Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έβαλα κάρτα 30€ το μεσημέρι αφού κάλεσα στο 1245 (τυχαία, για να δω αν υπάρχει καινούργια προσφορά). Η κάρτα ήταν από τις "παλιές" (προ φόρου 12%), αλλα μου πίστωσαν 17,86€ μόνο για 7 ημέρες. :mad:

Το ηχητικό μήνυμα στο 1245 είναι άκρως παραπλανητικό και κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να διαβάζει το site της wind και τα "ψιλά γράμματα" για να μην την πατήσει...:blink::!:

Τους κάλεσα στο 1260 και μετά από 35' αναμονή (στα 20' "έπεσε" η γραμμή και κάλεσα εκ νέου) τους ρώτησα τί συμβαίνει με το πρόβλημα που μου προέκυψε, τους έκραξα και απαίτησα να πιστωθούν 30€ στον λογαριασμό μου (τα επιπλέον € να ακούγονται κανονικά στο 1269) μιας και όπως ακούγεται το ηχητικό μήνυμα στο 1245 και από το sms που έλαβα αμέσως μετά την ανανέωση ("Η αξία της κάρτας συνδιαλέξεων διπλασιάστηκε") πρόκειται για ξεκάθαρη απάτη!!!:angry::rocket:

Θα μου τηλεφωνήσουν - είπαν - το νωρίτερο σε 2-3 εργάσιμες ημέρες. Αν δεν ικανοποιηθεί το αίτημα μου θα τους καταγγείλω επώνυμα στον Συνήγορο του Καταναλωτή και θα διεκδικήσω με αυτόν τον τρόπο τα 30€, ενέργεια την οποία προτείνω και σε όποιον άλλον εξαπατήθηκε με τον ίδιο τρόπο...;)

 

φιλέ μου καλά θα κάνεις ! μακάρι να δικαιωθείς εγώ προσωπικά διάβασα τα μικρά γράμματα γιατί με έχει κάνει η ίδια η wind να είμαι καχύποπτος! Φυσικά δεν έβαλα ούτε μισό ευρώ

venceremos
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο quiz στο εκπλήξεις. στο site. ποιά ειναι η απάντηση στο πρώτο? Μου...το??? μου το τι?? μου έχει σπάσει τα νεύρα!
Link to comment
Share on other sites

Για την χρήση που κάνω εγω προσωπικά ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΩ δεν θα με χάλαγε το νέο Συμβόλαιο Q με την επιλογή Q30 και ας μην ειναι καρτοκινήτο Και να φεύγω τελείως από την wind...

 

Ρε παιδιά στο quiz στο εκπλήξεις. στο site. ποιά ειναι η απάντηση στο πρώτο? Μου...το??? μου το τι?? μου έχει σπάσει τα νεύρα!

 

μου εφυγε το καφασι

venceremos
Link to comment
Share on other sites

Για την χρήση που κάνω εγω προσωπικά ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΩ δεν θα με χάλαγε το νέο Συμβόλαιο Q με την επιλογή Q30 και ας μην ειναι καρτοκινήτο Και να φεύγω τελείως από την wind...

 

Αφού η wind και η q είναι το ίδιο πράγμα! :O

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να επικοινωνησω με εναν καρτοκινητο wind και μου λεει οτι "ο αριθμος που καλεσατε δεν υπαρχει ή δεν ειναι προσβασιμος απο το δικτυο μας".

Τελευταια φορα που μιλησα με τον αριθμο αυτο ηταν την κυριακη.

 

Μεχρι χτες εδειχνε κλειστο και σημερα βγαζει αυτο το μηνυμα που ανεφερα πιο πανω.

 

Τι μπορει να συμβαινει στη περιπτωση αυτη?

Φορητοτητα? Διαγραφη αριθμου γινεται σε καρτοκινητο?? Αν ληξει η καρτα αυτο λεει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μορεί να έχει κάνει εκτροπή σε ανύπαρκτο αριθμό, ή να έκανε φορητότητα και να βρίσκετε στο μεταβατικό στάδιο .Ή να έληξε.
Link to comment
Share on other sites

Μορεί να έχει κάνει εκτροπή σε ανύπαρκτο αριθμό, ή να έκανε φορητότητα και να βρίσκετε στο μεταβατικό στάδιο .Ή να έληξε.

 

υπαρχει περιπτωση φραγης κλησεων εισερχομενων? ή θα ειχε καποιο αλλο μηνυμα στην περιπτωση αυτη?

