Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιο πακέτο για mobile internet απο το καρτοκινητό της wind?

(δωρεάν χΜΒ με χ κόστος;)

 

Αν ναι,

 

γίνεται να χρησιμοποιείτε για οποιαδήποτε εφαρμογή; η μόνο για τον default browser του κινητού;

 

γίνεται να χρησιμοποιήσω το κινητό για να δώσω ιντερνετ στον υ/η;

 

 

ευχαριστώ

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

wind plus nonstop! με 3.49euro το μηνα(plus στο 19349)!ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ ΣΕΡΦΑΡΙΣΜΑ παντου.Παιζουν και ολες σχεδον οι εφαρμογες.
Link to comment
Share on other sites

wind plus nonstop! με 3.49euro το μηνα(plus στο 19349)!ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ ΣΕΡΦΑΡΙΣΜΑ παντου.Παιζουν και ολες σχεδον οι εφαρμογες.

τι ενοείς φίλε μου ολες σχεδόν οι εφαρμογές; οι παιζουν όλες ή οχι.

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες εφαρμογές παίζουν κανονικά.. αλλά είναι και μερικές που δεν παίζουν όπως το trackid. Και ειδικά στον υπολογιστή είναι πολλά προγράμματα που δεν παίζουν αλλά τα βασικα είναι οκ. Δεν είναι όλα ή τίποτα..
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να καλέσεις κάπου. Μπορείς να κάνεις φορητότητα όποτε θες και όσες φορές θέλεις χωρίς κόστος.

Όσο για τις χρεώσεις, προτείνω να βάλεις το F2G1 το οποίο έχει εξαιρετικά χαμηλές χρεώσεις και έχεις την δυνατότητα να βάλεις όλα τα πακέτα non stop.

 

 

Καλεσα στην wind και μου ειπαν πως στο F2G1 δεν ισχυουν τα προπληρωμενα πακετα. Ουτε το non stop. Μονο στο F2G3 & 4 ισχύουν!

Σε σενα ισχυει;;; :O

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες εφαρμογές παίζουν κανονικά.. αλλά είναι και μερικές που δεν παίζουν όπως το trackid. Και ειδικά στον υπολογιστή είναι πολλά προγράμματα που δεν παίζουν αλλά τα βασικα είναι οκ. Δεν είναι όλα ή τίποτα..

 

Se emena paizei kanonika to track id..! Sigoura de ginetai me esena?

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ με wind plus.. Παλιά που το είχα δοκιμάσει έβρησκε κατευθείαν τα περισσότερα τραγούδια! Μετά από ένα διάστημα δεν έκανε τίποτα.. σφάλμα έβγαζε σε όλα.. ακόμα και σε κομμάτια τα οποία είχα δοκιμάσει πιο παλιά και τα έβρησκε! Βασικά έχω και καιρό να το δοκιμάσω.. δεν ξέρω αν λειτουργεί πάλι. Θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή..

Επίσης mirc δεν μπορείς σίγουρα να χρησιμοποιήσεις στο κινητό.. όπως και στο pc..

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους! θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

 

1. Η κοπέλα μου έχει νούμερο 6936 που ανήκει σε οικογενειακό πακέτο, υπάρχει πρόγραμμα δωρεάν ή χαμηλής χρέωσης ομιλίας μεταξύ αυτού του αριθμού και καρτοκινητού Wind;

 

2. Αν ναι, με ποια διαδικασία μπορώ να διατηρήσω το ίδιο νούμερο (697 Cosmoκάρτα) αλλά να το μετατρέψω σε Wind?

 

3. Αν πραγματοποιήσω αυτή την αλλαγή φορέα, χάνω τις μονάδες που έχω στην cosmoκάρτα ή μεταφέρονται στη wind;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Στο site της Wind λέει ξεκάθαρα ότι στο F2G1 ισχύουν όλες οι επιλογές NonStop. Δες εδώ.

 

Ευχαριστω!

