Jump to content

Samsung SGH-F700 (Ultra Smart)


JG4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηρα και εγω το κινητο, και αρχισα να το δουλευω λιγο πριν το φορτισω, και αντιμετωπιζω τα εξης:

η οθονη σβηνει (μαυριζει) ενω ειναι ανοικτο, ακουω δηλαδη οτι δουλευει αλλα δεν φαινεται τιποτα! (διορθωση μονο με restart η μονο του μετα απο λιγο)

επισης οταν αυξομειωνω την ενταση απο τα πλαινα πληκτρα βλεπω οτι η οθονη κανει κατι σαν παρασιτα (οριζοντιες λευκες γραμμες)

εχει συμβει σε κανεναν κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 422
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια... απο αυτονομια τι παιζει???

 

και σε συγκριση με το iphone τι προτεινετε???

 

Η αυτονομια ειναι πολυ καλη για την κατηγορια του, αλλα αμα το χρησιμοποιεις πολυ για 3g internet, μπορει να την φας και μεσα σε μια μερα.

Με νορμαλ χρηση οι 2 μερες βγαινουν πολυ ευκολα.

 

Οσο σε σχεση με το iphone, αν εχεις τα λεφτα και θελεις να πειραματιζεσαι, παρε το iphone, αλλα αν θες εναν πολυ φθηνο κλωνο που σε μερικα σημεια ειναι και καλυτερος, αγορασε το.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!!! Πήρα σήμερα το κινητο αυτό και είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλα έχω αντιμετωπήσει ένα πρόβλημα...βάζω για ήχο κλήσης να χτυπάει mp3 αλλα δεν ακουγετε...ενώ με τους δικούς του ήχους παίζει μια χαρά!!!

όσοι το έχετε τι ήχους έχετε για όταν χτυπάει??? το έχουν όλα αυτο,είναι κλείδωμα απο την vodafone ή έτυχε σε μένα????

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!!! Πήρα σήμερα το κινητο αυτό και είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλα έχω αντιμετωπήσει ένα πρόβλημα...βάζω για ήχο κλήσης να χτυπάει mp3 αλλα δεν ακουγετε...ενώ με τους δικούς του ήχους παίζει μια χαρά!!!

όσοι το έχετε τι ήχους έχετε για όταν χτυπάει??? το έχουν όλα αυτο,είναι κλείδωμα απο την vodafone ή έτυχε σε μένα????

 

Μια χαρα παιζει οτι mp3 και να βαλεις, δεν υπαρχει καποιο κλειδωμα.

Δες την ενταση του ηχου στο προφιλ, μηπως ειναι χαμηλα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ίσως φταίει το ότι τα mp3 που έβαζα τα είχα περάσει απο το pc με το καλώδιο γιατι κάποια άλλα που τα εστειλα απο άλλο κιν τα παίζει κανονικά...ευχαριστς παντως για την απαντηση σου!!!
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε κανείς να το συνδέσει ως modem?

Προσπάθησα με την VMCC sim μου χωρίς αποτέλεσμα. Δεν "έπαιξε" ούτε από το pc, αλλα ούτε από το browser του f700 επιλέγοντας το internet.vodafone.gr

 

Any ideas????

:alien: :p :X :alien:
Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομια ειναι πολυ καλη για την κατηγορια του, αλλα αμα το χρησιμοποιεις πολυ για 3g internet, μπορει να την φας και μεσα σε μια μερα.

Με νορμαλ χρηση οι 2 μερες βγαινουν πολυ ευκολα.

 

Οσο σε σχεση με το iphone, αν εχεις τα λεφτα και θελεις να πειραματιζεσαι, παρε το iphone, αλλα αν θες εναν πολυ φθηνο κλωνο που σε μερικα σημεια ειναι και καλυτερος, αγορασε το.

 

 

μαλλον θα το παρω....

με ανανεωση στη voda μου βγαινει 50 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Το περιβάλλον εργασίας του είναι το "Croix".

 

Interface

The F700 features new user interface which has been award iF Communication Design Award 2007. As users acknowledge the growing importance that UE takes on the full touch LCD device as the LCD dominates physically on the device, Samsung has employed analogue cross concept everywhere (across all applications) and has named the UI(User Interface) “Croix” which stands for cross in French. It has an enthusiastic reflection on the usability in terms of input methods, basic navigation, content access methods and task completion scenarios. Pleasure, agility and performance were values when creating the UI.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα το παρω....

με ανανεωση στη voda μου βγαινει 50 ευρω...

 

για 50 ευρώ μη το συζητάς,είναι πολύ καλή τιμή,παρ'το!;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το πήρα τσάμπα απο voda λογο της ανανέωσης:P κατι που έχω παρατηρησει είναι ότι για ήχο κλήσης μπορείς να βάλεις ότι τραγούδι θέλεις αρκεί να είναι κάτω απο 5mb η συνολική του χωριτηκότητα...Παρόλα αυτο θέλω να το ελένξει κάποιος ακόμη αυτο για να δω αν όντως ισχύει...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πηρα και εγω.

 

1)ηθελα τηλεφωνο και πηρα τηλεφωνο.αν ηθελα καμερα δεν θα επερνα τηλεφωνο.

2)ηθελα οποσδιποτε πληκτρολογειο και το εχει.

3)να βγαζη ικανοποιιτικες φωτο και το κανη.

4)να μπενη στο ιντερνετ και μπενη.

5)να εχει e-mail και εχει.

6)να τραβαη βιντεο και το κανη.

7)να εχει μια εμφανηση λιγο διαφορετικη απο τα συνιθησμενα , και εχει.

8)να μπορω να επικινονω με bluetooth και εχει.

