Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις φωνητικές οδηγίες μου λεει οτι το προγραμμα μου ειναι το f2go 4 για αυτο ρωτάω...ελεγα μηπως έχει σχέση οτι είμαι στο πακέτο που έχει τα δωρεαν sms , ομιλία, ιντερνετ...μαλλον αυτό δεν παιζει ρολο...

δυστυχώς εισαι στο πιο ακριβο πακέτο, μονο αυτο υπάρχει πλέον ομως

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

έχει πάει 0.12 από 0.04 που ήταν

 

Ε? Ποτε συνεβη αυτο ρε παιδια? Η frog το ανεβασε τοσο δηλαδη? Τετοια χρεωση εχω να δω απο εποχης 2002-3. Ελεος, και στελνω τοοσ καιρο sms με 0.12? Δηλαση το να μιλησεις ενα λεπτο προς οποιοδηποτε προορισμο σου κοστιζει φθηνοτερο απο μυνημα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ε? Ποτε συνεβη αυτο ρε παιδια? Η frog το ανεβασε τοσο δηλαδη? Τετοια χρεωση εχω να δω απο εποχης 2002-3. Ελεος, και στελνω τοοσ καιρο sms με 0.12? Δηλαση το να μιλησεις ενα λεπτο προς οποιοδηποτε προορισμο σου κοστιζει φθηνοτερο απο μυνημα?

πως δε το χεις ανακαλύψει φίλε μου, 3 πλασια χρέωση, εγώ ξεχάστηκα μια μέρα κι εστειλα μερικά μηνυματα και ειδα το υπόλοιπο μου να πέφτει κι από τότε ποτέ πια μηνυμα 1 λεπτό κλήσης λες τα 5πλά από ενα sms που θέλει 2-3 για να συννεοηθείς. Από αρχές Σεπτέμβρη νομίζω ισχύει η αλλαγή με 0,10€ για τα κανονικά πακέτα καρτοκινητής και 0,12€ για τα κατηργημένα.

 

ΥΓ: Δε σχετίζετε με τη frog πια η δέσμευση τιμής εχει καταργηθεί άλλωστε και η ομιλία κάνει το διπλό στη frog απλά εχει μείνει μισή γιατι όταν πάγωσαν τα πακέτα είχε μια προσφορά το frog

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά διαφωτίστε με λίγο. Έχω δυο γραμμές στη Wind με συμβόλαιο, οικογενειακό. Λέω να τις κόψω και να το γυρίσω σε καρτοκινητό. Συμφέρει να μείνω στη Wind ή να κοιτάξω σε άλλη εταιρεία. Με το δωρεάν χρόνο που έχουν τα καρτοκινητά τί ακριβώς παίζει; Και η χρήση internet στο κινητό όταν είσαι με κάρτα πόσο κοστίζει; Διαφωτίστε με σας παρακαλώ πριν κάνω καμιά χαζομάρα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :!:
Link to comment
Share on other sites

Δεν τις ξερω αυτες τις εξελιξεις, γιατι αυτον τον αριθμο τον εχω κυριως για τα 4-5 πιο κοντινα μου ατομα, που ευτυχως εχουν f2g, για ολους τους αλλους εχω συμβολαιο Κοσμοτε. Απλως ελεγα τωρα να το ακυρωνα για να μεινω μονο με το καρτοκινητο, αλλα δεν μου ακουγονται καλες οι εξελιξεις.

 

Οταν λες κατηργημενα, εννοεις τα F2G1-8? Καταργηθηκαν τωρα αυτα δλδ, και τα εχουν μονο οσοι προλαβαν και τα ενεργοποιησαν? Και αφου δεν ισχυουν πλεον οι δεσμευσεις τι ισχυει ακριβως?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες κατηργημενα, εννοεις τα F2G1-8? Καταργηθηκαν τωρα αυτα δλδ, και τα εχουν μονο οσοι προλαβαν και τα ενεργοποιησαν? Και αφου δεν ισχυουν πλεον οι δεσμευσεις τι ισχυει ακριβως?

Όσοι πρόλαβαν, πρόλαβαν. Οι χρεώσεις παραμένουν ως έχουν και δεν αλλάζουν. Απλά τα πακέτα δεν είναι εμπορικώς διαθέσιμα πλέον. Το μόνο που άλλαξαν από τα εν λόγω μη εμπορικώς διαθέσιμα είναι η τιμή του μηνύματος και οι αυτόματα διαμορφωμένες τιμές λόγω ΦΠΑ.

 

Από τα F2G1-8, το μόνο εμπορικά διαθέσιμο είναι το F2G4 το οποίο είναι το Wind F2Go που υπάρχει στην αγορά μαζί με τη WIND Νέα Καρτοκινητή, το έτερο καρτοκινητό της WIND.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πρόλαβαν, πρόλαβαν. Οι χρεώσεις παραμένουν ως έχουν και δεν αλλάζουν. Απλά τα πακέτα δεν είναι εμπορικώς διαθέσιμα πλέον. Το μόνο που άλλαξαν από τα εν λόγω μη εμπορικώς διαθέσιμα είναι η τιμή του μηνύματος και οι αυτόματα διαμορφωμένες τιμές λόγω ΦΠΑ.

