Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το bonus εισερχομενων κλησεων πλεον ειναι δωρεαν μεχρι 31/8 (μεχρι τωρα ηταν μεχρι 31/7), οπως φαινεται θα ειναι μονιμα δωρεαν... Και να μην ειναι προσωπικα δεν με πειραζει με 1 Ευρω να εχω 20 λεπτα ομιλιας, ηδη μου εβαλαν το πρωτο 20λεπτο!

 

Η υπηρεσια θελει ανανεωση καθε μηνα με κενο sms στο 1240 (στο ενημερωτικο sms λενε bonus στο 1240 αλλα δεν ισχυει!!! Λολ;; ) .

 

Ξέρουμε τι ισχύει σε αυτήν την περίπτωση για την κατανάλωση του χρόνου ομιλίας?

Γιατί αν είναι να "καπελώνονται" πάλι τα προπληρωμένα από πακέτα λεπτά ομιλίας, δεν αξίζει καν τον κόπο για όσους ενεργοποιούν πακέτα Non Stop... :mad:

 

::edit:: Τελικά όντως καταναλώνονται πρώτα τα λεπτά του Bonus, άσχετα εάν έχει ενεργοποιήσει κάποιος πακέτο Non stop. Άκυρη λοιπόν για μένα η προσφορά και προσοχή μην την πατήσετε!

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langid=1&pageid=1856

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τι ισχύει σε αυτήν την περίπτωση για την κατανάλωση του χρόνου ομιλίας?

Γιατί αν είναι να "καπελώνονται" πάλι τα προπληρωμένα από πακέτα λεπτά ομιλίας, δεν αξίζει καν τον κόπο για όσους ενεργοποιούν πακέτα Non Stop... :mad:

 

::edit:: Τελικά όντως καταναλώνονται πρώτα τα λεπτά του Bonus, άσχετα εάν έχει ενεργοποιήσει κάποιος πακέτο Non stop. Άκυρη λοιπόν για μένα η προσφορά και προσοχή μην την πατήσετε!

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langid=1&pageid=1856

 

Μην "φωνάζεις" έτσι, γιατί πανικοβάλλεις τον κόσμο χωρίς λόγο! :lol:

Η σειρά προτεραιότητας, σύμφωνα με το link που εσύ έδωσες, είναι η εξής:

 

  1. Δωρεάν λεπτά από την υπηρεσία Free 2009
  2. Δωρεάν λεπτά από το σχήμα bonus με κάθε ανανέωση
  3. Προγράμματα Ομιλίας WIND και Non Stop προς Σταθερά
  4. Non Stop της Παρέας (ή Non Stop 600 ή Non Stop Προς 2)
  5. Δωρεάν λεπτά από το σχήμα bonus με εισερχόμενες κλήσεις / Δωρεάν Λεπτά Ομιλίας από τα Οικογενειακά Προγράμματα WIND
  6. Non Stop Weekend
  7. Non Stop Nights
  8. Non Stop προς Όλους

Άρα τα μόνο πακέτα που "πλήττονται" είναι τα 6, 7 και 8 (weekend, nights, προς όλους)

Δηλαδή όσοι έχουν ενεργοποιήσει το Free 2009 (1 ευρώ για όλο το χρόνο), όσοι έχουν 50 λεπτά από ανανέωση χρόνου ομιλίας και όσοι έχουν ενεργοποιήσει κάποιο από τα Non-Stop της παρέας, προς σταθερά, προς 1 ή 2 αριθμούς, μπορούν να χρησιμοποιούν τα bonus λεπτά για τις υπόλοιπες κλήσεις τους κανονικότατα!

 

ΕΛΕΟΣ, ο καθένας λέει ό,τι θέλει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Μην "φωνάζεις" έτσι, γιατί πανικοβάλλεις τον κόσμο χωρίς λόγο! :lol:

 

ΕΛΕΟΣ, ο καθένας λέει ό,τι θέλει...

 

Σε ευχαριστώ για τη διόρθωση και ζητώ συγγνώμη γιατί μπέρδεψα το Free 2009 με το Bonus εισερχόμενων κλήσεων...:X

 

Αυτό σημαίνει ότι πρώτα καταναλώνονται τα λεπτά από τα Non Stop της παρέας και μετά τα δωρεάν από το Bonus εισερχόμενων, ε? Άρα μπορώ να εξαντλήσω πχ τα δωρεάν λεπτά που έχω από εκεί και μετά να καταναλώσω τα λεπτά του bonus προς άλλους αριθμούς (εκτός F2G)!

 

Αυτό ρε γμτ δεν θα μπορούσαν να το κάνουν και με τα λεπτά ομιλίας από το bonus ανανέωσης?? :(

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τη διόρθωση και ζητώ συγγνώμη γιατί μπέρδεψα το Free 2009 με το Bonus εισερχόμενων κλήσεων...:X

 

Αυτό σημαίνει ότι πρώτα καταναλώνονται τα λεπτά από τα Non Stop της παρέας και μετά τα δωρεάν από το Bonus εισερχόμενων, ε? Άρα μπορώ να εξαντλήσω πχ τα δωρεάν λεπτά που έχω από εκεί και μετά να καταναλώσω τα λεπτά του bonus προς άλλους αριθμούς (εκτός F2G)!