9)πολυ συμαντικο για μενα να βλεπω απο το pc ολα οσα με ενδιαφερουν μεσα του.

10)να βλεπω τα νουμερα των επαφων και να αλλαζω οτι θελω.

11)να μεταφερω απο και προς την συσκευη εικονες η οτι αλλο θελω.

 

τωρα γιατι δεν ειναι 5 και ειναι 3 mp η φωτο του γιατι ειναι τετραγωνο και οχι στρογγηλο δεν εχει τοοοοοση μεγαλη σιμασια.

τα βασικα τα κανη και πολυ καλα.

εγω ειμαι ευχαριστιμενος.

 

βεβαια ειναι μικρο το χρονικο διαστημα.θα επανερθω αργοτερα με περισοτερα.

 

θετικα η αρνιτικα αναλογα οτι δω.

 

η τιμη (225) δεν ειναι απαγορευτικη και δεν περνω iphone.

 

δεν εχει wi-fi.δεν πηραζη.δεν ειναι απαρετιτο.εχει αλλους τροπους συνδεσης.

ειναι μια χαρα.

 

καλοριζικο και να το χαιρομε. κερναω.:)

http://i218.photobucket.com/albums/cc107/SkapoGr10/Diafora/dHJ.jpg

ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

ΠΛΥΘΙΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει τις ρυθμίσεις που δίνονται πιο πάνω για το wind plus και μπαίνω κανονικά στο internet. Για να λαμβάνω τα e-mail μου στο κινητό χωρίς να χρειάζεται να μπαίνω στο hotmail μέσω internet τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω? Θα χρεώνομαι για κάθε e-mail που λαμβάνω η στέλνω? Μπορεί να φαίνονται χαζές οι ερωτήσεις μου αλλά δεν γνωρίζω και πολλά …
Galaxy Note 10.1, Galaxy Note 3
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει τις ρυθμίσεις που δίνονται πιο πάνω για το wind plus και μπαίνω κανονικά στο internet. Για να λαμβάνω τα e-mail μου στο κινητό χωρίς να χρειάζεται να μπαίνω στο hotmail μέσω internet τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω? Θα χρεώνομαι για κάθε e-mail που λαμβάνω η στέλνω? Μπορεί να φαίνονται χαζές οι ερωτήσεις μου αλλά δεν γνωρίζω και πολλά …

 

 

γνωμη μου= δεν υπαρχουν χαζες ερωτησεις , χαζες απαντησεις υπαρχουν.

αν δεν ξερης κατι μην το λες και μπερδευης τον αλλον:wink:

http://i218.photobucket.com/albums/cc107/SkapoGr10/Diafora/dHJ.jpg

ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

ΠΛΥΘΙΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:D

http://i218.photobucket.com/albums/cc107/SkapoGr10/Diafora/dHJ.jpg

ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

ΠΛΥΘΙΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, μια ερωτηση για τους ηδη κατοχους η οσους εχουν εμπειρια τελος παντων...

 

 

Ειχα τα ματια μου στο F700 σκεφτομενος να πουλησω το Eten X500+ που εχω γιατι ειχα κατι προβληματακια με την αναπαραγωγη βιντεο. Τα ελυσα τα προβληματακια μεν, αλλα ο ενθουσιασμος παραμενει γιατι μου 'γυαλισε' σαν συσκευη και δεν ειναι πολυ ακριβη οποτε ψηνομαι να το αγορασω...

 

Σαν αναπαραγωγη multimedia τι λεει η συσκευη λοιπον? Τα βιντεο παιζουν ικανοποιητικα η καρε-καρε? Στα mp3 δεν νομιζω να εχει προβληματα, ετσι? Ενδεικνυεται για τετοια χρηση?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Τα video δεν παίζουν full screen,αλλά η οθόνη στην οποία παίζουν είναι ικανοποιητική...Επίσης πρέπει να έχουν αρκετά καλή ανάλυση...Στα mp3 δεν έχει πρόβλημα,και από τα ακουστικά ο ήχος είναι πολύ καλός...Από τα ηχεία του είναι ποιοτικός μεν,αλλά μέτριος σε ένταση...Εγώ έχω και τα Nokia MD-4 και είμαι ικανοποιημένος!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα video δεν παίζουν full screen,αλλά η οθόνη στην οποία παίζουν είναι ικανοποιητική...Επίσης πρέπει να έχουν αρκετά καλή ανάλυση...Στα mp3 δεν έχει πρόβλημα,και από τα ακουστικά ο ήχος είναι πολύ καλός...Από τα ηχεία του είναι ποιοτικός μεν,αλλά μέτριος σε ένταση...Εγώ έχω και τα Nokia MD-4 και είμαι ικανοποιημένος!

 

Τι λες? Τα video παιζουν μια χαρα full screen, αν τα κανεις σε σωστη αναλυση και κωδικοποιηση. Δοκιμασε με τον super, διαλεξε .mp4, video codec επελεξε divx, αναλυση επελεξε πρωτα more, δωσε χειροκινητα 448x240, aspect 16:9, fps συνηθως 23 ή 25 (αναλογα το video που δινεις) bitrate οσο παραπανω τοσο καλυτερα, σηκωνει και πανω απο 1000, audio δωσε 128 και 2 channels. Θα το παιξει κανονικα και σε ΟΛΗ την οθονη, το αποτελεσμα ειναι απο τα καλυτερα που εχω δει. ;)

Link to comment
Share on other sites

OK,Sorry,δεν το ήξερα...THX!Πάντως αυτά που τραβάει δεν τα παίζει full screen...Εκτός και αν κάνεις και σε αυτά τη διαδικασία που προανέφερες...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-F700 (Ultra Smart)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...