Jump to content

Samsung SGH-F700 (Ultra Smart)


JG4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OK,Sorry,δεν το ήξερα...THX!Πάντως αυτά που τραβάει δεν τα παίζει full screen...Εκτός και αν κάνεις και σε αυτά τη διαδικασία που προανέφερες...

 

Αυτα που τραβαει ειναι 320x240 γι'αυτο δεν παιζουν full screen. Αν τα αλλαξεις αναλυση θα παιξουν, αλλα θα ειναι τραβηγμενα. Συνηθως ταινιες, trailer, επεισοδια σειρων, ειναι 16:9 και παιζουν full screen, χωρις να αλλοιωνεται η εικονα. Ετσι οπως τα κατεβαζεις τα περνας απο τον super και παιζουν τελεια. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 422
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα video δεν παίζουν full screen,αλλά η οθόνη στην οποία παίζουν είναι ικανοποιητική...Επίσης πρέπει να έχουν αρκετά καλή ανάλυση...Στα mp3 δεν έχει πρόβλημα,και από τα ακουστικά ο ήχος είναι πολύ καλός...Από τα ηχεία του είναι ποιοτικός μεν,αλλά μέτριος σε ένταση...Εγώ έχω και τα Nokia MD-4 και είμαι ικανοποιημένος!

 

Τι λες? Τα video παιζουν μια χαρα full screen, αν τα κανεις σε σωστη αναλυση και κωδικοποιηση. Δοκιμασε με τον super, διαλεξε .mp4, video codec επελεξε divx, αναλυση επελεξε πρωτα more, δωσε χειροκινητα 448x240, aspect 16:9, fps συνηθως 23 ή 25 (αναλογα το video που δινεις) bitrate οσο παραπανω τοσο καλυτερα, σηκωνει και πανω απο 1000, audio δωσε 128 και 2 channels. Θα το παιξει κανονικα και σε ΟΛΗ την οθονη, το αποτελεσμα ειναι απο τα καλυτερα που εχω δει. ;)

 

 

Πολυ ομορφα. :) Απο ηχειο δεν ακουω ποτε μουσικη, μονο απο ακουστικα, οποτε το ηχειο δεν με απασχολει. Αφου παιζει ανετα και μεγαλα bitrate ειναι σουπερ. :)

 

Δυστυχως ο Super στα Vista X64 κρασαρει αμεσως...το Allok εχω εγω, εχει διαφορες αναλυσεις για output αλλα οχι 448Χ240...αλλα καποιο αλλο προγραμματακι θα βρω αν τελικα το παρω αποφαση και δωσω το δικο μου και 'χτυπησω' το F700.

 

Ευχαριστω παιδια. :)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφα. :) Απο ηχειο δεν ακουω ποτε μουσικη, μονο απο ακουστικα, οποτε το ηχειο δεν με απασχολει. Αφου παιζει ανετα και μεγαλα bitrate ειναι σουπερ. :)

 

Δυστυχως ο Super στα Vista X64 κρασαρει αμεσως...το Allok εχω εγω, εχει διαφορες αναλυσεις για output αλλα οχι 448Χ240...αλλα καποιο αλλο προγραμματακι θα βρω αν τελικα το παρω αποφαση και δωσω το δικο μου και 'χτυπησω' το F700.

 

Ευχαριστω παιδια. :)

φιλε μου καλυμερα οπως εχω αναφερει και πιο πριν εγω χρησιποποιω τα:Any DVD Converter Professional & Total Video Converter με επιλογη εξοδου psp mpeg4 και ειμαι ικανοποιημενος απο τα αποτελεσματα

θα τα βρεις στο ipmart

και δεν χρειαζεται καθολου ρυθμισεις μπορεις ακομα και ταινιες να περασεις

επισης υπαρχει και το clone dvd mobile

δοκιμασε και θα δεις!

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

εχω παρει και εγω το κινητο και ηθελα να ρωτησω αν εχει βαλει κανεις 4 GB micro SD χωρις προβλημα..

 

 

Επειδη εγω ψαχνομαι για ενα, αν περιμενεις καμια βδομαδα που κοιτω μηπως βρω κανενα μτχ σε καλη τιμη πριν το παρω καινουργιο θα σου πω εγω. Με 4GB HCSD θα το δουλεψω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εγω ψαχνομαι για ενα, αν περιμενεις καμια βδομαδα που κοιτω μηπως βρω κανενα μτχ σε καλη τιμη πριν το παρω καινουργιο θα σου πω εγω. Με 4GB HCSD θα το δουλεψω.

