Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν ειναι ετσι ενταξει συμφερει γιατι προσωρινα θελω το δωρεαν χρονο , προς f2g λογω δουλειας , αλλα κυριως παιρνω τηλ, ολες τις εταιριες οποτε θελω φθηνη χρεωση και λιγοτερο δωρεαν χρονο. γιαυτο ρωταω . μην μου τρωει απο τον αλλο μηνα αδικα τα 5 ε αυτοματα. αν ξερει καποιος σιγουρα να μας πει.
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ετσι ενταξει συμφερει γιατι προσωρινα θελω το δωρεαν χρονο , προς f2g λογω δουλειας , αλλα κυριως παιρνω τηλ, ολες τις εταιριες οποτε θελω φθηνη χρεωση και λιγοτερο δωρεαν χρονο. γιαυτο ρωταω . μην μου τρωει απο τον αλλο μηνα αδικα τα 5 ε αυτοματα. αν ξερει καποιος σιγουρα να μας πει.

 

σιγουρα σε συμφερει γιατι το χρησιμοποιεις για οσο καιρο θελεις εσυ. οποτε θελησεις το σταματας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για ενεργοποίηση κάλεσε δωρεάν 1265. Η ενεργοποίηση οποιουδήποτε συνδυασμού πραγματοποιείται κατά τη διάρκεια μίας και μόνο κλήσης.

 

Νέα ενεργοποίηση της υπηρεσίας προϋποθέτει την κατανάλωση του δωρεάν χρόνου ομιλίας προς F2G από την προηγούμενη ενεργοποίηση ανεξάρτητα αν υπάρχει διαθέσιμο υπόλοιπο δωρεάν SMS. Ο μέγιστος αριθμός ενεργοποιήσεων ανέρχεται σε 4 φορές/μήνα και αφορά σε όλους τους πιθανούς συνδυασμούς. Η κατανάλωση του χρόνου ομιλίας και βιντεοκλήσεων γίνεται ανά 3΄.

εδω στην σελιδα της εταιριας με αυτο που λεει μπερδευτηκα , τι καταλαβαινει καποιος απο αυτο;;

Link to comment
Share on other sites

εδω στην σελιδα της εταιριας με αυτο που λεει μπερδευτηκα , τι καταλαβαινει καποιος απο αυτο;;

 

μπορεις να ενεργοποιησεις την υπηρεσια μεχρι 4 φορες τον μηνα. εκ νεου ενεργοποιηση τον ιδιο μηνα προυποθετει να εχεις καταναλωσει ολα τα δωρεαν λεπτα ομιλιας. τα λεπτα ομιλιας οχι τα μηνυματα. δηλαδη για να ενεργοποιησεις αλλα 500 λεπτα μεσα στον ιδιο μηνα πρεπει να εχεις εξαντλησει ολα τα λεπτα απο την προηγουμενη ανανεωση. εγινα κατανοητος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω τον Γεοπόνερ και τον Τζονδεγκρηκ. Τώρα κατάλαβα ότι κάθε φ2γχ αντιστοιχεί σε άλλο πρόγραμμα άλλης εταιρείας (με προφανή τα 1 (κιού) και 2 (φρογκ)).

 

Τώρα έβγαλα νόημα.

 

Δυστυχώς το φ2γ δεν μοιάζει να με καλύπτει. Η μηνιαία ανανέωση των προγραμμάτων νον-στοπ με ανυπαρξία μόνιμης εντολής το κάνουν δύσχρηστο για ηλικιωμένους... Και στην κιού συνέστησα ηλικιωμένους συγγενείς μου ακριβώς για να μην πρήζονται.

 

Κρίμα.

