Jump to content

Samsung SGH-F700 (Ultra Smart)


JG4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πού πήγε βρε παιδιά???

Άφαντο από την αγορά???

Κρίμα, έχει και ρεκόρ στο SAR. 0.07 !!!

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 422
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σιγουρα παιζει ρε παιδια microSDHC 8GB οπως αναφερει ο φιλος μας στο ποστ 318 του παροντος νηματος?

 

Γιατι εγω του εβαλα μια και τη βλεπει 4GB... :(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμαζα ευχαριστως νεοτερα firmwares (μολις εκανα flash στο αλλο μου κινητο, SGH-E840 με επιτυχια), αλλα δε βρισκω πουθενα το δικο μου firmware να το εχω σαν Backup... :-(

F700BUGK4

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πήρα ένα μεταχειρισμένο f700 και όταν πάω να βγάλω φωτογραφία μου λέει:

Σφάλμα αποτυχία αποθήκευσης. Κάρτα μνήμης δεν έχω αλλά η μνήμη του τηλεφώνου είναι ελεύθερη πάνω από 100mb. Tι κάνω τώρα;

Link to comment
Share on other sites

paizei na exei skalwsei sto na apothikeuei stin karta oles tis photo kai twra pou den exei na min to epanefere automata stin apothikeusi stin mnimi tou thl. psaxto ligo stis rithmiseis kapou prepei na exei tin epilogi apothikeushs sto thl. otan gemizei i mnimi sto thl automata sou apithikeuei stin karta mnhmis paizei o proigoumenos auto na eixe pathei kai apla na min to epanefere gia psaxto allios tha exei ligo parapanw travalo alla pistevw diorthonetai eukola
Link to comment
Share on other sites

paizei na exei skalwsei sto na apothikeuei stin karta oles tis photo kai twra pou den exei na min to epanefere automata stin apothikeusi stin mnimi tou thl. psaxto ligo stis rithmiseis kapou prepei na exei tin epilogi apothikeushs sto thl. otan gemizei i mnimi sto thl automata sou apithikeuei stin karta mnhmis paizei o proigoumenos auto na eixe pathei kai apla na min to epanefere gia psaxto allios tha exei ligo parapanw travalo alla pistevw diorthonetai eukola

 

Για την αποθήκευση, σαν επιλεγμένη έχει την μνήμη του τηλεφώνου και δεν μου επιτρέπει να το πειράξω μιας και δεν έχει κάρτα μνήμης το τηλέφωνο.

Ένα βίντεο που δοκίμασα να τραβήξω το αποθήκευσαι κανονικά. Τις φωτογραφίες δεν τις αποθηκεύει με τίποτα. Κάποια άλλη βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω μια ερωτηση.Το κινητο αυτο αποσυρθηκε απο την αγορα?

Γιατι εγω δεν μπορω να το βρω σε κανενα ηλεκτρονικο καταστημα?(vodafone,e-shop.gr,plaisio...)

Ευχαριστω πολυ!!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

να θέσω ένα ερώτημα...

το κινητό αυτό υποστηρίζει bluetooth handsfree???

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω και εγω κατι καθως το αγορασα μεταχειρισμενο και δεν εχω μανουαλ. Οταν χρησιμοποιω τον οπερα μινι η καποια αλλη εφαρμογη για να γραψω ενα κειμενο δεν μπορω να αλλαξω γραμμη (οταν γραφω sms η μπαινω με τον browser με το enter κανονικα αλλαzω γραμμη) Ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Προσπάθησα να δω μέσω vodafone live τηλεόραση και είδα ότι η ανάλυση που έχει δεν είναι καλή. Έχει έντονο το καρέ και παραμορφώνεται η εικόνα. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω για πιο λεπτομερή ανάλυση?

