Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την προσοχη σας παρακαλω. Εδω και 4 η 5 μηνες κανω χρηση του bonus εισερχομενων κλησεων (εχω f2g2) και ειχα καταερει ολο αυτο τον καιρο να συγκεντωσω καπου 45 λεπτα ομιλιας. Η αληθεια επισης ειναι οτι τον τελευταιο μηνα δεν πηρα το bonus αν και ειχα σιγουρα παραπανω απο 40 λεπτα εισερχωμενων κλησεων, αλλα δεν εδωσα ιδιαιτερη σημασια μιας και αυτα που μαθαινω τελευταια για τα λαθη που γινονται με το περιβοητο συστημα της Wind. Το θεμα ειναι οτι ξαφνικα σημερα αυτα τα 45 λεπτα ομιλιας εξαφανιστηκαν! Τι κανω τωρα?
Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικα το δηλωνεις στο 1260.Τι στο καλο γινεται ρε παιδια με το συστημα της Wind?Παει,τα'παιξε τελειως;
Link to comment
Share on other sites

Καλα αν ειναι καποιο λαθος του συστηματος με αυτα που εχω διαβασει εδω καλα θα ειναι. Αυτο που φοβαμαι ειναι καμια απαντηση του στυλ...τα δωρεαν λεπτα ισχυουν μονο για ενα χρονικο διαστημα ενω κατι τετοιο δεν ισχυε μεχρι τωρα. Δεν θα περιμενω μεχρι να καταργηση και το 0.10/λεπτο για να κανω φορητοτητα τωρρα μαλιστα που πλησιαzει και το τελος της ταυτοποιησης και δεν το εχω δηλωσει ακομα.
Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τραγικοι.τελος.εχω δηλωσει τοσες φορες λαθος χρεωσεις(περνω τηλεφωνο μονο ενα αριθμο f2g αποκλειεται να κανω λαθος)και εκεινοι μου αποστελλουν δεν υφισταται λαθος χρεωση. Ε τι να κανεις με τα λαμογια;;;;κλεφτες εκει στην wind ακλαφτοι πρέπει να πατε στην χρεωκοπια!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τραγικοι.τελος.εχω δηλωσει τοσες φορες λαθος χρεωσεις(περνω τηλεφωνο μονο ενα αριθμο f2g αποκλειεται να κανω λαθος)και εκεινοι μου αποστελλουν δεν υφισταται λαθος χρεωση. Ε τι να κανεις με τα λαμογια;;;;κλεφτες εκει στην wind ακλαφτοι πρέπει να πατε στην χρεωκοπια!

 

Να τους στειλεις email (οπως εκανα εγω) και να αναφερεις με καθε λεπτομερεια ποιο ειναι ακριβως το προβλημα που αντιμετωπιzεις. Αν απαντησουν με το γνωστο "θε τιθεται θεμα λαθος χρεωσεων" στελνεις και το δικο σου email και την απαντηση τους προς ολους τους αρμοδιους φορεις. Ειναι υποχρεωμενοι να απαντων με συγκεκριμμενα επιχειρηματα σε συγκεκριμμενα ερωτηματα. Ας σου στειλουν αναλυτικη λιστα με τις εξερχομενες κλησεις ωστε να δεις και εσυ αν τιθεται η οχι θεμα λαθος χρεωσης. Μονομερως αυτοι μπορει να λενε οτι θελουν. Γραψτους οτι η απαντηση τους ειναιδεν σε καλυπτει και πριν προσφυγης σε καταγγελια και φορητοτητα, να εξετασουν ξανα το αιτημα σου.

Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Να τους στειλεις email (οπως εκανα εγω) και να αναφερεις με καθε λεπτομερεια ποιο ειναι ακριβως το προβλημα που αντιμετωπιzεις. Αν απαντησουν με το γνωστο "θε τιθεται θεμα λαθος χρεωσεων" στελνεις και το δικο σου email και την απαντηση τους προς ολους τους αρμοδιους φορεις. Ειναι υποχρεωμενοι να απαντων με συγκεκριμμενα επιχειρηματα σε συγκεκριμμενα ερωτηματα. Ας σου στειλουν αναλυτικη λιστα με τις εξερχομενες κλησεις ωστε να δεις και εσυ αν τιθεται η οχι θεμα λαθος χρεωσης. Μονομερως αυτοι μπορει να λενε οτι θελουν. Γραψτους οτι η απαντηση τους ειναιδεν σε καλυπτει και πριν προσφυγης σε καταγγελια και φορητοτητα, να εξετασουν ξανα το αιτημα σου.