 

Γιατί, παρότι τα 500 λεπτά νον-στοπ, δεν είναι ό,τι υπόσχονται, δεν είναι ιδιαίτερα ακριβά. Για την ιστορία, 500 διά του τρία (μια και οι χρεώσεις είναι ανά τρίλεπτο!) δίνουν μέγιστο 166,66 κλήσεις τον μήνα ή μέγιστο μέσο όρο 5,55 κλήσεις την ημέρα, αν όλες οι κλήσεις είναι μικρότερες από τρίλεπτο. Φθηνότερο από την Κιού από τη μιά, από την άλλη όμως, γιατί να παρουσιάζεται η προσφορά με τρόπο τόσο μικροαπατεωνίστικο;

Link to comment
Share on other sites

δινει δωρο καθολου χρονο ομιλιας η οσο πληρωνεις παιρνεις?

 

Αυτό εξαρτάται από τη Wind και όχι από το Easypay. To easypay απλά σου δίνει τον 16ψήφιο αριθμό ανανέωσης, όπως ακριβώς και μια κάρτα ανανέωσης.

 

Νίκο υπάρχει κάποια χρέωση για αυτήν την υπηρεσία?

 

Όχι καμία (τουλάχιστον με τις κάρτες που έχω χρησιμοποιήσει -Mastercard και Visa Electron)

Link to comment
Share on other sites

...χρέωση δεν υπάρχει αλλά έχει ελάχιστο ποσό ανανέωσης τα 10 Ευρώ!

Στη δικιά μου περίπτωση δε συμφέρει, γιατί έχω ένα σχετικά μεγάλο υπόλοιπο

ποσό στο καρτοκινητό μου και ουσιαστικά ήθελα να βάζω μόνο τα 3 Ευρώ

κάθε μήνα, (ίσα ίσα για να διατηρώ το 1000+1000).

Αυτό γινόταν μέσω του site της wind, (πριν τα προβλήματα που προέκυψαν),

μιας και είχε ως ελάχιστο χρόνο ανανέωσης τα 3 Ευρώ.

 

Για μένα είναι απαράδεκτο πάντως, να μην έχει ηλεκτρονική ανανέωση η wind.

Και είναι ακραία πρακτική να κόβει τελείως την υπηρεσία, εκεί που ήταν

πραγματικά πρωτοποριακή με το 50% BONUS που έδινε...:!:

Ή του ύψους ή του βάθους ένα πράγμα.

 

Η ηλεκτρονική ανανέωση, (χωρίς τα προβλήματα που είχε φυσικά), έχει πολλά υπέρ

και στην εποχή μας, πρέπει να είναι το αυτονόητο. Έτσι απλά...

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εδω και 2 χρονια το ADSM με δυο προπληρωμενα πακετα για 2 ή 7 μερες για το F2G με οριο 1GB την μερα.Πραγματικο ιντερνετ δηλαδη .Κοιτα εδω http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1443&langID=1

 

Τα γνωρίζω αυτά τα πακέτα..Κάτι άλλο όμως;Πιο πρακτικό;Όπως 30,40,100 ΜΒ κάθε μήνα για χρήση μόνο με το κινητο(όχι λαπ-τοπ)και που να κοστίζει 3,4,5 κλπ. ευρώ για όλο το μήνα υπάρχει;

-Όχι(σε πραγματικό Ίντερνετ).Αυτό εννοούσα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα μήνυμα ότι με μία ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσα στον Iούλιο θα έχω 1000 λεπτά και 1000 SMS προς F2G για όλο τον Ιούλιο. Υπάρχει κάποιος περιορισμός για την κάρτα ή ισχύει για οποιοδήποτε ποσό??

 

Ξέρει κανείς πώς ελέγχω το υπόλοιπο του χρόνου για αυτήν την προσφορά? Δεν ξέρω καν ποια προσφορά είναι και δεν έχω βρει τπτ σχετικό στην ιστοσελίδα της Wind...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς ελέγχω το υπόλοιπο του χρόνου για αυτήν την προσφορά? Δεν ξέρω καν ποια προσφορά είναι και δεν έχω βρει τπτ σχετικό στην ιστοσελίδα της Wind...

