Jump to content

Samsung SGH-F700 (Ultra Smart)


JG4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ορίστε και μερικά firms για του τολμηρούς

 

Samsung SGH-F700:

 

 

Downloader: Versione 5.32 (http://www.mediafire.com/download.php?czwmgg1rq3i)

FW Open Market: F700XXHA3 (http://www.mediafire.com/download.php?ojikcmyom23)

FW Open Market: F700XEHA4 (http://www.mediafire.com/download.php?6uxbdwdzzzd)

FW Open Market: F700XEHA5 (http://www.mediafire.com/download.php?9wy5egftofw)

FW Open Market: F700XXHB1 (http://www.mediafire.com/download.php?wqc2fmjjzzt)

FW Vodafone DE: F700AMGJ8 (http://www.mediafire.com/download.php?8qdzc9kqgzj)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 422
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ορίστε και μερικά firms για του τολμηρούς

 

Samsung SGH-F700:

 

 

Downloader: Versione 5.32 (http://www.mediafire.com/download.php?czwmgg1rq3i)

FW Open Market: F700XXHA3 (http://www.mediafire.com/download.php?ojikcmyom23)

FW Open Market: F700XEHA4 (http://www.mediafire.com/download.php?6uxbdwdzzzd)

FW Open Market: F700XEHA5 (http://www.mediafire.com/download.php?9wy5egftofw)

FW Open Market: F700XXHB1 (http://www.mediafire.com/download.php?wqc2fmjjzzt)

FW Vodafone DE: F700AMGJ8 (http://www.mediafire.com/download.php?8qdzc9kqgzj)

 

Post #165

Τουτέστιν διάβασε πριν γράψεις:!:

Nokia 6120c--->Samsung F700--->ASUS P750--->iPhone 3G
Link to comment
Share on other sites

thanks

 

όχι δυστυχώς, αλλά θα περάσω σήμερα από το Plaisio να το δω, μαζί με τα i620 και i640, που είναι εναλλακτικά του F700 με ίδια τιμή και Windows Mobile

 

αναρωτιέμαι αν αξίζει τόσο πολύ να είναι WM, ή και με το F700 κάνεις τα βασικά πράγματα

 

Νομιζω το Πλαισιο δεν εχει τα i620 και i640...αλλα και απ'οτι εχω ακουσει αυτα τα 2 ειναι μαυρα χαλια κινητα. Καλυτερα να κοιταξεις κατι σε PPC/GSM οπως τα HTC και τα Eten αν πας σε Windows Mobile.

 

...εγω παντως απο εκει μολις γυρισα. :X

 

Οπως και να'χει αν μπορω να σου δωσω εγω καμια αλλη πληροφορια για το κινητο, εδω ειμαστε. :)

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο εχω ............αλλα δεν μπορης να περασης τιποτα.

 

να βλεπης μεσα του μπορης ( τηλεφωνα , εικονες , ωιδεο , κλπ) αλλα τιποτα αλλο.

http://i218.photobucket.com/albums/cc107/SkapoGr10/Diafora/dHJ.jpg

ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

ΠΛΥΘΙΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ

Link to comment
Share on other sites

Paidia kai egw kainourios sto F700..

 

Prota prota eida tous kodikous (p.x. *#06# ktlpa) kai eipa na dokimasw na grapsw stin tuxi kanenan kodiko pou den exoun vrei akoma mpas kai vrw egw ! Grafw loipon *#555# kai kollaei..

 

Anoigw to keyboard, ksekollaei kai stin othoni panw panw grafei Admin Setting kai den grafei tpt allo ektos apo to tick (V) to piso kai to (X) pou an ta pathseis ginetai kanonika i donisi kai xromatizontai alla tipote allo oute vgainei oute tipota.. Gia na vgei patas i to koumpi ON/OFF mia fora i patas to koumpi pou emfanizei tis suntomeuseis kai epeita piso... Den kserw pou xrisimeuei.. Please dokimaste to kai peite mou.

 

To deutero pou thelw na rothsw einai pws mporo na sundethw me hsdpa i me gprs i kapws alliws sto internet apo cosmote... Kuriws HSDPA alla kai to gprs dn einai kako.. Dokimasa na steilw WAPA sto 1333 to opoio egine 1651 kai telos egine 19419 kai meta apo tosa minimata apo to 19419 elava to minima oti i suskeui mou den to upostirizei :S :S Please apanthste mou vriskomai se apognwsi !! By the way ws tora HSDPA den exw dei oute zografisto..