Μα εννοειται οτι εστειλα email και μου απαντησαν δεν υπαρχει λαθος χρεωση. Το κλασσικο που απαντουν συνεχεια!

Θα ξαναστειλω να μου πουν αναλυτικα τις χρεωσεις. Δεν ειναι τα ελαχιστα λεπτα που με χρεωνουν αλλα η αναφιοπιστια της εταιρειας. Δεν ξερω αν απο την μια στιγμη στην αλλη θα μεινω χωρις μοναδες.

P.S Μπορει να μου απαντησει καποιος αν τελικα οι δυο προσφορες μπορουν να συνυπαρξουν στο f2g(αναφερομαι για την προσφορα με τον 1,5gb και την προσφατη με τα 1500' και 1500sms με 5€)

Μου ειπαν οτι δεν δικαιουμαι την παλια προσφορα επειδη ενεργοποιησα την καινουργια

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Μα εννοειται οτι εστειλα email και μου απαντησαν δεν υπαρχει λαθος χρεωση. Το κλασσικο που απαντουν συνεχεια!

Θα ξαναστειλω να μου πουν αναλυτικα τις χρεωσεις. Δεν ειναι τα ελαχιστα λεπτα που με χρεωνουν αλλα η αναφιοπιστια της εταιρειας. Δεν ξερω αν απο την μια στιγμη στην αλλη θα μεινω χωρις μοναδες.

P.S Μπορει να μου απαντησει καποιος αν τελικα οι δυο προσφορες μπορουν να συνυπαρξουν στο f2g(αναφερομαι για την προσφορα με τον 1,5gb και την προσφατη με τα 1500' και 1500sms με 5€)

Μου ειπαν οτι δεν δικαιουμαι την παλια προσφορα επειδη ενεργοποιησα την καινουργια

 

Μπορούν να συνυπάρξουν και οι δύο προσφορές μαζί !

Link to comment
Share on other sites

Μα εννοειται οτι εστειλα email και μου απαντησαν δεν υπαρχει λαθος χρεωση. Το κλασσικο που απαντουν συνεχεια!

Θα ξαναστειλω να μου πουν αναλυτικα τις χρεωσεις. Δεν ειναι τα ελαχιστα λεπτα που με χρεωνουν αλλα η αναφιοπιστια της εταιρειας. Δεν ξερω αν απο την μια στιγμη στην αλλη θα μεινω χωρις μοναδες.

P.S Μπορει να μου απαντησει καποιος αν τελικα οι δυο προσφορες μπορουν να συνυπαρξουν στο f2g(αναφερομαι για την προσφορα με τον 1,5gb και την προσφατη με τα 1500' και 1500sms με 5€)

Μου ειπαν οτι δεν δικαιουμαι την παλια προσφορα επειδη ενεργοποιησα την καινουργια

 

Ό,τι και να λένε, από τη στιγμή που δεν αναφέρεται κάτι αντίθετο στα ψιλά γράμματα, τεκμαίρεται ότι συνυπάρχουν. Τί θα έκανες δηλαδή, θα μύριζες τα νύχια σου; Ήμαρτον

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις διαπίστωσα ότι μέσα σε 4 ημέρες μου έχουν φάει 25 ευρώ από την κάρτα!!

Οι κλήσεις μου είναι ελάχιστες και μόνο σε F2G, το ίδιο μετρημένη και η χρήση internet (μόνο από το κινητό).

 

Παίρνω ήδη στο 1260 αλλά εδώ και κανά 10λεπτο δεν το σηκώνει κανένας... με έχει φάει η αναμονή. Επιτέλους πρέπει να κάνουν κάτι με το σύστημα και τις χρεώσεις τους. Είμαι αποκλειστικός πελάτης από τότε που ξεκίνησε η Telestet αλλά με τέτοιες ******** δεν το έχω σε πολύ να τους αφήσω και να μεταφερθώ μαζί με τους δικούς μου σε άλλη εταιρεία. :mad:

 