Δοκίμασε με κενό μήνυμα στο 1260.:)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς ελέγχω το υπόλοιπο του χρόνου για αυτήν την προσφορά? Δεν ξέρω καν ποια προσφορά είναι και δεν έχω βρει τπτ σχετικό στην ιστοσελίδα της Wind...

 

Κάλεσε δωρεάν στο 1209.

Link to comment
Share on other sites

Το f2go2 αντίστοιχο του frog, δίνει SMS από 21:00 έως 00:00 με χρέωση 0.001E ????

 

δεν εχω ακουσει να ισχυει κατι τετοιο στην wind. θα ηταν πολυ καλο αλλα δεν ισχυει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η φορολογία έχει αρχίσει να ισχύει στις κάρτες ανανέωσης?

Αν βάλω δηλαδή 3 ευρώ θα μπουν 3 ευρώ για παράδειγμα?

Ευχαριστώ.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Η φορολογία έχει αρχίσει να ισχύει στις κάρτες ανανέωσης?

Αν βάλω δηλαδή 3 ευρώ θα μπουν 3 ευρώ για παράδειγμα?

Ευχαριστώ.

Θα μπουν κανονικά στο λογαριασμό σου τα 3 ευρώ.Από τη Wind -αν έχει αρχίσει η φορολογία- θα πάρουν το φόρο.

Link to comment
Share on other sites

Η φορολογία έχει αρχίσει να ισχύει στις κάρτες ανανέωσης?

Αν βάλω δηλαδή 3 ευρώ θα μπουν 3 ευρώ για παράδειγμα?

Ευχαριστώ.

 

προς το παρον ναι

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Η φορολογία έχει αρχίσει να ισχύει στις κάρτες ανανέωσης?

Αν βάλω δηλαδή 3 ευρώ θα μπουν 3 ευρώ για παράδειγμα?

Ευχαριστώ.

 

Νομίζω πως όχι ακόμα...όταν ισχύσει, με την κάρτα των €3 θα μπαίνουν στο κινητό σου €2,70 (αν θυμάμαι καλά πρόκειται για φόρο 10%).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το φορολογικό νομοσχέδιο , η χρέωση θα αρχίσει 10 ημέρες μετά την δημοσίευση στην εφημερίδα της κυβερνήσεως. Το νομοσχέδιο δεν έχει ψηφισθεί ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Αν βαλουμε μια καρτα των 10 ευρω τα 50+50 ποσο διαρκουν 24 ωρες?

 

Όχι.Διαρκούν 3 ημέρες :).Η διάρκεια των 50 λεπτών ομιλίας και των 50 sms είναι η εξής:

10-14,99 ευρώ - 3 ημέρες

15-29,99 ευρώ - 10 ημέρες

30 και άνω ευρώ - 30 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Όχι.Διαρκούν 3 ημέρες :).Η διάρκεια των 50 λεπτών ομιλίας και των 50 sms είναι η εξής:

10-14,99 ευρώ - 3 ημέρες

15-29,99 ευρώ - 10 ημέρες

30 και άνω ευρώ - 30 ημέρες

 

απο τις καλες προσφορες της γουιντ και βελτιωμενη τελευταια γιατι παλια η ανανεωση των 10 ευρω εδινε τα 50 λεπτα και μηνυματα για 24 ωρες μονο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο τις καλες προσφορες της γουιντ και βελτιωμενη τελευταια γιατι παλια η ανανεωση των 10 ευρω εδινε τα 50 λεπτα και μηνυματα για 24 ωρες μονο
η πρωτη κατηγορια ειναι για 24 ωρες οχι για 3 μερες.εκτος και αν αλλαξε κατι.......
Link to comment
Share on other sites

η πρωτη κατηγορια ειναι για 24 ωρες οχι για 3 μερες.εκτος και αν αλλαξε κατι.......

Μάλλον κάτι άλλαξε.Δες εδώ:http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1666. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...