 

Αυτό ρε γμτ δεν θα μπορούσαν να το κάνουν και με τα λεπτά ομιλίας από το bonus ανανέωσης?? :(

 

ΟΚ, δεν έγινε τίποτα! Απλά πολλές φορές κάνουμε το λάθος να διαμαρτυρόμαστε για κάτι, ενώ απλά έχουμε μπερδευτεί!

Βέβαια, δεν είναι και δύσκολο να μπερδευτεί κανείς με τόσα πακέτα/bonus! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

και εγω εκανα λαθος και μαλιστα μεγαλο λιγο παραπισω.γιαυτο ειναι το φορουμ,για να βοηθαει ο ενας τον αλλο και να διορθωνει ο ενας τον αλλο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν σου βαλουν το bonus εισερχομενων κλησεων μεχρι ποτε πρεπει να το καταναλωσεις? γιατι μου εβαλαν 20 λεπτα μιλησα 6-7 λεπτα και τα αλλα χαθηκαν μετα απο κανα διημερο:cry:
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Οταν σου βαλουν το bonus εισερχομενων κλησεων μεχρι ποτε πρεπει να το καταναλωσεις? γιατι μου εβαλαν 20 λεπτα μιλησα 6-7 λεπτα και τα αλλα χαθηκαν μετα απο κανα διημερο:cry:

δεν χάθηκαν απλά τηλεφώνησες σε νούμερα με υψηλώτερη προτεραιότητα κατανάλωσης

 

Ο δωρεάν χρόνος ομιλίας προς όλους τους εθνικούς προορισμούς αποδίδεται σε όλους τους δικαιούχους συνδρομητές 31 μέρες από την ενεργοποίηση της υπηρεσίας, και ισχύει για 30 ημέρες.

 

2ον ) πρέπει να στείλεις πάλι μήνυμα στο 1240 για τον επόμενο μήνα.

για τις προτεραιότητες απλά κοίταξε 5 μηνύματα πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Η προτεραιοτητα της καταναλωσης των δωρεαν λεπτων πρεπει να αλλαξει αμεσα. Ειναι αδικο για ορισμενους χρηστες να ξοδευουν τα λεπτα ομιλιας τους που κερδισαν απο ανανεωσεις χρονου ομιλιας και αλλες προσφορες να καταναλωνονται σε κλησεις προς αριθμους που εχουν δηλωσει σε καποια πακετα προσφορων.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η προτεραιοτητα της καταναλωσης των δωρεαν λεπτων πρεπει να αλλαξει αμεσα. Ειναι αδικο για ορισμενους χρηστες να ξοδευουν τα λεπτα ομιλιας τους που κερδισαν απο ανανεωσεις χρονου ομιλιας και αλλες προσφορες να καταναλωνονται σε κλησεις προς αριθμους που εχουν δηλωσει σε καποια πακετα προσφορων.

 

Σε αυτό το σημείο, να διευκρινίσω ξανά ότι αυτό ισχύει ΜΟΝΟ για τα πακέτα

Non Stop Weekends, Non Stop Nights, Non Stop προς όλους

 

(αλήθεια, ποιος ενεργοποιεί ακόμα αυτά τα πακέτα;;; :p)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το σημείο, να διευκρινίσω ξανά ότι αυτό ισχύει ΜΟΝΟ για τα πακέτα

Non Stop Weekends, Non Stop Nights, Non Stop προς όλους

 

(αλήθεια, ποιος ενεργοποιεί ακόμα αυτά τα πακέτα;;; :p)

 

μη νομιζεις οτι ειναι και λιγοι.για να ειναι ακομα προς διαθεση θα τα χρησιμοποιουνε πολλοι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μη νομιζεις οτι ειναι και λιγοι.για να ειναι ακομα προς διαθεση θα τα χρησιμοποιουνε πολλοι.

 

Σίγουρα, απλά με το Free 2009, το Weekends και το Nights είναι άχρηστα.

Και το Προς Όλους, απ' όταν έγινε 30 κλήσεις... :dash:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ισχύει επιπλέον η προτεραιότητα των αριθμών 0.01 στα F2G25 F2G6.

Και αυτήν την υπηρεσία την χρησιμοποιούν πολλοί ( και εγώ)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ισχύει επιπλέον η προτεραιότητα των αριθμών 0.01 στα F2G25 F2G6.

Και αυτήν την υπηρεσία την χρησιμοποιούν πολλοί ( και εγώ)

 

Ουπς! Αυτό είναι όντως απαράδεκτο! :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

δεν χάθηκαν απλά τηλεφώνησες σε νούμερα με υψηλώτερη προτεραιότητα κατανάλωσης

 

Ο δωρεάν χρόνος ομιλίας προς όλους τους εθνικούς προορισμούς αποδίδεται σε όλους τους δικαιούχους συνδρομητές 31 μέρες από την ενεργοποίηση της υπηρεσίας, και ισχύει για 30 ημέρες.