 

Ευχαριστώ

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα σε ολους. Θα ηθελα σε οποιον γνωριζει και μπορει να με βοηθησει να απαντησει αμεσα γιατι απο χθες το πρωι ενω το τηλεφωνο μου ανοιγει κανονικα δεν λειτουργει η οθονη αφης (παρα μονο με το πληκτρολογιο μπορω μονο να κανω κληση αλλα οταν δεχομαι δεν μπορω να απαντησω με καποιο πληκτρο) και το μονο που μπορω να κανω ειναι να δωσω το pin και τιποτα αλλο. Αφησα το τηλεφωνο χωρις μπαταρια ολο το βραδυ μπας και ξεμπλοκαρει αλλα η κατασταση παραμενει και σημερα ιδια. Οπως καταλαβαινεται εχω ολες μου τις επαφες τα email και φυσικα ολα τα απαραιτητα για την δουλεια μου. Αν ξερει κατι καποιος (εκτος απο το να τοπαω στη σαμσουνγκ) ας με βοηθησει παρακαλω. Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Εχω το τηλέφωνο απ' τον περασμένο Απρίλη. Το πουλάω 150 ευρώ. Πολλή καλή κατάσταση με το κουτί του. 2gb κάρτα μνήμης, γρατσουνισμένα καπάκια.

 

Απαντήσεις στο arisplayer@msn.com

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα!εκανα δωρο το συγκεκριμενο κινητο πριν λιγους μηνες στην κοπελα μου και καποια μερα που επιχειρισε να το φορτισει δεν φορτιζε!το πηγαμε στην vodafon και μας ειπαν οτι δεν το καλυπτει η εγγυηση γιατι μαλλον ειναι απο πεσιμο(το κινητο ειναι αγρατζουνιστο και δεν εχει κανενα σημαδι φθορας πουθενα)τελος παντων τους ειπαμε να το επισκευασουν και να να μας ενημερωσουν για την τιμη και μας ειπαν σε 1 εβδομαδα θα μας εχουν ενημερωσει.αφου περασε 1 μηνας και δεν ειχαν επικοινωνισει πηγα σημερα απο εκει και μου ειπαν οτι το κιν.εχει ασυμφορο κοστος επισκευης και δεν το φτιαξανε,τους ρωτησα ποσο κοστιζει και δεν ξερανε να μου απαντησουν.εχει να προτινει καποιος τιποτα γιατι ειναι κριμα να το αφησουμε ετσι διοτι το κινητο ειναι ολοκαινουριο!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα!εκανα δωρο το συγκεκριμενο κινητο πριν λιγους μηνες στην κοπελα μου και καποια μερα που επιχειρισε να το φορτισει δεν φορτιζε!το πηγαμε στην vodafon και μας ειπαν οτι δεν το καλυπτει η εγγυηση γιατι μαλλον ειναι απο πεσιμο(το κινητο ειναι αγρατζουνιστο και δεν εχει κανενα σημαδι φθορας πουθενα)τελος παντων τους ειπαμε να το επισκευασουν και να να μας ενημερωσουν για την τιμη και μας ειπαν σε 1 εβδομαδα θα μας εχουν ενημερωσει.αφου περασε 1 μηνας και δεν ειχαν επικοινωνισει πηγα σημερα απο εκει και μου ειπαν οτι το κιν.εχει ασυμφορο κοστος επισκευης και δεν το φτιαξανε,τους ρωτησα ποσο κοστιζει και δεν ξερανε να μου απαντησουν.εχει να προτινει καποιος τιποτα γιατι ειναι κριμα να το αφησουμε ετσι διοτι το κινητο ειναι ολοκαινουριο!

 

σκεφτηκα μηπως βρω κανεναν φορτιστη μπαταριας και το βολεψουμε καπως αλλα εψαξα λιγο και τιποτα ξερει κανεις αν μπορω να βρω καπου?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και έκανα αναβάθμιση σε samsung omnia πουλάω το τηλέφωνο samsung f 700v. Είναι σε άριστη κατάσταση. Όποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει pm.

