/

 

Δεν ξέρω φυσικά αν εξακολουθεί να ισχύει για τους παλαιούς χρήστες του F2G αλλά δεν αναφέρει κάτι.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

αν σου ειχαν καταχωρησει το αιτημα φορητοτητας πριν ληξει η προσφορα με τα 300' προς ολους, ανεξαρτητα ποτε θα ενεργοποιηθεις θα παρεις αυτοματα την προσφορα!

 

Ναι την είχα κάνει 24/4 και σήμερα πήγα και την πήρα την κάρτα. Μου την ενεργοποίησαν εκεί την κάρτα. Που μπορώ να το τσεκάρω άμα ισχύει για μένα, ή πρέπει να βάλω 10ευρώ για να το δω? Ευχαριστώ.

 

edit:πριν την ανανέωση χρειάζεται να κάνω τίποτα άλλο, να καλέσω σε κανένα αριθμό ή τίποτα άλλο?

Edited by Cutthroat
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας, Χρόνια Πολλά και καλή Ανάσταση!

Ήρθα στο f2g με τα 300' και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος μιας και δεν χρησιμοποιώ υπερβολικά το τηλέφωνο!Θέλω να ψήσω και τη γυναίκα μου να έρθει σε κάρτα-έχει το απεριόριστα 25 στην cosmote και ως παλιά συνδρομητής έχει 20% έκπτωση....Συνήθως δεν περνάει το χρόνο της και γενικά βρίσκεται στα 23-24 ευρώ το μήνα!Πολλοί συγγενείς και φίλοι της έχουν cosmote οπότε καλύπτεται με αυτά που της δίνει η cosmote....Φυσικά για μεταξύ μας την καλώ εγώ...τα 300 βλέπετε....Στο προκείμενο τώρα...Από κάρτα τι την συμφέρει?Είδα ότι η q έχει πολύ ανταγωνιστικές χρεώσεις προς τρίτους και δίνει και λεπτά προς wind που είμαι εγώ...Τέλος να πω ότι δεν ενδιαφέρεται για data ενώ στέλνει και καμιά 50αριά sms!!Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Να μην ξεχάσω να πω ότι από τα απεριόριστα που έχει στην cosmote-εκτός από τα 60 προς άλλους που τα χαλάει-χαλάει και περίπου 120-150 λεπτά προς cosmote!!

Καλή Ανάσταση!!

Link to comment
Share on other sites

150 λεπτά προς κοσμοτέ & 60 προς άλλους = περίπου 210 πες λεπτά προς όλους

 

άρα

με f2g έχει με 5 ευρώ 200 προς όλους http://www.wind.com.gr/gr/f2g/paketa/paketa-omilias/talk-to-all/

με Q με 9 ευρώ 180 λεπτά προς όλους http://www.wind.com.gr/gr/q/paketa-q/paketa-pros-olous/

 

το θέμα βέβαια είναι τι στυλ τηλεφωνήματα κάνει. μικρά? πάνω των 3 λεπτών? κάτω?

 

απο θέμα SMS

το f2g έχει με 5 ευρώ 100 προς όλους http://www.wind.com.gr/gr/f2g/paketa/paketa-sms/text-to-all/

η Q δεν έχει κάποιο πακέτο SMS προς όλους

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!!Συνήθως είναι μικρομεσαία τηλεφωνήματα...Τελικά μάλλον κάναμε λάθος που χάσαμε την προσφορά με τα 300 του f2g...Και πάλι βέβαια πιο συμφέρουσα είναι η κάρτα...f2g ή q.
Link to comment
Share on other sites

ναι. με απλά λόγια , αν κάνεις χρήση κυρίως προς WIND/Q τότε συμφαίρει η Q. αν κάνεις χρήση προς όλους τότε συμφαίρει το F2G.

 

και στα DATA είναι stadar τα πράγματα. αν κάνεις μικρή χρήση Q. μεγάλη χρήση F2G

 

 

F2G έχω από τέλη Νοέμβρη, σχεδόν άμεσα όταν βγήκε η προσφορά των 300' και από τότε βάζω μόνο 10ευρώ ανα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα στο κινητό "Η Wind σας εύχεται χρόνια πολλά και καλο Πάσχα!!" πολύ καλές οι ευχές,αλλα να έδιναν και κατι συμβολικό ετσι για το Πάσχα...πχ 60' δώρο.
Link to comment
Share on other sites

Πλέον μπορούμε να ανανεώνουμε ηλεκτρονικά (Πειραιώς) από 5 ευρώ και όχι από 10, οπως ήταν παλια!!! Τι χαρά!!!
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

F2G έχω από τέλη Νοέμβρη, σχεδόν άμεσα όταν βγήκε η προσφορά των 300' και από τότε βάζω μόνο 10ευρώ ανα μήνα.