 

Από τα F2G1-8, το μόνο εμπορικά διαθέσιμο είναι το F2G4 το οποίο είναι το Wind F2Go που υπάρχει στην αγορά μαζί με τη WIND Νέα Καρτοκινητή, το έτερο καρτοκινητό της WIND.

 

Οκ ευχαριστω για την ενημερωση. Υπαρχει καποιος αναλυτικος τιμοκαταλογος, για να ξερω ακριβως και ποιες ειναι οι χρεωσεις αυτες?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πρόλαβαν, πρόλαβαν. Οι χρεώσεις παραμένουν ως έχουν και δεν αλλάζουν. Απλά τα πακέτα δεν είναι εμπορικώς διαθέσιμα πλέον.

 

η wind εχασε πολυ κοσμο που δεν δινει πια το f2g2... ο περισοτερος κοσμος την πατησε και αλλαξε στο νεο καρτοκινητο, εχει πλεον φυγει απο τη wind

Link to comment
Share on other sites

η wind εχασε πολυ κοσμο που δεν δινει πια το f2g2... ο περισοτερος κοσμος την πατησε και αλλαξε στο νεο καρτοκινητο, εχει πλεον φυγει απο τη wind

 

ε..δεν μπορει να το δινει για ΠΑΝΤΑ...λογικο ειναι...αφου το πακετο ειναι για αυτην ασυμφορο (=καλυτερο απο συμβολαια)...κατι θα επρεπε να κανει....το κοβει...βαζει και ενα εμποδιο με το μηνυμα στο 0.12...και οποιος επωφεληθηκε κερδισε...:D

 

για μενα το εχω ξαναπει....f2g2 (=0.108) και vodafone international (sms ελληνικα/διεθνη=0.0414 και φωνη USA=0.108) ειναι ο συνδυασμος που σκοτωνει....

 

:happy:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ο τιμοκατάλογος της Νέας Wind Καρτοκινητής είναι αυτός και του F2G αυτός.

 

Βασικα του F2g2 ηθελα, να δω αν αλλαξε κατι αλλο απο αυτα που ηθελα. Παντως τωρα εφαγα ηττα. Θα θελω να στειλω κανα sms να συνενοηθω και θα αναγκαζομαι να παιρνω τηλεφωνο αντι για μυνημα... Τι να πεις...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Βασικα του F2g2 ηθελα, να δω αν αλλαξε κατι αλλο απο αυτα που ηθελα. Παντως τωρα εφαγα ηττα. Θα θελω να στειλω κανα sms να συνενοηθω και θα αναγκαζομαι να παιρνω τηλεφωνο αντι για μυνημα... Τι να πεις...

γιατι είσαι αναγκασμένος. Ίσα ίσα που σε συμφέρει και πιο πολύ. Καλύτερο για την τσέπη σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο λεω οτι συμφερει πιο πολυ μεν, αλλα ειναι καποιες στιγμες που θες να πεις λιγα, και συνενοησε με 1-3 μυνηματα. Ενω τωρα με το παραμικρο θα πρεπει να κανω και τηλεφωνο και θα ειναι κουραστικο, καταλαβες? ειναι καποιες στιγμες, που θες απλα να ριξεις ενα μυνημα και ας το δει ο αλλος οταν και αοποτε μπορεσει. Εχει και το sms την γλυκα του...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και τα Mini Πακέτα SMS για να κάνεις φτηνά την δουλειά σου

με 1 ευρώ 14 μηνύματα

με 3 ευρώ 50

με 5 ευρώ 100

http://www.wind.com.gr/Left-Menu/Κινητή/Για-τον-Ιδιώτη/Καρτοκινητή/WIND-F2G/Mini-Πακέτα-SMS.aspx

πλέον είναι διαθέσιμα και στο F2G2

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν λειτουργεί η μεταφορά χρόνου απο Wind καρτοκινητή σε αλλο το ίδιο ??? Προσπαθώ εδώ και ώρες και ουτε μυνημα (19020) παει αλλα και οταν παω να καλεσω το 1264 μου λέει οτι δεν μπορώ να καλέσω αυτο το νούμερο.

 

Μόλις έβαλα μια νεα καρτα 10€ ...

 

colossus

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν λειτουργεί η μεταφορά χρόνου απο Wind καρτοκινητή σε αλλο το ίδιο ??? Προσπαθώ εδώ και ώρες και ουτε μυνημα (19020) παει αλλα και οταν παω να καλεσω το 1264 μου λέει οτι δεν μπορώ να καλέσω αυτο το νούμερο.

 

Μόλις έβαλα μια νεα καρτα 10€ ...

 

colossus

 

Στη γουίντ καρτοκινητή η μεταφορά δεν υπάρχει ως υπηρεσία (δεν προβλέπεται)

 

Στο free2go είναι τα γνωστά «προσωρινά» της γουίντ.