 

σε προλαβα....

τελικά με Κingston 4GB Microsd HC 4 class δουλευει τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

RaZoR333,τώρα που προσπάθησα να περάσω ένα video με τις ρυθμίσεις που μου έδωσες και με το Super,έπαιζε όπως έπαιζε και πριν...Ή μου έχεις δώσει λάθος ρυθμίσεις,ή κάτι κάνω λάθος...Για ξαναδές τες και πες μου...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι κλειδωμένο από τη Vodafone και δεν υποστιρίζει τα jar κτλ.

 

Δεν ειναι κλειδωμα της Vodafone, δεν τα υποστηριζει ετσι και αλλιως.

 

Το πηρα και εγω σημερα το πρωι, αρκετα θετικες πρωτες εντυπωσεις αλλα περισσοτερα μολις το δουλεψω λιγο περισσοτερο!

Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να μου πείτε παρακαλώ:

 

1) αφού δεν έχει wifi, με ποιο τρόπο μπορώ να μπαίνω στο ίντερνετ? με τι ταχύτητα και τι χρέωση? (έχω vodafone απλό συμβόλαιο)

 

2)μπορώ να βλέπω pdf, doc, txt αρχεία? οποιουδήποτε μεγέθους? να δημιουργώ καινούρια αρχεία κειμένου, να κάνω edit στα υπάρχοντα doc, pdf, txt?

 

3)κάποιος φίλος είπε ότι βρήκε λύση για την ανυπαρξία του ραδιοφώνου με το "Motorola S705 SoundPilot", αυτό είναι bluetooth, υπάρχει κάτι με wired, clip-on earphones?

 

4)νομίζω ότι μπορώ να βλέπω google χάρτες, αλλά αυτό τι διαφορά έχει με το GPS? σε τι υστερεί?

 

5)τσεκάρει για νέα email? μπορώ να στείλω email?

 

6)έχει συντόμευση για το ημερολόγιο, για το ευρετήριο, για τη δημιουργία νέου sms, για τη δημιουργία αρχείου κειμένου? με ένα κλικ?

 

7)παίρνει κάρτες 8GB SDHC?

 

8)γενικά το μενού είναι ανταποκρίσιμο? ή καθυστερεί (έστω και ελάχιστα) να ανοίξει ένα εισερχόμενο μήνυμα, το ευρετήριο, κτλ?

 

9)μπορώ να έχω Opera Mobile?

 

10)με ενδιαφέρει κυρίως να διαβάζω αρχεία κειμένου και να σερφάρω στο ίντερνετ (δεν με ενδιαφέρουν κάμερα και βίντεο) είναι καλή συσκευή για αυτά? ή υπάρχει και καλύτερη? σκέφτομαι και το Samsung i640

 

thanks!

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο μέλος με καινούργιο κινητό λοιπόν. Γειά σε όλους. Και εγώ σαν κάτοχος του F700 εδώ και 2 μέρες σαρώνω το internet για να βρω λύση στο πρόβλημα εγκατάστασης Java εφαρμογών.

 

Προς το παρόν το μόνο στοιχείο που βρήκα (μακάρι να ήταν unlock code) είναι αυτό :

 

The F700AMGJ8 firmware allows you to install and run Java games on the F700.

 

Είναι post σε ένα φόρουμ (http://www.howardforums.com). Μη με ρωτήσεται που θα βρείτε το firmware ίσως μας το απαντήσει αυτό κάποιος που ξέρει τα "κατατόπια". H διαδικασία flasharισματος είναι κάπου στο φόρουμ εδώ. Φυσικά το παραπάνω firm δεν πρέπει να εμπεριέχει την ελληνική γλώσσα οπότε προσοχή.

 

EDIT

Ωπ το βρήκα 4ο-5ο post του "mez" εδώ --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2324115

Link to comment
Share on other sites

Αργοπορημένα κ μία ερώτηση.

 

Είναι δυνατόν να συνδέσουμε το F700 μέσω bluetooth/usb cable στο pc μας ώστε να πέρνει internet από την DSL? Αυτό θα λέει γιατι θα μπορούμε να εγκαθιστούμε εφαρμογές (σχεδόν τζάμπα,το mobile internet είναι ακριβό ακόμη) online που από ότι διάβασα γίνεται να εγκατασταθούν.

Link to comment
Share on other sites

2)μπορώ να βλέπω pdf, doc, txt αρχεία? οποιουδήποτε μεγέθους? να δημιουργώ καινούρια αρχεία κειμένου, να κάνω edit στα υπάρχοντα doc, pdf, txt?