Καλησπέρα και καλό Πάσχα. Και εγώ με €10 και με κάτι ψηλά που υπάρχουν, περνάω σχεδόν 3 μήνες. Τον 1ο με τα 300’ προσφορά και τους άλλους 2 αγοράζοντας πακέτα 200’ με €5 .

Link to comment
Share on other sites

ξερεις ποσο καιρο εχω να κανω ανανεωση απο καταστημα; Τα υπολοιπα που λεω ειναι ΜΟΝΟ απο αγορασμενα πακετα, καμμια σχεση με 3λεπτα μπονους ανανεωσης

 

Τότε μάλλον είσαι τυχερός:D

Το ανέφερα γιατί μου εμφανίζονται και εμένα δευτερόλεπτα αλλά είναι από τα bonus.

Link to comment
Share on other sites

Με έχουνε τρελάνει στα μηνύματα διπλασιασμού τα οποία λήγουν σε ένα μηνά και δεν μπορούνε να χρησιμοποιηθουν για αγορά πακέτων. Που είναι η καλές εποχές που έστελνε διπλασιασμού και 3πλασιασμο για ένα χρόνο ?????:)
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα στο κινητό "Η Wind σας εύχεται χρόνια πολλά και καλο Πάσχα!!" πολύ καλές οι ευχές,αλλα να έδιναν και κατι συμβολικό ετσι για το Πάσχα...πχ 60' δώρο.

 

χαχα κι εμένα πριν 2 λεπτά μου ήρθε!

Εμένα με άφησαν με το παράπονο... :p

Με έχουνε τρελάνει στα μηνύματα διπλασιασμού τα οποία λήγουν σε ένα μηνά και δεν μπορούνε να χρησιμοποιηθουν για αγορά πακέτων. Που είναι η καλές εποχές που έστελνε διπλασιασμού και 3πλασιασμο για ένα χρόνο ?????:)
Και ευχαριστώ να λες. :p Εμένα έχουν να μου στείλουν μήνυμα διπλασιαμού κάτι αιώνες... :p
Link to comment
Share on other sites

Ναι την είχα κάνει 24/4 και σήμερα πήγα και την πήρα την κάρτα. Μου την ενεργοποίησαν εκεί την κάρτα. Που μπορώ να το τσεκάρω άμα ισχύει για μένα, ή πρέπει να βάλω 10ευρώ για να το δω? Ευχαριστώ.

 

edit:πριν την ανανέωση χρειάζεται να κάνω τίποτα άλλο, να καλέσω σε κανένα αριθμό ή τίποτα άλλο?

 

Φίλος μου έκανε αλλαγή πριν ένα μήνα από σύνδεση wind σε κάρτα f2go και ενεργοποιήθηκε σήμερα τον τραβούσαν από βδομάδα σε βδομάδα λες και το έκαναν επίτηδες...Και τώρα έχει χάσει τα 300 λεπτά δώρο με ανανέωση δέκα ευρώ.

Μπορεί να κάνει παράπονα και να του τα δώσουν; Του είχαν πει ότι η αλλαγή χρειάζεται ένα μήνα:confused:

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω πληρώσει και τον τελευταίο λογαριασμό του κινητού και θα γίνει f2g. Μου έχουν πει στις 4 του μήνα, μπορώ όμως να τους πάρω τηλέφωνο να το κάνουν π.χ αύριο για να προλάβω να βάλω και κάρτα από κατάστημα; (λογικά δίνει κάτι επιπλέον απ'όσο ξέρω).

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου έκανε αλλαγή πριν ένα μήνα από σύνδεση wind σε κάρτα f2go και ενεργοποιήθηκε σήμερα τον τραβούσαν από βδομάδα σε βδομάδα λες και το έκαναν επίτηδες...Και τώρα έχει χάσει τα 300 λεπτά δώρο με ανανέωση δέκα ευρώ.