Το βλεπω! Αρα ισχυει ο,τι λεει στο site ε?

Εσεις που χρησιμοποιειτε το F2G1 εχετε και το non stop 500?

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η νέα προσφορά της Vodafone για το CU (δωρεάν 100 ΜΒ για σερφάρισμα) την λέει στο Plus Non Stop, αφού δεν έχει περιορισμό όγκου αρχείων.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους! θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

 

1. Η κοπέλα μου έχει νούμερο 6936 που ανήκει σε οικογενειακό πακέτο, υπάρχει πρόγραμμα δωρεάν ή χαμηλής χρέωσης ομιλίας μεταξύ αυτού του αριθμού και καρτοκινητού Wind;

 

2. Αν ναι, με ποια διαδικασία μπορώ να διατηρήσω το ίδιο νούμερο (697 Cosmoκάρτα) αλλά να το μετατρέψω σε Wind?

 

3. Αν πραγματοποιήσω αυτή την αλλαγή φορέα, χάνω τις μονάδες που έχω στην cosmoκάρτα ή μεταφέρονται στη wind;

Ευχαριστώ!

 

Μπορεί αν θέλει να αλλάξει πρόγραμμα και να βάλει ένα από τα Wind C 60,120,180 κτλ. μαζί με την υπηρεσία Freeze έτσι ώστε όταν καλεί σε αριθμούς Wind να χρεώνεται μέχρι το 3ο λεπτό και από το 3ο λεπτό μέχρι τα 30 λεπτά να είναι δωρεάν.

Σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να κάνεις φορητότητα τον αριθμό σου στην Wind, δεν κοστίζει τίποτα και η μεταφορά γίνεται σε 10 εργάσιμες μέρες. Οπότε κανόνισε από την ημέρα που θα κάνεις αίτηση μέσα σε 10 εργάσιμες να χαλάσεις όλα τα χρήματα που έχεις στο καρτοκινητό σου.

Υπάρχει και η υπηρεσία Non Stop 500 όπου με €4,17/30 μέρες θα μπορείς να έχεις 500 λεπτά και 500 SMS πρός έναν αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Kαινούρια κλεψιά της ΤΙΜ.

 

Μόλις διαπίστωσα ότι, όταν επιχειρείτε να κάνετε μεταφορά χρόνου ομιλίας σε άλλο καρτοκινητό (μέσω 19020/1020), χρεώνεστε τα έξοδα μεταφοράς ακόμα και όταν η συναλλαγή δεν ολοκληρώνεται (ας πούμε, λόγω έλλειψης επαρκούς υπολοίπου).

 

Θυμάστε τον χαρακτήρα του Richard Pryor στο Superman3, που έγινε πλούσιος στήνοντας μια απάτη κατά την οποία έκλεβε πενταροδεκάρες από κάθε συναλλαγή? Εγώ τον θυμάμαι κάθε φορά που έχω συναλλαγές με την TIM/Wind! Όλο και κάποιο bug "ξεφεύγει" στα συστήματα τιμολόγησης/χρέωσής τους (περιέργως, πάντα σε βάρος του πελάτη) ! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η νέα προσφορά της Vodafone για το CU (δωρεάν 100 ΜΒ για σερφάρισμα) την λέει στο Plus Non Stop, αφού δεν έχει περιορισμό όγκου αρχείων.

 

Ναι καλά.. Τί να πουν τα 100mb? :p Εγώ με τον wind plus κάνω τετραπλάσιο σερφάρισμα.. Άσε κι όλας που τα 100mb εκτός απο download είναι και για upload. Δηλαδή μια βδομάδα το πολύ να σου κρατήσει. Απλά είναι καλύτερη η προσφορά απ' ότι ήταν πριν, 30 mb, αλλά και η καινούρια προσφορά είναι προσωρινή.. Ελπίζω να βγάλει καμιά καλύτερη υπηρεσία για ίντερνετ το cu ή τουλάχιστον να διατηρήσει τα 100 mb γιατί στην wind το μόνο πράγμα που χρησιμοποιώ και με κρατάει είναι η συγκεκριμένη υπηρεσία.. :O