 

3)κάποιος φίλος είπε ότι βρήκε λύση για την ανυπαρξία του ραδιοφώνου με το "Motorola S705 SoundPilot", αυτό είναι bluetooth, υπάρχει κάτι με wired, clip-on earphones?

 

4)νομίζω ότι μπορώ να βλέπω google χάρτες, αλλά αυτό τι διαφορά έχει με το GPS? σε τι υστερεί?

 

6)έχει συντόμευση για το ημερολόγιο, για το ευρετήριο, για τη δημιουργία νέου sms, για τη δημιουργία αρχείου κειμένου? με ένα κλικ?

 

7)παίρνει κάρτες 8GB SDHC?

 

8)γενικά το μενού είναι ανταποκρίσιμο? ή καθυστερεί (έστω και ελάχιστα) να ανοίξει ένα εισερχόμενο μήνυμα, το ευρετήριο, κτλ?

 

thanks!

 

 

Σε οτι μπορω να απαντησω θα βοηθησω...εγω δεν ασχολουμαι με τις συνδεσεις στο internet μεσω του κινητου οποτε δεν εχω ιδεα τι κανει εκει.

 

2) Ναι βλεπει ολα τα αρχεια του office και PDF. Μπορεις μονο να τα δεις ομως. Μπορεις να φτιαξεις καινουργια αρχεια κειμενου αλλα απλα δικα του.

 

3) Οχι...μονο με καποια εξωτερικη συσκευη που δεν εχει νοημα αφου μπορεις να παρεις ενα ραδιακι!

 

4) Μπορεις αλλα το κινητο δεν εχει GPS. Θα βλεπεις εναν ξερο χαρτη, χωρις να εχεις στιγμα για το που εισαι, το που κατευθυνεσαι η να σου κανει χαρτογραφηση διαδρομης.

 

6) Εχει συντομευσεις διαφορες, για τα SMS, multimedia κτλ. Το ημερολογιο φαινεται και στην κεντρικη οθονη, χτυπωντας το 2 φορες απλως μεγαλωνει.

 

7) Ναι, 100%.

 

8) Οχι, ειναι μια χαρα χωρις καθυστερησεις.

 

 

Γενικα, λιγο προπονηση θελει στην αρχη γιατι ο ελενχος με τα δαχτυλα θελει να τον συνηθισεις!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εγω που το ηθελα για Media Player μου κανει την δουλεια μου παραπανω απο αψογα. Τελεια οθονη, παιζει μεγαλα bitrate χωρις κανενα προβλημα, πολυ καλος ηχος ακομα και στα μαμα ακουστικα του. Μονο η πλοηγηση στον media player του θελει λιγο να την συνηθισεις, την βρηκα περιεργη.

 

 

Το μονο μεγαλο μειον κατ'εμε ειναι η μπαταρια...με τα βιας βγαζει 1 μερα! Εχει κανεις ιδεα μηπως υπαρχει καμια αλλη αντικαταστασης μεγαλυτερη?

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις ιδεα μηπως υπαρχει καμια αλλη αντικαταστασης μεγαλυτερη?

 

 

ευχαριστω παρα πολύ για τη βοήθεια!

 

εψαχνα και εγω για extended battery, αλλα δεν βρηκα πουθενα

 

ωστόσο με ανησυχεί πολύ αυτό που διάβασα κάπου, ότι για να κάνεις απλά πράγματα χρειάζονται 2 ή και περισσότερα clicks, όπως πχ για να απαντήσεις μια κλήση, ή να βάλεις ανοιχτή ακρόαση

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο (εαν εξαιρεσεις την ελλειψη wi-fi) ειναι εξαιρετικο...

 

Μεσω του anydvd μετατρεπω ταινιες σε mpeg4 (440x240 μεγεθος ~250-300mb)και τις παιζει σχεδον αψογα(μια μικρη ενσταση στις πολυ γρηγορες σκηνες,οπου πιξελιαζει λιγο).

 

Η μπαταρια στρωνει καπως μετα τις 5-6 φορτησεις αλλα και παλι δεν εχει τρομερη αυτονομια(αναμενομενο για το μεγεθος τις οθονης)

 

Μια ερωτησουλα...Εχει καταφερει να περασει το google maps η κατι αντιστοιχο?