Μπορεί να κάνει παράπονα και να του τα δώσουν; Του είχαν πει ότι η αλλαγή χρειάζεται ένα μήνα:confused:

 

Από όσα διαβάζω εδώ πέρα τόσο καιρό, λέει αρκεί η αίτηση μετατροπής σε καρτοκινητό φ2γ να ήταν μέχρι 25/4 και τα παίρνεις τα 300 λεπτά! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Από όσα διαβάζω εδώ πέρα τόσο καιρό, λέει αρκεί η αίτηση μετατροπής σε καρτοκινητό φ2γ να ήταν μέχρι 25/4 και τα παίρνεις τα 300 λεπτά! :blink:

 

Δεν λέει κάτι τέτοιο

http://www.wind.com.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=276

 

Εκτός αν δεν κατάλαβα εγώ καλά

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει κάτι τέτοιο

http://www.wind.com.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=276

 

Εκτός αν δεν κατάλαβα εγώ καλά

 

Δεν εννοούσα αυτό που κατάλαβες. Ναι το μπόνους έχει καταργηθεί γενικώς. Αλλά εδώ στο φόρουμ, έχω διαβάσει πολλάκις ότι άτομα που έκαναν την αίτηση μετατροπής σε καρτοκινητό από συμβόλαιο wind πριν τις 25/4 θα αντιμετωπιστούν αλλιώς. Δηλαδή δικαιούνται το μπόνους των 300 λεπτών και γενικά ό,τι είχε το φ2γ πριν τις 25/4.

Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση Διακοπής Data Roamer Prepaid

 

02/05/2013

 

Η WIND Hellas Τηλεπικοινωνίες ΑΕΒΕ ανακοινώνει ότι από την 3η Ιουνίου 2013 παύει να ισχύει η επιπρόσθετη υπηρεσία περιαγωγής Data Roamer για τους συνδρομητές καρτοκινητής (WIND & Q), που έδινε την δυνατότητα να χρησιμοποιείται ο δωρεάν όγκος δεδομένων από επιπρόσθετες υπηρεσίες στις χώρες εντός EE/EOX με 5€ .

περισσότερα

με απλα λογια τι ακριβως κοβει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοούσα αυτό που κατάλαβες. Ναι το μπόνους έχει καταργηθεί γενικώς. Αλλά εδώ στο φόρουμ, έχω διαβάσει πολλάκις ότι άτομα που έκαναν την αίτηση μετατροπής σε καρτοκινητό από συμβόλαιο wind πριν τις 25/4 θα αντιμετωπιστούν αλλιώς. Δηλαδή δικαιούνται το μπόνους των 300 λεπτών και γενικά ό,τι είχε το φ2γ πριν τις 25/4.

 

ισχυει. Ενεργοποιηθηκε επιτελους ο αδελφος μου και του δωσανε και το μπονους. Κάποιοι υπάλληλοι οταν ρωτησα ειπαν οτι γινεται αυτοματα,αλλα πηρα καλου κακου σημερα και πάλι τηλ. Η κοπέλα ελεγε οτι καταργηθηκε το μπόνους αλλα οταν της ειπα οτι οι αλλοι συναδελφοι της μου ειπαν άλλα,με εβαλε στην αναμονη. Ενημερωθηκε προφανώς απο καποιον αλλο,προωθησε το αιτημα στο τεχνικο τμημα και μετα απο λιγο ενεργοποιηθηκε κανονικα το μπονους. Εν ολοιγοις ο φιλος με ενα τηλ. πιστευω οτι θα πάρει το μπονους (αν και το καλύτερο θα ηταν να το ειχε κανει ηδη με το που ενεργοποιηθηκε)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά έκανα λογαριασμό στην ιστοσελίδα και δεν μου βγάζει την επιλογή για τα 300, οπότε δεν τα δικαιούμαι, παρόλο που έκανα πριν από τις 25/4 τη φορητότητα.Όπως και να έχει σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και την ενημέρωση.

 

Edit: τώρα είδα το post το προηγούμενο. Οπότε αύριο θα πάρω να ζητήσω και εγώ το bonus να δω τι θα μου πούνε.απλά βλέπω ότι εσείς μιλάτε για αλλαγή από σύνδεση σε κάρτα ενώ εγώ για φορητότητα.

Edited by Cutthroat
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...