 

στο cc μου ειπαν οτι δε βρισκουν τον αριθμο στο συστημα καθολου και δεν γνωριζουν κατι αλλο.

Σε περιπτωση φορητοτητας δεν υπαρχει ιστορικο του τι συνεβη με τον αριθμο? διαγραφονται ολα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφού η wind και η q είναι το ίδιο πράγμα! :O

Αυτό λέω, για να μην λέει κανείς ότι είμαι δικηγόρος των άλλων εταιριών δεν έχω κάτι με την wind ,απλά αυτοί που φτιάχνουν τις προσφορές είναι πονηροί και όποια καλή κίνηση κάνουν μετά από λίγο καιρό την παίρνουν πίσω !!!!!!!!! Είμαι πολύ περίεργος τι θα κάνουν με το 0,10 ανά λεπτό θα πρέπει να είναι ΠΟΛΥ προσεκτικοί γιατί μετά όχι απλά θα ψάχνουν τρόπους να φέρουν νέους πελάτες ΑΛΛ ΚΑΙ πως θα φέρουν πίσω ξανά ΔΥΣΑΡΕΣΤΙΜΕΝΟΥΣ πελάτες

venceremos
Link to comment
Share on other sites

σε ενα f2g μου οταν καλω το 1269 για να μαθω το χρονο ομιλιας μου λεει εχετε πχ 10 ευρω και 50 λεπτα. και μετα συννεχιζει και λεει επιπλεον εχετε στην διαθεση σας 17 λεπτα και 42 δεπτερολεπτα χρονο ομιλιας...

 

Αυτα τα 17 και 42 τι ειναι? ειναι πανω απο 2 μηνες που μου τα λεει... μαλον πρεπει να ειναι απο το bonus εισερχομενων κλησεων. Αλλα ελα που την υπηρεσια αυτην εχω να την χρησιμοποιησψ απο το καλοκαιρι ... Δηλαδη αυτα τα λεπτα δεν χανοντε οσος καιρος και αν περασει?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καθαρη απατη.εβαλα 50 ευρω σε καταστημα και μου εδωσαν μονο 17 ευρω επιπλεον .αυτη η εταιρια ειναι πολυ πονηρη.εδωσε στην αρχη 2 δολωματα με τα 5 ευρω και τα 100 σμσ και μετα σε αυτη την προσφορα εχει εκατο σειρεσ ψηλα γραμματα......για τα κοροιδα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κέρδισα τις πρώτες μέρες του διαγωνισμού ένα ipod και ακόμη να με καλέσει κάποιος. Ξέρει κανένας σε ποιον αριθμό πρεπει να τηλεφωνήσω για να δω τι γίνεται???

Απ'ότι διάβασα εδώ, το να καλέσω στο cc δεν προσφέρει τίποτα.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

2) Μέχρι 4.99 ευρώ δεν πέρνεις διπλασιασμό. Αυτό περιλαμβάνει και τις κάρτες των 5 ευρώ, αφού αν αφαιρεθεί ο φόρος είναι λιγότερο από 5. Αυτό το ρώτησα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ και μου το είπαν, δεν το βγάζω από το μυαλό μου.

Εδω τα ξεκαθαριζει ολα http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1986

 

1-4.99 καρτα ανανεωσης 0€ bonus

5-10.99 καρτα ανανεωσης 5€ bonus

...

 

Αυτά τα δύο έρχονται σε αντιδιαστολή. Τελικά με κάρτα 5€ παίρνεις bonus?

Link to comment
Share on other sites

H προθεσμία των 7 ημερών του μπόνους (γιατί πραγματικά αυτό δε λέγεται διπλασιασμός!) ισχύει από τη στιγμή που θα κάνεις την ανανέωση ή από τότε που θα ενεργοποιήσεις την προσφορά;
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα δύο έρχονται σε αντιδιαστολή. Τελικά με κάρτα 5€ παίρνεις bonus?

 

δεν ερχονται σε αντιδιαστολη. η καρτα των 5 σου βαζει στο υπολοιπο 4,46 αρα δε παιρνεις μπονους

αν κανεις αννανεωση με 6 ευρω(σε καταστημα) παιρνεις μπονους

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με το site παιρνεις μπονους γιατι αναφερει οτι προσφερει τη διπλασια αξια της επομενης καρτας ανανεωσης και απο κατω εχει τον πινακα.