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά.. Τί να πουν τα 100mb? :p Εγώ με τον wind plus κάνω τετραπλάσιο σερφάρισμα.. Άσε κι όλας που τα 100mb εκτός απο download είναι και για upload. Δηλαδή μια βδομάδα το πολύ να σου κρατήσει. Απλά είναι καλύτερη η προσφορά απ' ότι ήταν πριν, 30 mb, αλλά και η καινούρια προσφορά είναι προσωρινή.. Ελπίζω να βγάλει καμιά καλύτερη υπηρεσία για ίντερνετ το cu ή τουλάχιστον να διατηρήσει τα 100 mb γιατί στην wind το μόνο πράγμα που χρησιμοποιώ και με κρατάει είναι η συγκεκριμένη υπηρεσία.. :O

 

Αν και βγαίνουμε εκτός θέματος, πιστεύω ότι τα 100ΜΒ είναι αρκετά για χρήση από κινητό, για να βλέπεις emails, να ψάχνεις πληροφορίες όταν είσαι στο δρόμο (πχ για κινηματογράφο, εστιατόρια κλπ), να βλέπεις τα email σου και να χρησιμοποιείς το messenger για να βλέπεις και τα φιλαράκια σου που είναι online.

 

Αν χρησιμοποιείς το ιντερνετ του κινητού για να κατεβάζεις torrents ή μεγάλα αρχεία (mp3 κλπ), τότε σίγουρα τα 100ΜΒ δεν είναι αρκετά...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Αν και βγαίνουμε εκτός θέματος, πιστεύω ότι τα 100ΜΒ είναι αρκετά για χρήση από κινητό, για να βλέπεις emails, να ψάχνεις πληροφορίες όταν είσαι στο δρόμο (πχ για κινηματογράφο, εστιατόρια κλπ), να βλέπεις τα email σου και να χρησιμοποιείς το messenger για να βλέπεις και τα φιλαράκια σου που είναι online.

 

Αν χρησιμοποιείς το ιντερνετ του κινητού για να κατεβάζεις torrents ή μεγάλα αρχεία (mp3 κλπ), τότε σίγουρα τα 100ΜΒ δεν είναι αρκετά...

 

Συμφωνώ μαζί σου αν και δεν είναι κανονικό internet αλλά wap. Ο Ελληνας έχει μάθει και τζάμπα να του έδειναν απεριόριστο θα έβρισκε να πει ότι δεν έχει καλή ταχύτητα διότι θα ήταν όλοι μέσα. Πιστεύω ότι αν δεν ήταν προσφορά αλλά υπηρεσία θα ήταν πάρα πολύ καλό κίνητρο για φορητότητα, σίγουρα είναι τέλειο για τους ήδη cu συνδρομητές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχει θεμα συγκρισηs αναμεσα στο plus non stop κ στην προσφορα του cu.πιστευω οτι το F2G ειναι πολυ καλο πακετακι αλλα θα εσκιζε ακομα περισσοτερο αν ειχε μια υπηρεσια σαν το call 600.το λεω γιατι η cosmote σκιζει με αυτο το πακετο,βαζει κατω ολα τα non stop τηs wind!τα non stop μπορει να ειναι για ολουs τουs wind αριθμ. αλλα αν καποια παρεα θελει να μιλαει μεταξυ τησ δεν συμφερει και πολυ!εχω αδικο?
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αντε να βρεθει η παρεα να εχει τετοιο πακετο.Εγω παντως δεν ξερω κανεναν με cu και whatsup.Αν εσυ τα εχεις βρει με την παρεα σου και καταληξατε σε καποιο πακετο παρεας τοτε μπραβο ειστε μαγκες.