 

2ον ) πρέπει να στείλεις πάλι μήνυμα στο 1240 για τον επόμενο μήνα.

για τις προτεραιότητες απλά κοίταξε 5 μηνύματα πίσω.

 

Eγω δεν εχω κανα πακετο η κατι τετοιο, ειμαι απλα στο αντοιστοιχο φρογκ,το θεμα ειναι οτι σε 2 αριθμους που εχω και ηρθε το μπονους και στους 2 μετα απο 2 η 3 μερες χωρις να κανω κλησεις χαθηκαν τα 13-15 λεπτα που ειχα υπολοιπο:wacko:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου που κέρδισα 20 λεπτά , ακόμα έχω τα 15 , δεν έχουν λήξει ακόμα , και το ενεργοποίησα πρώτη μέρα , άρα μαζί πρέπει να μας ήρθε το BONUS.
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου που κέρδισα 20 λεπτά , ακόμα έχω τα 15 , δεν έχουν λήξει ακόμα , και το ενεργοποίησα πρώτη μέρα , άρα μαζί πρέπει να μας ήρθε το BONUS.

τι να πω παντως εμενα εξαφανιστηκαν ως δια μαγειας:blink:γιαυτο νομιζα οτι ισχυουν για κανα τριημερο:confused:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να στείλω στο 1240 και δεν λειτουργεί...

Την πρώτη φορά μου έστειλε απάντηση Η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΕΦΙΚΤΗ και τώρα δεν παραδίδεται καν το sms μου...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ήμουν εξωτερικό για μεγάλο χρονικό διάστημα και δεν έχω παρακολουθήσει τις εξελίξεις. τι γίνεται με τα F2GX (X=1,2,3...) πακέτα?? Ποιο είναι το πιο συμφέρον αυτή τη στιγμή? Frοg ή Q? Iσχύει ακόμα το 0.1 ευρ / λεπτό?

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ήμουν εξωτερικό για μεγάλο χρονικό διάστημα και δεν έχω παρακολουθήσει τις εξελίξεις. τι γίνεται με τα F2GX (X=1,2,3...) πακέτα?? Ποιο είναι το πιο συμφέρον αυτή τη στιγμή? Frοg ή Q? Iσχύει ακόμα το 0.1 ευρ / λεπτό?

Το πιο συμφέρων (μέχρι τις 31/08) είναι το F2G2 αντίστοιχο του Frog που χρεώνει την κλήση προς όλους με 0,10 ευρώ/λεπτό.Ισχύει ακόμα το 0,01 ευρώ/λεπτό στα πακέτα της Cosmoκάρτας και του Ala C'arte.:)

Link to comment
Share on other sites

Η αδερφη μου εχει το f2g αντιστοιχο του frog και ενω μιλαγε με 0.10/λεπτο μεχρι χθες σημερα αρχισε να χρεωνει 0.21. Καλεσε λοιπον την εξυπερετηση πελατων και τους το ανεφερε αλλα πολυ απλα της ειπαν οτι αποκλειεται να μιλαγε μεχρι χθες με 0.10/λεπτο γιατι αυτη προσφορα ηταν μεχρι 31/6. Προσπαθησε πολλες φορες να τους πεισει διχως ομως αποτελεσμα. Εχει συμβει σε καποιον αλλο αυτο που χρησιμοποιει το "αντιστοιχο" του Frog η ειναι η γνωστη τακτικη της Wind βγαzουμε και αποσυρουμε οποτε θελουμε οτι προσφορες κανουμε χωρις να δινουμε σε κανεναν λογαριασμο.
Link to comment
Share on other sites

Στη σελιδα τους δειχνει ακομα 0.10/λεπτο

http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1415&langID=1

 

Και η προσφορα του frog ειναι οντως μεχρι τις 31/8

http://www.frogmobile.gr/el/pricelist.aspx?ns=-10009

 

Καθαρη ΑΠΑΤΗ δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ειναι ενας λογος που την εκανα απο την Wind. Καμια μα καμια εμπιστοσυνη. Δεν εχω λογο να αμφισβητησω αυτο που γραφει ο xaxa1982 που εκανε κληση με 0.10/λεπτο σημερα. Αρα προκειτε για την γνωστη τακτικη της Wind χρεωνει οποιον θελει οτι θελει οποτε θελει. ΔΕΣΜΕΥΣΗ ΤΙΜΗΣ ΚΑΙ Π*****ς!
Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια; ωραία τακτική ακολουθεί η wind είναι τα βήματα μπροστά που λέγαμε τόσο καιρό αντί να κοιτάξουν να φτιάξουν το σήμα προσπαθούν να βρουν τρόπους να παίρνουν τα λεφτά του κόσμου με πονηρό τρόπο ! αμφισβητώ πολύ έντονα και τις κληρώσεις για σπίτια και αμαξά… πως γίνεται κάθε φορά που βάζω κάρτα να μου στέλνουν τέτοιο μήνυμα; Με αυτά που κάνετε κύριοι θα φύγουν όλοι για frog…
venceremos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...