 

P.S.: Sorry gia ta greeklish exei ena provlima to PC mou kai den mporo na grapsw ellinika..

To F700 APLA...... TA SPAEI !
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να σας κανω και εγω μια ερωτηση,αν με αυτο το κινητο μπορεις να μπεις στο ιντερνετ και πως γινεται αυτο...ειναι wi-fi κινητο?αξίζει η αγορά του?τι παραπάνω έχει απο το D900 που εχω τωρα....

ΚΟΥΒΑΝΟΙ!!Κάθε Παρασκευή 19:00-21:00,για στοίχημα και όχι μόνο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Oι προτασεις μας στο betradio.dom.gr

football-manager.gr

blog-->koubanoiradio.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να σας κανω και εγω μια ερωτηση,αν με αυτο το κινητο μπορεις να μπεις στο ιντερνετ και πως γινεται αυτο...ειναι wi-fi κινητο?αξίζει η αγορά του?τι παραπάνω έχει απο το D900 που εχω τωρα....

 

Μπορεις να μπεις αλλα πρεπει να πληρωνεις συνδρομη στην εταιρια τηλεφωνιας σου. Wi-Fi οχι δεν εχει.

 

Το αν αξιζει η αγορα του η οχι μονο εσυ το ξερεις! Για τις δικες μου αναγκες που ηταν για χρηση media ειναι τελειο, για τις δικες σου μονο εσυ ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

To epsakse kaneis to *#555# ?? Exw arxisei na parakseneuomai gia to pou xrisimeuei !

Parakalw tous katoxous tis suskeuis na to dokimasoune ! Pragmatika exw periergia na mathw pou xrisimeuei...

To F700 APLA...... TA SPAEI !
Link to comment
Share on other sites

ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΑΦΟΡΟΥΝ ΠΟΛΥ ΟΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ, ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ flash ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΡΩ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΟΣΩ ΑΠΟ ΤΗ vodafone ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟ ΚΙΝΙΤΟ.ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ?
Link to comment
Share on other sites

pfff apo oti eida kai na to flasharw kai pali prepei na katevasw apo internet apps kai games opote den yparxei logos gia mena na to kanw.genika telika ekana megalo la8os pou pareigila ayto to kinito telika mono emfanisiaka a3izei,tipota parapanw(treli apogoiteysi).i8elan na to sigrinoun kai me to iphone
Link to comment
Share on other sites

To epsakse kaneis to *#555# ?? Exw arxisei na parakseneuomai gia to pou xrisimeuei !

Parakalw tous katoxous tis suskeuis na to dokimasoune ! Pragmatika exw periergia na mathw pou xrisimeuei...

 

Το εκανα, μου εβγαλε αυτο το admin αλλα απλως κολλησε εκει. Τιποτα παραπανω.

 

pfff apo oti eida kai na to flasharw kai pali prepei na katevasw apo internet apps kai games opote den yparxei logos gia mena na to kanw.genika telika ekana megalo la8os pou pareigila ayto to kinito telika mono emfanisiaka a3izei,tipota parapanw(treli apogoiteysi).i8elan na to sigrinoun kai me to iphone

 

Αν το ηθελες μονο για παιχνιδια φιλε μου επρεπε να μην το παραγγειλεις καν. Δεν εχει σχεση το φλασαρισμα, το F700 δεν παιρνει απλα java παιχνιδια ανεξαρτητως firmware. Οπως και το iphone, δεν νομιζω οτι αυτο παιρνει java παιχνιδια απο κινητα. Εκει που συγκρινεται με το iphone, στο media playback δηλαδη, ειναι αψογο. Ειδικα οταν κοστιζει 225 ευρω και το iphone τα υπερ-διπλασια.

 

Πρωτα αποφασιζουμε τι κανουμε, ψαχνουμε την αγορα και μετα παραγγελνουμε. Με αυτη την σειρα.

Link to comment
Share on other sites

To epsakse kaneis to *#555# ?? Exw arxisei na parakseneuomai gia to pou xrisimeuei !