Ξαναμίλησα σήμερα με το CC στο 1260, μου είπαν ότι δεν υπάρχει κάτι νεότερο για το θέμα μου και βρήκαν και το προηγούμενο αίτημά μου στα αρχεία τους. Πρέπει να ελέγξει το τεχνικό τμήμα το γιατί χρεώθηκα λένε... και θα με ενημερώσουν όταν έχουν κάτι νεότερο. :mad:

Αν χάσω αυτά τα €25 θα είναι και τα τελευταία που τρώει από εμένα (και μερικούς ακόμα) η Wind.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

ΙΣως χαξη ερώτηση αλλά εχω δει πολλά... Μήπως καποιος άλλος κοντα σου έκανε χρήση του τηλεφώνου εν αγνοία σου?? Εχω δει και ακούσει πολλά για αυτό ρωτώ.. Μπορεις να ζητήσεις έστω με χρέωση αναλυτική να τους την τρίψεις στην μούρη (αν εχει χρέωση σε f2g πχ) αλλιως και εσύ θα βρεις μηπως κανας άλλος καλεί από το τηλ σου..
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

ΙΣως χαξη ερώτηση αλλά εχω δει πολλά... Μήπως καποιος άλλος κοντα σου έκανε χρήση του τηλεφώνου εν αγνοία σου?? Εχω δει και ακούσει πολλά για αυτό ρωτώ.. Μπορεις να ζητήσεις έστω με χρέωση αναλυτική να τους την τρίψεις στην μούρη (αν εχει χρέωση σε f2g πχ) αλλιως και εσύ θα βρεις μηπως κανας άλλος καλεί από το τηλ σου..

 

εχω μια φιλη που παραταει το τηλεφωνο της στα μπαρ οταν χορευει :p....βεβαια το τηλεφωνο της ειναι για κλωτσιες οποτε δεν το κλεβει και κανεις...

 

...μια φορα της ηρθε λογαρισμος φουσκωμενος...καποιος ειχε απαλοτροιωσει για λιγο το τηλεφωνο της και πηρε στην Αργεντινη χωρις αυτη βεβαια να καταλαβει τιποτα... :p

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω 45ευρω αυτη τι στιγμη στο F2G μου, με τοσα που διαβαζω εδω αρχιζω και φοβαμαι... Βασικα μεχρι τωρα κερδισμενος ειμαι με το F2G, δυο φορες στο παρεελθον μου εχει συμβει να μου φανε ευρω αλλα μεσα σε λιγες ωρες τα ειχαν προσθεσει πισω στο λογαριασμο μου..
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

για να κάνω φορητότητα σε q απο wind πάω σε κατάστημα wind ?

 

Ακριβως ετσι.................

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι.................

 

Ας οπλιστεί με υπομονή και ας ετοιμαστεί πιθανότατα να ζήσει σουρεάλ εμπειρίες στο έργο «ψάχνοντας την κάρτα σιμ από κατάστημα σε κατάστημα» ή «ένα σαφάρι για την q» καθώς και στο πολυβραβευμένο «φορητότητα σε q? όχι δεν γίνεται» αλλά και στο εκτός συναγωνισμού «ακόμα δεν έχετε βάλει τελλάς/ συμβόλαιο wind/ πόσες κάρτες βάζετε το μήνα;» και άλλα ων ουκ έσται τέλος.

 

υπομονή, θα περάσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ας οπλιστεί με υπομονή και ας ετοιμαστεί πιθανότατα να ζήσει σουρεάλ εμπειρίες στο έργο «ψάχνοντας την κάρτα σιμ από κατάστημα σε κατάστημα» ή «ένα σαφάρι για την q» καθώς και στο πολυβραβευμένο «φορητότητα σε q? όχι δεν γίνεται» αλλά και στο εκτός συναγωνισμού «ακόμα δεν έχετε βάλει τελλάς/ συμβόλαιο wind/ πόσες κάρτες βάζετε το μήνα;» και άλλα ων ουκ έσται τέλος.

 

υπομονή, θα περάσει.