Link to comment
Share on other sites

hi guys! pira (me ena meros tis epidotisis mou vodafone) to samsung f700 gia tin kopela mou k oi prwtes entypwseis htan poly poly kales! fovera megali o8oni, h ais8isi "afis" teleia, h bataria akoma k ap tis prwtes fortiseis eksairetiki. meta thn 4h mera proekupse ena problima otan prospa8isa na sundesw to kin me to pc...arniotan peismatika na synde8ei mesw USB! syndeontas to sth 8yra USB, to kin anagnwrizetai k "xanetai" sunexws (ana 1 sec!) apo to "my computer". ebala k tous analogous drivers apo to cd alla pali ta idia. to hell lew, mporoume na bazoume pragmata sto kin k mesw bluetooth...as dokimasw to hands-free...gia akroasi mousikis, teleio! polu kali apodosi. otan omws prospa8isa na kanw klisi (k na xrisimopoihsw ta akoustika ws handsfree) akra tou tafou siwpi! de doulevoun me tpt. mpika se menu, epsaksa to manual k den yparxei kamia apolutws anafora! simera 8a to paw pisw gia allagi sti vodafone :cry:
Link to comment
Share on other sites

ωστόσο με ανησυχεί πολύ αυτό που διάβασα κάπου, ότι για να κάνεις απλά πράγματα χρειάζονται 2 ή και περισσότερα clicks, όπως πχ για να απαντήσεις μια κλήση, ή να βάλεις ανοιχτή ακρόαση

 

Ναι εκει θελει ας πουμε 2 κλικ γιατι οταν μιλας στο τηλεφωνο η οθονη αυτοματα κλειδωνει για να μην πατιεται αν το βαλεις στο μαγουλο σου σε περιπτωση που δεν χρησιμοποιεις bluetooth. Πρεπει πρωτα να πατησεις το κουμπακι που εχει για να σου ενεργοποιηθει η οθονη και να σου βγαλει τις επιλογες για ανοιχτη ακροαση, τερματισμο, πληκτρολογιο κτλ.

 

Δεν το βρισκω ενοχλητικο αλλα γουστα ειναι αυτα...

 

Δεν εχει κανεις φιλος σου η γνωστος σου κοντα σου αυτο το κινητο να το δεις live?

Link to comment
Share on other sites

meta thn 4h mera proekupse ena problima otan prospa8isa na sundesw to kin me to pc...arniotan peismatika na synde8ei mesw USB! syndeontas to sth 8yra USB, to kin anagnwrizetai k "xanetai" sunexws (ana 1 sec!) apo to "my computer". ebala k tous analogous drivers apo to cd alla pali ta idia. to hell lew, mporoume na bazoume pragmata sto kin k mesw bluetooth...as dokimasw to hands-free...gia akroasi mousikis, teleio! polu kali apodosi. otan omws prospa8isa na kanw klisi (k na xrisimopoihsw ta akoustika ws handsfree) akra tou tafou siwpi! de doulevoun me tpt.

 

Αυτο το κανει και σε μενα στα Vista αλλα στον φιλο μου με τα XP δεν το κανει!! Μαλλον ειναι θεμα υπολογιστη. Επισης δεν μου το κανει οταν συνδεεται με το Samsung PC studio ουτε μεσω καλωδιου ουτε με το bluetooth.

 

Για το hands-free εμενα λειτουργει κανονικα, αλλα για να δουλεψει και για τις κλησεις πρεπει να βαλεις το ανταπτορακι του που το βαζει στο βισμα του φορτιστη και οχι στην υποδοχη των ακουστικων. Το 3.5 καρφακι ειναι μονο για ακροαση media.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκει θελει ας πουμε 2 κλικ γιατι οταν μιλας στο τηλεφωνο η οθονη αυτοματα κλειδωνει για να μην πατιεται αν το βαλεις στο μαγουλο σου σε περιπτωση που δεν χρησιμοποιεις bluetooth. Πρεπει πρωτα να πατησεις το κουμπακι που εχει για να σου ενεργοποιηθει η οθονη και να σου βγαλει τις επιλογες για ανοιχτη ακροαση, τερματισμο, πληκτρολογιο κτλ.

 

Δεν το βρισκω ενοχλητικο αλλα γουστα ειναι αυτα...

 

Δεν εχει κανεις φιλος σου η γνωστος σου κοντα σου αυτο το κινητο να το δεις live?

 

thanks

 

όχι δυστυχώς, αλλά θα περάσω σήμερα από το Plaisio να το δω, μαζί με τα i620 και i640, που είναι εναλλακτικά του F700 με ίδια τιμή και Windows Mobile

 

αναρωτιέμαι αν αξίζει τόσο πολύ να είναι WM, ή και με το F700 κάνεις τα βασικά πράγματα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-F700 (Ultra Smart)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...