Parakalw tous katoxous tis suskeuis na to dokimasoune ! Pragmatika exw periergia na mathw pou xrisimeuei...

 

Και εγώ δοκίμασα το *#555# απλά πάει σε αυτό το μενού που δεν περιέχει τίποτα. Δοκιμασα και *#555*5282# και *#555*52824678255# ( περίπου σαν τους παλιούς *JAVA# kai *JAVAINSTALL# που δούλευαν σε άλλα μονέλα ) αλλά δεν φαίνεται να γίνεται και τίποτα.:(

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κανει και σε μενα στα Vista αλλα στον φιλο μου με τα XP δεν το κανει!! Μαλλον ειναι θεμα υπολογιστη. Επισης δεν μου το κανει οταν συνδεεται με το Samsung PC studio ουτε μεσω καλωδιου ουτε με το bluetooth.

 

Για το hands-free εμενα λειτουργει κανονικα, αλλα για να δουλεψει και για τις κλησεις πρεπει να βαλεις το ανταπτορακι του που το βαζει στο βισμα του φορτιστη και οχι στην υποδοχη των ακουστικων. Το 3.5 καρφακι ειναι μονο για ακροαση media.

 

 

ευχαριστω πολυ για το reply! σε XP το δοκιμασα (σε 2 υπολογιστες μαλιστα!) κ ειχε το ιδιο προβλημα...κ η πλακα ειναι οτι δε συνδεόταν ουτε με απλο USB, ουτε με το Samsung PC studio! οσον αφορα το hands-free δεν το επιασα αυτο που ειπες to be honest. ποιο ανταπτορακι? μηπως χρειαζομαι να αγορασω δλδ αλλο hands-free το οποιο εχει βυσμα για φορτιστη? παντως δεν ειχε τπτ αλλο μεσα στο κουτι...τεσπα, το κιν το πηγα στον επισημο αντιπροσωπο SAMSUNG της περιοχης μου, μου ειπαν πως θα το στειλουν αθηνα για αναβαθμιση λογισμικου κ ελπιζω να το εχω απο βδομαδα τζι-τζι:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για το reply! σε XP το δοκιμασα (σε 2 υπολογιστες μαλιστα!) κ ειχε το ιδιο προβλημα...κ η πλακα ειναι οτι δε συνδεόταν ουτε με απλο USB, ουτε με το Samsung PC studio! οσον αφορα το hands-free δεν το επιασα αυτο που ειπες to be honest. ποιο ανταπτορακι? μηπως χρειαζομαι να αγορασω δλδ αλλο hands-free το οποιο εχει βυσμα για φορτιστη? παντως δεν ειχε τπτ αλλο μεσα στο κουτι...τεσπα, το κιν το πηγα στον επισημο αντιπροσωπο SAMSUNG της περιοχης μου, μου ειπαν πως θα το στειλουν αθηνα για αναβαθμιση λογισμικου κ ελπιζω να το εχω απο βδομαδα τζι-τζι:rolleyes:

 

Κατι δεν παει καλα. Δεν σου ειχε μεσα στην συσκευασια καλωδιο που μπαινει στην θεση που μπαινει και ο φορτιστης και καταληγει σε jack 3,5" που μπαινουν τα ακουστικα? Αν βαλεις ακουστικα κατ'ευθειαν στην συσκευη διπλα απο εκει που μπαινει ο φορτιστης, δεν δουλευουν σαν hands-free.

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν παει καλα. Δεν σου ειχε μεσα στην συσκευασια καλωδιο που μπαινει στην θεση που μπαινει και ο φορτιστης και καταληγει σε jack 3,5" που μπαινουν τα ακουστικα? Αν βαλεις ακουστικα κατ'ευθειαν στην συσκευη διπλα απο εκει που μπαινει ο φορτιστης, δεν δουλευουν σαν hands-free.

 

ωωω...μεγιστη μακακια...τωρα βρηκα τον ανταπτορα...bollocks! :X χεχε, thanks re Gr_God! δεν το χα παρει χαμπαρι...οι μακακες της Samsung παντως δεν ειχαν τπτ στο manual πανω στο θεμα... :mad: anyway, την χρειαζοτανε την αναβαθμιση για το USB ουτως η αλλως...thanx man!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

έχει η γυναικα μου αναβαθμιση και λεω να παρω το F700 αλλα να το χρησιμοποιήσω εγω χωρίς να αλλάξω εταιρεια. (εγώ έχω WIND). Το έχει χρησιμοποιήσει κανεις με καρτα άλλης εταιρείας, και συγκεκριμένα WIND?