ακριβώς για να αποφύγει όλο αυτό το χαμό που πέρασα με μια φίλη μου μετά από τρελλό ψάξιμο στα καταστηματα που οι κάρτες της q αγνοούνταν πήρα στο 13822 και έκανα τηλεφωνική φορητότητα από wind σε Q και μάλιστα επειδή έχουν κοινή βάση βλέπουν όλα τα στοιχεία σου από το σύστημα και ξεμπλέκεις γρήγορα, έρχεται η κάρτα sim με κουριερ σπιτι και αυτό ειναι.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς για να αποφύγει όλο αυτό το χαμό που πέρασα με μια φίλη μου μετά από τρελλό ψάξιμο στα καταστηματα που οι κάρτες της q αγνοούνταν πήρα στο 13822 και έκανα τηλεφωνική φορητότητα από wind σε Q και μάλιστα επειδή έχουν κοινή βάση βλέπουν όλα τα στοιχεία σου από το σύστημα και ξεμπλέκεις γρήγορα, έρχεται η κάρτα sim με κουριερ σπιτι και αυτό ειναι.

 

Και να φανταστείς ότι είχα πάει σε κατάστημα για περισσότερη σιγουριά και ευκολία. Πού να ήξερα τότε τί με περιμένει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω 45ευρω αυτη τι στιγμη στο F2G μου, με τοσα που διαβαζω εδω αρχιζω και φοβαμαι...

 

Κάνε αυτό που κάνουν και πολλοί άλλοι. Πάρε ένα δεύτερο F2G και χρησιμοποίησέ το αποκλειστικά σαν "κουμπαρά", δηλ. μην κάνεις κλήσεις απ' αυτό. Μετά με το Wind sharing μετέφερε μόνο όσα χρήματα σου χρειάζονται στο "κανονικό" σου F2G. ;)

 

Ξέρω είναι λίγο αστεία ως λύση αλλά με όλα τα "συστεμικά" λάθη της Wind είναι η καλύτερη λύση σε περίπτωση αρνητικής χρέωσης και για να μη μείνεις εβδομάδες χωρίς τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

και σε πόσες μέρες στην φέραν την κάρτα?

 

Παίρνει 10 εργάσιμες, σου λένε επιτόπου την ημέρα ενεργοποίησης αν και μπορεί να καθυστερήσει και το courier καμιά μέρα

 

 

Και να φανταστείς ότι είχα πάει σε κατάστημα για περισσότερη σιγουριά και ευκολία. Πού να ήξερα τότε τί με περιμένει

 

Κι εγώ μια απ΄τα ίδια και το ωραίο είναι όταν πάρεις στο τηλεφωνικό σου λένε μήπως προτιμάται να πάτε από ένα κατάστημα της wind μη τυχόν τηλεφωνικά κάνουμε κάποιο λάθος, και τους λέω όχι θέλω να το κανω τηλεφωνικά και συνεχίσαμε την αίτηση

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ΙΣως χαξη ερώτηση αλλά εχω δει πολλά... Μήπως καποιος άλλος κοντα σου έκανε χρήση του τηλεφώνου εν αγνοία σου?? Εχω δει και ακούσει πολλά για αυτό ρωτώ.. Μπορεις να ζητήσεις έστω με χρέωση αναλυτική να τους την τρίψεις στην μούρη (αν εχει χρέωση σε f2g πχ) αλλιως και εσύ θα βρεις μηπως κανας άλλος καλεί από το τηλ σου..

 

Όχι, καθόλου χαζή ερώτηση. Το κινητό δεν το αφήνω πουθενά εκτεθειμένο και γενικά είμαι σπίτι-πανεπιστήμιο-σπίτι, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να έγιναν κλήσεις από άλλους.

 

Για το συγκεκριμένο διάστημα έχω και τη λίστα με τις ελάχιστες κλήσεις που είχα κάνει, οι οποίες ήταν όλες προς τσεκαρισμένα F2G (του πατέρα μου, της γυναίκας μου, της αδερφής μου κλπ, τα οποία έχω ενεργοποιήσει εγώ ο ίδιος). Ακόμα 1-2 άλλα νούμερα τα είχα ελέγξει με μήνυμα στο 1274 πριν τα καλέσω, οπότε είμαι σίγουρος ότι πρόκειται για λάθος της Wind...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

και να υποθέσω ότι τo courrier το πληρώνουμε εμείς ετσ?αλήθεια εγώ που έχω μια κάρτα φρογκ και θελω να την κάνω whats up...και σκέφτομαι να πάω μια βόλτα από την wind πόσο καιρό θα κάνουν?15 μέρες?και μετά άλλες τόσες για να γίνει wu?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...