 

Η τηλεοπτικη διαφημηση ειναι ακομα πιο παραπλανητικη.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι προφανες οτι παιζουν με τις λεξεις και την νοημοσύνη μας, νομίζοντας οτι εχοθν να κανουν με παιδιακια, εγω λεω να κάνουμε ενα ομαδικό κραξιμο αυριο στο cc τους και μια καταγγελία στη προστασία καταναλωτή
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Η wind έχει δεσμευτεί να μας δίνει τους τιμοκαταλόγους των υπόλοιπων εταιριών. Η Frog έβαλε μια περίοδο 0,1ευρώ/minute και μετά το επανέφερε στα 0,2ευρώ/minute ενώ η wind στο f2g2 συνέχισε την τιμή αυτή μέχρι τώρα χωρίς να είναι υποχρεωμένη. Η frog μέχρι τέλος του χρόνου έχει επαναφέρει την προσφορά 10λεπτά το λεπτό και η wind μέχρι τέλος του χρόνου είναι δεσμευμένη στο f2g2 να έχει αυτή την τιμή. Αν η frog αυξήσει τιμή, η wind δεν νομίζω ότι δεσμεύεται να την κρατήσει στα 10λεπτά το λεπτό, αρκεί όταν ξαναβάλει την μειωμένη τιμή η frog να την έχει και το f2g2.

 

Η αλήθεια βέβαια είναι ότι και εγώ έβαλα wind με φορητότητα λόγω αυτής της προσφοράς, και θα χάσει πελάτες (και ήδη υπάρχοντες και μελλοντικούς) αν την καταργήσει, αλλά δεν βλέπω να είναι κατακριτέα σε αυτό το κομμάτι, στην παραπλάνηση για την "έκπληξη του διπλασιασμού" όντως θέλει χοντρό κράξιμο.

Link to comment
Share on other sites

εδω ξεπερνα την παραπλανηση και φτανει στην απατη.... Βλέπει ο αλος το διαφημιστικο, παει και κανει ανανεωση 50 ευρω νομιζοντας οτι θα του διπλασιαστουν, και αντι αυτου του δεινει 17 ευρω για 7 μερες... ειναι η δεν ειναι απατη αυτο?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ομολογω οτι στην συγκεκριμενη εταιρια εχω δει πολλα στραβα και αναποδα, αλλα αυτην την περιοδο με αυτες τις προσφορες και αυτες τις διαφημισεις δεν περιμενα τοσο μεγαλη κοροιδια. κριμα, σε βαθος χρονου η ιδια η εταιρια θα χασει μιας και περναει στην συνειδηση του κοσμου ως η εταιρια που τον κοροιδεψε. τα μεχρι τωρα καλα και θετικα της εταιριας τα εχουμε υπερτονισει, το ιδιο κανουμε και με τα αρνητικα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πόσο είπαμε θα κοστίζει από 1/1/2010 το πάγιο κόστος κλήσης;

 

Ξέρεις αν θα κάνει κάποια τέτοια πατάτα η Wind ή έτσι το είπες;;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με το site παιρνεις μπονους γιατι αναφερει οτι προσφερει τη διπλασια αξια της επομενης καρτας ανανεωσης και απο κατω εχει τον πινακα.

 

Η τηλεοπτικη διαφημηση ειναι ακομα πιο παραπλανητικη.

 

Ναι, ο πίνακας όμως λέει πως πέρνεις με ανανέωση άνω των 4.99 και όπως προαναφέρθηκε η κάρτα των 5 ευρώ ανανεώνει για 4.46, και στην εξυπηρέτηση καρτοκινητής που ρώτησα μου είπαν ακριβώς αυτό... Πάλι βέβαια πρόκειται για παραπλάνηση έτσι όπως το έχουν διατυπώσει, αφού αποφεύγουν να γράψουν με τις κάρτες ανανέωσης που κυκλοφορούν τι πέρνεις, προφανώς εσκεμένα...

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις αν θα κάνει κάποια τέτοια πατάτα η Wind ή έτσι το είπες;;:confused:

 

αν και πλησιαζει ο καιρος, νομιζω οτι κανεις δεν ξερει ακομα. ολοι εικασιες κανουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, για να καταλάβω, πιστεύετε ότι υπάρχει ενδεχόμενο η Wind ή/και οι ανταγωνιστές να προβούν σε εφαρμογή παγίου τέλους κλήσης στα καρτοκινητά;;;;;;;:blink:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, για να καταλάβω, πιστεύετε ότι υπάρχει ενδεχόμενο η Wind ή/και οι ανταγωνιστές να προβούν σε εφαρμογή παγίου τέλους κλήσης στα καρτοκινητά;;;;;;;:blink:

 

τι εννοουμε οταν λεμε παγιο τελος κλησης στα κινητα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...