 

Ευχαριστώ

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Φιλε τωρα μονο σε κανα 9volto αν μπορεσουν να σου το κανουν. Παλια ειχα ρωτησει και μου ειχαν πει οτι γινετε αλλα τελικα δεν το εκανα αφου τελικα δεν ειναι και τοσο ενοχλητικο. Το εχω δυο χρονια και ποτε μα ποτε δεν ειχα το παραμικρο προβλημα σε αντιθεση με ολα τα nokia που ειναι στον κουβα.
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχει vodafone μενού. Μόνο στην εκκίνηση εμφανίζει μία εικόνα που λέει vodafone και το γράφει πάνω στην συσκευή. Αυτό είναι όλο.
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει εχει και το σηματακι στο μενου για το vodafone live αλλα οπως ειπα αν και ουτε εγω θα το ηθελα δεν ενοχλει καθολου, μα καθολου. Καποιοι αλλα συμφουριτες παλια ειχαν γραψει εδω οτι το εκαναν debranded αλλα δεν ειδαν καποια σπουδαια διαφορα και ετσι το ξαναγυρισαν σε branded. Αυτα!
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Παιδιά μιας και έκανα αναβάθμιση σε samsung omnia πουλάω το τηλέφωνο samsung f 700v. Είναι σε άριστη κατάσταση. Όποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει pm.

 

Ευχαριστώ

αδερφε το πουλησες το samsung to f700 ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγώ είχα το F700 από τον Απρίλιο-Μάιο του 2008 ως τον Νοέμβρη του 2009!

Απλά το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ! 'Εχω και το Omnia από τον Ιανουάριο του 2009 αλλά σαν το F700 τίποτα!

Είχε φάει πολύ ξύλο και πραγματικά δεν περίμενα κινητό αφής πως θα άντεχε τόσο! Αυτοί που το είχανε είναι πολύ τυχεροί!

Εγώ αν το έβρισκα, το ξανα αγόραζα! Να το βλέπω, να το καμαρώνω!:p

Τώρα πηγαίνω γιά το B7610 OmniaPro που είναι ο υπερβολικά αργοπωρημένος διάδοχος του F700!

Αλλά κάλυο αργά, παρά ποτέ... τουλάχιστον να ανταπεξέλθει στις προσδοκίες μου!:p

 

Γιά την ιστορία, το μπέρδεμα γύρω από το F700, που μία λέγανε γιά κάμερα 5Mpixels, μία γιά wifi, μία γιά winmo, έγινε επειδή η Samsung είχε κατασκευάσει πάνω από 3 διαφορετικά κινητά παρόμοια του Ελληνικού F700, τα οποία βασίζονταν πάνω στα Croix UI και ανοίκανε σε μία κατηγορία κινητών με όνομα Q-BOWL...

Τα διαφόρα site λοιπόν πέρνανε διάσπαρτες πληροφορίες και νομίζανε πως μιλάνε γιά ένα κινητό...

 

Στην Αμερική είχε κυκλοφορίσει το Samsung U940 Glyde, ενώ η xtreme:p έκδοση με όνομα Samsung F520 δεν κυκλοφορησε ποτέ όπως και το αρχικό F700 με τα 5Mpixels(Aυτό που ήρθε Ελλάδα είναι το F700 Ultra Smart)!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Χαιρετω κι εγω την παρεα του φορουμ.

 

Στο ψητο:

Αλλαξα την οθονη στο SGH-F700V αλλα μετα μου εβγαλε το εξης:

Στην οθονη κατω αριστερα (ορθιο το κινητο) λειτουργει λαθος το touch screnn.

Δλδ συχνα κανει λαθη, αλλες φορες δεν λειτουργει καθολου και καποιες λειτουργει σωστα (σπανια).

Εψαξα να βρω πως γινεται calibration οθονης και δεν το βρηκα ουτε στο μενου, ουτε στο εγχειριδιο...

Γινεται calibration σε αυτο το κινητο?

Μηπως εκανα καποιο λαθος οταν αλλαξα την οθονη?

Ολα τα υπολοιπα λειτουργουν αψογα... Και η υπολοιπη οθονη λειτουργει, εκτος απο μια μικρη περιοχη...

 

Ευχαριστω για τις (οποιες) απαντησεις.

Καλως σας βρηκα. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Παιδια μηπως ξερετε που θα βρω οδηγιες για να ξεβιδωσω την συσκευη? κολλαω στο κομματι της οθονης

επειδη εχει το συστημα αυτο με το συρταρωτο πληκτρολογιο..

οδηγιες η κατι τετοιο ??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-F700 (Ultra Smart)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...