Θα μπορέσω να βάλω τις ρυθμισεις για το WIND Non Stop? Tο έχει κάνει κανεις?

Ευχαριστω.

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

έχει η γυναικα μου αναβαθμιση και λεω να παρω το F700 αλλα να το χρησιμοποιήσω εγω χωρίς να αλλάξω εταιρεια. (εγώ έχω WIND). Το έχει χρησιμοποιήσει κανεις με καρτα άλλης εταιρείας, και συγκεκριμένα WIND?

Θα μπορέσω να βάλω τις ρυθμισεις για το WIND Non Stop? Tο έχει κάνει κανεις?

Ευχαριστω.

 

Σιγουρα δουλευει μια χαρα με ολες τις καρτες, εγω το χρησιμοποιω με Cosmote. Για το non stop δεν ξερω τι ρυθμισεις θελει αλλα δεν νομιζω να μην μπορεις να τις κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Μηπως εχει κανεις την ευγενη καλοσυνη να μου παραθεσει τισ ρυθμισεις για το vf live prepay,web,internet κλπ?

Εχω το samsung f 700v και αλλαξα firmware,και δεν υπαρχουν μεσα τωρα μονο οι ρυθμισεις f live k mms...και το θεϊκο ειναι οτι η vodafone στο site δεν εχει ρυθμισεις για το κινητο μου...Εστειλα εν τω μεταξυ κατι ρυθμισεις απο αλλα μοντελα αλλα δε μπαινει στο internet...Μηπως μπορει κανεις να μου τις δωσει να τισ βαλω χειροκινητα?

Ευχαριστω εκ των προτερων:)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κανα 2,5 βδομάδες χρήσης το κινητό είναι πολύ καλό συγκριτικά πάντα της τιμής του. Μόνο ένα πρόβλημα έχω και αυτό είναι το σήμα. Είναι ΠΑΡΑ πολύ χαμήλο όταν ειδικά μπαίνω σε οποιοδήποτε κλειστό χώρο πάει στις 2 ίσως 3 γραμμές. Πολλές φορές μάλιστα με παίρνουν τηλέφωνο και λέει πως η συσκευή είναι κλειστή ή εκτός δικτύου όταν εγώ βρίσκομαι σπίτι! Ως τώρα δεν είχα πότε πρόβλημα με κινητό και την ένταση του σήματος, ειδικά στο σπίτι μου που πάντα είχα full σήμα. Μπορώ να κάνω κάτι με τίποτα service codes ή από το μενού, είναι προβληματική η συσκευή?

ΠΟΛΥ σπάνια η συσκευή καταφέρνει να πιάσει full σήμα ακόμη και σε εξωτερικούς χώρους.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κανα 2,5 βδομάδες χρήσης το κινητό είναι πολύ καλό συγκριτικά πάντα της τιμής του. Μόνο ένα πρόβλημα έχω και αυτό είναι το σήμα. Είναι ΠΑΡΑ πολύ χαμήλο όταν ειδικά μπαίνω σε οποιοδήποτε κλειστό χώρο πάει στις 2 ίσως 3 γραμμές. Πολλές φορές μάλιστα με παίρνουν τηλέφωνο και λέει πως η συσκευή είναι κλειστή ή εκτός δικτύου όταν εγώ βρίσκομαι σπίτι! Ως τώρα δεν είχα πότε πρόβλημα με κινητό και την ένταση του σήματος, ειδικά στο σπίτι μου που πάντα είχα full σήμα. Μπορώ να κάνω κάτι με τίποτα service codes ή από το μενού, είναι προβληματική η συσκευή?

ΠΟΛΥ σπάνια η συσκευή καταφέρνει να πιάσει full σήμα ακόμη και σε εξωτερικούς χώρους.

 

Μαλλον καποιο προβλημα εχει η συσκευη σου φιλε μου, εγω δεν εχω κανενα προβλημα με το σημα. Δεν ειναι και το καλυτερο ολων αλλα οπου πιανουν τα αλλα κινητα πιανει και το δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-F700 (Ultra Smart)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...