 

Βεβαια μην ξεχνας και το αντιστοιχο της wind για παρεες το momad.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

geoponer δεν είπα ότι δεν είναι καλή η προσφορά.. απλά απάντησα στον lewton και η γνώμη μου είναι πως το wind plus είναι σαφώς πολύ καλύτερο.. Όντως όπως τα έγραψες είναι.. θα μπαίνεις στο μσν να δεις ποιοι είναι μέσα.. άντε θα λες και ένα γεια και θα κλείνεις :p

alany η προσφορά είναι απλά καλή σαν προσφορά.

therock μάλλον είσαι η εξαίρεση! Εγώ όσους εχω γνωρίσει και γνωρίζω.. ή cu θα έχουν ή whats up.. η πλειοψηφία, όχι όλοι! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσους εχω γνωρίσει και γνωρίζω.. ή cu θα έχουν ή whats up.. η πλειοψηφία, όχι όλοι! :)

 

Και εγώ συμφωνώ σε αυτό. Απο τότε που η Cosmote έβγαλε το call 600 & εγω προσωπικά το γύρισα σε What's up μετά απο παρένεση της παρέας&έτσι βρίκαμε όλοι την χαρά μας με τα 600 λεπτά! :rolleyes:

.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αντε να βρεθει η παρεα να εχει τετοιο πακετο.Εγω παντως δεν ξερω κανεναν με cu και whatsup.Αν εσυ τα εχεις βρει με την παρεα σου και καταληξατε σε καποιο πακετο παρεας τοτε μπραβο ειστε μαγκες.

 

Βεβαια μην ξεχνας και το αντιστοιχο της wind για παρεες το momad.

 

OXI EΓΩ ΔN EXΩ WHAT'S UP AΛΛA ΠOΛΛOI AΠ OΣOYΣ ΞEPΩ EXOYN.EΓΩ ME OΠOION ΘEΛΩ NA MIΛAΩ TN KANΩ NA BAΛEI F2G AΛΛA ΔN ΘA TAN AΣXHMH MIA TETOIA YΠHPEΣIA ΣAN TO CALL600.AΛΛA ΓIA NA EKANE MΠAM TΩPA ΘA ΠPEΠE NA ΔINEI ΠEPIΣΣOTEPA ΛEΠTA.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί αν θέλει να αλλάξει πρόγραμμα και να βάλει ένα από τα Wind C 60,120,180 κτλ. μαζί με την υπηρεσία Freeze έτσι ώστε όταν καλεί σε αριθμούς Wind να χρεώνεται μέχρι το 3ο λεπτό και από το 3ο λεπτό μέχρι τα 30 λεπτά να είναι δωρεάν.

Σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να κάνεις φορητότητα τον αριθμό σου στην Wind, δεν κοστίζει τίποτα και η μεταφορά γίνεται σε 10 εργάσιμες μέρες. Οπότε κανόνισε από την ημέρα που θα κάνεις αίτηση μέσα σε 10 εργάσιμες να χαλάσεις όλα τα χρήματα που έχεις στο καρτοκινητό σου.

Υπάρχει και η υπηρεσία Non Stop 500 όπου με €4,17/30 μέρες θα μπορείς να έχεις 500 λεπτά και 500 SMS πρός έναν αριθμό.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληρέστατες πληροφορίες!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!

Το βλεπω! Αρα ισχυει ο,τι λεει στο site ε?

Εσεις που χρησιμοποιειτε το F2G1 εχετε και το non stop 500?

 

Nαι κανονικα ολες τις επιλογες nonstop με F2G1

 

Παιδιά εψαξα στο φορουμ να βρω απαντήσεις κ αλλοι λενε πως στο F2G1 υπάρχει το nonstop 500 κ αλλοι πως υπάρχει μόνο στο F2G3 και 4.

Τελικά τι ισχυει????????

 

Στο site της wind λεει κατω απο το F2G1 "όλες οι επιλογές non stop"

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Έχω το F2G1 καί έχω ενεργοποιήσει όλες τις υπηρεσίες Non-Stop (όχι ταυτόχρονα):)

Οπότε το θέμα πιστεύω έληξε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...