 

Πρέπει να έχουν περάσει περίπου 6 μήνες από τότε που σταμάτησε να λειτουργεί η υπηρεσία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στη γουίντ καρτοκινητή η μεταφορά δεν υπάρχει ως υπηρεσία (δεν προβλέπεται)

 

Στο free2go είναι τα γνωστά «προσωρινά» της γουίντ.

 

Πρέπει να έχουν περάσει περίπου 6 μήνες από τότε που σταμάτησε να λειτουργεί η υπηρεσία.

 

Eυχαριστώ για την απάντηση...ειμαι φρέσκος στα καρτοκινητα και ειδα στο site Wind οτι ειναι στις οδηγίες της καρτοκινητής ...

http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/kartokinhth/wind-international/uphresies-wind-international.aspx

 

Αφου δεν ισχύει οι ασχετοι γιατι δεν το κατεβάζουν...

Πάντως ευχαριστώ και παλι

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για την απάντηση...ειμαι φρέσκος στα καρτοκινητα και ειδα στο site Wind οτι ειναι στις οδηγίες της καρτοκινητής ...

http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/kartokinhth/wind-international/uphresies-wind-international.aspx

 

Αφου δεν ισχύει οι ασχετοι γιατι δεν το κατεβάζουν...

Πάντως ευχαριστώ και παλι

 

το λινκ που δινεις αναφερεται στην wind international οχι στην wind καρτοκινητη που εχεις εσυ. ασχετα αν δεν μπορεις να μεταφερεις πλεον χρονο ομιλιας σε καμια καρτοκινητη της wind

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και τα Mini Πακέτα SMS για να κάνεις φτηνά την δουλειά σου

με 1 ευρώ 14 μηνύματα

με 3 ευρώ 50

με 5 ευρώ 100

http://www.wind.com.gr/Left-Menu/Κινητή/Για-τον-Ιδιώτη/Καρτοκινητή/WIND-F2G/Mini-Πακέτα-SMS.aspx

πλέον είναι διαθέσιμα και στο F2G2

 

Μιας και η συζήτηση για τα ακριβά μηνύματα έγινε με αφορμή τις χρεώσεις του F2G 2,

απ' ότι θυμάμαι μια φορά που το ήθελα, δε γινόταν. Κοινώς, δεν ισχύει για τα καταργημένα πακέτα. Όποιος ασχολείται, ας το επιβεβαιώσει...

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Μιας και η συζήτηση για τα ακριβά μηνύματα έγινε με αφορμή τις χρεώσεις του F2G 2,

απ' ότι θυμάμαι μια φορά που το ήθελα, δε γινόταν. Κοινώς, δεν ισχύει για τα καταργημένα πακέτα. Όποιος ασχολείται, ας το επιβεβαιώσει...

 

τα mini Πακέτα είναι πλέον διαθέσιμα σε όλα τα F2G όπως γράφτηκε εδώ,

με κάθε επιφύλαξη , γιατί δεν το δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, από ότι είδα τώρα, στην σελίδα 645, φαίνεται ότι το αλλάξανε και αφορά ΚΑΙ τα καταργημένα F2G.

Sorry αλλά δεν έδωσα βάση. Απλά είδα το μήνυμα, θυμήθικα που το είχα δοκιμάσει και απάντησα, (με κάθε επιφύλαξη βέβαια...)

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, από ότι είδα τώρα, στην σελίδα 645, φαίνεται ότι το αλλάξανε και αφορά ΚΑΙ τα καταργημένα F2G.

Sorry αλλά δεν έδωσα βάση. Απλά είδα το μήνυμα, θυμήθικα που το είχα δοκιμάσει και απάντησα, (με κάθε επιφύλαξη βέβαια...)

μετά την εξωφρενική αύξηση στην τιμή του μηνύματος στο f2g2 ήταν απαραίτητο να δώσουν τα μίνι πακέτα. Ομολογώ ότι με ξάφνιασε η εταιρία καθώς τον τελευταίο καιρό έκανε συνεχώς βήματα προς τα πίσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετά την εξωφρενική αύξηση στην τιμή του μηνύματος στο f2g2 ήταν απαραίτητο να δώσουν τα μίνι πακέτα. Ομολογώ ότι με ξάφνιασε η εταιρία καθώς τον τελευταίο καιρό έκανε συνεχώς βήματα προς τα πίσω.

To θέμα ειναι τι θα μας επιφυλλάσει για το 2010 στο free2go. Στη wind καρτοκινητή λογικά θα συνεχίσει μέχρι το καλοκαίρι τη προσφορά για δωρεάν προς όλη τη wind για να ανταγωνιστεί τη vodafone που συνεχίσει το θέμα ειναι τι θα κάνει σε free2go και Q. Ας ελπίσουμε να μας δώσει τουλάχιστον 1500&1500 με κάθε ανανέωση γιατί αλλιώς βλέπω πολλές διαρροές

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε, από 1/1 θα χαθεί τελικά το €0,10/λεπτό και ο ελάχιστος χρόνος χρέωσης;

Αναφέρομαι στους χρήστες παλαιών F2G.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...